6 Het Cyclo - Cross Kampioenschap van West - Vlaanderen De Veloclub De Vereenigde Sportvrienden in feest BOKSEN YPERSCHE VOETBALKRONIEK Op 17 ronden; 12. Thyssens (alleen), 163 p.; Op 21 ronden 13. Dictus-De Ryck, 63 punten. Als we dit klassement nagaan, moeten we toegeven dat een van de sterkste ploegen heeft gewonnen, wat weel bijdraagt om den toekomenden bijval te verzeke ren. Immers, als een Zesdagen uitloopt met de zege b. v. van een Guerra-Van Nevele lijk in Antwerpen, dan zegt het volk al zijn die twee niet te versmaden 't is toch dat niet en de kombien ligt daar vingerdik op s. Buysse-Billiet. integendeel, waren aanzien als een van de ploegen welke aanspraak mieken op de eind zege, en hebben de pronostieken van vele dagbladen alle eer aangedaan. Toch moeten we de edelmoedigheid van Billietje onderlijnen, die het al niet te best meer stelde met den wispelturigen, maar toch grooten kam pioen Buysse en die de zege of neerlaag in handen had. Immers, den Donderdag avond teekende Buysse, na tuurlijk wijl Billiet op piste zat, een kontrakt om de Zesdagen van Kopenhagen te loopen met Jan Aerts. Men kan zich inbeelden dat de Laarnenaar daarover niet welgezind was, en dit onder geen stoelen of banken stak. De verzorgers hadden zelfs alle moeite om inci denten te voorkomen. Naderhand echter moest Buysse zijn ongelijk wel bekennen en 't zal nu te zien vallen in hoeverre die twee sterke pisteratten dit geschil zul len weten bij te leggen. In alle geval, Buysse, alhoewel hij dikwijls rijdt met den wereldkampioen en zijn suc ces ermede niet ontgaat, moest kordaat hebben geant woord aan de inrichters van Kopenhagen Gij wilt me in uwe Zesdagen, goed, maar ik rijd er met Billiet en niemand anders. Dan had hij zich man getoond. Nu echter schijnt deze groote kampioen wel wat met zijn successen en ploegmaten den spot te drijven, en 't zou hem leelijk kunnen spijten. Nu genoeg over deze ploeg, waarvan Buysse welis waar meer spektakulair was, maar Billiet gewetensvol en niet het minste werk aflegde. Maar ja, Buysse is een telg van een heele roemrijke familie, en die staan door gaans meer in de volksgunst. De tweede zijn Char lier-Deneef met het meeste getal punten349. Dit is ook een teeken van evolutie der tijden. In 1922 en 1923 wisten we Van Kempen-Em. Aerts tot verre boven de 1200 punten verzamelen, wijl ploegen en dan nog goede, het spel uitliepen met 2 maal zooveel als 0 punten. Nu echter heeft elkeen zijn schelle in die koek en dit zien we meest omdat ze die punten oogsten met een ontsnapping te wagen, voor aleer de sprint wordt ingezet, en deze volhouden, wat voordezen onmogelijk was, daar indien ze toen eeri 30 tal meter namen, geheel de wielerbaan op stelten stond. Herinneren we even de Zesdagen van Brussel 1923 en 1924, waar hoogstens een 35 tal ronden werden genomen. Jules Van Hevel, die ook nu eraan deelnam, zou zeker dit getal mogen vermenigvuldigd hebben dat hij er bij zweette om aan 1118 genomen ronden te komen. We hebben nu nog niets gezegd van de nationale ploeg. Maar ja, we zijn zoo gewoon ze lof toe te zwaaien dat we dit nu overbodig achten. De derde zijn Aerts-Schöen. Jan, we weten het allen, is waarlijk de Wereldkampioen (met een hoofdletter "W). Steekt hem in gelijk welke specialiteit en ge zult van hem alle eer halen. Schoen, daarentegen, viel lich ter en was de grosse Schoen niet van een paar jaar geleden. Maar wij zien telkens