ViViODE BRIEF UIT BRUSSEL ROUWBERICHTEN KATHOLIEKE KINEMA Actualiteiten Merkweerdigheden HET GEHEIM VAN DEN VLIEGER DE GRAVIN-BEDELAARSTER TE RAP GESPROKEN In 't Binnenland POPERINGE STADSNIEUWS GROOT NIEUWS «REINA» PILLEN APOTHEEK VANDE PLAS BEDANKINGEN STAD POPERINGE JAARLIJKSCH MARKTFEEST met PRIJSKAMP voor PAARDEN VOLKSHUIS - POPERINGE PENSIOENEN Koffie drinken, 's vrouws genoegen, Rooken wellust voor den man. 's Middags na het morgend zwoegen Wacht de geurige koffiekan, Flink bereid, ik zeg 't er bij, Met F. C. JACOBS SUIKERIJ. f H. ARTHUR BRUYNOOGHE Een wond Een schram vlug dat pijnloos ontsmet alleen dit middel heelt NIEUWS UIT IEPER MODEN MODES MARGUERITE Koeimarkt, 5, leper TREURDICHT PICKH0UT - - IEPER UURWERKEN JUWEELEN ZILVERWERK juist en roed ■ierlljk en mooi. allerhande OPGELET!! GENTSCHE AUT0SCH00L pjjv, van De Popcringenaar 25-6-*33. (Van onzen bijzonderen Correspondent.) Brussel, 22-6-33. De langste dag van het jaar ls voorbij, paarmeê zijn we echter nog niet uit de economische en financieel© miseries. Geen peetje opklaring onder dat opzicht. Onze groote ministers verblijven nog steeds te hemden. Voor hoelang nog? De afwezigheid van Minister Hymans lohaadt ons niet. Deze van M. Jaspar wel. Want zonder M. Jaspar zal de Regeering geen concessies doen op den inkoud der volmachtswetten. En zonder consessies gaat het niet. Gister hoorde Ik over Minister Jaspar zeggen: hij zou een uitmuntende minister zijn, ware hij niet zoo actief! Langs één kant bekeken is dat juist. Mag men hem echter verwijten dat hij een kijk heeft over alles, ook andere ministers gadeslaat, den Inhoud van de financies volgt over al de concessies die veelvuldig worden gevraagd? Dat ware absuurd. Men verwijt hem zijn driftig woord. Maar hij heeft zichzelf niet gemaakt. Of bet bij zijn streng gezicht, zijn snijdend woord, zijn spontaan en afwijzend gebaar wel altijd zóó is gemeend, zou ik niet durven beweren. Onze lieve Heer moet er van soorten hebben. Met zwakkelingen aan 't beheer van 's lands financies is er geen uitkomen aan. In Ohristen-demokratisoh midden wacht men in elk geval op den terugkeer van M. Jaspar, omdat de Regeering, zonder hem, geen concessies zal doen. En 'k herhaal bet: concessies zijn onafwijsbaar wil de Regeering zich na 18 Juli kunnen hand haven. M. Jaspar zal op dit oogenblik reeds terug zijn uit Londen. Ge kunt hem dan zelf ondervragen over zijn kwaliteiten en gebreken! Van deze correspondentie maak ik meer een varia. Een strijdproces is nu: verlangen de socialisten legeeringsverantwoordielijkeid op te nemen? Le Soirop grond van informaties, heeft dat de vorige week ge schreven en andere gazetten hebben dat natuurlijk overgenomen. De Socialistische gazetten hebben dat geloochend. M. Joris, liberaal Kamerlid van Antwerpen, heeft- dat integendeel bevestigd aan Le Soir» van Dinsdag, mét de melding dat Merlot, député van Luik en burgemeester van Se- rairig, vorigen Woensdag had gezegd, dat het niet behoorde aan de Regeering te zeggen in welke voorwaarden de socialis tische partij regeermgsverantwoordehjk- heid in 's lands Regeering zou opnemen, maar dat de Regeering zelf formeele voor steilen zou moeten doen, die de partij dan zou onderzoeken. In Le Peuplevan Dinsdag ontkent Merlot zulke uitlatingen. Vorigen Vrijdag sprak Vandervelde te Charleroi over de uitlating van Le Soir hij zegde: Geen enkel lid der Regeering heeft hem (Vandervelde) daarover ge- toetst. Indien hij aangesproken werd, zou mij antwoorden: Wendt u tot het socialistisch congres, 't Zou echter eene komedie zijn de Regeering te vervoegen, die de volmachtwetten heeft uitgevaar - digd. Ik heb de overtuiging dat de chris- ten demokreten concessies zullen beko- men. 't Oogenblik zal echter komen, dat de Regeering het begrootingsevenwicht niet zal kunnen verwezenlijken. Zou een demokratische regeering het einde der krisis verhaasten? Neen. We moeten den moed hebben dat te durven zeggen. Elke regeering, om het even dewelke, zal zich bevinden voor dat formidabel obstakel. Alleen de triomf van het Socialisme zal de radikale oplossing geven. Die toe- stand is niet eenig aan Belgie, hij hangt over heel de wereld. Daarom het strij- dend Socialisme. Met dat citaat zijt g'er niet veel wijzer op geworden, 't Is eene gewone meeting- ciicné. De beeldspraak van Hardyns, dén overleden hoof dredakteur van het Gentsch socialisten-blad, blijft steeds juist: Het So cialisme is het bundéltje hooi, dat men boven den kop van den ezel bindt; het beest trent om er de teugels bij te breken, maar het bundeltje hooi blijft steeds 'bui ten zijn bereik. Zeer juist ge-teekend. De socialisten willen eerst ontbinding van het Parlement. Daarom hebben ze nu hun petitionnement georganiseerd om de ontbinding en nieuwe verkiezingen te vragen. De krisistoestand met de heer- schende verbittering leent zich tot een betrekkelijk succes. Maar ontbinding van het Parlement kan den toestand slechts verergeren, geeft geen oplossing. Vander velde heeft het ih andere woorden gezegd den 16 Juni te Charleroi. En Vandervelde blijft steeds de patron wiens woorden evangelie zijn voor de volgelingen. Op één punt sprak Vandervelde waar heid: de christen demokreten zullen con cessies bekomen. En ik voeg erbijzij zul len zelf oordeelen of de concessies redelijk en voldoende zijn. De werking van de socialisten is heel zonderling, maar alles behalve eerlijk