KRONIEK VAN KON. VER. C. S. YPROIS Leest en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS Interesseert U niets in onze Kleine Aankondigingen DE ZIFTINGSWEDSTRIJDEN BEKER VAN BELCIE Uit het White Star Kamp HERVATTING DER WEDSTRIJDEN OP ZOND AC 30 AUGUSTUS 1953 BullaHjnen te bekomen in alle dépots PRIOR IEPERSE ZWEM KAM PI OEN EN NA DE CROSS VAN DE ZWARTE BERG Bijzonder incidentrijk J. DEVOS «In de Bie HET YPERSCH NIEUWS Blz 5 23-8-1953 K.V.C.S. Yprois - E. Wervik 6-2 Met een overtuigende zegepraal op het bezoekende E Wervik en zulks in het raam van het inleidend stadium betreffen de de Beker van België is K.V.C-S-Y 's fanionploeg begonnen aan het seizoen 53- 54 Veel begeren we over die eerste wed strijd niet te zeggen Het ging vóór alles om een debuut en de gebruikelijke ken merken hiervan bleven geenszins achter wege. Niettemin kan gewezen worden op een voortreffelijke als boeiende eerste speelhelft. waarbij het tempo doorlopend een flink peil bereikte E. Wervik. die met een zeer verjongde formatie in lijn stond, beet alsdan kranig van zich af en waar de geel-roden verder op een vrij aanzien lijk windvoordeel mochten rekenen, bleef het kijkstuk territoriaal in evenwicht Op de 15e minuut benutte Parrein een in zenden van Verschaeve om de score te openen Nauwelijks 4 minuten later liet keeper Frammout zich het leder ont glippen en Kerrebrouck trapte het in de voeten van Claeys. dewelke geen moeite kende om de verlaten Cercle-koorden aan het trillen te brengen (1-1). Met deze stand werd de rust bereikt en vermelden we nog dat de roodjes vier hoekschoppen hadden afgedwongen en de gasten geen. Onmiddellijk na de hervatting was het duidelijk dat de bezoekers hun beste pij len hadden verschoten Kort op elkaar (55e en 58e minuut) knalde Parrein twee keren na puik voorbereidend werk van Devos roos. zodat de bordjes op 3-1 tra den Bij een van de nog sporadische te genstoten der Eendrachters. punchte Fram mout de bal weg. De toesnellende Senne- sael kreeg het dingechter verrassend tegen het been en... goal. Na 66 minuten spel zagen Leclercq en Cie aldus hun ach terstand op fortuinlijke manier herleid tot 3-2 De rood-witten. die er een ogenblik de pees hadden afgelegd, zetten nu op nieuw de kraantjes breder open. Op de 70e minuut zette Devos voor aan Carpels, die geen genade kende en 3 minuten later legde Parrein. bediend door Carpels, stop per D'Halluin in de luren, om doelwach ter Dubucquoy andermaal het nakijken te geven (5-2). De rest van de partij ver toonde meer en meer de stempel der ver moeidheid. De meeste acteurs lieten zich niet meer verleiden tot e effortsen de talrijke toeschouwers de opkomst over trof waarlijk de stoutste verwachtingen schenen reeds verzoend met een 5-2 uitslag, toen Parrein één minuut vóór het affluiten K.V.C.S.Y. een zesde goal be zorgde De Unionist D'Halluin vocht de geldigheid van dit doelpunt aan en be ledigde scheidsrechter Montaigne (R C. De Panne), die de Wervikaan naar de kleedkamers verwees. De gasten zetten zo terug op met 10 man en terwijl Mahieu aanstalten maakte om zijn uitgesloten makker te gaan vervoegen, weergalmde het eindsignaal. In aanmerking genomen, dat het hier een van stapel lopen betrof, mogen we tevreden zijn over het optreden der rood witte ploeg We gaan nu niet beweren, dat E. Wervik een bijzonder lastige ri vaal was, maar de inzet bood men Car pels en maats toch ook niet op een scho teltje aan. Leclercq. Mahieu. Dewulf en Dubucquoy lieten zich ten andere langs hun beste zijde belichten en in Claeys. Stofferis. Devos en andere Koopman's bleek er materie te steken, waarmede trainer