dat de Dolf eerst een Zesdagen of drie hoeft te rijden om op gang te komen, en dan loopt de motor gesmeerd. Vierde zijn Depauw-Van Nevele. Ja, moest Depauw eens krachtig willen, 't ware een heele sterke ploeg en bekwaam de heele besten van 't leer te geven, want Van Nevele is, benevens een heel oolijk rijderke, een flinke Zesdagenrat Vijfde zijn Van Kempen-Broccardo. Ha, dezen hebben waarlijk hunne vijfde plaats te wijten aan het feit dat ze Buysse en Billiet hebben onderschat. Het heel klein getal punten zegt genoeg dat ze een verflauwing ver wachtten van de Gentsche ploeg om dan daarvan te profiteeren, de leiding te veroveren en deze dan op zijn Van Kempen's te verdedigen, 't Heeft niet gebaat en Piet zal dit wel onthouden. Zesde zijn de 41 jarige Van Hevel met den oud- wereldkampioen liefhebbers Pellenaers. Van Hevel, die aangeduid was om met Mortier te rijden, kon eerst niet aanzetten, daar laatstgenoemde ziek was. Pelle naers echter viel zonder Braspenninckx, die insgelijks te bed lag, en de intusschen opgeroepen Jan Van Kempen zond zijn kat, omdat hij het ten eerste ver tikte zonder geteekend kontrakt aan te zetten, en ten tweede omdat hij wel wist dat hij onder de orders van stiefbroeder Piet ging moeten rijden. Loncke-Martin eindigden zevende en op twee ronden. Er werd gesjacherd met den maat van Loncke en men aanzag hem als minderwaardig, maar geloof mij vrij, is hij geen zoo subliem in jachten en sprinten, 't is een gewetensvolle knaap, en 't is niet omdat de jongen een Waal is, dat vele dagbladen hem dienen te kleineeren. Al de ploegmaten waarmede Martin heeft gereden, spreken nu nog vol lof over hem. Toch heeft Loncke de auto Dodge binnengerijfd als premie, en 't scheelde aan niet of die ploeg trad den laatsten dag in, op kop prijkende van het klassement. Achtste Van Buggenhout-Vroomen, of een hersamen- gestelde ploeg, daar eerstgenoemde in plan werd ge laten door Michel Bloedpench of Van Vlockhoven en de tweede door zijn broeder. Deze nieuwe ploeg verstond zich goed en het is te betreuren dat Van Vlockhoven moest opgeven, want zij bleven fijntjes in 't spoor van de leiders. Negende zijn Smets-Haegelsteens en dat heeft ver wondering gebaard, want die twee beijverden zich er op 't laatste om geweldig aan het klassement te schud den en zich in de vorenste gelederen te werken. Een inzinking echter kwam alles bederven, 't Is oprecht spijtig dat Smets reeds van jaren is, en dat die twee renners samen dus geen aanspraak meer zullen moeten maken op zegen, tenware Louis Haegelsteens b. v. het op een ander boordje gooide en met iemand anders van wal stak. Nu echter kan hij niemand beter hebben dan den taaien Smets. Tiende zijn Carpriaux-Verhaegen, op 7 ronden. Dit is een ploegje dat zijne debuut deed, en nog zoo slecht niet presteerde. Het zal veel hebben bijgeleerd, en wel licht te duchten zijn. Haezendonckx-Verreycken, die elfde eindigden, staan veel te verre, vooral voor Armand, die een oud-over winnaar is der Zesdaagsche van Brussel. 