en oprecht. De socialistische schepenen van finan cies van Gent en Charleroi zijn in onder handeling geweést met 't Ministerie, zon der eenige onderlinge afspraak hebben al lebei juist hetzelfde gezegd: in geen geval mogen de gemeentebesturen de vrijheid herkrijgen om, uit eigen middelen, bijleg te geven op hei steunbedrag voor de werk- loozen. In de Gemeenteraadszitting van Ant werpen, 1.1. Maandag gehouden, heeft den socialistischen burgemeester Huysimans precies dezelfde verklaring gedaan. Er is méér. Bij de bespreking, en op eene duidelijke vraag van M. P. W. Se- gers, demokratisoh raadslid, heeft Huys- m&ns moeten bevestigen dat hij het nog niet noodig had geoordeeld om bij de Re geering op te treden voor eene mildering van het ondersteuningsregiem voor Groot- Anüwerpen! Als ge 't soms niet zoudt gelooven, leest dan de gazetverslagen over die zitting. Er is méér. Bij die -bespreking heeft M. Segers doen opmerken aan Piet Somers, leider van de socialistische dokwerkers en Schepen van Sociale Voorzorg, dat hij de regeerin-gsverordeningen in betrekking tot het ona-ersteuningswezen nog niet eens grondig had ingezien! En Somers bleef het antwoord sonuldig. Die fameuze zitting heeft alleen dit praktisch resultaat gehad dat voor taan geen demonstraties van werkloozen mogen worden gehouden zonder toestem ming van den socialistischen -burgemees ter! Dat staat ook in het verslag der Ge meenteraadszitting. Huysmarts heeft echter nog méér gezegd, o. a.: Onze begrooting staat voor een tekort. Werk is er genoeg, maar er ls geen geld om werken te laten uitvoeren. Wij hebben 300 hektaren braakgronden. Kan de Regeering ons helpen om ze te ontginnen? Ik ben van degenen die de »meening toegedaan zijn, dat de mede werking van allen wenschelijk is, en dat ten allen prij-ze het financieel bankroet moet voorkomen worden. Het is vijf ure min vijf. Indien de regeering het vraag stuk kan oplossen, vraag ik geen mede- werking... maar ik twijfel eraan. Dat is 'n heel andere taal dan van den •patron, te Charleroi In eik geval de bevestiging, dat de socialisten over de kwestie der regeering grondig verdeeld zijn. En zooals altijd: de tijd zal raad geven. Intusschen heeft de roode Syndikale Kommissie haar plan van financieel her stel in betrekking tot den werkloozensteun opgemaakt en ingediend, 't Komt hierop heer, dat het méér gevraagd wordt dan hetgeen vóór de noodverordeningen be stond. Dat is geen verdere ontleding Waard. De Liberale Jonge Wachten hebben Zondag in een lokaal van de Lakenstraat te Brussel een congres gehouden. Met 250 •temmen tegen 13 hebben ze de liberale ministers gelaakt en in dezelfde stem menverhouding gevorderd dat het Parle- «effens zou samengeroepen worden. *®®)ster Lippens werd herhaaldelijk uiit- ,tiwd om de maatregelen welke hij ten '^vtaan van hie-t vrll onrferwlta fceeit gewonnen. Onder de aanwezigen M.M. Marcel H. Jaspar Mundeleer, Petitjean, Foucart, Boedt en Dlerickx, parlements leden, maar deze hebben geen woord ge zegd, integendeel heel veel mogen. en- caisseeren- Le Peupleheeft daarover het uit voerigst verslag gegeven, en de socialisten zullen derhalve daaraan heel wat plezier beleefd hebben. In de aangenomen dag orde werden de liberale Ministers, die de volmachtwetten hebben goedgekeurd, ferm ui-tgeborsteld, en verder wordt erin gezegd dat in de komende kiesstrijden nog alleen steun zal verleend worden aan de man datarissen, die bij de uitoefening van hun mandaat krachtdadig zullen verdedigd hebben: de vrijheid, de demokratie en de laïciteit. Met zulke dagorde worden de tegen woordige mandatarissen schier allemaal buiten-gevaagd. De Liberale Partij heeft alle redens om echt fier te zijn over hare Jonge Wachten 1 Zondag heeft te Waterloo de VI" Waalsche Bedevaart plaats gehad, eerst om hulde te brengen aan de nagedach tenis van de dappere Pranschen, die in 1815 te Waterloo gevallen zijn in -het leger van Napoleon. J. Mabhieu, député en bur gemeester van Nijvel, overhandigde vier vlaggen aan het Franco-Waalsch Komi- teit van Parijs, aan de Waalsche Oud strijders van Luik, van Waver en van Wa terloo. Jennissen (Luik) verdedigde de franco-belgische hereeniging, met de be vestiging dat de W-alen eerst zullen rusten wanneer het noodlottig werk van 1815 zal vernietigd zijn. 's Namiddags werd dat feestbetoog voortgezet te Eigenbrakel en te Nijvel. De bemerkingen maakt ge zelf. In het Paleis der Akad-em-iën te Brus sel heeft Zondag het X" Internationaal Uitgeverscongres plaats gehad. Een aan zienlijk getal landen waren d-aar verte genwoordigd. De verhandelingen van dat congres hooren niet zooveel thuis in mijne wekelijksch-e rubriek. De Economische Wereldconferentie te Londen is in hare tweede week. Tot welke praktische resultaten het leiden zal, is nog altijd niet te zien. Omdat Frank rijk zijn oorlogsschulden niet heeft be taald aan Amerika, is het uitgesloten van de Conferentie die door de Vereen-igde Staten zal belegd worden om de kwestie der oorlogssohulden te herzien. In Duitschland neemt de wrijving toe tusschen de Nationaal-Socialen en de Stalen Helmen. De Communisten zijn in tusschen aan 't roeren, maar een aantal zitten reeds roerloos achter de grendels. In Mecklemburg en Luibeck worden de jeugd vereenigingen die nie t tot de Hitier - partij behooren, eenvoudig ontbonden. De vrede ia Duitschland is steeds verre te zoeken. Zondag is weerom 'n