RH UI DJANNJ Course des Regions Dévasti ZOMERGARN AVA Stad Yper - BERICHT supporters hebben, Het is klaar dat het er niet overal mag gaan gelijk in Woesten waar er Zondag 9 renners aanzetten en er maar toekwamen De leden dier commissie zullen de beste zijn, want ze zullen alzoo reeds zaad in 't baksken bezitten voor 't naaste jaar en alzoo ontslegen zijn eener topperij, die nog al dikwijls te ontzien is alhoewel het ook een gewoonte is, want ik ken een tandem, die hier in Yper woont, die nog een beetje daar is alswanneer er een smeekgebed moet gele zen worden en 'k geloof wel dat ze voor 't oogenblik nogal moeilijk te kloppen zijn zoowel in snelheid als in fond In Meenen, waar verscheidene Yperlingen de verplaatsing hadden gedaan om er de aan komst van Antwerpen Meenen voor Onafhan- kelijken bij te wonen, zag men Achiel Viane van Zonnebeke de 2e plaats innemen voor een geheele bende andere goede rijders, 't Is al lang dat men wist dat Achiel nen werker was en zijn woordje ging medepraten bij zijne nieuwe tegenstrevers, maar men dacht toch niet dat hij zoo vroeg op 't voorplan ging staan. Het doet ons plezier dit te mogen be- statigen en wenschen hem daarom veel geluk in zijne toekomende koersen eerst eenige zijvogels en wellicht eenige hoofdvogels die u zullen toelaten de noodige contracten aan te gaan om als beroepsrenner aan de spits te komen van uw rennersleven. Terwijl ik bezig ben van Meenen, moet ik ook nog zeggen dat Odile Taillieu er een koers van 80 km betwistte per ploeg, met Pé Verhaegen als medemaat, tegen mannen gelijk Marten, Vervaeke, Vanhevel Od., Matton, Rebry, enz. Zijne 2e plaats bewijst ons dat hij toch ook nog uit de voeten kan in dit soort van koersen en Odile daarbij meer dan eens de andere deed draaien. Te Thienen zat Ghesquière op den aarden velodroom hij reed er prachtig met zijn ploeg- en stalmaat Decroix van Gheluvelt. In de 2 urenkoers behaalde hij de 6e plaats, 's Anderdaags op Sinxenmaandag trok hij op naar Lebbeke om er den Omloop der Schelde- en Denderstreek te betwisten. Hij kwam i3c aan met een groep rijders die, op 600 meters der aankomst, een bareel van den ijzerenweg voor den neus kregen. De renners mochten er door maar kwamen toch allen min of meer gescheiden toe. Vandaar zijn flauwe plaats in den koers, waarop hij nochtans veilekkerd was. Zondag toekomende trekt hij het op naar de Circuit Franco Beige in Frankrijk. Geheel de troep beginnelingen van Yper zat Zondag in Poperinghe. Ze legden 60 km. af maar vei zekeren dat er minstens 80 waren. Verstraete kwam er 3e, Desramault 4% en Buseyne 5'. Velge viel 2 maal plat en Duprez leed aan krampen, '3 Anderdaags waren zij daar opnieuw in een 40 km. koers. Buseyne was 4= en Velge 8". Desramault kon iiiet aanzetten door een val van daags te voren. Naar het schijnt zullen er hier nog wat mannen met baarden zitten om Zannekin's koers mede te doen. Sportwereld zou ook van 't feest zijn en een schoon lot renners zou aanzetten. Waarlijk, de heer Louagie gaat een overgroot succes te gemoet. Ziehier de lijst der eerste ingeschevenen 1. Desramault Alb., Yper 2. Buseyne iLéop., Yper 3. Velge