Wij katholieke kandidaten, wij gelooven in God en in den Godmensch, wij zijn km- deren der Heilige Kerk door Hem gesticht. In ons bijzonder leven, wij zijn godsdien stig met overtuiging. In ons publiek en burgerleven, in ons bestuur, wij geleiden ons door de godsoen stige, katholieke principiën, d'e eemgste waarborg van vrede, rechtveerdigheid en liefde, onder de menxchen. Wij willen vrij zijn in het kwijten van onze godsdienstige plichten die vrijheid verze keren wij aan dezen die eens tot inkeer komende de laatste vertroostingen in den godsdienst begeer en. Het Vaderland dat is Belgie, dat is Vlaanderen, dat is vooral onze geliefde moederstad, ons schoone Yper Ja wij willen Yper groot en grooter, ten spits van eer en bloei Wij willen dat handel en nijverheid ontwikkelen.; dat de landbouw ondersteund worde en toenemo dat, by middel van vak- en nijverheidsscholen, de schoone kunsten in eere gehouden worden dat het volk onderwezen worde in al hetgeen een volk godsdienstig, edel en heusch, ervaren en schander maakt. Moed dus De zege is en blijft aan ons Wanneer dus de liberale kandidaten u zullen komeu wijs maken dat zij den gods dienst niet vijandig zijn, gij weet wat hun te antwoorden Indien zij u komen zeggen dat z'j de nonnen niet willen buiten steken, herinnert u de Lamotjes herinnert u den briet ge schreven door 4 liberale gemeenteraadsleden om te protesteeren tegen de niet buiten sluiting der nonnen in de hospicen. En nu, Heeren en Vrienden, vergeven wij aan de bespotters van onzen godsdienst, gelijk wij God bidden te vergeven aan deze die Hem zoo laffelijk lasteren en tergen. Geen strijd tegen personenwant misschien zijn onze tegenstrevers alleenlijk het slacht offer van het goddeloos onderwijs waarin zij opgebracht wierden. 't Is de valsche leering zelf van t libera- lismus die wij moeten bestrijden en uitroeien! Katholieken, en gij ook alle weldenkende burgers en gematigde liberalen, schaart u rond het vaandel dat in zijne plooien die schoone woorden draagt Godsdienst en Yaderland. O het is de Godsdienst aan wien wij de zoete herinneringen van ons leven verschul digd zijn. Druk Callewaert-De Meulenaere, Yper. v

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 71