Lapauw. oud-speler van Kortrijk Sp.. iets degelijk kan maken Als eigen aardigheid mag wel worden aangestipt hoe de Eendrachters in de tweede beurt, spijt ze alsdan veel minder in de pap te brokkelen hadden dan vóór de rust. het tot een heel wat gunstiger corner-verhou ding brachten (Cercle 3 Union 2). In .de rood-witte rangen toonden zich verschillende spelers al goed op dreef Frammout. Kerrebrouck. Carpels. Vanbe selaere. Parrein en Vandenbossche ver wekten de verheugende indruk van niet lang meer op de tip-top conditie te zul len moeten wachten De rodage scheen minder gevorderd bij Ossieur. Verschaeve. Devos en vooral Clarisse. die nochtans te Lombardzijde druk oefent in gezelschap van de Knokse back Boey R. De nieuwe ling Sennesael trok behoorlijk zijn streng. Hij toonde zich geenszins van uitzonder lijke klasse, maar was uitermate bedrij vig. gaf opvallend blijk van speldoor- zicht en uit zijn globaal optreden straal de onverzettelijkheid Natuurlijk betaalde hij aanvankelijk aanpassingsgeld en het viel op hoe hij zich tijdens de tweede speelhelft al beter thuis voelde en der halve ook gemakkelijker en beter speelde. Kortom zoals we verleden week verkon digden geen element dat technisch op de hoogte staat van een Vanbeselaere of Cail- liau. maar wiens nut als doublurewel spoedig niet meer zal ontkend worden. Hoorden we deze week reeds niet zeg gen Die Sennesael is zo slecht niet. zulleTerzelfdertijd bedacht men Van- denbossche die overigens als back een in het oog springende prestatie leverde met wierook en was men ook opgetogen om trent het heropgeknapt zijn van Vanbe selaere en de manier waarop Parrein voor 5 doelpunten had zorg gedragen We ge loven allerminst naast de bal te slaan wanneer we vertellen dat het publiek verleden Zondag voldaan het Augustinus- stadion heeft verlaten Wijzen we tenslot te nog op de uitstekende leiding van re feree Montaigne en de uitmuntende toe stand der grasmat, hetgeen ter ere strekt van de terreincommissie. De Heer Mon- kerhey L. en zijn mannen verdienden voorwaar een bloempje. Volgende elftallen traden tussen de krijtlijnen van het door zon overgoten Cercle-veld E. Wervik (4-3-3-1) Dubucquoy Deoecker Devos Stofferis Leclercq Koopman Mahieu Claeys D'Halluin Dewulf Vernaeghe Ossieur Parrein Verschaeve Carpels L. Devos Sennesael Vanbeselaere R Vandenbossche Kerrebrouck Clarisse Frammout K.V.C.S- Yprois WM) Bij E Wervik permuteerden in de twee de helft Devos en D"HaIluin. ZONDAG AANSTAANDE: Ingevolge de overwinning op E Wer vik blijven de roodjes in koers voor de Beker van Belgiëen moeten ze mor gen op bezoek bij Aalbeke Sport. Staelens Soens Tarras ea. Losfeld's zijn Békend als echte cup-fighters zodat de Cercle- mannen die het nog altoos zonder Soe- nen en Cailliau en nu ook zonder Ker rebrouck zullen moeten stellen, voor een te duchten verplaatsing staan. De Kome- naar Lobeau Jean-Marie. dewelke verle den Woensdag, evenals Becuwe Georges, op de training verscheen, zal er voor de eerste maal de K V.C.S Y.-kleuren verde digen. Terloops gezegd het entralhe- mentdat we deze week te leiden kre gen. was echt naar onze zin. De spelers waren in dichte drommen tegenwoordig er was meldenswaardige belangstelling vanwege supporters en iedere oefening werd door de acteurs met volle overgave uitgevoerd Zo zou het wekelijks moeten zijn. Wat Becuwe en Lobeau betreft, mo gen we anderzijds wel even aanstippen, dat beide elementen, doch vooral de aal- vlugge Lobeau impressie hebben nagela ten. Geraakte er verleden speeljaar tegen Aalbeke Sp. geen enkel punt veroverd, zo hopen we thans, dat de rood-witten ze gevierend uit het