rampspoedige dag geweest van windhoozen en regen vlagen, ergerlijke moordaanslagen, auto- en vliegongevallen, verdrinkingen en van allerhande feestelijkheden die eerder in felle tegenspraak zijn met den ergen kri sistoestand die we thans doormaken. Daarom maak ik geen repititeverslag. Op den hoop toe een aantal protestver gaderingen en moties tegen de Regeering om den inhoud van de noodverordeningen. Dat zal nog wel 'n heelen tijd aanhouden. Vandervelde's wekeüjksch hoofdar tikel in het Zondagartikel van Le Peu ple was ge-wijd aan de Overeenkomst van Charleroimet de repetitieprofetie dat de geloovige en niet-geloovige arbei ders zullen eindigen met gemeenzaam het kapitalistisch juk af te werpen. Goed en wel, maar de socialistische organisaties en persorganen leggen het wel zonderling aan om zulk akkoord uit te lokken en te vergemakkelijken. Want schier nooit tevoren werden de geloovige arbeiders en hun organisatiewerk zoo las terlijk en gemeen aangevallen en gelas terd. Vandervelde zelf tracht zich zooveel mo gelijk van ergerlijken laster te onthouden, maar hij vindt bitter weinig navolging onder de leiders van zijn partij. Misschien zou de ineenstorting van het kapitalistisch regiem wel 'n beetje kun nen verhaast worden door de jongste ge beurtenis in het Socialistisch Bankwezen. De Compagnie de la Ruzizi», door de «Bank van den Arbeid» gesticht, met Anseele als voorzitter van den Beheer raad, Jules Mathieu, burgemeester en dé puté van Nijvel als beheerder-afgevaar digde, en and-ere kapitalisten als beheer ders en kommissarissen, houdt juist van daag algemeene aandeelhoudersvergade ring. Die maatschappij is aandeelhouder van: 1) de Cie C-otonnière de l'Afrique Oriën tale 2) het Syndicat Minier Africain (Symaf)3) het Comité National d-u Ki- vu 4) van de Sté d'Elevage et de Gui ture au Congo Beige5) de Sté d'Etain du Ruanda-Urundi6) de Sté des Che mins de Per du Kivu»; 7) de Coopéra- tive d'Etudes Coloniales et dAchats 8) de Sté Im-mobilière d-u Kivu9) de Compagnie des Tabacs du Con-go Beige et du Ruanda-Urundi (Tabarudi) De Compagnie de la Ruziziwerd ge sticht in December 1927 met een kapitaal van 7.500.000 frank. In 1929 werd het verhoogd op 12.500.000 fr. door de uitgifte van 10 duizend stichtersaandeelen. Tot op heden heeft ze nog geen dividenden kunnen uitdeelen. Over 1931 bedroeg -het verlies (de vorige Jaren inbegrepen) 4.216.770,16 frank. Nu is dat verlies -verhoogd op 4.517.203 fr. 82, ruim 35 t. h. van het aangewend kapitaal. Feitelijk zal het socialistisch Bankwezen en de kapitaalbeleggingen in naamlooze -kapitalistische maatschappijen niet zoo veel het vertrouwen in de roode proleta riërswereld hebben versterkt. De socialis tisohe persorganen zwijgen daarover als vermoord. En Vandervelde zal wel tot be- rughoudenheid gebonden zijn door de oude vriendsohap die hem met Anseele bindt. Eenmaal toch zal die zweer moe ten open-gestoken worden. Zoolang de Bank van den Arbeidde arbeider-scen- -ben d-raineert naar de kapitalistische naamlooze maatschappijen, blijven de oraties van Vandervelde tegen het kapi talistisch regiem voor het nadenkend volk eene groote farce. Ge moogt niet gelooven dat het er rustiger op wordt naarmate de tijd vor dert. Tusschen de Socialisten en Commu nisten wordt het een wedijver om ter meest en -hardst. Te Antwerpen roepen de communisten de huurders op om geen huishuur meer te betalen. Die staking van betaling is zelfs reeds in toepassing. De eigenaars sluiten dan de verlichting en waterleiding af. Ook in de Brusselsohe omschrijving gaat het hard tegen onzacht tusschen so cialisten en communisten. Deze laatste voeden sabotageplannen en zullen pogen 't werk overal te doen stilleggen. De socialisten te Antwerpen gaan een speciaal congres houden om hunne partij van communistische elementen te zui veren. In Nederland maken de socialisten zich ongerust om de communisten en de fas cisten. Hier te Brussel komt er nu nog wat an ders bij. De cafetiers en de restaurateurs hebben besloten tot d-e staking van de verlichting: vanaf a. s. Maandag, en Woensdag moeten al de magazijnen ge sloten blijven. Waarom? Omdat de Senaat de huurregeling van de handelshuizen, door de Kamer aangenomen, nog niet be krachtigd heeft. Die dubbele staking moet duren tot wanneer de Senaat die wet zal goedgekeurd hebben. Wanneer? t Is L. Meysmans, de socialistische ondervoorzit ter der Kamer, die de nieuwe stakers op roept om over gansch de grootstad het ordewoord te volgen. En gij, die daar verre woont van het gewoel, zoudt dan nog durven gelooven dat het overal rustig is in den lande? Neen, neen, er broeit entwat in de gees ten of 't misschien reeds uitgebroeid. Wat ervan komt, moet ge maar afwach ten. Ik precies ook. Maar "k heb U toch gewaarschuwd. Hier moet ik afbreken. Men steekt mij zooeven 't Gentsch socialistenblad van 1.1. Zondag onder den neus, met een corres pondentie uit Brugge, waarin voorkomt dat de christen demokraat Debruyne het uiterst* der onbeschoftheid vertegenwoor digt, de afhouding van 5 th. voor t per soneel der openbare diensten goedkeurt, niet meer aan zijn proefstuk is van volks- verraad, maar wel zorgt dat men aan 't zijne niet komt. 't Is wreed, zei de uil, en hij bekeek zijn Jonk! Van wie die vuiligheid komt? Van een kazakkeerder die zich, om de oenten, tot de grofste leugens leent. Wil hij weten in welke verhouding de parlementairen reeds hunne vergoeding hebben laten aan spreken, hij kan zich bevragen bij de roode parlementaire proletariërsvertegen- woordogere van Brugge en van elders. 