sonne. Ces deux dames sont respectées par tous les militaires au campelles sont habil lées en amazones. Les soldats appellent la jeune adjudant: Monsieur Constantin c'est elle qui est char gée de la disU ibution des muoilious. Le comte César Plaler âgé de ai ans, se trouve la tête d'un corps d'armée Varsovie. Ils se distingue ainsi que son corps par une stricte observation des devoirs religieux Tous les jours l'aumônier dit la messe pour les mili taires qui s'y trouvent présens ils montrent un recueillement exemplaire. Le comte qui est très riche a tait don de tout ce qu'il possède sur l'autel de la patrie. Par leur uniforme, les soldats dé sou corps ressemblent des Romains. Plusieurs d'entre eux portent jusqu'à douze pistolets leur eeitrttire un fusil sur l'épaule un sabre et une pique la main. ANNONCES. i3o. PATRIMONIEELE GOEDEREN Openbaer te koopen te Poperinghe. Wanof den absoluiten Overslag zal gêbeuren vrydaege 2g July i85i ten een ure naer mid- dag in d'herberghe de Valckebinnen de stad Poperinghe. l)eze goederen komen voorts van bet sterfhuys van Anttinius-Françiscus Lemahieuovêrleden te Rcoynguelst ehde van zyne huysvrouwe. Gemeente Reninghelst. t. koop. - 2g roen 28 ellen bosch met de taillie oud 5 jaeren en plantsoénen daer op staende zuid oost van de Clytteingestcld 85 guldens. 2- koop27 roen 56 ellen bosch met de taillie oud 5 jaeren en plantsoenen daer op staende digt by de voorgaende partieingesteld 70 guldens. 5. koop. - 5o roen 2g ellen bosch met de taillie oud 8 jaeren plantsoenen en boomen daer op staendein de Gheusekensingesteld 100 guldens. 4 koop. - 4.3 roen 77 ellen vloge, met de taillie oud 87 en 5 jaerenplantsoenen en Boomen daer op staende in aen Roosenhil ingesteld 110 gul dens. 5. koop. - 1 bunder 7 roen g8 ellen bosch met de taillie oud 6 en 4 jaer plantsoenen en boo men daer op staende noord de St-Pieters straete ingesteld 4°° guldens. 6. koop. - 64 roen 22 ellen boschmet de tail lie oud 2 jaeren en plantsoenen daer op staende houdende aen den voorgaenden koop, ingesteld a5o guldens. Gemeente Westoutre. 7. koop. - 1 bunder 17 roeden 58 ellen bosch met de taillie oud 5 jaeren plantsoenen en boomen daer op staende, west kerke Westoutre, ingesteld aoo guldens. Gemeente Reninghelst. 8. koop. - 44 roPn 10 ellen bosch met de taillie oud 8 jaeren plantsoenen en boomen daer op staende by den Ouderdom, ingesteld i5o gul dens. g. koop. - 35 roen 9 ellen bosch met de taillie oud a jaeren en plantsoenen daer op staende in gesteld 80 guldens. 10. koop. 45 roen 5 ellen zaeyland genaemt Let Peekelstuckgebruykt door Francis Camer- lynck ingestel 200 guldens. 11. koop. - 40 roen 70 ellen zaeyland, met wat meersch west de Meessenstraetgebruykt door Albert-Augustin Beirnaert, ingesteld 80 guldens. 12. koop. - 4g roen 5i ellen zaeyland, genaemd Bartiers Stukgebruykt door den zelven Beir naert, ingesteld 210 guldens. i5. koop. - 45 roen 07 ellen zaeyland oost 'tzaey- land kerke cure en aisch Dickebuschgebruykt door Pieter-Joseph Camerlynckingesteld 200 guldens. 14. koop. - 7g roen 2g ellen zaeyland genaemd het Spinnewyn-Stuk gebruykt door Pieter-Joan- nes Camerlynckingesteld 3oo guldens. 15. koop. 74 roeden 6ï ellen zaeyland ge naemd de Zeven Vierendeelen, gebruykt door Pielier- Joannes Camerlynck ingesteld 55o guldens. 