10 ronden immers wil al iets beteekenen, vooral dat ze van in den beginne al op een 15 tal ronden lagen. Twaalfde is Thyssens alleen. Tengevolge van een val werd hij door Huys eenige uren voor 't einde in plan gelaten. Als men zegt dat de Nest van Wemmei maar 18 jaar oud is, schijnt daar een belofte in te steken. Btaar opgepast zulle, want de lessen en voorbeelden zijn genoeg voor handen, en om er eenigen te noemen Orolé, Dils, Vermeerbergen, de gebroeders Plas en anderen. En eindelijk als dertiende hebben we Dictus-De Ryck op 21 ronden. Wat hadden die twee daar nu eigenlijk verloren In den weg loopen van anderen, en als eenige voorspraak hen in zulke Zesdagen moet brengen, waar ze met hunne nu aan te kweeken baanforme den zot houden, kwestie van eenige briefjes binnen te rijven, dan is het verre gekomen met de vertegenwoordigers van het Antwerpsche. En daarmede geven we een degelijk overzicht van de Brusselsche Zesdaagsche, welke een bijval kende, ge lijk weleer. Laten we zwijgen over dezen die opgaven, omdat de rechters ditmaal seffens de gegrondheid hun ner opgave bestatigden, wat alle oneenigheid of bedrog uitsloot. SPRINTER. De wegwijzer veranderd. Daar door de aanhou dende regens de wegen betrekkelijk slecht liggen, heb ben de inrichters besloten de eerste ronde langs den Rooden berg te laten wegvallen. De omloop blijft dus heelemaal dezelfde van verleden jaar en er zal bij gevolg vertrokken worden langs den Zwartenberg. Reeds ingeschreven renners 't Vrije IseghemDecappelle, Gerard Desmet, E. Van- depitte, André Pattyn, (drie plaatsen voorbehouden). Vlug en Vrij, Wervick Demuysere, Julien Vervaecke, Em. Decroix, Storme, Catteeuw, Lecluyse, Carrein. Vive St ElooiFelicien Vervaecke, A. Ghesquière, Albert Bekaert, Remi Cappoen, A. Woets, (lijst niet volledig). Zeemeeuw, Oostende Van Isegem, Baert, Schallier, Pol Maes, Maur. Maes, Devos, Joris, Tack, Pylyser, Wullaert, Hoste, Clays, Lust. (Lijst niet volledig). De club D. O. S. Brugge laat haar ploeg kennen na de oefeningscross die vandaag doorgaat. De velo club <t De Vereenigde Sportvrienden lo- laal Ville de Courtraibij Theophiel Bisschop, Sta tiestraat, te Yper, vierde Zaterdag laatst haar jaar- lijksch avondfeest. Een goed vijftigtal leden had den oproep van het bestuur beantwoord om zich gezellig aan een degelijk avondmaal te goed te doen. Vooreerst richtte de heer voorzitter Deweerdt Omer een woordje tot de tegenwoordige leden, hen bedan kende voor hun talrijke opkomst, en stelde eveneens een heildronk in op den verderen bloei en vooruitgang der maatschappij. Een daverend handgeklap begroette de vurige rede van den Voorzitter. Het degelijk sportmenu bestond, om te beginnen, in een sprintersoep die stilzwijgend werd binnengedraaid en de ledige magen begon te kittelen. Dan ging men over tot het binnensmullen der opgevulde velodrooms, die wel wat tegen hielden, maar toch wat plaats lieten voor wat overschot van wereldkampioenendat gretig verslonden werd met mayonnaisesaus, in afwach ting van den hoofdschotel gebraden tuben met gepa nacheerde velos en gebruineerde wielen Dit alles was natuurlijk vergezeld van menig glaasje sportsap, dat de sportmagen deed opzwellen en een algemeene geestig heid te weeg bracht. Na een frisch nagerecht (genre Elvire De Bruine) en eindelijk de fijn geparfumeerde sportmoka, voelde iedereen zich gedreven, bijgestaan door een flink orkest, tot de uitvoering der tradition- neeie begeesterende sprongen, welke afgewisseld wer den door eenige guitige zetten, waaronder een pracht- nummer uitgevoerd door Gerard en Rachel, dat een geweldige geestdrift verwekte en de gezelligheid nog uitermate verhoogde. Menige glaasjes werden nog geledigd op de gezond heid van tal van sportkampioenen en op den bloei en het welzijn der maatschappij De Vereenigde Sport vrienden van