'k Laat het aan député Debruyne zelf over, te oordeelen of zulk leugenbundel tje van den draaier meer antwoord ver dient. Nog enkele lijntjes om de serie te slui ten. De Rijksdagafgevaardigde Welch, chef van den landbouwdienst van Weimar, is van verscheidene honderde meters uit een vliegtuig gesprongen. Hoe hij werd opge raapt, kunt ge we-1 raden. In Duitschland worden de Stalen Hel men allemaal ingedeeld bij d-e Nazi's. Een afstammeling van den Amerikaan- sohen milliardair Rockefeller heeft nu werkgelegenheid gevonden aan 100 frank per week. Wat chanpard! De Economische Wereldconferentie van Londen zal geen succes zijn. Zóó de voor uitzichten. De Amerikaansche afgevaar digden vormen allesbehalve eene eenheid. Wat wilt ge in zul-ke voorwaarden. Minister Jaspar is gister wel uit Lon den teruggekeerd, maar de Mbfisterraad- zitting wordt eerst m-orgen gehouden. Zóó kan ik er niets over zeggen. De Federatie der Katholieke Kringen heeft nu ook een parlementaire kommis sie samengesteld om de volmachtwetten kritisch te onderzoeken. De Vlaamsohe Liberale Kamergroep er zijn geen Vlaam-schgezinde Senators met M. Joris als voorzitter, beraadslaagt daarover nu ook. De volgende week voort zetting en besluiten. De Socialistische Federatie van Groot- Brussel heeft opdracht gegeven aan de Syndikale Kommissie can het succes te verzekeren van het petitionnement voor Kamerontbinding. Dat brengt zeker de redding van 's lands financies! De Christen Demokratische Parlements- groep vergadert regelmatig tweemaal per week, den Woensdag en Vrijdag. Vandaag ging eene afvaardiging bij Minister Car ton de Wiart om de wijzigingen te ver dedigen, die aan de pensioenwet moeten gebracht worden. Met den uitslag ben ik nog niet bekend. Maar de ontworpen wet kan er zóó niet door. De Senaat zal den 18 Juli vergaderen om de wet op de handelspachten te be spreken. Of de ontworpen staking van verliohting, met sluiting van café's, res taurants en handelshuizen daarmeê zal voorkomen zijn, kan ik niet zeggen. Het wordt mondsgemeen dat de Si- dacde kapitalistische Nze Maatschappij waar doorschijnend papier wordt gefa- brikeerd en altijd de winstgevendste ka pitalistische onderneming was waarin de Bank van den Arbeid groote kapitaal- beleggingen heeft, overgenomen is, of on der bescherming genomen door de Socié- te GénéraleOf 't waar is zult ge wel spoedig vernemen. Geen rook zonder vuur, zei Uilenspiegel. En kapitalisten kijken niet zooveel naar de politieke kleur can malkaar te steunen. Mussolini zou aan de mogendheden de vereeniging van Oostenrijk en Hongarië voorgesteld hebben, onder den scepter van prins Otto van Habsburg. Daarmeê heb ik bijna de wereldronde gemaakt. Genoeg dan! Vriendelijke uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot de MIS die zal opgedragen worden op Zondag 25 Juni, te 8 uur, in Sint Bertinuskerk, tot riele- lafenis van Vrouw AND RÉ D'AMOUR-CATTEEUW. .Van wege de Kristen Spoarmannen. «0» Familie, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot de PLECHTIGE JAARMIS op Zondag 25 Juni, te 8 V% uur, in O. L. Vrouwkerk, voor HEER CHARLES-LOUIS DOCHY en overleden Huisvrouw en Kinders. Van wege Hilaire Vanbeselaere-Qua- ghebeur. «O» Vriendelijke uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot de PLECHTI GE JAARMIS, op Zondag 25 Juni, te 9 u., in Sint Bertinuskerk, voor HEER THEODOOR DECROCK-TUYTEN en overleden Dochter. Van wege de Kinders. «o»- Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot het bijwonen der SOLEMNEELE MIS, op Dinsdag 27 Juni, te 10 uur, in Sint Janskerk, voor HEER GASTON LELIEUR. Van wege de Echtgenoote en Zoon en de Familie Lelieur-Delanote. «o» Vriendelijke uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot de PLECHTI GE JAARMIS die zal gezongen worden op Sint Pietexsdag, Donderdag 29 Juni, te 10 uur, in O. L. Vrouwkerk, voor HEER en VROUW REMI QUAGHEBEUR en overleden Kinders. Van wege de Familie Quaghebeur. —«O» Vriendelijke uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot het bijwonen der LAATSTE ZESWEKENMIS op Vrij dag 30 Juni, te 9 Vt uur, in Sint Bertinus kerk, voor HEER BERNARD VALLAEYS Echtgenoot van Vrouw Julie Nauwynck. Van wege Echtgenoote en Kinders. «O» PROVEN. De Kinders Top-Leroy moedigen vrien delijk Familie, Vrienden en Kennissen uit tot het bijwonen van het PLECHTIG JAARGETIJDE op Dinsdag 27 Juni, te 10 uur, in de parochiale kerk van Proven, voor hun overleden vader HEER ACHILLE-EMIEL TOP Weduwaar van Vrouw Hélène Leroy. «O» SINT JAN TER BIEZEN. Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot het bijwonen van den LIJKDIENST gevolgd van de BEGRAVING, op Maandag 26 Juni, te 9 uur, in de parochiale kerk van Sint Jan ter Biezen, van HEER CAMILLE THEETEN Echtgenoot v. Vrouw Antoinette Holiebeke. 