strijdperk zullen treden Aan de verdedigers vooral van de ran gen potdicht te sluiten. GELUKWENSEN. Reserve-speler Herman Michel, die deze week in de echt trad met Mejuffer Moer- kerke. wensen we langs deze weg een voorspoedig huwelijksleven. ROG1MAR. VERPLAATSING AALBEKE Ter gelegenheid van de match Aalbeke - K V C S Y richten de drie Ieperse Sup portersclubs tezamen een autobus in ten einde de liefhebbers de verplaatsing te laten meemaken. Wie dus getuige wil zijn van deze be kerwedstrijd. raden wij aan zich zo spoe dig mogelijk te laten inschrijven, aange zien iedere Supportersclub slechts 15 plaatsen ter zijner beschikking heeft. Prijs 25 fr. Vertrek aan De Mandete 13-15 u. De Valk te 13 20 u Au Casino te 13 30 uur. UITSLAGEN VAN ZONDAG 16 AUG.: S V. Moorsele - S K. Staden 4-2 V V Koksijde - St Kortrijk 0-5 S V Koekelare - Lendelede Sp 1-4 S K St. Kruis - S. V. Ingelmunster 1-3 T. Menen - V. C. Ardooie 1-0 S. V Kortrijk - S K Den Haan 5-2 C S leper - E Wervik 6-2 D. Blankenberge - Zwevegem Sp. 2-3 S. V Jabbeke - F C. Knokke 2-3 F. C. Tielt - S K Torhout 8-1 R Bissegem - Dottenijs Sp 4-3 St Joris Sp. - S. V. Veurne 1-2 Aalbeke Sp - S. V Nieuwpoort 2-1 F C. Otegem - St Elooi Sp 2-3 S V Bredene - F. C Komen 3-2 S V. Moorslede - S. V Blankenberge 3-1 S K Voorwaarts - H Oostende 0-3 E. Gistel - M S. Ingelmunster 0-1 F C. Sijsele - F C. Heist 1-6 F. C. Torhout - W. S Desselgem 3-2 C Brugge - F C. Lichtervelde 2-3 U Herseeuw - F. C. Meulebeke 5-0 O Ledegem - W. S. leper 3-2 AA Moeskroen - W S Houthulst 11-1 R. Harelbeke - R De Panne 4-1 W S. Lauwe - S K. Vlamertinge 4-1 B S Avelgem - Kuurne Sp 2-4 F C. Lowingen - S V. Pittem 4-1 S C. Oostrozebeke - S. K. Steenbrugge 3-1 Deerlijk Sp. - F C. Wakken 1-2 F. C. Poperinge - S. K Avelgem 4-3 E Zedelgem - S. V. Wevelgem 1-5 MATCHEN VOOR ZONDAG 23 AUG.: W. S Lauwe - S. C Oostrozebeke (Dumortier) S V. Veurne - St Eloois Winkel (Servaes) F C Lichtervelde - Hermes Oostende (Vandenbergtie) Zwevegem Sp - A. A Moeskroen (Vande Voordel F C. Wakken - F. C. Poperinge iMullier) U S Herseaux - R C Harelbeke iLanckriet) F C Tielt - S V. Wevelgem (Steen A.) F. C. Torhout - S. V Bredene (Crabeelsl R C Bissegem - F C. Luingne fMahieu) F. C. Heist - S. V. O Ingelmunster (Maes) Aalbeke Sp - C. S. Yprois (Kerkhof) Kuurne Sp. - St Kortrijk (Deeheiver) S. V. Kortrijk - S. V. Moorsele (Vercoutere) M. Sp Ingelmunster - Knokke F C- De lissnijder S V. Moorslede - F. C. Lendelede (Lacluyze M.) T. Menen - Ol Ledegem iAllemeersch) Ol. Ledegem - While Star leper 3-2 De schiftingswedstrijden kenden voor onze gesternden die voor de gelegenheid met een nieuw shirt optraden, een niet al te gelukkig verloop. De eerste ronde werd hun reeds fataal- Door loting kregen zij op verplaatsing Ledegem dat als een zeer sterk home-elftal gekend staat, te bekampen. Alhoewel de hoofdfactor pun ten oogst ontbrak hebben beide elftallen zich van bij de inzet met volle kracht in de strijd geworpen. Strijd die tenslotte door de physisch beter op punt gestelde Olympicers gewonnen werd. Het lag er vin gerdik op dat de Ledegemnaren reeds die per getraind waren Vooral wat het uit houdingsvermogen betreft Niettegenstaan de de zoele atmosfeer, gelukkig voor spe- j Iers en kijkers een beetje opgefrist door een tamelijk sterke wind overlangs het terrein, werd er gedurende de 90 minuten een hels tempo op nagehouden Ons elftal diende de diensten van Slosse en Dewilde. weerhouden door militaire dienst. Ie ontberen, zodat Ketels en Wal- laert op de linkervleugel acteerden Onze twee aanwinsten De Boi en Vandromme waren echter van de partij Beiden schon ken volledige