au Commerce el mix Cultivateurs. BURGERSTAND. Huwelijken. Sterfgevallen. La Chambre de Commerce des arrondissemenls d'Ypres et de Dixmude, s'empresse dc porter a la eonnaissance des commercants et des cultivateurs qu elle vient d'être informée d'uiie manière trés precise, quilsexpédie de Memel, des graines de lin a semer qui se trouvent mises en barils exacle- ment conformes a ceux qui eontiennent la graine a semer de Riga, et qui, pour mieux cacher la fraude, renferment, comme ceux-ci. des cartes imprimées indiquant cette dernière provenance. Cette fraude, si elle n'élait dévoilée, porterait un prejudice grave aux négociants conscieneieux et surlout a la culture du lin, dans notre pays. La Chambre recornmande la plus grande circonspec- tion pour l'achat de eet te graine. vonnissen, gegeven door de hoven of rechtbanken, en waar egen geeni beroep of oppositie meer kan gedaan worden. 2" Van de nog te doene straf aan al de veroordeelden tot eene hoofdzakelijke gevangenis van meer dan drij tot zes maanden verwezen, door arresten of vonnissen uitgesproken vooi gemeidrn datum, wanneer zij reeds drij maanden hunner straf ondergaan hebben. D'; kwijtscheldingen zijn maar toepasselijk aan degcnewelke gcene voorgaande veroordeefingen hebben ondergaan. 3" Lr t, kwijtschelding gegeven der straf die zij nog te on dergaan hebben en van hare gevolgen, in gevolge art. 4(5 van het strafwetboek, aan alle militairen door de krijgsraden verwezen lot eene straf van een jaar opsluiting of gevangenis niet te boven gaande, zonder vervalling van den militairen graad, en van eene strafvermindering van zes maanden aan diegenen welke veroordeeld zijn tot eene gevangenis van meer dan een jaar, zonder voorafgaandelijke vervalling, indien de eene noch de andere geene voorafgaandelijke rechterlijke ver oordeeling ondergaan hebben. Zijn hersteld in hunnen staat de niet remplacerende of niet substilueerende militairen, welke voor de eerste maal bij de vrijwilligers ingelijfd zijn als achterblijvers of deserteurs, krachtens art. 161 en 168 der wet van 6 januari 1817; nog-- tans zal de lijd, welke zij afwezig zijn geweest, niet aftdien op uen dienst dooi-de wet geè'ischt MENGELINGEN. Men kan denken dat er te Brussel veel menschen geweest zijn die zich giene slaping kunnen bezorgen hebben. De erg- stenacht was deze tusschen Zaterdag en Zondag, Onder duizenden gevallen die zulke omstandigheden met zich slepen, deelen wij onze lezers een mede, waarvan wij de echtheid verzekeren. Iri eene welgeklante herberg waren, als overal, al de plaat sen voor slapen vervuld. Twee reizigers, op den zoek naar sla ping, komen daar binnen en hun aangezicht verlengde van eenen halven voet, toen zij vernamen dat daar ook ailes ver vuld wasdoch, al klappende van het een en het ander, werd er besloten dat Mr en Mme van het hotel beneden in de herberg den nacht zouden overbrengen en onze vermoeide reizigers, nuts eene goede som te betalen, in bun bed zouden kruipen. Alles ging naar wensch, en toen den avond reeds ver ge vorderd was en de laatste der reizigers was binnen geko men, zegde de vrouw aan haren man: Indien wij de canapé van onzen kamer deden halen, wij zouden heter zijn als met eenen stoel, niet waar Aifred Zeker, mijn engel. 0 de vrouwen, niets overtreft ze in vernuft Toe vlei niet, en breng liever mijn voorstel ten uitvoer. Twee dienstknechten werden geroepen. Zooals in alle groote steden, zondigen de schoonste hu.7en aj den kant der trappenvelen zijn smal cn donker; daar was het ook zoo. j Vele reizigers waren reeds gaan slapen. Zes bleven nog beneden een glas faro drinken Mijnheer, gij hebt ons om den canapé gezonden, maar wij kunnen er niet mede naar beneden komen, hij is te groot Te groot gij die te dom zijt En de baas ging de gargons helpen. Men hoorde nu en dan een gemor, dan een lach.... Twee der heneden gebleven rei zigers gingen uit nieuwsgierigheid helpen. Al met eens hoorde men eenen weiklinkenden sakkerpot- verd...., men liep zien wat er wasde canapé stak met een poot door de ijzeren leuning van den trap cn was langs de an dere zijde in eenen insprong.des muurs geschoten; het was onmogelijk die nog te verroeren De baas was langs boven melde twee gargons en de bazin beneden met de zes reizigers. 's Anderendaags vond men met groote moeite eenen smid die de leuning van den trap afvees, en de reizigers, met haas en gargons venloste Het was alsdan 10 1/2. v:aas 8" tot 3 5° ©eecïssbt'j» ÜSTS5 GEBOORTEN ®anneiijk geslacht 0) vrouwelijk te za men 0. Duflou, Augustus, wever, en Talon, Maria, kantwerkster. Buiggraeve, Agatha, 69 jaren, waschsler, weduwe van Ignatius Deslaef, Koeimarkt. Degryze, Maria, 49 jaren dagloonster, echlgenoote van Franciscus Boyaert, Meenen- straat. Derous, Joannes-Baptiste, 73 jaren, daglooner, echtgenoot van Barbara Duhameeuw, Zaalhof. Lonpé Anna, 89 jaren, kantwerkster, weduwe van Alberlus Deruv- ter, Gaspar-Konijnstraat. Beneden de 7 jaren, Mannelijk geslacht 2) 'Vrouwelijk id. 0) zamen 2. 5 ara 15 ïfti 22 deceitsSscj*. Geboorten: mannelijk geslacht7, id. vrouwelijk 3, totaal 10. Sterfgevallen. Ghillebaert, Julia, 47 jaren, schooihoudster, ongehuwd, Dixmudestraat. Hof, Anna, 34 jaren, kantwerkster, echt- genoote van Franciscus Seghers, Mecnenstraat. Hendericfc itisbergha, 75 jaren, zonder beroep, weduwe van Judocus Debouck, W cninckstraat. Kinderen beneden de 7 jaren mannelijk geslacht 3, idem, vrouwelijk 1, totaal 4. MARKTPRIJS YAK YPEREN. AARD BER GRANEA' EA'Z. 23 dec. 16 dec. verkocht te kwantiteit. mkidenm'. p. tOükiio. vei'koclille j kwantiteit. middenpr I). 100 kilo Tarwe Rogge Haver Erwelen Boontjes Aardappelen Boter 40,600 6,200 1,600 500 1200 8,900 24-50 1-700 21-00 22-00 25-62 6-25 500-00 48,400 16,800 1,200 800 1,200 9,800 25-00 16-17 22-00 22-00 23-00 6-25 310-00 De prijs van 24" tot 31" dec. het menagie-brood, voor dc week van den rs gesteld aan 23 centiemen per kilo.

De Toekomst (1862-1894) | 1865 | | pagina 3