6TAD POPERINGE Lokaal; Christen Vol' shuls. ZONDAG 25 JUNI, te 4 en te 8 uur. MAANDAG 26 JUNI, te 8 uur. met JACK TREVOR, CHRISTA TORDY en last not least, de befaamde: KATE DE NAGY. Liefhebbers van echt dramatische kunst vinden hier volop hun gading. Aanstaande week: CHARLOT IN DE BANK MACISTE 19 Onze liberale Uitgevers verstaan niet dat een Katholiek Gemeenteraadslid eene toelaag kan stemmen voor een feest en zelf aan dit feest geen deel wil nemen. Als katholiek Gemeenteraadslid stemden wij de toelaag, omdat wij het andersdenken den ook jeuinen feest te vieren. Over eenige jaren verleenden de liberale Gemeenteraadsleden eene toelage aan de Katholieke Turners, voor het Gouwfeest te Foperinge; de liberalen namen geen deel aan het feest. De toestand is nu dezelfde. We wisten niet dat onze Liberale Con frater zoo een bekrompen politieker was geworden. Maar Ja, overloopers zijn dikwijls de hevdgsten. Kwestie «likken» en «smeer», onze Confrater had1 veel verstandiger gehandeld met daarover te zwijgen. Iedereen in Foperinge weet toch heel goed dat de Uitgevers van ons liberaal blad van oudsher stammen uit eene ka tholieke familie, en dat het enkel sedert eenige jaren is dat zij om wille van het smeerovergingen maar de li beralen. Om wille van wat geldelijk profijt ver loochenden zij hunne katholieke princie pen en moeten ze nu liberalen en godde- loozen verdedigen. Zware verantwoor delijkheid. Per naasten, niet zoo rap spreken, Beate Confrater. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen Apotheek KESTELYN. De H. Sakramentsprocessie. Door goed weder begunstigd kon Zondag 1.1. de H. Sakramentsprocessie haar uittrede doen. De prachtige groepen der verschei- ne parochies maken onze processie wel tot een der schoonste der streek en bren gen bij de talrijke ingetogene toeschou wers een diepe godsvrucht te weeg. genezen alle pijnen der lenden en der waterorganen. Alleen te verkrijgen in de C. Leuridan, Apotheker, BERTENPLAATS, 8, POPERINGE. Vrouw Gustave Cuvelier-Bonduelle en Kinders bedanken Familie, Vrienden en Kennissen om den blijk van genegenheid betoond door hunne aanwezigheid tijdens het Solemneele Jaargetijde voor HEER GUSTAVE CUVELIER. De Kinders Lacante bedanken Familie, Vrienden en Kennissen om hun tegen woordigheid in den Lijkdienst en Begra ving van hun teergeliefden Vader HEER AUGUST LACANTE Weduwaar van Vrouw Elodie Blanckaert en noodigen hen tevens uit tot de SOLEM NEELE MIS die zal gezongen worden op Dinsdag 27 Juni te 9 'A uur, in Sint Ber tinuskerk. «O» 1 HARINGE. De Familie Top-Vanrenterghem bedan ken Vrienden en Kennissen voor den blijk van genegenheid betoond door hunne tal rijke aanwezigheid tijdens den Lijkdienst en de Begraving van VROUW BLANCHE TOP. DINSDAG DER KERMIS WEEK 11 JULI 1933 ZONDAG 25 JUNI, te 8 uur, verga dering van den Landenaarsbond. Me- dedeeling en Loting. MAANDAG 26 JUNI, te 8 uur, Bestuur van den Ziekenbond. DINSDAG 27 JUNI, te 8 uur. Studie kring voor de Kajotters. WOENSDAG 28 JUNI, te 7 uur, Zang herhaling en Studiekring voor de Ka- jotsters. Uitslag der Prijsbolling. 1* Prijs, 24 frank: Dumelie Georges, Bottez Ju- lien, Van Reninghe Sylvain, Huyghe Osc. 2* Prijs, 18 frank: Bottez Camiel, Vitse Maurite, Peutevinck Cam., Degraeve Elle. 3" Prijs, 12 frank: Hauspie Stephaan, Desmet Cyriel, Pittelioen Justin, Creus J. 4* Prijs, 6 frank: Jegers Leonard, Mer- levede Jozef, Peys Gaston, D'Hondt Em. Ziekenbond Vooruitzicht. Tegen einde maand Juni moeten alle ziektebe- wijzen binnengebracht zijn. De leden wor den verzocht met 't sluiten van den tri mester in regel te zijn met hun bijdragen; zooniet kunnen ze onmogelijk nog uitbe taald worden. Christen Vrouwengade. OPGE LET: Houdt Zondag 2 Juli vrij. Dan vie ren we de MOEDERKENSDAG. Te 7 u. in St Bertinuskerk H. Mis tot lafenis der ziel van Julia Gesquière, Vrouw Hellynck, waartoe alle leden worden uitgenoodigd. Onder de Mis algemeene Communie, 's Namiddags, te 3 uur, gezellig feest met medewerking van de kleintjes en van de Kajotsters als een hulde aan de Moeders op Moederkensdag NOG: Bedevaart naar de grot van Sint Sixtusabdij op Zondag 13 Oogst. NOG: Congres voor de Christene Vrou wen te leper op Zondag 3 September. Wijze raad. Is men kloek en wel gespierd, dan is men waarlijk mensch. Is men zwak en krachteloos, dan is men op aarde van geenen tel. Krachtelooze, afgematte, ontzenuwde personen, bleeke jonge dochters, beproeft eens den goeden THEOBROMA. De doos 6 fr., bij H. Notredame, Groote Markt. Poperinge. Geitenbond van Poperinge. Ge zien de heerschende ziekte, zal de geiten- prijskamp op bevel van de bevoegde over heid geen plaats hebben met de Kermis. Landenaarsbond. Door onvoor ziene omstandigheden ls de vergadering van heden Zondag uitgesteld tot LATE- REN DATUM. Groote keus van KERKBOEKEN, Mis sels en andere, PATERNOSTERS, alle GESCHENKEN bij SANSEN-VANNESTE, 15, Gasthuisstraat, POPERINGE. HOPVERBOND VAN T LAND VAN POPERINGE. Heden Zondag, 25 Juni, om S ure na middag zeer stipt, algemeene vergadering van alle hopplanters, bij M. A. Ostyn, Oasselstraat te Poperinge. DAGORDE: 1. Welkomgroet door den Heer Voor zitter en mededeelingen over de staats- toelagen ter verbetering der hopteelt. 2. Voordracht over de verbetering der hop, door M. Simoens. 3. Uitbetaling der premiën der hopten toonstelling. 