16. koop. - g5 roen g8 ellen zaeylandge- 4 naemd de Kleyne Kloppersgebruykt door Pie- ter Joseph Camerlynckingesteld 400 guldens. it. koop. 8g roen 67 ellen zaeyland, met wat meerschgenaemd de Rooze by den ouder dom gebruykt door Albertus-Augustinus Beir- nard, ingesteld 4°° guldens. 18. koop. - 74 roen 37 ellen zaeyland, dit by den voorgaenden koop noord Kwakkelstraete gebruykt door Augustin Beirnaert, ingesteld 400 guldens. ig. koop. 78 roen 10 ellen zaeyland, met wat vloge, genaemd den ïfetelbilck by den ouder dom, gebruykt door Francis Camerlynck, inge steld 5oo guldens. 20 koop. - d'helft van 1 bunder 36 roen 73 ellen gars en zaeyland, genaemt het Princen- Hofmet gelyken helft van de huyzingen en boomen daer op staendegebruykt door Piétér Joseph Vandromme, ende de huyzingen door Ja- cobus Stcenkiste ende Pieter Dequedl, 'tsaemen aen 36 g. 4^ centen by jaere voor deze heeftdie ve/ kocht word met last van een eeuwige jaerge- tyde van 22 g. 60 centen by jaere ingesteld ao guldens. 21. koop. - De wederhelft van 1 bunder 36 roen 75 ellen gars en zaeyland huyzingen en boomen genaemd het Princen-Hof, gebruykt als- vooren 00k aen 36 g. 43 centen by jaeredie verkocht word voor zuyver en onbelastingesteld 600 guldens. 22. koop. - 70 ellen 56 ellen garsmet de boo men daer op staende, nevens den ouderdom zuyd de straete naer Belle, gebruykt door Albert-Au gustin Beirnaertingesteld 3oo gujdens. 23. koop. - 1 bunder g roen 6 ellen behuyst gars, met de boomen daer op staende, ter ge- hachte van den Ouderdom, gebruykt door Al bertus-Augustinus Beirnaertingesteld goo gul dens. 24- koop. - 61 roen 74 ellen gars met de boo men daer op staende zuyd volgenden koop west d'heer Clement Merghelynckgebruykt door Fran cis Camerlynck ingesteld i5o guldens. 25. koop. - 28 roen 60 ellen meersch noord den voorgaenden koopgebruykt door den zel ven Beirnaertingesteld 80 guldens. 26. koop. - Een huys ende zyne afhangelyk- hedendienende voor wagemakerie met 11 roen 67 ellen erve daer medegaende ter gebuchte den Ouderdomgebruykt door den zelven Beirnaert ingesteld 525 guldens. De voorwaerden ende tyteléh van eygendom be— rusten ten kantoore van den Notaris GBELEIN te Poperinghe'. 1 126. NOORDS HOUT, publiekelyk te verkoopen binnen Oostehde. A. en J. Vas Iseghem te Oostendezullen al- Jaer, op Donderdag 21 July i83t, s'morgens ten tien ueren preçiesop den Bassin openbaerlyk aen de meestbiedende, door het ininisterie van den maekelaer Dutremezlaeten verkoopen de vol- gende zeer schoone Houtwaeren op 2 en 8 July aengebragt door de noordsche sebepen. S'-Kiien kapiteyn H. S. Sjiidt van Frederickhald, Moclestdk Jens Olsen Christiansand, 255o roode Plankenc 1800 witte dito, 2 3 6 ellen lang, 7 duim dik. 18200 roode deelen, c j-, 2 a 6 ellen lane:3 duim dik. 1100 witte dito6 100 sparren en spieren 8 16 ellen lang. Voorders nog: 1800 balken en kulters, van ver- sebeyde .langden en dikten. 'Op de condition alsdan vooren te leézen. s M"» C0URTENSNotaire Comlnes est chargé de cette vente et de la recette, Mtre DECONINCK, Notaire^ Mouscron communiquera les conditions. 2 Om vrywillig ajscheid. 123. WERV1CK BELGIQUE. Sur les terres occupées par la veuve P ierre Da— nel, ci-devant Antoine Decraemer, tenantes la Jerme et terres Ides enfans Sise peu de distance du moulin nommé le Klyt-Molen. Un bonnier 5o perches de bled1 bonnier de seigle 1 bonnier 8 perches d'Avoineportion de foinJburage de seigle et d'avoineune charettechantesHerses brabaut et autres objets arratoires trop long détailler vendre. Le jeudi 21 Juillet' 10 heures du matin on vendra publiquement au lieu iudiqué les dits objets avec terme de paiement moyennant bonne caution. Les acheteurs devront payer comptant qui va- lideront a compte de leurs achats 3 florins. 