Mich., Yper 4. Ver straete Me, Yper. In Proven zat Boertje bij de Vanhauwaert's aan den slag en had er met ernstige tegen partij te dotn. Hij behaalde niettemin de 5e plaats op 75 km- Op Zondag i5" juli wordt de groote prijs Belga betwist met i5oo fr. in geld en 200 fr. in premiën, daarbij een schaal voor construc teurs. De omloop bedraagt 125 km. en gaat door de volgende gemeenten Vlamertinghe Poperinghe Proven Rousbrugge Beveren Elzendamme Oostvleteren Woesten Elverdinghe Brielen (2 maal af te leggen of 92 km.) daarna een ronde langs Vlamertinghe Popqringhe Elver dinghe Brielen St-Jan Potijze met aankomst op de markt voor h t bijhuis Van der Eist. SPORTMAN. Sportliefhebbers, maakt u lid of eerelid der Ypersche Wielrijdersclub uwen steun za onze renners aanmoedigen en ten goede komen. Uitslagen der koersen ter Velodroom van Thienen AchtervolgingDenis-Vangoitsenhoven win nen van 2 meter op Vervaeke- Vanderbusse. Ghesquiere Alfons alleen vervolgt Leroy- Sonvil. Finaal Ghesquiere - Decroix vervoegen Denis-Vangoitsenhoven. 2 uren ploegkoers ie Vandervocht-Lamagne 74 km., 20 p. 2e op een ronde ex aequo, Gysenbregs Philips en Denis-Vangoitsen hoven, 6p. - 4e Vervaeke Vanderbusse, l3 p. - 5' Deneef-Brugman, 17 p. 6e Ghesquiere- Decroix, 18 p. 7e op 2 ronden Donvil- Leroy. 20 p. 8e op 3 ronden Deruyter- Vloeibergs, 20 p. Te Meenen 80 km ploegkoers ie Rebry-Delbecque. 2" op een ronde Pé Verhaegen-Taillieu. 3' Standaert gebroeders. 4e Liebaert- Meunier. 5e Matton-Durieu. - 6e Vervaeke- Geldof. - 7e H. Martin - Od. Vanhevel. Tijd 2 ure 7 min. 10 sec. sleeptouw en vormde een nieuWe groep. Doch nogmaals beneden Staden met den aanvang der 3e ronde, ging p. er alleen van onder en de twee andere zich niet schenen te verstaan, werden tiental km., door de groep ingelo0pen dien laten Ghesq. en Noé de overigen a' terwijl Henderickx en Taillieu piat y' lot dat ook aan Ghesquière beschoren'we 3 km. der aankomst. Intusschen eindigde Pincket als gl overwinnaar met nog 1.45 min. voorsp op Noé die enkel met 20 m. won van G} die veranderd had van velo. Prachtig doch dat daarom anderen dienen aangeva daarover gaan we niet akkoord. De pr waarvan ge spreekt werd werkelijk geW0] door Minne met 20 c/m en niet door G quière met 2 lengten. Onze leuze is hier Willen is Kunnen Doe wel en ziet niet om Jean Van den Eeckhaut Stad en. 1928 Classement général fous resem d'homologation par la F. H. |j Naar aanleiding van ons verslag over den velokoers voor juniors, die over een drietal weken te Staden plaatsgreep, ontvangen wij, van wege den inrichter van den koers en voorzitter der veloclub Willen is kunnen een vraag om terechtwijzing, daar ons ver slag, verschenen in 't Ypersche van 19 Mei, zekere onnauwkeurigheden zou be vatten. Met genoegen laten wij hier de eigenlijke terechtwijzingen, in bedoelden brief vervat, volgen en, ter verontschuldiging van onzen welwillenden verslaggever, die ons gansch te goeder trouw alle mogelijke inlichtingen mededeelde, zeggen wij dat het maar deze zijn die niets doen. die nooit missen. Wat nu den koeis betreft, zou deze dus wel 100 km. geweest zijn volgens uw