4 SAMORLESKI. zal gebeuren den Toeslag, t'clkens ten tweeueren nier middag, in de herberg de Loobrugge tôt Pollinchove, bewoond door sieur Christiaenvan de volgende goederen. Artykel een. Een wel betimmerde llofstede gelegen in de gemecnte van Pollinchove, noord-oost op eenen kleyncn afstand van het gehugte van Eisendamme, groot onder liofplaets, bootngaerdenwegen zaeylanden >5 bunders 56 roeden rg ellen, of 55 gemeten 164 1/2 roeden, bewoond en gebruykt door den medeverkooper sieur F ranciscus-Joan- nes Deravemet regt van gebruyk voor het loo- pende jaer, ingegacn eersten october i835, aen den prys van 5o francs by jaere voor elke 45 roeden 78 ellen boven de contributien, behalvens liet kortgezeten buys staende op den jn koop die gebruykt Word door Louis Polleyzonder tylel van pacht aen den prys van 45 francs 's jaers, vry van contributien; verdeeld in de 8 volgende koo- penmet resertre van geheele of gedeellelyke verzacmeling. Eersten koop. De hofplacts met aile de huysingen scheure en stallyngen daer op staende, alsmede den boom- gaerd noord daer aenmaekende te zaemen eene partye strekkende zuyd en noordpaelende oost aen de Broekstraet, ter placts genaemd de Vrange, zuyd naer den ooslen aen den volgenden koop, en aldaer naer den westen aen het gras toebehoorende het Godshuys te Loo scheydende op half gragt, van westen den 7" koop up half gragt, en van noorden het Maria-straetkcn die van de Broek straet leyd naer den steenweg van Veurne op Ypre, groot 1 bu nder 67 roeden 52 ellen, of 5 gemeten 248 roeden. Tweeden koop. Zuyd naer den oosten aen den voorgaenden koop, twee perceelen Wevde, waer van het eerste groot 68 roeden 58 ellen of 1 geinet 170 roeden, strekt zuyd en noordpaelende oost den dyk ge naemd de Vrange, west wevde van het Godshuys tôt Loo, scheydende op half laene, en het tweede perceel groot 48 roeden 88 ellen of 1 geinet 55 roeden, paelende oost den zelvendyk, van zuyden en van westen het maeygras van de weduwe sieur Pieter Devogeltôt Pollinchovescheydende op half gragt zoo te zaemen groot 1 bunder 17 roeden 47 ellen, of 2 gemeten 2o5 roeden. Derden koop. West van den voorgaenden koop over de weyde van het Godshuys tôt Loo, eene andere weyde strekkende zuyd en noord, hebbende eene laene ontrent den midden van den oosten naer den wes ten gaende, paelende oost naer den noorden het gezegde Godshuysen naer den zuyden maeygras van mevrouw Ûeman tôt Brugge, zuyd de rivier den lier west weyde van sieur Claereboudt tôt Pollinchove en noord den 7° koop, scheydende van oosten, westen en noorden op half gragt, groot 2 bunders 2 roeden 5o ellen of 4 gemeten 187 roeden. Vierden koop. Noord van den eersten koopover het Maria- straclken, eene groote partye Zaeyland tweemael verhappende westwaerlpaelende oost de Broek straet, zuyd het Maria-straetkenzuyd in de happe, het land van sieur Pieter-Louis van Eecke tôt Pollinchove, west naer den zuyden zaeyland vandito van Eecke, west in de noordersche happe Letimmerden grondtoebehoorende den disch van Pollinchove en noord de straet genaemd den Burgweg, groot 5 bunders 5 roeden 57 ellen, of xi gemeten 151 roeden. Vyfden koop. Zuyd van de hofplaets onder den eersten koop, over ae Vrange of dyk in het draeyen van den zelven, eene partye maeygras strekkende oost en west, paelende oost en noord zaeylanden van de hofstede bewoond door de weduwe Pieter Ducou- ran toebehoorende mevrouw Deloose tôt Gend van zuyden en westen den gezegden dyk, groot 85 rocaen 18 ellen. of s gemet 270 roeden. Zesden koop. De hoeveelheyd van 87 roeden 27 ellenof 1 gemet ag8 roeden, maekende de oostzyde var, eene partye zaeylandin het geheel groot 1 ban der g6 roeden 70 ellen of 4 gemeten 148 roeden dies het overig ter weslzyde doende 1 bunder g roeden 44 ellen of 2 gemeten i5o roeden, is toe behoorende aen het Godshuys te Loo, scheydende veurgemeens, strekkende de zelve partye in het gehcàl zuyd en noordpaelende oost en noord de zaeylanden van de voorzeyde hofstede toebehoo rende mevrouw Deloose, zuyd den gezeyden dyk, west aen een dreveken daer over zaeylanden van mevrouw Deloose, en van den disch van Pollin chove, met den noord-west hoek, den artykel 5 hier agter. Zevensten koop. Drie bunders 18 roeden 52 ellen, of 7 gemeten 81 en half roeden boomgaerd, weyde