3 BANQUE DE BRUXELLES ACENCE d'YPRES, IB, rue des Chiens Location de Coffres Forts BANK VAN BRUSSEL Agentschap IEPER, 13, Hondstraat Verhuring van Brandkoffers grond aan den Belgischen Staat. M. Vanderghote. In hare zitting van 3 De cember 1935 heeft de Commissie van Openbaren Onderstand besloten twee perceelen grond aan den Belgischen Staat af te staan voor het recht trekken der rijksbaan Beernem-Belle, te weten op grondgebied Vlamertinghe 3 a. 95 ca. uit Sectie D Nrs 274a en 378o en op grondgebied der ge meente Dickebusch 1 a. 91 ca. uit Sectie B Nrs 769b en 768n, mits den gezamenlijken prijs van 6350 fr alle vergoedingen voor her beleg, minder waarde, enz. inbegrepen. Tijdens het gedane on derzoek van commodo en incommodo werd er tegen dezen afstand geen opspraak gemaakt. Vol gens schatting van den Heer Ontvanger der Domeinen heeft deze grond een waarde van 15 fr. den vierkanten meter. Daar deze afstand ge schiedt om een reden van openbaar nut, stelt het schepencollege voor een gunstig advies op deze beraadslaging uit te brengen. De Heer Vergracht is binst de uiteenzetting van dit punt de raadszaal binnengekomen. Al de raadsleden stemmen ja, behalve de Heer Missiaen, lid der Commissie, die zich onthoudt zooals hij het altijd pleegt te doen wanneer het een kwestie betreft die den Openbaren Onder stand aanbelangt. IV. Openbare Onderstand Bosschen Staat van verbeteringswerken uit te voeren gedu rende het dienstjaar 1935-1936. M. Vanderghote. Dit punt betreft de ver beteringswerken dit jaar aan de bosschen van den Openbaren Onderstand uit te voeren. Het sche pencollege stelt voor een gunstig advies uit te brengen aangaande de werken die moeten uitge voerd worden en in den bij den bundel gevoegden staat beschreven zijn. Dit voorstel wordt met dezelfde stemming als zooeven goedgekeurd. V. Openbare Onderstand Proces-verbaal van onderzoek der kas Vierde kwartaal 1935. M. Vanderghote. Volgens het gedane onder zoek bedroegen de ontvangsten gedurende het vierde kwartaal de som van 3.870.735 fr. 93 en de uitgaven de som van 3.696.484 fr. 30, zoodat er een overschot was van 174.251 fr. 63, som die overeen stemde met den inhoud der kas. VI. a) Leening van 75.000 fr. voor het subsidie aandeel in de verbeteringswerken aan den steen weg Yper-Pilckem Herleid op 12.000 fr. M. Vanderghote. In zitting van 10 December 1935 heeft de raad besloten een leening aan te gaan van 75.000 fr. voor het subsidieaandeel in de verbeteringswerken aan den steenweg Yper- Pilckem uit te voeren. Aangezien het Gemeente krediet ons heeft laten* weten dat de toelage rechtstreeks door den Staat zal betaald worden, wordt thans voorgesteld het bedrag der leening van 75.000 fr. tot op 12.000 fr. te herleiden, zijnde de vermoedelijke toelage door de provincie voor dit werk te verleenen. Wij dienen dus onze vroe gere beraadslaging in dien zin te wijzigen. M. Missiaen. Ik versta niet goed wat er hier door bedoeld wordt. Immers, gij zegthet Ge meentekrediet heeft laten weten dat de toelage rechtstreeks door den Staat zal betaald worden. M. Vanderghote. De Staat zal de toegestane toelage rechtstreeks aan de stad betalen. Al de vroeger genomen beraadslagingen betreffende een leening voor de subsidieaandeelen moeten nu ver anderd worden. De regeering weigert het aan gaan van dergelijke leeningen goed te keuren, daar de dienst voor de bestrijding der werkloos heid thans de noodige kredieten beschikbaar heeft. Het voorstel van herleiding der vroegere be sloten leening wordt hierop eenparig gestemd. b)Leening van 90.000 fr. voor het subsidieaan deel in de verbeteringswerken van den steenweg Yper-Komen Herleid op 12.000 fr. M. Vanderghote. Dit is hier denzelfden toe stand voor de leening voor het subsidieaandeel in de verbeteringswerken van den steenweg van Komen. Het bedrag van 90.000 fr. moet herleid worden op 12.000 fr. zijnde de vermoedelijke toe lage der provincie. M. Missiaen. Dit betreft hier toch wel de kredietopening die wij op het einde van verle den jaar stemden M. Vanderghote. Ja. M .Missiaen. Dit is dan geen leening. M. Vanderghote. Het is een leening op korten termijn, aangezien wij voor de subsidieaandeelen Société Anonyme TOUTES OPERATIONS DE BANQUE DE BOURSE ET DE CHANGE aux meilleures conditions. DÉPOTS DE TITRES A DÉCOUVERT La galerie des coffres-forts vient d'etre a grand ie une nouvelle série de coffres de toutes dimensions est a la disposition de la