Yper. De Boksgala te Vlamertinghe verschoven De groote Boksgala die in de zaal Clairon te Vla mertinghe, morgen Zondag moest plaats hebben, en waarvan het programma in ons laatste nummer ver scheen, is voor 14 dagen verschoven en zal dus doorgaan op Zondag 16 Februari. Naar wij vernemen is manager Henri Knockaert druk bezig met het op touw zetten van een nieuwe Boksmeeting die waarschijnlijk op den 1" ef 2n Zaterdag van Kattefeest zal kunnen doorgaan. Het wordt de liefhebbers herinnerd dat er alle Dins dagen en Vrijdagen vanaf 7 uur en den Zondag vanaf 9 uur 's morgens getraind wordt in het lokaal Cour Ste Barbe Veemarkt, waar alle belangstellenden toe gelaten worden. 2" Afdeeling Bevordering Matchen van Zondag 2 Februari 1936 Wevelghem Sp. Iseghem Knocke Waereghem Sp. S. K. Roeselare Poperinghe St. Moeskroen C. S. Yper Heyst S. K. Sweveghem De Panne R. S. Waereghem F. C. Roeselare W. S. Lauwe Uitslagen der matchen van Zondag 26 Jan. 1936 St. Moescroen C. S. Yper 01 S. K. Roeselaere F. C. Roeselaere 01 F. C. Heyst R. S. Waereghem 63 Waereghem Sp. S. K. Sweveghem geschorst F. C. Iseghem F. C. Knocke 17 F. C. Poperinghe W. S. Lauwe 23 Wevelghem Sp. R. C. De Panne 15 Tweede Afdeeling Stade Moescroen 0 C. S. Yper 1 Mijn eerste woord gaat natuurlijk naar de Cercle spelers die Zondag laatst een schoone onverhoopte zege wislcn te behalen. Hartelijk proficiat, mannenDeze overwinning is ons des te aangenamer omdat wij sinds- 15 December, dag waarop wij met 2-0 Iseghem over wonnen, niets anders dan zware nederlagen te boeken-., hadden. Bedenk maar de 6-1 van Sweveghem, de 9-1- van Waereghem Sp., de 4-0 bij S. K. Roeselare, zonder gewag te maken van de match tegen Knocke die met- 6-2 gestaakt werd. Te Moescroen immers hebben onze spelers hunne oude spelmethode voor den dag gehaald. Er ontbrak slechts begeestering en het onontbeerlijk tikje geluk bij de rood-witten om tot positieve uitslagen- te geraken. Dit alles hadden ze te Moescroen weêr ge vonden, met daarbij een uithoudingsvermogen dat ze zelden voor den dag haalden. Ten bewijze: de eerste speelhelft verliep op normale manier met golvende spelverdeeling en dat niettegenstaande wij bijna twin tig minuten met tien man moesten optreden, Bourdeau, gekwetst, het veld verlaten hebbende. Na de rust speelde het Ypersch elftal een voortreffelijke partij. Cherchye doelde op puike wijze op algemeenen aan val twee doelen werden om voorafgaande fout ver nietigd en de Stadisten hadden al de moeite van de wereld om hun netten te vrijwaren. Enkel op het laatste van de match kwamen de bezochten gevaarlijk opzetten, dwongen enkele hoekschoppen af, die altijd tot schermutseling voor doel aanleiding gaven en gedu rende dewelke onze achterhoede wonderen verrichtte,. die ons heiligdom van alle bezoedeling beschutten. Het einde kwam dan ook met de 1-0 overwinning, alswan- neer een 3-1 scoor beter de spelweergave had aange duid. Dat deze zpge met vreugde werd onthaald, hoeft niet gezegd. Men zag immers op het gelaat der voet balliefhebbers dat de rood-witte vlag aan 't wapperen was. Men uitte dan ook den wensch uit deze vlag nog meermalen te voorschijn te zien halen in de komende- ontmoetingen, die ten andere over het behoud van het Ypersch elftal moeten beslissen. De match van morgen,, om te beginnen, gaat tegen Wevelghem Sport, die 'als- roode lantaarn van de klasséering dienst doet. 