4. Allerlei. Dat niet een 'hopplaniter van het gewest ooitbrefce. «o» STAD POPERINGE Bloemenhulde. Donderdag avond had de bloemenhulde plaats in onze 3 ver scheidene parochiekerken. Ontelbare bloe mengarven werden onder groote plechtig heid en grooten toeloop van geloovigen vóór den voet van het H. Hart neergelegd. Moge God alle die kleinen die zoo diep- godvruchtig hunne bloemen vóór Zijn voeten gingen neerleggen, later zegenen en beschermen. Het H. Uur werd druk bijgewoond zoo wel door mannen als vrouwen. H. Hartefeest. Ter gelegenheid van het H. Hartefeest op Vrijdag U. heb ben een zeer groot aantal geloovigen ter H. Tafel genaderd, en bijna alle hulzen waren beviagd ter eere van het H. Hart van Jezus. Een plicht. - 't Is uw plicht aan Vrienden en kennissen het bestaan der MONOPOEDERS ruchtbaar te maken, want deze alleen genezen hoofd-, echele hoofdpijn, rheumatiek, griep. Te verkrijgen bij H. Notredame, Groo te Markt, Poperinge. In O. L. Vr. Kerk. De werken aan de twee zij-altaren gaan goed voor uit, en het zullen waarlijk twee pracht stukken zijn, wanneer de schilderwerken zullen voltrokken zijn. De personen geboren in de maand JUNI, moeten op heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Ieperstraat, vanaf 9 tot 10 uur, komen met hunne pen- sioenkaart of om hunne storting te doen. Personen uie begeeren te storten voor hun ouderdomspensioen moeten hun nummer aanvragen vooraleer zij verjaren. De mannen storten 120 fr. er de vrou wen 60 frank. Geen geld of stortingskaart kan aan- veerd worden NA de geboortemaand. Dus opgepast! De personen geboren in Juni 1868 moe ten hun aanvraag doen voor 't pensioen op Woensdag toekomende, 28 Juni, om 2 uur, bij den Heer Ontvanger der Belas tingen (Hondstraat). Pectoral Dupuis. Al die om zijne gezondheid bekommerd is, gebruikt ze om met goed gevolg te bestrijden: Hoest, val ling, ontsteking der luchtpijptakken, griep, influenza, asthma, benauwdheid, heesch- heid, keelpijn. De doos 6 frank, bij H. NOTREDAME, Groote Markt, Poperinge. V.T.B. OP HEDEN ZONDAG nemen we deel aan het Verbroederings feest ingericht door den Landsbond op den Rooden- en Zwarten Berg. De fietsers vertrekken om 12 uur en de autobus om 12 uur van de Groote Markt. Bijeenkomst op den Zwarten Berg. OP 13 JULI, zijnde Kermis-Donderdag, bollen we naar Middelburg (Holland) die gelegen is in Walcherenstuin ais een oud kasteel in zijn park, en waar op den druk ken wereldberoemden Donderdagschen marktdag heel de Zeeuwsche boerenbe volking in haar schilderachtige en veel soortige kleedij naar toe stroomt, 's Mid dags van 12 tot 1 uur Beiaardconcert. Na Vlissingen bezocht te hebben varen we met de boot naar Breskens en komen terug langs Knokke, Helst, Blankenberge, Oostende, De Panne, Veurne, en zulten rond 11 uur te Poperinge aankomen. Prijs: 42 fr. voor de leden, 52 fr. voor de niet-leden. De inschrijvingen worden aanvaard tot 5 Juli bij de Afgevaardigden de H.H. Gas ton Feys, Boeschepestraat en Emiel De- vos, Advokaat, Groote Markt. Uitslagen Duivenprijskampen moeten we door plaatsgebrek weglaten tot aan staande week. Verstoppingswerend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, genezen de ergste verstopping en herstellen de re gelmatige werking der darmen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestclyn, Gasthuisstraat, Poperinge. Naklank van een messteek. Jollen Depoorter, die op 21 Februari 1.1. een erge messteek toebracht aan Honoré Detarck, waardoor deze zeis weken onbekwaam was te werken, weTd Donderdag door de Recht bank van leper hiervoor veroordeeld tot 1 jaar gevang. Depoorter verblijft te genwoordig te Merksplas. Stand der Werkloosheid. Zaterdag, 258; Maandag, 255; Dinsdag, 240; Woensdag, 233; Donderdag, 232. LIJST DER VERMAKELIJKHEDEN VOOR DE AANSTAANDE KERMIS 9—16 JULI 1933 Caroussel, Overmeer en Z"; Les On- dines», wonderbare dieren, J. Schoeling; Photos instantanées, P. Debaere; Friture, Wed. Dumont; Friture, Deceu- ninck-Vandevelde; Goochelaar, Bosco; Balanooire, P. Delaetere; Tir Flo bert, Boornaert; Vlaamsohe Batterij, Vrouw Levis-OvermeerVlaamsehe Potberij, C. Btomme; Waarzegster, Wed. Driessen; Kacke-Walk, A. Vandekerck- hove; Autos-Skotters, De Paemelare; Métropolitain, Wyllemins; Mikky Mouse, De Paemelaere; Caroussel, Lau- wers; Vélodrome, Oomeyne; Cirk, Semay; Suiker- en Speelgoedkramen L. Bossuwe, S. Bossuwe, Omer Bossuwe, Herssens-Callewaert, Hector Parrein, Ju ffen Debeir-Rouseeeuw. SEDERT 50 JAAR WERKZAAM IN ONZE DRUKKERIJ. Aan al onze geachte Lezers en Leze ressen vragen we een gebed tot ziele- lafenis van Heer Arthur Bruynooghe, na een pijnlijke ziekte overleden in de Sint Jozefs-Klihiek te Brugge, op Maandag 19 dezer. In December 1.1. vierden we zijn jubi leum van 50 jaar werkzaam-zijn in onze drukkerij waar hij steeds, trouw en ge negen, zijn taak vervulde. Aan zijne bedroefde Echtgenoote en Kinderen bieden wij onze christene deel neming aan. De plechtige Begraving had plaats Don derdag morgen in St Bertinuskerk te Po peringe, onder grooten toeloop. (Foto getrokken op zijn Jubelfeest In December 1.1.) In naam der Koninklijke Rederijkers Maatschappij Langhoirs Victorinen waarvan Heer Arthur Bruynooghe Be stuurslid en een der genegenste werkers was, werd door Heer Valère De Zuttere, Voorzatter, volgende lijkrede uitgesproken: Diepbeproefde Familieleden, Geachte Toehoorders, Als voorzitter der Koninklijke Rederij kerskamer Langhoirs-Victorinenvervul ik de droevige plicht, eenen laatsten groet en vaarwel te sturen en tevens eenige woorden van diepe erkentelijkheid en in- nigen dank te zeggen aan ons zoo diep be treurd bestuurslid, tooneelmakker en vriend Heer Arthur Bruynooghe. In hem verliezen wij niet alleen eenen oprechten en rechtzinnigen vriend, maar ook een onzer verkleefdste, onzer werk zaamste, onzer 'bekwaamste medebroeders. Gesproten uit eene familie van' kunst liefhebbers, waarvan onze grijze gilde reeds in de jaren 1600 