voldoening. Alhoewel nog niet volledig ingeburgerd in het gestem de elftal slaagden zij er in zich aan te passen aan de tactiek van White - Star. Het samenspel in onze voorhoede boterde dan ook goed zodat Olympic het per mo menten zeer lastig had om zijn kamp zui ver te houden. Onze verdediging echter, kwam stugger op dreef Debruyne en Alleman vonden moeilijk de gepaste kadans. Zodat Ver- haeghe dan ook met tussenpozen voor zware problemen geplaatst werd Nadat Olympic op een zeer goed gegeven cor ner met kopstoot door de linkervleugel omgezet, aan de leiding kwam. slaagde White Star er in niettegenstaande het windnadeel zelf de bovenhand te nemen. De Olympic-verdedigers waarin vooral de halflinie zich in vedette stelde, lieten ech ter niets toe zodat de rust met een ge wettigde 1-0 voorsprong voor Ledegem aan brak De citroentjes brachten de gunstige kentering bij de gesternden. Het samen spel was stukken beter dan voor de rust zodat Olympic alras op verdediging was aangewezen Vooral Isi De Boi toonde zich de nerriezaaier uit onze voorhoede De gelijkmaker hing in de lucht. Aanval op aanval golfde naar de Olympicmuit Na amper 20 min. spel was de stand gelijk gesteld via Ketels en amper 5 min later stond Ledegem met 2-1 in het krijt. De kndanr van White - Star ging crescendo. De verdediging acteerde stukken beter dan voor de rust. zonder echter helemaal volledig op dreef te komen Een doorbraak var. de locale centerforward met een kei hard schot besloten, werd door Pol Ver- hacghe onvoldoende gestopt zodat een btnnenspeler weinig moeite had om het leder over de fatale streep te toetsen. Ledegem dat meteen weer de zegepraal in zijn bereik voelde, ging nu met volle geweld in de strijd Zonder echter aan zuiver passenspel te doen wisten ze met grote overzetten hun wil op te dringen. Alleman miste een ontzetten, de linker vleugel ging er mee aan de haal. bedien de flink zijn rechtervleugel die prachtig binnenknalde En meteen was de over winnaar gekend. EEN KLEIN BILAN OVER DE WEDSTRIJD. Onze verdediging speelde een eerder zwakke partij, waarschijnlijk nog niet genoeg getraind Onze halflinie kon be slist veel beter Terwijl onze voorhoede buiten de linkervleugel zeer goed acteer de. vooral De Boi en Vandromme lieten zich opmerken Men prijst echter een stuur begin. En de beker van België is niet zo belangrijk dat men over die ver loren wedstrijd moet gaan zagen of vit ten Nog een paar oefenmatchen zullen er veel toe bijdragen om ons elftal de nodi ge vorm to verzekeren ZONDAG AANSTAANDE. On< bestuur is er in geslaagd een der vflieiers van verleden Zondag te con tracteren voor 23 Augustus nl. een elftal uit ie ProvinciaalS. V. Blankenberge Nog een deugdelijke physical training voor onze gesternden in het zicht De juniors en scholieren komen respec tievelijk uit om 9.15 en 11 uur tegen S. V. Wevelgem in een bekercompetitie heen ei' terug waaruit de club met de beste prestatie de beker zal thuishalen Wij ver hopen voor onze jongens het beste DURO W. S. IEPER SIPPORTERSCLUB DE POSTBODE Verplaatsing naar Blankenberge. Zondag as. reist het eerste elftal van W S I. naar Blankenberge teneinde er S. V in een vriendschappelijke wedstrijd te ontmoeten Liefhebbers van een reisje naar zee kunnen van de gelegenheid ge bruik maken om een prettige namiddag door te brengen Vertrek aan het lokaal De Postbode om 12.30 u. Vertrek te Blankenberge om 1830 u. Prijs35 fr. Lidk aarten De nieuwe lidkaarten kunnen reeds bekomen worden bij de bestuursleden van de Supportersclub of in het lokaal c De PostbodeVeemarkt 2. te leper- HET BESTUUR PRONOSTIEKERS OPGELET! Pr.or vermeldt zoals in het verleden 1) Zijn juiste ontvangsten vanaf de Zondagavond. Iedereen, pronostieker of niet. mag ze nazien. 