clientèle a des prix avantageux. geen leening van meer dan 5 jaar mogen aangaan. Ik stel voor de vroeger genomen beraadslaging te herzien en de leening van 90.000 fr. tot op 12.000 fr. terug te brengen. Al de raadsleden stemmen ja. c) Leening van 90.000 fr. voor het susidieaan- deel in het besteenigen der speelplaatsen der scholen Herleid op 57.000 fr. M. Vanderghote. Deze leening van 90.000 fr. moet om dezelfde reden als de andere op 57.000 fr. herleid worden. M. Vergracht. Voor welke scholen moet deze leening dienen M. Vanderghote. Voor al de stadsscholen uit genomen de Middelbare School, aangezien er daarvoor geen subsidie kan gekregen worden. M. Van Alleynnes. Die besteeniging zal daar toch gedaan worden zooals het vroeger besloten is geweest M. Vanderghote. Ja, alswanneer het op fi nancieel gebied mogelijk is dit werk uit te voe ren. Wij zullen dit eerst eens goed moeten onder zoeken. M. Van Alleynnes. Er kan toch geen spraak meer zijn op de vroeger genomen beslissing terug te keeren Dit v> erk werd vroeger besloten en moet dan ook uitgevoerd worden. M. Vanderghote. Aangezien wij geen sub sidie voor de besteeniging der speelplaats van de Middelbare School kunnen bekomen, kunnen wij dan ervoor ook geen leening aangaan. Het prin ciep der besteeniging is aanvaard en wij zullen dan ook zien wanneer het mogelijk is dit werk uit te voeren. Ik vraag thans eveneens de her leiding der leening van 90.000 fr. op 57.000 fr. te willen goedkeuren. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. VII. Heffing van 90 opcentiemen op de cedel belastingen voer het jaar 1936 Aanvulling. M. Vanderghote. Den 10 December 1935 heeft de gemeenteraad een beraadslaging genomen waarbij besloten werd 90 opcentiemen te heffen voor een jaar op de cedelbelastingen en 90 opcen tiemen op de bedrijfsbelasting, enz. De Heer Gouverneur heeft ons thans deze beraadslaging voor aanvulling teruggezonden. Wij moeten erin voorzien dat die opcentiemen ook toegepast wor den, zooals dit vroeger het geval was, op de in komsten van de in België aangewende kapitalen. Het is dus enkel een kwestie van formaliteit en het schepencollege stelt voor de vroeger genomen beraadslaging re herzien en erbij te voegen dat de 90 opcentiemen ook zullen geheven worden op de roerende in België aangewende kapitalen. Stemmen ja de Heeren Lemahieu, Delahaye, Van der Mersch, Pattyn, Jvr. Cornillie, de Heeren Seys, Biebuyck en Vanderghote neen de Hee ren Missiaen, Michiel, Van Alleynnes en Verbeke. De Heer Vergracht onthoudt zich. VIII. Buurtlijn Veurne-Yper Verhooging van het kapitaal. M. Vanderghote. Dit punt betreft de verhoo ging van kapitaal der buurtlijn Veurne-Yper. Deze zaak is vroeger reeds voor den raad geko men doch werd alsdan verdaagd. Tijdens de on derhandelingen die wij nadien met de Maat schappij der Buurtspoorwegen hadden, heeft de maatschappij erop gewezen dat de concessie, die haar de uitbating der lijn toestond, zonder be perking van termijn is. Bij de stichting der maat schappij werd er alleen maar een termijn be paald voor de delging van het kapitaal. Wij kun nen dus geen bezwaar vinden tegen de verhoo ging van kapitaal, die voor ons een uitgaaf van 29.000 fr. bedraagt welke ook in 90 jaar zal ge delgd worden. Over enkele dagen hebben wij een brief ontvangen der maatschappij waarbij zij ons liet weten dat het percent voor de delging van het kapitaal thans van 5,25 tot op 4,80 herleid werd, zoodat het voorziene krediet van 1550 fr. op 1392 fr. teruggebracht moet worden. Het schepencollege stelt voor de afschrijving van het deel dat de stad in die kapitaalsvermeerde ring verschuldigd is alzoo te willen bepalen. M. Van Alleynnes. Tot wat moet die verhoo ging van kapitaal dienen M. Vanderghote. Ik zal u lezing geven van den brief van 31 Oogst 1935, die dus reeds aan den raad werd medegedeeld en waarin gansch de zaak wordt uiteengedaan. Uit de lezing van dien brief blijkt dat de uit- batingsdienst der lijn Veurne-Yper sluit met een Naamlooze Vennootschap ALLE BANK-, BEURS- EN WISSELVERRICHTINGEN aan de beste voorwaarden. VRIJE BEWARING VAN TITELS De kofferzaal werd zooeven vergroot en eene nieuwe reeks koffers, van alle grootte en aan voor- deelige prijzen, staat ter beschikking der kliënteel. tekort van 449.393 fr. 47. Daarbij zijn er nog zekere werken d'e moeten voorzien zijn, doch die desnoods nog eenigen tijd kunnen uitgesteld worden. Met een kapitaalsvermeerdering