'ant dat is groot nieuwsdat M. Struye - aitijd gedienstig en viemg de kandi- aten aangeduid heeft voor den zegepraal an 18" October. Die kiezinge (hij begost al zoo) is een van e gewichtigste uit ten eerste omdat er lü jden moeten gekozen worden, waaronder 5 ieuwe ten tweede omdat de liberalen'en adikalen toch zulk wreed volk geworden is, ol haat tegen God en kerke, tegen kiooster- usters en gasthuisnonnen vol wreedheid n dwingelandij tegenover arme menschen n werklieden Maar, zei hij, wij zijn niet bevreesd, maar ol fierheid en betrouwen ten eerste, om- .at wij wel bestierd hebben, iedereen zijn echt gevende en niemand vervolgende en weede, omdat wij yulk een schoone lijste van landidaten hebben. Reusje en zal vandage van de kandidaten liet lange spreken maar "t en kan niet la- en van zeggen dat al de namen meteen ;eestdrift ongehoord toegej uicht wierden. En niet zonder reden Tjèmenesmenschen is dat een schoone ijste Horkt, rechtuit gebiecht. Reusjes hertje uttelde erbij van eeu beetjea jaloerscheid. dijn verdorie 'k had ook wil en op zulk ien lijste staan Hoort hoe M.Struye ze voordroeg en ken- nerkte M, Canepeelden zoo vrieudelijken en ïertelijken man, den kundigeu veearts, dm iltijd geerne en spoedig dn landbouwers ten lienste staatdie met evenzoo vee! bezonder- ïeid hunne persoonlijke en burgerlijke be- augen op het stadhuis zal.buhertjgea M. Iweins d Eeckhoutte, wiens naam met mgemeenen geestdrift en donderende stem- nen is toegejuicht geweest, omdat hij de zoon svandennooit volprezen volksvriend Iweins PEeckhontte, omdat op zijnen persoon de .ankbare liefde valt, die men aan zijnen delen vader verschuldigd was M. Lemahieueeu rechtschapen en ver- tandig man van den buiten, die heter dan is gelijk wie de ware belangen van de mdelijke bevolking zal kunnen en mogen erdedigen M. Sobry, den algemeen geachten en ge prezen, deftigen en vreedzamen voorzitter van 't volkshuis altijd bereid om met wijze raad en daad eenieder bij te staan M. Vandevoorde luidruchtige toejuichin gen) den weigekenden, volksgezindeu.r.ond- borstigen en yrjj.eu man, die het voor eene plicht aanzien heeft van zij nen naam en zij ne werking aan deza partij te geven, die best bekwaam is om de stoffelijke en zede lijke belangen vau de stad Yper te bezorgen en te verdedigen. En dan de uittredende leden M. Colaert (lange en herhaalde toejui chingenonzen Burgmeester, den feilen strijder van de eerste slagen, die over estien jaardoor de gemaakte bres, de eerste der katholieken en alleen op 't stadhuis is ge treden, die sedert dien Schepen is geworden en Baron Surmont de Volsberghe defiig ter zijde heeft gestaan, en na hem het bestuur der stad in handen heeft genomen, waar hij al zijnen iever, zijne dienstwilligheid en zijn verstand gebruikt voor 't gemeenebest en den luister onzer stad M. D'Huvettereden wakkeren, vrijpos- tigen en ieverigen voorstaander van al de belangen der Yperlingen, zoowei van den buiten als van binnen stad M. Vandenboogaerde, een vrieudelijken burger, eeu grooten, verstandigen en werk- zamen handelaar, best gesteld om de belan gen der nijverheid te beijveren M. Vanderghoteden man van t volk, die, sedert hij op 't stadhuis zetelt, in alle besprekingen, met schranderen geest, ware kennis en wijsheid is tusschengekomen om bijzonderlijk de volksbelangen te doen door gaan. En M. Struye was te wege zijn eigen zei ven te vergeten maar Reusje zegt (en voorzeker elkeen is van zijn gedacht) dat M. Struye, zoo vervorderd in jaren en toch zoo jong in schrandere werkzaamheid, zoo deftig en voorbeeldig in zijn levgn, zoo min zaam en genegen voor het volk, boven allen weerdig is zijne plaats in 't Schepencollege cp t stadhuis te, bekleeden. En zegt dat ze kuunen klappen, die man nen M. Colaert heeft wonderwel en prachtig gesproken M.' D'Huvettere luimig en openhertig zijn gedacht en zijne inzichten verklaard. De nieuwe kandidaten hebben wij niet allen gehoord, 't is voor den naas ten keer, bij acht dagen. Maar de twee die gesproken hebben, sè, 't waren twee advo- katen En pertank, 't was den advokaat Sobry en... boer Lemahieu 1 Mijnheere Lemahieu en gaat dadde niet kwalijk nemen van Reusje dat hij dat alzoo zegt; want hij heeft zelve gezeid in 't Volks huis dat hij voor geen komplimenten is 1... Dat en belet algelijk niet dat hij klapt lijk nen advokaat, en 't zal nen fijnen goêri. zijn Reusje kent hem Maar, kijk, 'k vergete mij in 't klappen... 'k Ga uitscheen. Met alles te willen zeggen in één keer, 'k en kan de zaken niet weêregeven lijk ze zijn... en, pertank, ze zijn te schoone om ze te bederven. 't Zal voor later zijn... Intusschentijd Reusje heeft toch zulk nen goên nacht gehadoprecht, ge meugt. mij gelooven, 'k lag al drie uren in mijn bedde... als ik nog altijd telijve bezig was met lachen da 'k hutste omdat M. Colaert Reusje niet gevonden hadde Haa-'t- een hondje geweest, hij was gebe ten Reusje

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 17