'nr% een dop op den kop Een beetje Ypersche Geschiedenis Laat u niet foppen 189! '1892 Niet gemist 1894 KIEZERSOPGEPAST! 1891) Vergeet niet te stemmen op rood EN wit 1891 Onze liberalen het spreekwoord Rij gen is onverbeterlijk indachtig, wachten zich wel een woordje te reppen over stads werken. Immers ongelijk hebben zij niet, want eenieder zou ze te gemakkelijk bij den neus pakken en zeggen jongensmaar de katholieken hebben meer gedaan in eenige jaren dan gij in urve vijftig jaar bestier. Nogtans om het geheugen onzer liberalen te ververschen zullen wij eens geheel opper vlakkig eenige werken opsommen door de katholieken gedaan van kant latende de ontelbare werken van gewoon onderhoud. door liberalen die vertellen dat M. Iweins staat op de lijste num mer I Dat is clen onzen niet M. Hri IWEIlNS d'EECiCHOUTTE staat onder nummer 2 Herstellingen kasseiing Elverdingstraat. St-Maartensnieuweg en kaai. Verbreeden deel kalverstraat Nieuwelaan Maloulaanwat een g -'heel nieuw kwartier doet ontstaan Rechtrekken en verbreeden Rijke Klaren- straat Voorlanden Wenninck en De Haernestraai Verbreeding en kasseiing Groenestraat Herstelling steenweg naar Pilkem naar Ko men en Gatotj es der keiwegen. Padde- gat, Wieltjestraat, Wulve en Verloren- hoekstraat Werken aan de Barmlanden Riolen Meenenstraat, Markt, Neermarkt, Kalfaart, Blindeliedenstraat, Belle- waard, Onze Vrouwe-en Rozestraat. Werken aan de gebouwen der Halle Maken van eenen siphon onder den vaart naar Komen. Kiezers Geen kappeling Geen mengeling Een dop Van boven op den kop En de goê staan onder nummer 2 Opgepast en niet gemist Herleggen Roze- Wisselaar- St-Christoffel en Paradijsstraat. Riolen Paradijs- Christof-fel- Gevangenis- Doorgang en Rozestraat. Herstelling daken Jongensgemeenteschool. Slachthuis, nieuwe weegschaal en bureel voorden schrij ver. H erstellin g daken en ven sters Academie (oorzaak brand 18.M.) Vergrootenkleine botermarkt, verplaatsen bureel van politie, nieuwe weegschaal. Inrichting eener Muziekschool met woonst voor portier. Buitenwandeling van Rijsselpoort tot Tliouroutpoort maken van nieuwen weg in brieken en zijnders en planten van boomen Zeven nieuwe nachtlanteerns en zes andeie Werken aan de vyverbeek op eene leDgte van 1100 meters. Op Wit en Hood onder nummer 2 zoo stemt gij voor geheel de katholieke lijst - Rechttrekken Kalverstraat. Kasseiing Elverdinghestraat (verste ge deelte.) Voorlanden Kalverstraat. Vernieuwing kalsijde Potyse-Zillebeke- statie. Werken aau het Hoornwerk. Kasseiing deel Augustinestraat, Maken van keiwegen. Riolen Maloulaan, Elverdinghe-en Kal verstraat. Afbraak poedermagazijn. Herstelling dakenHalle, St-Maartenskerk Bewaarschool en stadsmeisjeschool. Nieuwe boomen rond zillebeke vijver. Werken aan Dickebuschvijver. Waterleiding Maloulaan. De watermondingen tegen brand worden in staat gesteld te weerstaan aan den vorst. f?e lijste waarop M. IWE11NS d'EECKHOUTTE staat de zoon van den betreurden volksvriend is de lijste Rechttrekken Rijke klarenstraat Herleggen Neêrstraat, Rijke klarenstraat Voorlanden Neêrstraat, Rijke klaren straat, Bolstraat, Rozestraat en Koeimarkt Verbreiding Wieltjestraat Vernieuwing steenweg Potyze-Bascule Riolen Neêrstraat, Janseniusstraat en deel klaverstraat Vernieuwing duiker Dixmudepoort Werken aan het vijverhuis te Zillebeke en Diekebusch Buitenwandeling Rysselpoort-Statie Boomen geplant langs de Barmlanden, Vyverbeek en Esplanade Gij moogi absoluit geen gehoor geven aan de liberale kandidaten die u komen vragen te stemmen voor eenige mannen hunner lijst. Gij moogt niet mengelen, niet panacbeeren Gij moet stemmen voor GEHEEL de katholieke lijst. Een dop, Van boven op den kop Herleggen de Steurstraat, S'-Jacob en Patteel straat Afbraak Tempelpoort, nieuwe weg met bmg. Keiweg Verlorenhoekstraat (herstelling) Nieuwe weg bij Dickebuschvijver Nieuwe ijskelder Riolen S4 Godelievestraat en Klooster poort Werken aan de Vyverbeek Nieuwe muur aan Dickebuschvyver Maken van het waterkasteel Herleggen der Gustave de Steurstraat. Voorlanden S' Jacob- S' Niklaas en Pat- teelst-raat Keiweg-en, Verlorenstraat, Paddegat, Wieltje- en Wulvestraat Vernieuwingweg, Buitenwandeüng (Rys- selpoort-statie) Herstellingen der zwemplaats. Nieuwe grond kleine kom Slachthuis. Verbetering nieuwe stallen (zwijnen) Nieuwe Weegschaal (Markt) Nieuwe daken der kramen op de visck- markt, der Gemeente scholen (SN.-R)

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 61