NIETS T NIEUWS UIT BEltGIE. Naar Antwerpen. A POT H E EK - D ROGE RIJ A. KESTELIJN. Gasthuisstraat, 3d, POPERINGHE De aanslag tegen een priester te Brussel. BUlTENliflNDSCH HIEUOlS. Examens. Wetensweerdigheden, BITiGEKSTANDEN VAN Op Zondag 4 Oogst 1912. Et: HST EX TAP Comliat-Bolling voor alle liefhebbers, Feesten en Vermakelijkheden. Tweespraak over 't schaatsenrijden HOPPE Mie H' \H 'T PARADIJS. i iVlOflCAREY - SAM, De muziek dezer liederen wordt kosteloos gestuurd aan al wie ze aanvraagt op het Secretariaat. De Vlaamsche Vrienden richten eere gezamentlijke reis in aan verminderde prijs. Vertrek uit Poperinghe, de Zondag morgen 11 dezer om 5,35 ure en terug de Maardag avond, om 91/2 ure. Prijs heen en weer 5,75 fr. -- Kost en verblijfvrij. Atuie nog begeert mede te gaan, geve hem aan ten laatste tegen Woensdag middag, ten onzen bureele of in den Katholiek' n Kring LEEST ONS MENGELWERK I>e BOEREA KRIJ€ ef.n der schoonste werken van Hendrik Conscience. Nummers van verleden toeek zijn nog te krijgen ten onzen bureele, Abonncmentprijs aan De Poperinghenaar van nu tot einde 't jaar In Stad Herbergiers fr. 0,35. Bijzondere0,70. Buiten Stad 0.90 Buitenband 1,90. Dood van den E. H. Fleuret. Wij hebben verleden week de laffe aanslag medegedeeld, gepleegd op eenen franschen zieken priester die te Brussel aan 't wandelen was, door een socialist, tegen priesters en geestelijken opgehitst door de gedurige aan vallen in de geuzenbladen. Eerst koesterde men de hoop de gekwetste te kunren redden, doch dinsdag verslechtte de toestand, en de noodlottige afloop die men verwachtte gebeurde De E. H. Fleuret is woensdag namiddag, ten 5 ure, in het St,-Jansgasthuis overleden Woensdag morgend had men het slacht offer nog met alle mogelijke voorzorgen naai de operatiezaal vaD het gasthuis overge bracht, doch de genessheeren, na eene con sultatie gehouden te hebben, moesten be kennen dat eere nieuwe operatie onmogelijk was en slechts tot uitslag zou gehad hebben de dood te verhaasten. van Het overlijden van den E. H. Fleuret zal in gat sch het land een kreet van veront- 'weerdiging tegen den laffen moordenaar doen opgaan, en eene diepe ontroering verwekken. De socialistische ophitsingen tellen een slachtoffer te meer. In de Sixtijnsche Kapel werd Zaterdag dejaardienst gevierd voorde zielerust van Paus Leo XIlI. In Frankrijk heeft zich onder de jon gelui een bond gevormd ter bestrijding dei slechte lectuur. Wel op zijn plaats 1 In Amerika verscheen een levensbe schrijvingvan den grooten Kardinaal Aarts bisschop van Baltimore Z. Em. Gibbons In hel gclooflijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen Een hevige brand woedde te Vancou ver in Britsch Columbia. Er werd schade voor meer dan 1.200.000 gulden aangericht De groote Engelsche legeroefeningen zullen in de buurt van Cambridge gehouden worden. Er zullen 80.000 man aan deelne men. Uit Algiers wordt van een geheimzin nige ziekte bericht die reeds vijftig men- schenlevens eiscfite en zich nog uitbreidt. Men denkt aan pest. Te Dublin, de hoofstad van Ierland zijn acht kiesrechtvrouwen, verdacht van aanslagen, gearresteerd Het zijn dames, die met buskruit werken In den Staat Sydney is eene wet uit gevaardigd tegen dames die te ver uitste kende hoedenspelden dragen Op den eersten dag der wet werden er reeds vijftig in over treding genomen. De Japansche