't fin heeft niet gepak Reusje is op gang en geeft kardjas geeft kardjas Op 'l Geuzenras Keer u eens omReusjeReusje Keer u eens om, Reusje komt. ïmpossibe! 't En kan nie zijn Neent t, V en heeft niet gepakt, hé jon gens En pertank g'en hebt geeue moeite gespaard lteusje weet het we]. Brieven vol leugens, artikels in de gent- scne geuzengazetteu, reisjes naar Gent, en dat al om de Melomanen te doen t' huis blij ven. t Moet algelijk zijn dat ge bij de gent- sche zangers met meer te zeggen en hebt dan bij de Ypersche kiezers, want z' hebben u vierkante uitgelachen en naar de mane ge zonden En hebben welgedaan. Dat zal u leeren de gentsche stroopers te willen in uw strop- net vangen. Kijkt, ge moogt het voor de waarheid ge- looven, Reusje maakthem n pinte goê bloed telkens hij denkt op de blauwe blauwe blau we schenen die gij te Gentgeloopen hebt, ge peisdet zeker, gij onnoozele dutsen, dat ge te doen hadt met uw gewoon volkje dat hier altijd gereed is om te dansen gelijk gij schui felt? Maar ge waart mis, jongens. Ter naas ten ga je t moeten beter in koopjes leggen. En ook, waarom aleventwel niet eerst ten avieze gekomen bij Reusje Ge weet dat het een mensch is van ondervinding eneencom- passieus herte daarbij, altijd bereid om u goên raad te geven, ai is 't dat d'Yperlingen zeggen dat er niets te verwachten is dat deugt van zulk goedje gelijk gij zijt. Men moet toch bekennen dat onze libera len voor 't ongeluk geboren zijn. 't Is d'eene kaaksmete achter d'andere Over drie we ken was het kladets met hunne feeste der jonge wacht; zondag laatst kladets met. hunne pogingen om de feeste der Melomanen te doen mislukken en wat en zal het dan met zijn met deii grooten kladaaster van 18 October aanstaande Brrr, Reusje huivert van schrik, bij 'tgedacht alleene I lat, plat, plat Enê Henri. En toen nog om alle redens plaatse te ge ven, t al wel verdiend \ijn. Reusje en heeft niet vergeten wat zij al gedaan hebben, tijdens het laatste festival om de vreemde muzieken te beletten naar ïper te komen, 't Was omtrent't zelfde spel gelijk nu met de Melomanen. Reusje en heeft ook niet vergeten hoe zij over vijf jaar, in hunne Weekbladen en in hunne brieven naar de groote gazetten van t land, het vaisch geruchte uitstrooiden dat de tijphus hier wareerde, en alzoo, wie weet hoevele vreemdelingen van onze stad verwijderd gehouden hebben 1 En dat zijn nu de voorstaanders van win keliers, herbergiers en neringdoeners Dat zijn nu de mannen die Yper moeten doen herleven Alia, alia, menschenfoppers, gij en zijt toch zeker zoo gloeiende dom niet om nu nog niet te beginnen verstaan dat uw haring hier niet meer en braadt, en dat het eenig- ste van voort, dat er u nog te doene staat is van uw hooid m n zak te steken, en voor altijd a tijd vaarwel te zeggeu aan uwe on noozele pretentie van nog iets te willen zijn of te kunnen worden t' Yper. Dat is 'tgedacht van Reusje, en van de kiezers ook. Reusje P. S. De depechedrager. brengt mij daar juiste de volgende expresse Reusje Als de poeder nog nen keer moet uit gevonden zijn, laat het ons, als 't u be lieft, weten, wij gaan overal de Ypersche liberalen recommandeeren. Dat zijn verstanden o! ooi! ooo De Melomanen. Reusjen hoorde in eene herberg twee grand monsieu's fransch kouten en 't was over de stemminge 't Waren twee geuze- jonskens van zenevousdiskesa Wat wilt ge toch dat wij strijden, zei den eenen tegen den anderen 't Is al beuter aan de galge Wij en vinden geene kandidaten wij en hebben geen duimkruid voor de pro- pagande We bieden ons aan voor het kies- korps met ijdele handen Onze kopstukken en gaven geen steke werk aan 't werkvolk De kaloten hebben doen werken in alle straten, op alle kwartieren, zichtbaar en met groote glo ie We gaan alzoo geenen dèèèr- lijken Bovril drinken Hoor matje, 't ware geraadzaam betere tijden ai te wachten!.. Croyez moi Vainere?.. eest impossible Comment !ül zei den anderen (die zelfs zen vendel niet en dorst uitsteken voor de grrooottte liberale mastificatie Comment

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 72