Luisterlijke Zegepraal Voorbeelden trekken 't En heeft hen tot niets gebaatAl hunne omkooperiën, al hunne braspartijen, al die schandalige liedjes, waarmee hunne dronk- gemaakte slachtoffers de straten onzer stad al zwikzwakken rondzwierden en de oören van treffelijke menschen kwetsten Al hunne valsche guguus-postkaarten,waarmee zij, de laatste week, hun zoo eerlijk week blad volkletsten en dat nu misschien wêer den titel van liberaal orgaan zal aannemen Hunnen oneerlijken strijd tegen onzen deftigen burgemeester, onzen moedigen kamper der eerste dagen Het bespotten en beschimpen van onzen zoo troostvollen wees gegroet. Niets volstrekt niets en heeft gebaatze liggen platzoo plat maar toch zoo plat, ofdat plat plat kan zijn Ha ha gij leendet in uwe laatste plak katen en strooibrieven Reusje's name Daar zijt gij gestraft voor uwe roekelooze eerloosheid Reusje roept nu in de volle kracht van \ijn oud Roomsch Vlaamsch katholiek herte Yperlingen... dank Duisttien duist kèèren dank Gij hebt het wel gedaan gij hebt gestreden voor God en Kerke!! gij hebt met taaien wille den bloei en groei van uwe teergeliefde moederstad in zekere handen voor 'goed vastgeankerd Dank ook, en warmen dank aan u, opko mendejonkheid Hieraan ken ik u, 't is "t bloed van uwe Reuze dat in uwe aderen stroomt gij zijt uwe voorvaderen weerdig Doet alzoo voort! deftig, onbeschroomd, den vijand vlak in 't oog gezien Door liefdewerken uwe misleide stadsgenooten bijgetrokken en op de rechte baan gebracht Alzoo zult gij uwe Reuze en voorvaderen weerdig zijn Nog eens, allen hertelijk bedankt en hebt gij uw Reusje noodig Présent 11 God zij geloofd en gedankt Schoone, schoone dag Den 18 October hebben de katholieken eene der prachtigste hunner zegepralen be haald. Meer dan 200 stemmen meerderheid Hour a En... leven de katholieken Hebben wij onzen dubbelen socialistico- liberalen vijand verpletterd, 't en is niet zonder van hunnentwege, den leelijksten en den schijnheiligsten tegenstand. Wat hebben zij al gedaan Gelogen, zoodanig gelogen dat de gema tigde liberalen er zelf beschaamd over wa ren; postjes beloofd en verhooging vantrai- tement honderd maal meer dan zij er ooit hadden kunnen geven alle kassen uitgeput, en geld gaan bede len tot bij hunne vrienden op den vreemde toe, om kiezers uit te koopen, en zelis in de kiesbureelen hebben zij op de walgelijkste manier de kiezers aangegaan God en Onze Lieve Vrouwe gelasterd en, als ware Judassen, de nunnen bewierookt en opgehemeld geheel den kiesstrijd beleid en aangegaan arm eo arm met de socialisten die hunne eeste kiesdravers warenDe gruwelen, moorden en branden van Armentiers zijn niet bekwaam geweest de liberalen van hun ne roode bondgenooten af te houden gebruik gemaakt van katholieke namen om stemmen van de katholieke lijste at te trekken op de schandaligste wijze on^en bur ge meester M. Colaert aangevallen en beschul digd... Ja, dat alles en meer nog hebben zij ge daan geheel de stad weet het en spreekt er schande van. De liberalen zeiden in hunne verwaande goddeloosheid «HoudtGod voor u, wij zijn tevreden met de kiezers Houdt gij aan uwen Wees gegroetwij groeten en gebenedijden den dag van 18 Oc tober 1903 't Is onze eer en onze vreugde nu te mo gen antwoorden Wij hebben God met ons en de kieners ook Gegroet en gebenedijd zij Onze Lieve Vrouw van Thuyne,beschermster onzer lieve stad van Yper! En niettegenstaande al hun geweld en schijnheiligheid, of liever, om reden van al dat geweld en schijnheiligheid, liggen zij nu verpletterd... en voor altijd Hunne handelwijze gadeslaande, de men schen zeiden in hen zeiven Wat zou er van onze vreedzame en lieve moederstad, van onze kinders, van onzen godsdienst geworden, moest ooit die partij van geweld, van wraakzucht en goddeloos heid, die partij van bondgenooten der socia listen op het stadhuis wederkeeren En alwie rust en vrede beminde, alwie bekommerd was met de opvoeding der kinders, alwie godsdienst en priester eenigszins genegen was, alwie wenscht werk te vinden voor vrouw en kinders, alwie benauwd was van dwang en wraak, al die menschen stemden, lijk één man, te gen de kandidaten der liberale-radikale- socialistische partij De zegepraal der katholieken is dus voor Yper een groote weldaad, en daarom roepen wij nog eens uit ganscher herte God zij geloofd en gedankt en geprezeozij Onze LieveVrouw van Thuyne In cene akkernoot vergadering Den baas der socialisten's partij moe wordende van explikeeren Eh wel matjes Vous ne comprendé pas, wuk da 'k wille zeggen en de matjes keeken zoo lodderlijk op malkaar, juiste percies, als hadden zij in 'n en vorten appel gebeten. Nu nu roept den socialiste baas, ein delijk moe van explikeeren met groote woorden, "k Zal 't u explikeeren, met han den en voeten, 'k Zal't u instampen en... uwe verstanden, zullen het algauw begrij pen Nu een slokje water gedronken, en Hum Hum Suposeerd, matjes een note nog in de groene schusse.. Ge weet het al, die schus- se is bitter, vuil en slecht. Eh wel mat jes.... die schusse, dat verbeeld de kalloten!! Hoerah bravo!! Nu verstaan wij!! Leven de Socialisten (Hand geklap voor een kwartje). Heb je 't op Seraphijn Wadde pé die schusse Och saper nul de kluite de verbeel ding der kaloten Stilzwijgen roept den baas 'k zal voort spreken «En als je die schusse af snijd, je komt dan aan de schulpe die schul- pe matjes, is hard dat zijn de liberalen Pot.... verdisselchees fijnten onzen baas is een kop Hé En nu matjes, wat, blijft er over: De vrucht., de note zelve en dat.... dat ver beeldt de socialisten Hoerah! bis!! en toejuichingen bij gansche Hoppetjes Zoo matjes tot de naaste vergaringe zegt nu allen naar uwe matjes wat al ver stand men krijgt met naar de vergaringe te komen Nog eens ferme pinten, die al twee weken getapt waren, uitgedronken en elk was, naar een herberge, in 't gebeurte, om zijn ver stand nog wat op t'helderen, in de presentie van de bazinne

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 47