Seven Tra vair en zij 'i Vrouwe w Mr W ^rnest> August jt Jl en Pol Nom d'une pipe was dat geheel de libe rale partij van Belgie, die hier overgewaaid is? Ewè, 't is wel Ma: r dat kind heefteen tere Ze gaan er moeten voren zorgen Laatste tijding Bij het onder pers leggen, vernemen wij dat er eene consultatie plaats gehad heeft tusscben een peerdemeester, een taodetrek- ker en een pilledraaier. Na de consultatie wierd bet volgende bulletijn uitgehangen De zieke erg aangetast. Zij zal hel mogelijks nog uithouden tot 18 October, mits talrijke inspuitingen van morphine. (Volgen de handteekens). Over veertien dagen heeft het stadsbe stuur h0,000 Frank, verleden jaar voor dringende paveering der trottoirs, ge leend, WEDERGEGEVEN MET INTRESTEN. En de liberalen beweer en dut de katholieken maar 5,000 fr. boni meer hadden. Een mirakel Softe, is er nog olie in de lanieern Olie in de lanteern, Seven, waarom dat nu 'T is sappermillementen klaar dag Juiste omdat't klaardag is.... ant woord, is er nog olie in de lanteern Olie in de lanteern, aleventwel, wat zult je nog al uitmeten (Bitsig) Sofie, g'en kent niet van de po litieke. Dus, houd uwen bek, en antwoord kort en goed is er olie in de lanteern, ja of neen Noppertje, g'en moet u daarom zoo bit sig niet maken.... K ben toch uwe vrouwe, en 'k mag u zeker wei een vraagsken stel len Een vraagsken, ja... maar geen zaag- sken... en nu kort weg, is er nog olie in de lanteern Nog een kleen geutje, Seven., (kalijn- achtig.) Seven, g'en hebt u toch zeker nievers gekwetst BarschNeen ik (nu een pozeken stil zwijgen) Nu, ik kan het u zoowel zeggen als verzwijgen, want om de waarheid te zeggen ik verkrop er bij. Van toon verzoetende) So- fie'je, mijn lievetje, ontsteek de lanteern Bij klaren dage Maar Seven toch, en waarom Waarom Ehwel, om te gaan zoe ken achter liberalen Ja te gaan zoeken, met ne lanteern, en bij klaren dage met klemtoon) Want, 't en kan niet waar zijn, 't g-eene Ernest gezeid heeft, dat AL de libe ralen van 't land, verleden weke over hier vertegenwoordigd waren... Neen 't 't en kan geen waar zijn, want moest het waar zijn, 't en zouden er niet genoeg meer over zijn om van 't ras te behouden. Lijk of het ras ?ou behooren bewaard te zijn Sofie G'en kent niet van de poli tieke... Zwijg en haal de lanteern (Middernacht)Seven Travsir komtt'huis. alleene... op strcoibeene... Zijne lanteern is kaprt 'N avond Seven... welgekomen hoe hebt g' het gesteld Gesteld Geene meer gevonden... lussehen twee snikken) Ge verstaat wel... zondag gepasseerd acht dagen... grootc ma nifestatie... 48 vendels... 37 herbergen, voor de bate... enelve bij de kandidaten... en'ten zijn maar tien plaatsen tebegeeren, niet te pakken maar te beg eer en..., kwalijke over eenkomste... vechten voor de brokke... Juiste, nopper, begrepen, en binst dat de liberalen vechten om malkander van kante te duwen, de kaloten knippen de brokke mêe... (Droomende) Sofie, is er olie in de lan teern (Reusje, deur êo gebroken ruite) 'N avond Seven. jt VJl. Pol. Tiens, August, waar naartoe? August. Naar Ernest.'k Moet hem spreken over de aanstaande kiezing. Pol. Zal hij t'huis zijn August. Ja want hij verwacht mij. Gaat gij mede, Pol. Pol. Gelijk gij wilt, August. August. 't Is gepast hij staat aan zijne deur. Ernest. Welgekomen, matjes Komt bin nen. Welk goed nieuws Pol. Ik en kenne geen, Ernest! Misschien dat August er meer weet dan ik. August. Hebt gij van de noene geslapen, tè Gij kijkt zoo aardig. Ernest. 'k En heb van de noene niet ge slapen. Zelfs't is eenige nachten dat ik maar half en half en kan slapen. Pol. August, ik ook en slape niet als naar gewoonte en als ik inslaap, 'k droom van buizen en altijd van buizen. Ernest. Had ge mijnen raad gevolgd, wij zouden geruster slapen 'k heb altijd gezeid geene feesten 't volk gelooft dat wij zullen winnen met de kiezing, en laat ze het gelooven. August. Wie had er hem kunnen ver wachten aan zulk eene fiasco. Ja, 't schijnt me nog zoo korts geleden dat een wensch van ons genoeg was om honderden en honderden vlaggen te zien wapperen en nu, helaas, na zoo veel moeite gedaan te hebben fiasco, fiasco belachelijk getal vaandels. Ernest. Hetgeen aan iedereen bewijst dat wij nog verre zijn van de zegepraal. August. Zegepraal zegepraal Pol. Er heeft Zondag toch nog al wel bier gedronken geweest Ernest. Ja, veel gedronken geweest.Maar de feest heeft veel geld gekost, dat kende in dezen tijd veel voordeeliger gebruikt worden. August. Hebben wij niet gelukt, 't en is onze schuld niet, en, is die pot uit, hij kan gevuld worden. Pol. Maar wie zal hem vullen August. Tiens Ernest, crénom...! Hij heef 4000 franken 'sjaars. Zes maal vier is 24 leg ze me daer Ernest. Ja maar'k moet daarvoor veel van mijnen tijd verspelen. August.En reizen gratis voor niemendalle: Men zou veel liefhebbers vinden voor dat postje Tusschen u en mij, elk zen toer.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 86