verslag. In der waarheid moet ik bekennen dat het meer was dan 85 km zooals het op onze programma's vermeld stond er wa-mn er 86 km. De heele ronde is door mij persoonlijk vóór den koers gekilometreerd geweest, en is 28 km. drijmaal af te leggen, 't zij 84 km daarbij nog 2 km. voor de twee kleine ronden. De overwinn ar heeft dit afgelegd in 2.39 uren, 't zij met een gemiddelte van omtrent 32 1 2 cm. Hadde het eens 100 km. geweesi Maar ja die had daarvoor vijf moto's, 'n heele staverschool, en als bewijs 't voorbeeld der ster! Hebben de inrichters en een sportafge- vaariigde die volgde dan geslapen, en hebben drie of vier dezer moto's, die voor andere rijders volgden, dan gewerkt om hun favori te helpen verliezen Heeft de koetsleider elders ingegrepen, er waren wel redenen voor; heeft het koersbestuur geoordeeld het in Staden met te moeten doen, er zijn dan ook redenen Ik stel de eerlijkheid der twee sportafgevaar digden boven alle verdachtmaking. Gij meent ook te weten dat Ghesquière de eerste maal plat viel in de tweede ronde bij bet binnengaan van Staden neen jongen mts, ziehier ik zal wat helpen Pas was de tweede ronde ingezet of bij het uitgaan der gemeente, op Stadenberg, was er een premie waarde 5o fr. Maes gelastte er zich mede deze in te palmen met 20 m. en daar hij voort- deed sprong de Yperling van uit de groep op den vluchteling me, Taillieu, Henderickx en Pincket aan het wiel. Pas 1 km. verder stond Ghesquiere platen Maes twee km. verder De,overigen bleven niet wachten cn vetmee derden gaandeweg hunnen voorsprong Noé, Strubbe, Minne, enz., terwijl 4'oenl ook om verschillige redenen uiteenviel T wijl Maes opgaf kwam Ghesquière van uit T" achtergrond, liep iedere" en voor of nam ze op 1. Provoost sur Gillet S. C. 35ocmc gaj Coupe des Régions Dévastées Co side cariste Diamond Oil 2. de Vinck sur 35o, gagneCoupe «Jun Gillet 3. Breslau sur A. J. S. 35o eme, gag; Coupe Vite-se Coupe Régularité. 4. Piret sur Saroléa 600. 5. Biribi sar Saroléa S. C. 600. 6. De Beer sur 35o. 7. Nevejans sur Nevtjans 175. 8. Lenoir sur Saroléa 600. 9. Feraille sur 600. 10. Passieos sur 600. ir. Hoflack sur Saroléa 35o. 12. Decroix sur F. N35o. 13. Gibon sur 35o. 14. Jeanno sur 600. 15. Verhelle sur 600. 16. Creemers sur 35o. Classement catégories Cat. 175 eme Nevejans sur Nevejans. Cat. 35o eme de Vinck, Junior. Cat. 600 eme S. C. Provoost sur Gille Cat. 600 crac Piret sur Saroléa. STAD POPERINGHE ZONDAG 24 JUNI 1928, om 3 vi ui met REKLAAMSTOET - 4 000 fr. P R I J Z E N 4 OOO h Alle inlichtingen, alsook de voorwaaj tot deelneming, kunnen verkregen wordt'1 het Sccrttaria.it van het Feest Vperstraa te Poperinghe, waar de inschrijvingen laatste den 10 Juni moeten toekomen. De Burgemeester der stad Yper heef eer, aan zijne medeburgers, zijn bericht i5 Mei 1928 dringend te herinneren, tvef het logeeren van 200 Engelschtn, van( 9 Oogst aanstaande, met verzoek hun it?" te doen inschrijven in het Gemeente tatiaat, uiterlijk vóór 6 Juni aanstanj laatsten termijn. per, den 29 Mei 1928. De Burgemeester H. SOBR^ PROEFT G OüTê DE BE,TE LE

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 6