't Is juist daarom dat de tegenstrever niet mag onderschat worden, want ook dit elftal zoekt punten op te doen om zich desgevallend te kunnen redden. Wij doen dus nog maals beroep op het begeesterend werk van onzespe lers om hunne taak tot een goed einde te brengen. Wij: rekenen op de tegenwoordigheid van al de sportlief hebbers, die door hunne sportieve aanmoedigingen,- zullen willen ooggetuige zijn van de heropstanding van- hun geliefde ploeg. T Afdeeling Bevordering F. C. Heyst 20 15 3 2 86 31 32 S. K. Roeselaere 20 13 5 2 60 32 28' F. C. Knocke 18 10 2 6 61 30 26 Waereghem Sp. 18 10 7 1 51 37 21 F. C. Roeselaere 19 9 7 3 34 31 21 Stade Moescroen 20 8 8 4 38 30 20» R. S. Waereghem 19 9 9 1 39 33 19 S. K. Sweveghem 19 9 9 I 50 48 19 W. S. Lauwe 20 8 9 3 33 41 19 F. C. Iseghem 19 7 10 2 33 50 16 R. C. De Panne 20 6 12 2 38 72 14 F. C. Poperinghe 19 5 11 3 33 60 13 C. S. Yper 18 5 11 2- 23 51 12 Wevelghem Sp. 19 2 13 4 31 64 s Knapen C. S. Yper 0 S. K. Vlamertinghe 1 Onze jeugdige voetbalmannetjes hebben nipt het onderspit moeten delven voor hunne even jeugdige- tegenstrevers, die echter over meer ondervinding be schikten dan de thuisspelertjes. Nochtans, volgens het geleverde spel, mocht de ontmoeting yvel op een gelijk spel ten einde loopen. De rood-witte voorwaartsen evenwel verknoeiden enkele kansen, terwijl de Sport- kringers Vanhove dikwijls op de proef stelden. Het •- eenige doel der partij werd via den paal aangeteekend in de eerste speelhelft, alswanneer het spel reeds 28 minuten aan gang was. Na de rust waren de thuisspe- lers het meest ten aanval maar het achtertrio der be zoekers speelde een goede partij en kon zijn netten vrij houden. Morgen trekken de knapen naar Wevelghem,. die hier in de heenronde kansrijk met 2-1 zegepraalde. Te hopen dat onze spelertjes opnieuw moedig zullen op treden en wat meer schotvaardigheid aan den dag leg gen, ten einde een bevredigend resultaat te behalen. Knapen Stade Moescroen 6 6 0 0 29 4 12 R. S. C. Meenen 6 4 2 0 11 11 8 Vlamertinghe 5 3 2 0 9 7 6 Becelaere 6 3 3 0 10 9 6 Wevelghem Sp. 6 1 5 0 5 20 2 C. S. Yper 5 0 5 0 3 16 0» Derde Speciaal C. s. Yper Stade Kortrijk Morgen komen de Studaxen van Stade Kortrijk op bezoek. In de heenronde lukten de Specialers een ge lijk spel (1-1) na langen tijd met 1-0 voor gestaan te hebben. Nu dat de rood-witten veertien dagen de- shoes niet meer aangetrokken hebben, is het te voor zien dat de beenen wat roestig zullen bewegen in het begin, maar daar zij kost wat kost de tweede plaats in de klasseering willen bekleeden, voorzien wij toch een lokale zegepraal. IIIe Afdeeling Speciaal Reeks B. Stade Moescroen Stade Kortrijk C. S. Yper F. C. Poperinghe Kortrijk Sp Wevelghem Sp. Cuerne Sp. Harelbeke W. S. Lauwe Zooals gemeld vangt op heden de eindronde der pro vincie aan. Onze juniors begeven zich naar Roeselaere om hun naamgenooten van Sportkring te ontmoeten. Daar deze ploeg de tweede plaats van reeks A be kleedde, is het eenigszins mogelijk dat de strijd gelijk opgaat. Doch gezien het ons onmogelijk is een vergelij king te maken, vragen wij aan onze juniors hunne kan sen hardnekkig te verdedigen om een behoorlijken uit slag te verwezenlijken. NEMO. 13 9 1 3 55 20 21 13 8 4 1 47 30 17 13 7 4 2 40 17 16 13 7 5 1 43 30 15 14 6 5 3 31 35 15 13 6 7 0 35 44 12 13 4 8 1 31 55 9 14 4 9 1 31 63 9 14 3 11 0 27 46 6 S. K. Roeselaere C. S. Yper

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 6