Bruynooghe's boekte, ge voelde hij, evenals zijne verdienstelijk® voorouders, eene neiging voor het tooneeL In 1890 wierd Arthur Bruynooghe lidi onzer maatschappij. Maar reeds vroeger en dat gedurende meer dan veertig jaar beoefende hij met kunstgevoel de nobel® tooneelspeelkunst. Wat al herinneringen, gedurende die zoo lange vruchtbare loopbaan, bekroond door menigvuldige prijzen van uitmuntendheid. Zijne werkzaamheden waren zoo menig vuldig, zijne toewijding zoo geheel, dat het een ongedaan werk zou wezen zijn® zoo vervulde loopbaan op tooneelgebied, omstandig uiteen te zetten. Bruynooghe! de trouwe, goede vriend Arthur! Mijne Heeren, is niet meer! Hij was een levend beeld van gehecht heid aan eenmaal aanvaarde grondbegin selen, van volledige zelfverloochening als het er op aan 'kwam een plicht te vervul len en zich voor zijne Medebroeders ver dienstelijk te maken. Wat Arthur Bruynooghe voor de Victo rinen heeft gedaan is iedereen bekend. Weldoen en de belangen der Maatschap pij ter harte nemen, was zijn doel; hij had de Victorinen toch zoo diep lief en schonk haar het beste zijner krachten. Haar leidende op den weg der kunst, im mer trachtend naar goede verstandhou ding onder de leden, rusteloos strevend voor 't algemeen welzijn en voor 't ideaal dat hem 'bezielde: De verheffing en ver edeling van het volk door het tooneel Hij was voor onze Maatschappij een moe dige strijder, een voorbeeld van taaie wils kracht en krachtdadig streven. In den schoot onzer grijze Rhetorika, hebben wij, bij alle ernstige gebeurtenissen en moei lijkheden, zijne voorbeeldige, beredehee- rende handelwijze en raadplegingen kun nen bewonderen en hoogschatten. Zijne onvermoeibare werkkrachtJ zijne innige toewijding aan onze tooneelbeian- gen verplichten ons het Tooneel lief te hebben, 't is dus begrijpelijk, dat wij met recht fier zijn tot eene Maatschappij te be hooren, waarvoor mannen zooals Bruyn ooghe het beste van hun leven hebben gegeven. En 't is dan ook nog meer begrijpe lijk dat wij hier allen gebukt staan met een gezwollen hart over uw graf, duur bare Vriend, waarin weldra een gansch verleden van krachtige strijd voor eeuwig zal verdwijnen; uwe schitterende hoedanigheden, uw onverpoosd werken zullen wij steeds indachtig zijn en nimmer zullen de leden der grijze Victorinen- gilde vergeten, dat zij een groot deel van haren bloei aan. U, trouwen vriend, te danken hebben. Diepbeproefde gade, kinderen, broeders, zusters en familieleden, in naam der Ko ninklijke Kamer van Rhetorica Langhoirs Victorinen aanvaardt hier, ter zijner eer, op de laatste rustplaats van onzen nooit te vergeten kunstbroeder, de uitdrukking onzer oprechte bewondering en onze op rechtste genegenheid en dankbaarheid. Mocht die zekerheid, die ik namens onze gilde mag geven, de openbare hulde die ik betuig eene bron van troost voor de gansche familie wezen. Vaarwel, onvergetelijke Vriend Arthur, trouwe VictorinVaarwel in naam vaa ons allen en dat uwe ziel in vrede ruste. Vaarwel. 9,50 fr. alle apotheken LABORATC.RES BELGES MJÊDICA, 83, GAUCHERETSTRAAT, BRUSSEL. IEPER. Dienstdoende Apotheker. Heden Zondag alleen open Apotheek VAN ROBAEYS, Boterstraat. DAMES, wilt gij met smaak en aan genadigen prijs eenen Hoed gemaakt hebben, neemt dan goed nota van dit adres: MEN GELAST ZICH MET ALLE VERANDERINGEN. toegewijd aa*i onzen diepbetreurden afgestorven tooneel- broeder Heer Arthur Bruynooghe, bestuurslid der Maat schappij «Langhoirs Victorinen», namens den tooneelgroep, ZEER BEMINDE VRIEND, In naam uwer tooneelbroeders Acht ik het mij als een plicht Voor U te schetsen een rouwgedicht. Vriend Arthur, achtbare tooneelmakker, Heden rust uw stoffelijke op den doodenakker. Dra, zal de graver U, met het somber kleed bedekken* Waarna, de uwen vol weemoed vertrekken, Latende, uw romp, in stof en asch vergaan. Doch, uw geest blijft bij ons immer bestaan En, met ons, uw broeders, nog samen gaan, Voor 't ideaal van ons tooneel-bestaan. Onvermoeibaar, hebt gij voor de kunst uw plicht gekweten. Die ons 't harte grieft, en dat nooit vergeten, Ons, kunstvermaak, en, gezellige stonden, Zijn zoo ras, door uw dood ontbonden. Hier, rond uw graf, staan een rlje broederbonden. Die uw kunst op tooneel gaan verkonden, En, die gaven U terug het leven. Helaas, God heeft de mensch nooit die macht gegeven, Beweenen wij hem, Vrienden van ons tooneel, Voor 't welk hij gaaft zijn leven ten deel. Onverbiddelijke dood, die zoo den mensch kan prangen. Gij rukt, een echtgenoot, vader, vriend, uit zijn rangen Wie zal 't beletten, die weenende harten, Die nog leven, in pijn en zielesmarten, O Heer, heden zijt ge niets meer dan stof, O Vriend, wees gerust, wij bezingen uw eer en lof. De plicht gebiedt ons te geven voor uw loon, Een huideoffer, alsook dees kroon, En nu, geen hoop verloren, Voor d'eeuwlgheid rijn wij voor elkaar weer geboren, Doch, voor 't einde van mijn rede, Vraag ik U, mijn broeders, hulde en een bede, Voor zijne ziel, die rust in eeuwige vrede. En nu, beminde en edele Vriend, Gij hebt de dood zoo vroeg niet verdiend. Vaarwel, vaarwel, tot wederziens. Door uw tooneelbroeders. A. DELANGHE. Muzikale plechtigheid. Op Zon dag 25 Juni, in Sint Maartemskathedraal, wordt de Hoogmis te 10 uur opgeluisterd door het Sint Antoniuszangkoorvan Roubaix. Wordt uitgevoerd: de prachtige «Missa Secundavan Moortgat; aan t Offer torium O Sacrum Conviviumvier stemmig a Capella van Viadana (16* eeuw)op het einde der Mis Jerusalem, aclamevan Noyon. Gemeenteraad. Zitting Maandag 28 Juni om 18 uur. Vlaamsehe Toeristenbond* Tak leper. - Naar de West-Vlaamsche Bergen! Op heden Zondag, 2 Juni, wordt dus de 2* Algemeene Verbroederingsdag van de V. T. B.