van 458.000 fr. te voorzien zal het vroeger tekort ge dekt worden en zal het eveneens mogelijk zijn de noodige kleine werken uit te voeren. Het aan deel der stad in deze verhooging, die weegt op al de gemeenten van het net Veurne-Yper, bedraagt de som van 29.000 fr. M. Van Alleynnes. Het is een schoone ex ploitatie M. Vergracht. Zijn er in de uit te voeren werken geen lichten voorzien voor de statie M. Vanderghote. Dit is een andere zaak. Het schepencollege stelt voor een bijkomende som van 29.000 fr. te voorzien, zoodat het aandeel der stad in het kapitaal der buurtlijn Veurne-Yper van 170.000 fr. tot op 199.000 fr. gebracht wordt. De voorziene aflossing bedraagt 1392 fr. gedu rende 90 jaar. M. Van Alleynnes. Worden de wedden der beheerders nog steeds voort betaald M. Vanderghote. Ik weet het niet. Ik stel voor het voorstel te stemmen. Stemmen ja de Heeren Lemahieu, Delahaye, Van der Mersch, Pattyn, Jvr. Cornillie, de Heeren Seys, Biebuyck, Missiaen, Michiel en Vander ghote neende Heeren Vergracht, Van Alleyn nes en Verbeke. IX. Aangenomene St Michielsschool Bij komende klas Aanneming. M. Vanderghote. Het schepencollege stelt voor dat het den raad zou behagen volgende be raadslaging te nemen Aangezien de St Michiels- school den 12 November 1934 aangenomen werd voor een termijn van 10 jaar beginnende den 1" October 1934, aangezien de stad bij brief van 25 December 1935 bericht werd dat er vanaf 27 December en met toestemming der hoogere overheid een achtste klas in de St Michielsschool ingericht werd, besluit de raad deze nieuwe klas te rekenen van 27 December 1935 aan te nemen aan dezelfde voorwaarden der zeven eerste klas sen en voor een termijn die een einde nemen zal terzelfdertijd als de hoofdaanneming. De klas, die in St Aloysiusschool afgeschaft is geworden, wordt overgezet naar St Michielsschool, zoodat de voorgestelde aanneming dus feitelijk voor de stad geen grootere kosten zal medebrengen. M. Missiaen. Wanneer werd die klas afge schaft M. Van der Mersch. Dit betreft hier twee klassen. De afschaffing gebeurde bij brief van den Heer minister. M. Missiaen. Mijne vraag is te weten wan neer het besluit door den raad genomen werd om die klas af te schaffen. M. Van der Mersch. Dit is van ambtswege gebeurd in de maand April 1935 bij ministerieele beslissing. M. Missiaen. Neen, mijnheer de schepen, wanneer een klas door den gemeenteraad aange nomen werd moet zij eveneens door een besluit van den gemeenteraad afgeschaft worden. Nu stelt gij de aanneming voor eener nieuwe klas in de St Michielsschool, en indien men u morgen komt zeggen dat de klas in de andere school weer heropend wordt, wat zult gij dan doen? Want zoolang de raad er niet over beslist, is die klas niet afgeschaft. M. Van der Mersch. De raad zou alleen nog moeten akte nemen van de afschaffing dier klas. M. Vanderghote. Wij hebben daarover vroe ger een brief ontvangen van het schoolcomiteit. Thans zouden wij akte kunnen nemen van de afschaffing der achtste klas in St Aloysiusschool en terzelfdertijd de aanneming goedkeuren der achtste klas in St Michielsschool. Alzoo zouden alle moeilijkheden uit den weg geruimd zijn. Ik stel dan voor de te nemen beraadslaging in dien zin te veranderen. Stemmen ja de Heeren Lemahieu, Delahaye, Van der Mersch, Pattyn, Jvr. Cornillie, de Heeren Seys, Biebuyck, Verbeke en Vanderghote. De Heeren Missiaen, Michiel, Vergracht en Van Al leynnes onthouden zich. X. Dickebuschsteenweg Waterleiding Verlegging Krediet. M. Delahaye. Door het schepencollege werd ik gevraagd een klein verslag over het werk van het verleggen der waterleiding te maken. Vanaf een weinig over de Capucienenstraat zal de steen weg Yper-Dickebusch in beton gelegd worden. Van zoodra dit werk zal uitgevoerd zijn, zal het aan den waterdienst van stad daarna onmogelijk zijn de buizen der waterleiding, die juist te mid den den steenweg in den grond liggen, te berei ken. Uit de onderhandelingen met den Dienst van Bruggen en Wegen blijkt dat het Ministerie van Openbare Werken in de verleggings onkosten voor een bedrag van 115.000 fr. zou willen tus- schenkomen. De totale uitgaaf voor dit werk wordt geschat op 230 a 240.000 fr., zoodat er dus nog een som van 125.000 fr. ten laste van de stad zou vallen. De manier van uitvoeren werd in den dienst der werken reeds besproken en men is van

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1936 | | pagina 3