Annonces. (4) GOEDEREN. f constituante., de la convention nationale, de la cour de cassation et de la chambre des lepré- sentans de t8i5, vient d'arrriver de Bruxelles Paris, après quinze ans d'exil, ayant été proscrit auparavant depuis iyg5 jusqu'en 1800. - Un journal rapporte que lorsque M. Ber nard vint rendre compte au roi des poursuites qui allaient être exercées contre le président et le secrétaire d e I a <5 oc iété des Amis du Peuple le roi, avec cet accent de bonté qui lui est habi tuel, dit M. Bernard:-«J'espère que la justice sera administrée aussi paternellement que possi ble. On ne cherchera jamais sous mon règne trouver des coupables, tout en donnant force la loi. - Les prévenus dans l'affaire de la Société des Amis du Peuple ont obtenu leur liberté sous caution. Le cautionnement de M. Hubert, président est de 6,000 fr. et celui de M. Thierry secré taire, de 3,ooo fr. ANGLETERRE. Londreslâ septembre. Le Court-Journal déclare qu'il sait de bonne source que le Roi des Pays-Bas a reçu du gouvernement français les assurances les pius fortes de sa détermination de ne pas encourager l'insurrection en Belgique. Le roi des Français a adressé la cour de St-Jaines une pareille dé claration. - On a reçu Londres des nouvelles de l'Indepar le Charles-G rant, arrivé le 7 de ce mois. D'après ces nouvelles, un vaste incendie venait d'éclater Canton; au départ de ce vais seau, ilavait dévoré 14,000 maisons. La flamme avait exercé ses ravages pendant plusieurs jours, sans que les efforts de plusieurs milliers d'hom mes pussent y apporter un terme. Le commerce était eu conséquence suspendu Canton. PRUSSE. Berlini4 septembre. Notre ville a été en grande agitation par suite des nouvelles des troubles d'Aix-la-Cha pelle et du tumulte excité Cologne. Toutes les troupes de ligne qui attendaient la grande revue ont été commandées pour ces deux villes. j6o. VERPAGT1NG der Kerh en Dis- sche Gocderen der gemeente van Voor mezeele. Op Woensdag 29 september i83o ten een ure na middag in het Gemeente Huis van Voormezeele zal'er voorlgevaren worden tôt d'openbare verpachling der hier nagemelde Goederen toebeboorende het bureel van Wel- dadigheid en de kerkfabriek der zelfde ge meente te welen Eerste Lot,- Veertien roeden 70 ellen meersch gelegen in Passchendaelebijd'herberghe den Spriet, gebruikt door Pieter-Benedictus Nollet. 2. Lot. - Drie roeden 67 ellen en volgens kadas- ter, 5 roeden 71 ellen bebuisden grond in Voorme zeele, oost aan de calchiede van IJperen naer S1 Eloigebruikt door Joseph Cuvelier. 3. Lot.-ôl\ roeden 53 ellen en volgens kadaster 64 roeden 20 ellen zaailand in gemeld Voormezeele noord west aan de Slijpstraatgebruikt door Jose- pbus Delobel. 4. Lot.. - 22 roeden o5 ellen en volgens kadaster 22 roeden 20 ellen zaailand in Voormezeele, ge bruikt doorPetrus Verbragghe. 5. Lot. - 22 roeden 4g ellen en volgens kadaster 22 roeden 3a ellen grond van een buis, gelegen bij de groote Veurstraat te gezcgd Voormezeele, ge bruikt door Pieter Turck. 6. Lot. - 46 roeden 01 elle en volgens kadaster 42 roeden 5o ellen zaailand te gezegd Voormezee le, palende van zuid-westen aan de Slijpstraat, gebruikt door Josephus Delobel.. 