August Lroesl en Pol Kijk... daar komt er nu nog een op al 't zaalkof Ooh 't is Pé die gast komt altijd en overal te late, trekt maar op 't en is maar als er eene pinte te stekken is dat hij in stabancie begint te komen. (De kortèèège komt in beweginge en dé strijkers gaan aan 't blazen.) II. De Bafnne aan de deure... Doka, Clara en Sophie binnen... Doka, ze komen op staan de pinten gereed Ja's, Bazinne. Clara, zijn de bierkeeten volgetapt Ja's, Bazinne. Sophie, de pinten vol Ja, Bazinne Komt, staat nu met mij aan de deure... en vriendelijk zijn wei-je Ja me, Bazinne. Kijk, daar komt den Baas aan 't hoold van de bende. Wat ziet hij er welgezind uit, hé, Clara Ja je, Bazinne 1 (De Kortèèèèège trekt voorbij. De instrumenten houden op van blazen.) III. A Pot - Theose Tableau Fondant. In den achtergrond 2 tunnen en 3 volle bierkeetenDe Bazinne, Clara en Doka lijk drie afgelekte marollekazen in neer slachtige houding bachten 25 volgeschonken pinten. Den Baas komt binnen. j -- Hewei, Bazinne, vele verkocht?... Ga riek het Wou 1 wou Wat is dat nu j Ziet ge ze daar staan, de keeten en de pinten En die tweede tunne wanneer moeten we dat nu kwijt geraken A die potverdaveloosche non de Reus ah 't is alzoo dat ze met mij den zot houden W acht waar is men hoed 'k sterve van gramschap 'K ga aizoo Louis en Potverdikkes muile vol gaan vrij ven Foert voor de liberalen 1 (De stoor valt Ha Ha Ha (Historiek.) Pol. August, als gij mij nog wilt roepen 't zij ten uwen huize, 't zij op eene andere plaats, gij zoudt wel doen mij vroeger te verwittigen Aug. 'k zal daar nota van nemen, Pol. Pol, herinnert gij u nog ons bezoek bij Er- nest. Pol. Genoeg, August. Aug. Ehwelgij zoudt mij kunnen pleizier doen met nog met mij mede te gaan bij Ernest, 'k moet hem spreken. Pol. 'k Ben ten uwen dienste, August. Maar wat wilt gij van hem Wat moet gij hem vragen gij schijnt mij ontsteld. Aug. Iiem vragen, ik August Vragen aan ErnestNeen, neen 1 geen vragen,maar bevelen, commandeeren Pol. En wat wilt gij hem bevelen. Aug. 'k ga hem gaan zeggen dat ik van ge dacht veranderd ben Men zal niet stemmen voor Candidaat-burgemeester! Ik wil en zal Candidaat-burgemeester zijn 1 Pol. Voor mij 'tis ge lijk. Waart gij alle twee in eenen zak, 'k zou stekken valt dat valtMaar ik ben candidaat-schepen van openbare werken. Aug. Klinkt Pol Ern. Binnen, matjes Aug. Matjes Ja, op eene voorwaarde Ern. Ehwel, zijn wij geen vrienden Aug. De beste vrienden van de wereld op voorwaarde datik candidaat-burgemee ster ben. Ern. Maar zijn wij niet overeengekomen dat er zal gestemd zijn Aug. Niemendalle niemendalle 1 er is daar riesche bij, en 'k en wil geen riesche loopen. Ern. Maar wij en hebben 't recht niet van 't imposeeren. 'k Wil mij gedragen volgen t besluit van de vrienden. Aug. En ik nietXonnerre de tonnerre 'k wil aan t hooid staan van de stad 'k Wil'k Will Ern. Zeg maar, zegmaar Aug! 't Is twaalf jaar dat wij onderliggen 't is twaalf jaar dat ik kroppe 'tis twaalf jaar dat ik uitstel licht te geven aan Pol. Bedaar, August, bedaar. Aug. Ja, 'k zou het gelooven Ernest zou 't besluit van de vrienden aanveerden Kan hij gelukken, vier en twee is zes. Ern. 'k Heb u reeds gezeid dat de partij mij veel geld gekost heeft. Aug. Sedert eenige jaren Maar ik! mijn le vendoor 't Is veertig jaar dat ik in den strijd ben, en gij zijt nauwelijks 38 jaar oud, en zoudt de eene eereplats bij de andere leggen. Ern. Als de vrienden het zoo willen, wat kan ik er aandoen Aug. Weigeren In de veronderstelling dat gij nog veertig jaar leeft, 40 maal zes duizend, is twee honderd en veertig duidend franken zonderde krooizen, leg ze mij daar. Iedereen zou op die voor waarde willen liberaal zijn twee hon derd en veertig duidend franken dat is nog min nog meer als 48,000 stukken van vijf franken. Ern. Uw geweld en uwe cijferingen beginnen mij te vervelen. Aug. Mij niet mij niet 'k wil mijn deel van 't boterstuk. Ja, mijne cijferingen vervelen u Twee honderd en veertig duidend frankendat is twaalf honderd kilos zelvergeid. Ah mijne cijferingen vervelen u, maar 't oprapen en zou u niet vervelen. In een woord, 'k wil can didaat-burgemeester zijn, en kzalhet zijn Pol. En ik schepen van openbare werken Ern. 't Ware bijna best van daarover niette spreken, en den uitval af te wachten. Aan de deur. Klop 1 klop klop Ern. Binnen Nè, 'tis kotje Kotje, 'k heb u daar hooren ratelen en pra- telen over candidaat-burgemeester en candidaat-schepen dat is al geheel wel! Maar de beer leeft nog, en 't is nen taaien, en Eerst den beer stroopen En dan zijn vei verkoopen. Druk Callewaert-De Meulenaere, Yper. fWWWVW

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 75