-ers gehouden op de West- Vlaamsche Bergen. Dit jaar gaat de tocht eerst naar den Zwarten Berg, de autocar vertrekt uit leper (Markt) te 10.30 uur; op den Zwar tenberg, te 11.30 uur algemeene pic-nic in het bosch en daarna wandeling en volksspelen. Te 3 uur gaat de tocht naar den Roo den Berg, alwaar afdaling in het Helle gat Te 5 uur heeft, met muziek, een optocht plaats naar Westouter-Dorp, al waar de plaatselijke muziekmaatschappij ons zal vergasten op een concert. De deelnemingsprijs is zoo laag moge lijk gesteld6 fr. voor den ganschen tocht. Er worde zoo gauw mogelijk bij een der vertegenwoordigers Ingeschreven. AI Begin van brand. Nauwelijks had d« prooessie St Maartenskerk verlaten of daar klonken vervaarlijke kreten uit de menigte. Waarschijnlijk door een kleine tocht had de vlam der bougie de prach tige gordijn der Kinders Femmd te laaie vlam doen opgaan en de brand scheen zich verder te willen uitbreiden. Doch de pom piers die de ©erewacht van het H. Sakra- ment vormden waren er dadelijk bij en 't en duurde niet lang eer alles weer in orde kwam. De schade nochtans is tame lijk groot. Geilaard. De politieagent die Za terdagnamiddag omstreeks 5 ure op de vestingen van dienst was, had de ■zonder linge manieren bemerkt van zekeren Hul- iaert Jules, oud 65 j., die zich te midden minderjarige kinderen bevond. Nadat hij nog eenigen tijd toegezien had deed hij de volle, overtuiging op dat die gemeene kerel zich oneerlijk aanstelde. Dadelijk werd hij naar het politiebureel opgeleid om dienzelfden avond nog naar het ge vang van Kortrijk overgebracht te zijn. Voerman onder zijn wagen verplet terd. Zaterdag namiddag omstreeks 5 ure was Jules Platevoet, voerman, oud 68 j. en wonende Bruggesteenweg, met eene driewielkar geladen met zand, naar de Veurnesteenweg gereden alwaar men de kaisijde aan het herstellen is. Daar alles nog niet op zijn effen is, steken de riggels van den tram nog hier en daar boven de steenen en zoo kwairi het dat het snak van de kar tegen de riggels botste met het ongelukkig gevolg dat de paaxdengeleider ten grond werd geslagen en het voorste wiel hem over het hoofd en het tweede over zijn heup liep. Daar de E. H. Onderpas toor der parochie van St Maartens spoe dig ter plaats was kon hij het slachtoffer nog het H. Oliesel toedienen, doch kort daarna overleed de man midden de schrik- kelij'kste pijnen. De politie heeft dadelijk het gebruikelijk onderzoek ingesteld. Velo verdwenen. Vrijdag was Sou- vage Willy, 24 jaar oud, wonende op de Veemarkt, een glas bier gaan drinken in de Splendid op de Groote Markt, en had zijn velo tegen den gevel van het huis geplaatst. Toen de man buiten kwam, was rijn fiets verdwenen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Aangevallen. Leconte Blanche, oud 17 J,, wonende Poperingesteenweg, was Dinsdag rond 11 ure gras gaan snijden in de Augustijnenstraat, toen rij door een onbekende persoon aangevallen werd. De ze greep het meisje bij de keel en wilde het in de hooge vruchten dringen, doch h®t weerde zich heftig tegen. Op het zelf de oogenblik kwam een man voorbij en de aanvaller, meenende verraden te zijn, los te zijn slachtoffer en sloeg op de vlucht. Zffjn persoonsbeschrijving werd rondge zonden en een streng onderzoek dadelijk ingesteld. in het koopen van uw Goud en Diamant. Koopt het ter trouwe bij VAN LEDE, Goudsmid, Boterstraat, 6, IEPER. Ongetwijfeld vindt gij er de groot ste keus aan de goedkoopste prija. Ongeval tijdens velokoers. Ignon Roger, oud 17 j., geboren te Belle en woon achtig te Westnieuwkerke, was Zondag namiddag naar Westouter gegaan om al daar mede te rijden in de velokoers. In den beginne ging alles goed, maar op een zeker oogenblik ontstond er eene valpartij, waarbij vier mannen ten gronde ploften. Onder dezen bevond zich Ignon. In een oogenblik waren ze op en weg. Ze reden nog tot aan den Zandberg, vijf, zes km, van daar en Ignon moest afstappen daar hij gedurig overgeven moest. Hij ging nog naar huis, doch daar zijn toestand aan houdend verergerde werd hij Maandag avond naar het hospitaal overgebracht. Bij het onderzoek bestatigde de doktor dat de jongen eene schedelbreuk opgeloo- pen had. Tegenwoordig is zijn toestand nog al bevredigend, Mond- en Klauwzeer. Sedert eeni ge tijd is het schrikkelijk mond- en klauw zeer, op het grondgebied leper, de stallin gen binnengedrongen. Niet min dan 77 besmettingsplaatsen werden reeds aange geven en op bevel van het veeartstoezicht is het heele grondgebied als besmette streek afgebakend. De kwaal woedt vree- selijk. Te Vlamertinge en te Langemark gaat het erg op toe en in sommige plaat sen heeft men reeds vijf tot zes koeien moeten delven, 't Wordt eene ware ramp voor onze zoo druk beproefde boerenbe volking. DIKSMUIDE. Apothekersdienst. Heden Zondag alleen open Apotheek FOCKE. Groote Markt. Diksmuide. HOOFDZETEL: Bestuur: R. Mortier GENT, Lange Meire, Nr 2 (Kouter) BIJHUIS: Theorie - Praktijk - Lessen op den auto zelf - Rijoefeningen Gemak van betaling KORTRIJK, Gentschensteenwcg, 21

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1933 | | pagina 3