7. Lot. - 89 roeden 22 ellen en volgens kadaster 85 roeden 4° ellen zaailand in Voormezeelege bruikt door Francis Pyck. 8. Lot - ig roeden 55 ellen en volgens kadaster 22 roeden^ 6ti ellen zaailand in Voormezeelege bruikt door Pieter Lewvllie. g. Lot. - 5o roeden 56 ellen en volgens kadaster 47 roeden 80 ellen zaailand in Voormezeele, en gebruikt door Joannes Gryson. 10. Lot. - 11 roeden 4g «lien en volgens kadaster a5 roeden 60 ellen mcersch in Voormezeele, en ge bruikt door voornoemden Gryson. 11. Lot.- 1 bunder 22 roeden 3o ellen en vol gens kadaster1 bunder 25 roeden 70 ellen zaai land en drijfgras genaamd Berghof, in gezcgd Voor mezeele en door voornoemden Griison gebruikt. 12. Lot. - Een bunder 17 roeden en volgens ka daster 1 bunder 28 roeden 10 ellen zaailand 00k in Voormezeele, in gebruik door Joannes Treve. 13. Lot. - 83 roeden 7g ellen en volgens kadaster, 82 roeden 80 ellen zaailand in Voormezeelepalende van oosten aan de straat van naar S1 Eloigebruikt door Francis Debakker. i4< Lot - 36 roeden 36 «lien zaailand in Kem- mel palende van ooslen bet scliouwe straatjen gebruikt door Josepbus Dieryck. 15. Lot. go roeden gg el len zaailand in Elver- dinglie palende van oosten aau het kappellestraat- jen en van westen aan de grocnestraatgebruikt door Carolus-Josepbus Huyghe. 16. Lot. -88 roeden 34 ellen zaailand in Elvcr- dinghe, weinig west van de laatstvoorgaande partij, gebruikt door Nicolaus Gauquie. 17. Lot. - o5 roeden 88 ellen en volgens kadaster 4 roeden go ellen bcbouwdcn grond in Voormezeele oost aan de calchiede van IJperen naar S1 Eloige bruikt door Joannes Gillebert. 18. Lot-Idem 73 roeden 5 ellen en volgens ka daster 72 roeden 20 ellen zaailand in Voormezeele, gebruikt door Sieur Six-Debem. ig. Lot. - i5 roeden 58 ellen en volgens kadas ter 20 roeden 60 ellen zaailand in gezcgd Voorme zeele palende van zuiden de bruggeslraatge bruikt aoor Franciscus Barbé. 20. en laatste Lot. - 7 roeden 7g ellen en vol gens kadaster i4 roeden 20 ellen velderij, 00k in Voormezeele gebruikt door gezegden Barbé. De voorwaarden der Verpachling beiusten ten kaniore van den Notaris Rentï Lenle- markl, u° 26 te Yperen. 161. OVERSLAG VAW PATR1MONIEELE ONROERENDE Op zaturdag a5 september i83o, ten twee uren na middag in d'herberg den A, B. C. binneu de stad Yperen zal 'er geprocedeerd ■worden, tôt den Overslag zonder gewin \an verhoogpenningen van de uasclireven Goe deren. EERSTFN KOOP. Huis ia VlamerÛDghe. Een schoon huis van twee stagienmet ver- dere edificiencour en hofgesiaan ende gele- gen te Vlamerlinghe, aan den oostkant van de plaats, palende van ooslen de weede van d'eif- genamen van wijlen d'heer Walwein-Vanden- peerehoom, van zuiden het huis en erve van Mi- cliiel Bouryvan westen de calchiedeen van noorden het huis en erve van Seraphioa Cou- dron; thans bewoond door sieur Philippus Demoestiermet recht van gebruik tôt den eersteu mey i831, ten prijze van54guldens8i cents 's jaars boveu de contribution. lngesteld ende verhoogd toi op 1600 Gl T TV RED EN KOOP. Zaailand in Vlamerlinghe. Eene scliooue vieikante partie zaailand, groot vijf-en-tacheiitig roeden lieu ellen, gelegeu te Vlamerlinghe, wal noord van de kerk, palen. den vau ooslen het gras van liet hofsiedeken van den beer Vandermoere gebruikt door Philippus Looteu en ten deele het gras van d'erfgenameu van Mejoufl« Catherine de Ghelc- ke, van zuiden het