keizer Moetsoehito is maandag 1e Tokio overleden, in den ouder dom van 60 jaar. De bladen van alle landen wijden uitvoerige lofartikelen aan den af gestorven vorst, 't Was hij die in 40 jaar zijn verachterd land gansch europeani seerde zoodanig dat Japan nu eon der be schaafdste landen der wereld is onder alle opzichten. Caruso, de koning der tenors, thans te Buenos-Ayres, trekt, krachtens een met, zijn impresario aangegaan contract, 7,000 dol lars voor elke vertooning. Dit maakt voor 12 vertooningen 250,000 fr. 't Zijn toch zotte prijzen. Do wed. Gauthier, eene winkelierster uit Bouxelles, die hare eigen dochter ver wurgde en daarna ophing, om het bedrag eeuer levensverzekering te kunnen trekken, werd door het assisenhof van Seine-Infé- rieure ter dood veroordeeld. Te Munchen zijn alweer twee vliegers doodgevallen. Mgr. Fischer, aartsbisschop van Keu len, is dinsdag nacht te Neuenahr over leden. De beruchle kloosterdief Duez is vrij dag uit Le Havre naar de galeien van Guy ana verlrokken om er zijn 12 jaar dwang arbeid uit te doen. Een groot getal fransche soldaten zijn vertrokken voor Marokko. Het onderzoekscomiteit over het ver gaan van den Titanic wijt de ramp toe aan overdreven snelheid. In Japan is de zoon van den overleden keizer reeds in zijn vaders plaats uitgeroe pen. In de internationale wedstrijden deze week te Biarritz gehouden voor het schieten met revolver, plaatsten de Belgen zich de eersten der zeven deelnemende natiën. Door het iDvallen eener brug, vergin gen te Binz, in Duitschland, 20 menschen. In Nicaragua is wederom revolutie los gebarsten. M. William Busby, soldaat van het engelsch leger, redde over tien jaar een kind dat in de Teems was gevallen te Lon den. De vader overhandigde den redder eene som van 250 frank en zond hem eenen brief, waarin hij zegde Eens zult gij van mij hooren spreken De moedige redder vergat al spoedig deze belofte. Nu komt hij door erfenis 175.000 fr. te ontvangen. Eene treinbotsing had in Brazilië op de lijn Conti al Brazil plaats. Er zijn rond de honderd dooden en gekwetsten. Ilowvele Jonge Meisjes die lijden aan bloedarmoede, die altijd bleek zien, die zonder moed zijn, zullen van eene g°wis- sen dood gered worden door het gebruik van Theobroma dat haar op korten tijd nieuw bloed, nieuwen adem, nieuw leven zal scht nken Het is een Goed Werk de goede Theobroma te verspreiden. Te Poperinghe apotheek MONTEYNE, op volger H. NOTREDAME; apotheek A. KES TELYN te Yperen apotheek L1B0TTE. Tegen hel smokkelen per automobiel Veie automobielrijders, die 's nachts uit België over de fransche grens kwamen, kloegen over de maatregelen die, onver wacht, door de fransche patroeljen douaniers toegepast werden deze tolbeambten zijrt in burgerkleedij, zonder het minste ond> rschei- dingsteeken van hun ambt/Zulks kon betreu ren» weerdige gevallen voor gevolg hebben Om een einde aan deze hinderlijkheid te stellen, heeft de minister van finance s, in overleg met zijne kollegas van oorlog en openbare werken, maatregelen genomen. Deze hebben voornamelijk tot doel het smokkelen per au'omobiel te beteugelen, dat eene groote uitbreiding genomen heeft. Voortaan zullen eraan de grenzen zelf, te beginnen van de belgische grens, barreelen geplaatst worden, en wel op 100 en 200 me ters voor de eigentlijke tolkantoren. Een aanduidingspaal zal de automobiëlrijders verwittigen