2) Zijn werkelijke winners met juist adres en bedrag der prijzen, even eens met mogelijkheid van nazicht door iedereen. (8374) Vorige week brachten we een relaas over de kampioenschappen van de Ypres Swimming Club. We zien hier de clubkampioenen gekiekt met burge meester Vanderghote in het midden, ere-voorzitter Simoens uiterst rechts en trainer Jan Dehaerne uiterst links. We hebben opzettelijk enkele dagen la ten voorbijgaan om onze indrukken hier neer te pennen omtrent de Motorcross van de Zwarte Berg. die op Zaterdag 15 Oogst 11. zijn beslag kreeg omdat de ge moederen al te erg opgehitst werden. Nu de gedachten weer wat ter bezin ning gekomen zijn. kunnen we heel wat beter een relaas geven over die bijzonder incidentvolle motorcross, incidenten die echter voor geen enkel gedeelte bij de A M C leper lagen, maar uitsluitend bij de B M B. en bij haar afgevaardigde, dhr. Meerseman. omdat deze laatste de door de B. M. B. getroffen maatregelen om de Ieperse inrichting te kleineren, naar de letter uitvoerde, zodat de motorcross van de Zwarte Berg op een totaal fiasco uitdraaide. slachtoffers geweest zijn. Het programma kondigde negen koersen aan. zijnde 3 voor iedere categorie Voor de Juniors en ook voor de Seniors ver klaarde dhr. Meerseman koudweg, dat er geen derde reeks meer zou gelopen wor den in deze categorie Zodat deze koersen eindigden zoals nooit te voren geweten was geweest, en het publiek zelf de ge legenheid niet kreeg, de overwinnaars der verscheidene koersen toe te juichen. Wan neer dan protest aangetekend werd door de A. M. C. leper, weigerde dhr. Meerse man elke tegemoetkoming en kwamen de beruchte woorden voor de dag Moi. je suis le patron ici et e'est moi qui 'prends les décisions». Voor wie wat van de Franse aard kent en er waren als naar gewoonte, niet- Voor de beste en goedkoopste VERVEN VERNISSEN en ONDERHOUDSARTIKELEN wendt U bij de Vakman Rijselstraat 34 IEPER •7796) Daarom zullen we niet terugdeinzen, om tegenstaande de staking in Frankrijk de dhr Meerseman. de man van «Moi je suis J A M C. leper lelijke parten speelde, dui- le patron ici». als de enigste verantwoor-J zenden Fransen op het terrein weet dat delijke ter verantwoording te roepen. dit niet zo gemakkelijk zou aflopen. En De kritiek die in de pers eens te meer weldra klonken verontwaardigde kreten op tegen dhr. Meerseman aangetroffen werdhel terrein Men eiste naleving van het in verband met zijn aanduiding als sport- aangekondigde programma, hetgeen hun afgevaardigde voor de Zwarte Berg. blijkt go<V recht was men had immers, betaald op hem de uitwerking van een rode lap om een volledig programma te zien A M op een stier gehad te hebben, hoewel hij C leper die nochtans alles in het werk ons persoonlijk verklaarde op de Cross gest.*'d had om het voorziene programma van de Zwarte Berg. dat alle kritiek hem te kunr.en afwerken, stond daar als ge- niets kon deren In ieder geval verscheen volg van de handelwijze van een persoon, hij op de Zwarte Berg met wraakgevoe- die geen verschil kent tussen gezag en lens bezield. Ik zal die Ieperlingen wel dictatuur. met de gebakken peren klein krijgen, had hij immers aan zeker I Overa en we hebben reeds vele motor- iemand gezegd Hij heeft ze klein gekre- crosser, gezien, wordt er door de afge- gen. omdat A. M C leper geenszins het vaardiaue en de inrichtende club. onder gelag door de renners zelf wenste te handeid over het aantal koersen, de duur laten betalen Doch niettegenstaande dhr. der pauzen, het aantal