zaailand van gezegden beer Vandermoere, van westen het zaailand van me- vrauw Demontiuorency geboren Deharchies, en den meersch van d'heer Leopold Florisoone, en van noorden het hofstedeken van joffrauw Ûindorf, gebruikt door Albertus Carbon en arulere, mm recht van pacht tôt Baafmisse eer- stenOctober i83i ten prijze van 4q guldens 3a cents 's jaars boven de contributieu. Staat op 1000 guldens. En op Maandag 37 van den zelfden maand september 183oten twee uren na middagin de herberg den Herl, tei plaats vau Vlamer linghe, zal 'er overgegaan worden met gewin van Verhoog-penoingen tôt den Overslag van EERSTEN KOOP.-Bo.scA in TVestoleteren. Eene schoone partie bosch groot 1 bunder 7$ roeden g4 ellen met de taillie oud 1 jaarboo- men plantsoenen dobbel en enkel eekzaden daar op staandegelegen binnen de gemeente van YVestvIeterenwat noerd-west van d'herberg ge- naend de Coppernolle, langs de Craeijstraat, hap- pende in versebeide plaatsen, palende van oosten bet bosch en zaailand van d'heer Joannes Malb- vey*van zuiden met d'happe bet gras van den zelven nog van zuiden het bosch van de Burgerlijke-Gastnuizen te Yperen, na d'abdie van Evcrsam en het bosch van gezegden heer Malevevs. De liefbebbers kunnen zich addressecren bij den herbergier van de Coppernolle. Staat op i5oo guldens. TWEEDEN KOOP. Behuisd Zaailand in Langhemarck. Eene partie bebuisd zaailanddies d'édificiett competeren aan den pagtergroot 58 roeden 79 ellen gelegen binnen de gemeente Langemarck wat noord van de kerk bij St-Elois-Cappella, palende van oosten van zuiden en ten deele van westen d'actie hebbers van sieur Criem te Stae- veleen van noorden d'heer Merghelynckge bruikt door de weduwe van Pieter-Jacobiu Bacameten prijze van 16 guldens 54 cents 'sjaars. Staat op 415 guident. DERDEN KOOP. Zaailand in Dickebusch. Eene partie zaailand, groot 40 roeden 42 ellen gelegen binnen de gemeente Dickebuschwat tuid- west van de kerk, strekkende zuid ende noord; palende van oosten zuiden en westen d'erfgenamen Pieter Verroest en van noorden het Cappella straatjen; gebruikt door Joanna van Eeketen prijze van 10 guldens 22 cents 's jaars. Staat op 375 guldens. VIERDEN KOOP. Zaailand in Brielen Eene schoone partie zaailandgroot 1 bunder 85 roeden 66 ellen, gelegen binnen de gemeente van Brielen strekkende zuid ende noord palende van oosten bet zaailand van d'heer Terrier va» zuiden de calchiede leedende naar Yperen, van westen en ten deele van noorden het zaailand van d'heer Vanacker te Yperen, nog van noorden W ten deele van oosten den meersch van de weduwe Coudron; gebruikt door Philippus Blootacker ten prijze van 4g gnldens 3a cents boven d« contributien 's jaars. Staat op 1715 guldens. De voorwaaiden dezer verkooping beruste* ten kantoore van den Notaris BOEDTte Vlamerlinghe. 1 ABONNEMENT au ProrACXTBur Journal d'Yrrss, Politique, Judiciaire et Notarial. Prix pourla tulle 2 fl., y 5 cents^jrar 3 mois -, PouT les autres villes du royaume, 3 florins (franco, par la poste) par trimestre. INSERTIONS. Prix: 8 cents par ligne au dessous de 7 lignes, 5o cents. - S'adresser chez l'Editeuret tous les bureaux des posteI éei Pays-Bas. Ypres. Imprimerie de R. GAMBART-MORTiERLibraire, sur la Grande-Place, vis vis l'bôtel de ville.

Le Propagateur (1818-1871) | 1830 | | pagina 4