dat er in de nabijheid een bar- reel is, en dat zij bijgevolg moeten stoppen. Do barreelen zuilen in den dag openblijven, doch de tolbeambten zullen ze sluiten wan neer zij in de verte een automobiel uit het buitenland zullen zien aankomen 's nachls zullen do barreelen bestendig gesloten wor den. Clileorei Van Tieghem - Dupont, wordt in alle kruidenierswinkels verkocht. {Stadsnieuws. Plechtige Eeremis. Op Woensdag 31 Juli heeft de zoon van onzen achtbaren heer Burgemeester, Eerw. P, Paul van Mer- ris zijne plechtige Eeremis gedaan in O. L V. Kerk. De nieuwe priester werd bijge staan onder het H. Offer o. a. door zijn ge liefden broeder Karei van Merris, S. Th L. die met klank den Ite missa est uitgalm de. door den P. DeClerq, lid van den kolo nialen raad en leeraar aan de hoogeschool te Leuven en welcerweerden P. Steyaerr, Rector van 't Missiehuis te Scheut. Een Eeremis is alleszins een aandoenlijke plechtigheid een ongewone luister viel die vau E. P. van Merris ten deel doordien ze het eerst opgedragen werd op een splinter nieuw aliaar, een echt prachtstuk, door Jufvr. Leontine van Merris, de milddadige tante van den jongen leviet aan onze kerk geschonken Vele vrienden en kennissen hebben er aaD gehouden door hunne tegenwoordigheid hunne etkenielijkheid en genegenheid aan den toekomenden zendeling, zijne ouders en dierbare familie te betoonen aan wie we eens te meer onze oprechte gelukwenschen toesturen. Onder de leiding van heer Alfons Diericx werd eene schoone mis in polyphonie uitge voerd en ua de plechtigheid kregen we van den kunst anger M. Van Welden een wel geslaagd Fra; sch gelegenheidslied te hooren. De Prijsuitdeeling in hel Bisschop pelijk College. Lijk telken jare heeft de prijsuitdeeling in 't College veei volk ver gaard. De gelukkige ouders der studenten gekomen om de bekroning ie zien van het werk hunner kinders, en de EerweerdoHee- ren Geestelijken en Burgerlijke Overheden uit stad en omliggende tegenwoordig uit genegenheid voor 't college, en zeker ook om hulde te brengen aan 't vrij katholiek onder wijs, kortom iedereen was te vreden zoo een aangenaam feest, ik zou haast zeggen een familiefeest te mogen beleven. Onder de aanwezigen tellen we den Gemeenteraad, de Geestelijkheid der stad, den heer Brutsaert Burgemeester te Watou en Gouwraadslid, de heer Vrederechter te Poperinghe, vele Eerw. Heeren Pastors en Onderpastors der dekenij, de Hoogwaarde Abt der Trappisten van Westvleteren, de E. H. Kanunnik Mahieu, sekretaris van 't Bisdom, die de plechtigheid voorzat, enz. Het t.ooneelkundig en muziekaal feest le verde. het bewijs dat ze in 't College knappe tooneelisten en muziekanten hebben, zoowel spelers als bestuurders. Na een openingsstuk door de sladsharmc- nie wierd een vlaamsch drama opgevoerd De studenten hebben er waarlijk een handje van we twijfelden er niet meer aan na de opvoering van vlaamsche stukken als Ten Aanval en Boerenkoininandaut Schee pers Het stuk toonde ons dat de godsdienst alleen de ware liefdadigheid kent, ert, dat bij waarlijk kristelijke zielen, altijd heil ett troost voor behoefiigen is. Vervolgens werd nog een fransch klucht- pel op het tooneel gebrachtde symphonie tiet ons een keurige wals van Waldsenfel smaken, eu een fransch koor werd nog ge zongen, symphonie en koor, beide onder de leiding van Mr Van Eegroo. Ondertusschen werden aan de verschillen de afdeelimgen de prij&tn uitgedeeld. Volgen nu de namtm der studenten die de prijzen in uitmuntendheid weghaalden Voorbereidende Af deeling. 