ronden van iedere Meerseman alles deed wat mogelijk was reeks, weglating van reeksen, bijvoegen of om de uitzending door de micro le doen weglatei van ronden, enz... Van dit alles stopzetten, kon toch niet verhinderd wor- 'geen scoor op de Zwarte Berg. waar dhr. den dat de oorzaak van het falen aan de Meerseman tot het uiterste ging. Hij ver duizenden toeschouwers werd medege- bood zelfs de Belgische renners in een deeld In ieder geval is het bevreemdend bijgevoegde reeks uit te komen en ging dat Roger Vanlerberghe. als side-caristzelfs zover te verklaren aan de renners, niet tot hei vertrek werd toegelaten, om- wanneer A. M. C. leper verklaarde, alle dat hij te Mol onder voorbehoud had ge-risico's voor deze derde reeks te willen op contracteerd. terwijl Smessaert die juistl zich nemen, dat A. M. C. leper bij de in hetzelfde geval verkeerde wel mocht] laa'ste Kemmelbergcross zelfs geen bij starten En we begrijpen nog steeds niet. drage had betaald aan het Grizzlv-Fonds. waarom dhr Meerseman aan Vanlerber-alhoewel we er ons persoonlijk hebben ghe de raad gaf. snel naar Kortrijk te van kunnen overtuigen Niet minder dan rijden, waar hij zou kunnen starten in de 3714 fr werd aan het Grizzly-Fonds af- pistekoersen aldaar Waarom niet te leper gedragen bij de Kemmelbergcross, en we en wel te Kortrijk? Ligt het er niet vin- jwetcr. niet veel Vlaamse inrichters die gerdik op. dat het ganse manceuver eakel dergelijk bedrag tijdens het voorbije sei- bedoeld was om de inrichting van A M. 1 zoen hebben afgestaan C. leper te saboteren j Waar liet gejoel niet afhield, werd een Te leper verkeerde men immers ten-[derde reek.- verreden, maar intussen had volle in de overtuiging, dat dhr. Goris als dhr Hatdeman. burgemeester van West- officieel B. M B. zou aanwezig zijn Maar outer de onsportieve sportafgevaardigde twee dagen voordien, en dit niettegen- j van het terrein laten halen door de Rijks- staande alle protest van A. M. C. leper. wacht, als burgemeester die bevoegdheid werd dan dhr Meerseman als plaatsver- hfbbende. anger aangeduid en werd dhr. Goris naar Tenslotte zou dhr. Meerseman een laat- Kuurne gestuurd. c*e troef uitspelen om de inrichters de Werd de Motorcross van de Kemmelberg duivel aan te doen namelijk de uitsla- tot in het oneindige gerokken door dhr. j gen aan de inrichters niet af te geven. Meerseman. .die sinds jaren poogt de A zodat deze in de onmogelijkheid verkeer- M C. leper te benadelen thans werkte hijden. ce renners uit te betalen Op die ma alles af in bliksemsnelheid, en joeg de nier moesten de renners een slechte dunk Junior; voor hun eerste reeks de strijd krijgen van A M. C. leper alhoewel deze in toen alle renners nog niet aan de start daar geen schuld zou aan hebben. Wij gekomen waren, en het publiek vertrou-1 zorgden er echter voor dat A M C. Ie- wende op de woorden uit de micro, die nog negen minuten voor de eerste start aankondigde, nog lustig op het terrein rondkuierde zodat de Juniors na de start al onmiddellijk op een bende toeschou wers die de piste in beslag genomen had den. instormden, waarbij zware ongeval len op het nippertje konden vermeden worden. Want er zouden, zonder het snel ingrijpen van de speaker, tientallen per in net bezit kwam der uitslagen, en dat dt renners nog dezelfde avond konden uitbetaald worden, zelfs met een verho ging van 10 op de voorziene bedragen. Aldus was dhr. Meerseman. die nochtans tot 9 uur in Westouter bleef om de ge volgen van het niet-overhandigen der uit slagen te kunnen nagaan er aan voor zijn moeite. (zie vervolg volgende blz

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 5