en zaeyland, met een huys daer op gestigt, gehruykt door Louis Polleymaekende te sacmen eene partye happende ten zuydwesten paelende oost boom gaerd en zaeyland onder den eersten koop en aen de weyde van sieur Claereboudt, zuyd de zelve weyde en die van de famillie Maieur, west de famillie Maieur, en aen zaeyland van den heer Lambin, notaris tôt Ypre, noord naer den westen het zaeyland vandito Lambin, en aldaer naer den oosten het Maria-straetken. Achtsten koop. Zes-en-zeventig roeden 46 ellenof 1 gemet 224 roeden Zaeylandpaelende oost en noord naer den oosten, zaeyland van sieur van Eecke, zuyd het Maria-straetken west en noord naer den westen, zaeyland van Pieter Markey. De verkooping der voorenstaende Hofstede ter uytzondering van een gedeelle van den ze~ vensten koopis bevolen door den Regtbank van eersten aenlegzitting houdende tôt Veurne by vonnis uytgesproken den 17® october i855, door het ambt van den Notaris FLOORter residentie van Loo, ten overstaen van den heer Vrederegter van het kanton van Haringhe. NOG POLLINCHOVE. Artykel twee. Eene partye Zaeyland, groot 87 roeden 55 ellen, of 2 gemeten, zynde ontrent driehoukig, strek kende oost en west, paelende oost den boomgaerd, noord naer den oosten en van zuyden naer den westen zaeyland van mevrouw Deloose, maekende deel van de hofstede gebruykt door de weduwe Ducouran, zuyd naer «len oosten artykel 5, west de Broukstraetnoord naer den westen zaeyland van mevrouw Dejoigny Deparaele, gebooren ba ronne Desteenhuys tôt Doornyk. Artykel drie. Eene andere partye Zaeyland groot 1 bunder 5i roeden 55 ellen of 5 gemeten, strekkende zuyd en noord, met een spletgragt ontrent den midden, paelende oostzuyd naer het oostenwest en noord naer het oosten de landen van de hofstede toebehoorende mevrouw Deloose, zuyd naer het westen met een dreveken hier mede, aen zaeyland van de zelve, en noord naer den wesien den ar tykel twee. Artykel pier. Eyndelyk 2 bunders 21 roeden 65 ellea of 5 gemeten ig roeden Zaeyland, bestaende nu in twee perceelen, waer van het eerste strekt oost en westpaelende oost en noord naer den oosten de zaeylanden van Pieter Markey, zuyd de landen van mevrouw Delichtervelde gebooren Dejoigny Depamele gebruykt door Louis Neudt, op half gragtwest naer den zuyden het volgende per ceel, en aldaer naer den noorden, mitsgaders van noorden naer den westen boomgaerd van de we duwe Neudten het tweede perceel strekt zuyd en noordpaelende oost naer den noorden het voorgaende, aldaer naer den zuyden gras van mevrouw Delichtervelde, hage hier af, zuyd met eene dreve hier mede, zaeyland van sieur van Eecke, van westen naer den zuyden zaeyland van mevrouw Delichtervelde, aldaer naer den noor den zaeyland van de weduwe Neudt, en noord boomgaerd van de zelve. Deze drie laetste artykelen zyn 00k gebruykt door den medeverkooper sieur Franciscus-Joan- nes Deraveora door de koopers daer aen hand te slaen met het scheeren der vruchten van den Oegst ten jaere i856. De voorwaerden van deze verkoopinge met de bewyzen van eygendoua berusten ter inzage der gegadigde ten kanloore van den Notaris F LOO 11, te Loo. Elk zegt het andere. i68.-4- Te Koopen by d'heer F' COUTTEEL Brou wer te Poperinghe, eene groote quantiteyt l'LARTf- llOOilEN bestaende in 1EPEN en ABEELEN. Eerste qualiteytaen eenen civilen prys. Elk zegt hel voorts. Prix d'uue action 20 f anes. Six actiooi IOO francs. VENTE PAR ACTIONS D! LA O&ÏÎIDIS SlSlCïraUMB IDE SAJHOK.LESK.I Evaluée 1,3^5,000 florins, et des sept villages dénommés: MrukovaCzekay Pilgrzymka Zawadka Klopolnica jHuta et Folusz avec une population de 33oo ames, et 4808 arpens de bonnes terres seigneuriales comprenant 25914 gains en argent de fl. a5o,ooo. 20,00g. i5,ooo. 12,000. 10,000 etc. LETIEACESE FERA DEFIRITIVEMBIfT ET IRRETOCAELEVEIf A VIENNE LE 26 NOVEMBRE >855. Pour 200 francs il sera délivré 11 actions et en sus une action bleue, gagnaot forcé ment et privilégiée d'un tirage spécial de pri mes considérables. Prospectus français et envoi des listes franc de port. On est prié d'écrire directement h cet effet HENRI IIKINGAKUM banquier et receveur général FRANCFORT 'jM. Yprès. Imprimerie de Lambis-Moetiee, Grand'-Place, vis-à-vis la Grand-Garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1835 | | pagina 4