127. Publieke verkooping van te veldstaende VRUGH- TENop de gemeente Kemmelby de kleyne Veurstraete. Woensdag 27 July i85i om 2 uren naer mid- dagter bofstede gebruikt by sieur Philippin Hesselte Kennnel, zal mçn publiek verkoopen: Het koorn op 5 bunders 80 roeden. De^iVintervitsen op 6 roeden nederlands, De rogge op 35 roeden. De verkooping zal gebeuren met tyd van Betae- ling mits stellende goede solidaire niede-koopers. De Notaris VICTOOR te Meessen is met de vèr- kooping en ontvangt belast. 1 128. Pubieke verkoopingen van te Veldstaende VRUCHTENop Wytschaete en Meessen. Ten eersten ten sterfhuize van sieur Karel Beun, te Wytschaete, by den Kroonaert. Het koorn Op a bundérà 64 roeden De boonen en kruid op ongeveer 3 bunders. De baver op 35 roeden En h«t sucrioen op 4 roeden 4° «lien. Ten tweeden. Om vrywillig afscheid op 'tg«- bruik van Engel Victoorte Wytschaete, by dito Kroonaert Het koorn op een bunder so roeden, De boonen op 35 roeden 20 ellén En de winter Vitsen op 22 roeden o5 ellen. De verkoopingen zullen geschicden ter stand, Maendag s5 July, i83i, om 2 uren namiddàg te beginnen te Beuns. En ten derden. Het koorn op 7g roeden 38 ellen Landcompeterende en gebruikt by d'heer Tibaux Bonduellegelegen te Meessen op den Key,'by den molen gebruikt by sieur Vanryctë- ghem en nevens 'tgchruik van Pieter Houcque. Dit Koorn zal verkogt wordenin de herberg bewoond by Hessel-Six te Meessen, Dynsdag 26 July i85i om 4 uren na middag. Er zal aen de koopers in de gemetde verkoo pingen tyd van betaling toepestaen zyn mits stel lende goede solidaire mede koopers. De Notaris VICTOOR te ftltewen is met de zelve en de ontvangsten belast. t 12g. Schoonen patrimonieelen BOSCHgele gen op Wytschaetemet geivin van Slel en Verhoogpenningen publiek te koopen binnen Meessen. Eene party Bosch met de talie schietende se- derd Maert 1827 Plantsoenen en Boomen daer op staende, groot een bunder, 18 roeden, 41 ellen gelegen op Wytschaete j by d*n Diependaelbe- lend oost den meersch van d'heer Riga, sebee- dende met waterloop, zuid 'tbosch van d'bèer LiebaertPostoor van Vlaemertinghe en 'tland gebruikt by sieur Jean-Baptiste Leuridan schee- aende op païen west de kassy van Meessen nàer St-Elois; en noord 'tbosch van sieur Jean Deco- ninck, schecdende op half dykske, gebruikt by de eigenaren de kinderen sieur Fr^tnçiscus Six. Deze verkooping zal gebeuren binnen Meessen, in de herberg het Hqf van Vlaenderen bew oond by sieur Hessel Six den Instel zal plaets h^b- ben Dyssendag 26 J(11 y i83i, om 5 urèh na middag, en den Overslag Woensdag den 10 Au- gusti daer na ter zelve uer. De voorwaerden en eigendom-t vtels berusten ten kantore van den Notaris VltTOOR, voor- noemd. 1 ia5. Den Nolarrs VALLAEYS te Reninghe zal Ponderdag 4 Augusuis i$3i le heginne» ten acht uien s'morgens, in het Gemeente- Huys le Noordscliooteprocederen lot de openbaere verpagling voor tiegeti jarien in te gaen ien october aenstaende, van aile de vastf Goederen torbehoorende bet airobestuer der zelve gemeente Nooidscbote. I Ypres. Imprimerie de IL GAMBART-MORTIER Libraire, sur la Grande-Place.

Le Propagateur (1818-1871) | 1831 | | pagina 4