2e Jaar 1. Verdere- Adrien, Poperinghe 2. Caeuen Hector, Poperinghe3. Vandermarliere Micael, Reaingheist. 3e Jaar: 1. DePuydt Lucien, Poperinghe 2. Van Bockstal Jo seph, Lenttick-St-Quenlin. 4e Jaar: 1. Dupont Charles, Poperinghe; 2. Cossey An té, Poperinghe. 5® Jaar: 1. Devos Emile, Poperinghe; 2. Annoot Prosper. Nieuwcapeile3. Vanden Bunder .luiten, Poperinghe; 4. Deroo .Michel, Poperinghe cd Heet Leopold, Rousseiare. Zevende klasse 1. Vandewynckel Jerome, Poperinghe 2. Neuville Joseph, Rousbrug- ge 3. Dehondt Joseph, Poperinghe. Bijzondere Leergang voor de leerlingen die dit jaar hunne Eere-communie gedaan hebben1 Devos Emile, Poperinghe2 Bentin André en Meilevede Joseph, Poper. Speeltuigmusiek1. Corselis Joseph, Stavele. Middelbare Afdeeling.Derde klasse: 1. Allaeys Daniel, Poperinghe; 2. Deblock Felix, Crombeke. -Tw eede en eerste klasse niet toegekend daar niemand de 8/10 der punten bekwam. A fleeting der Humaniora. -- Zesde kiasse 1. Brutsaert Paul, Watou 2. Veys Juiieti, Autryve. Vijfde klasse 1. Bootte Albert, Poperinghe 2. Meurisse Emile, Koririjk ;S. Aiupen Marius, Poperinghe. Vierde klasse1. Quaghebeur Felix, Pope ringhe; 2. Leurtdan Jerome, Oostvleteren 3. Coevoet Paul, Poperinghe 4. Lout Abel, Locre. Derde klasse 1Vauhoutte Emile, Hoogstraeteti 2. Van Cayzeele Alidore, Poperinghe 'tweede klasse: 1. Dondeyne Joseph, Loo. Rhetoricai. Rommens Felix, Poperinghe. Het eert1 metaal door de stad verlSend aan den eers'eQ prijs in de Rhetorica, werd toe gekend aan den heer Felix Rommens Dit werd met eene - Rr3banconne en hevig handgeklap begroet. Vervolgers b-klom E. H. Mahieu her verhoog Hij hield een fransche aanspraak eu deed den uitslag kennen van de wedstrijd tusschen tie colleges van 't Bisdom. Ons college, dat veel hooger staat dan de Athenea mogen de Leerlingen ze van den Staat, de Staatswedstrijden be wijzen het is ook een der eerste onder de vrije onderwijsgestichten. Er was prijskamp onder de leerlingen der derde iatijnsche klas, en onder die der Rhetjiorika. Uitslag RHETORICA. Vlaamsche Redevoering PRIJS M. Felix Rom mens. Fransche Redevoering PRIJSM. Felix Rommens. Latijnsche Redevoering: 1" accessietM. Alfons De Busschere 3° accessietM. Jozef Pieters 5e ac cessiet M. Felix Rommens. DERDE LATIJNSCHE KLASSE: Vertaling uit het Latijn 4° accessietM. Paul Vanden Bussche 10e accessietM. Valeer Billiau 15e accessietM. Alidor Van Cayzeele. Om te sluiten hield de zeer eerwaarde Heer Kanunnik de volgende pakkende aan spraak Beminde Leerlingen Di vacantie wordt verleend om te rus ten van den arbeid. Die rust hebt gij aller best verdiend. In een zekeren zin nochtans is er nooit vacantie, te weten in den dienst van God Daarvoor bestaat alleen de groote vacantie van den hemel. Uw verlofdagen mogen geen dagen zijn van luiheid en nalatigheid voor wal beüvli uw geesielijk leven. Zijt wat gij zijt.. In de vacantie moet gij Christus prediken door uw voorbeeld, door uw stiptheid om hem te ontvangen in zijn Liefdesacrament. Gedoogt, beminde L'erlingen, dat ik, die soms het geluk had te mogen spreken over de veelvuldige communie, bijzonder aar:- dringe bij U, beminnelijke jeugd Uwe ouders' zullen U niet beletten hei middel te gebruiken om gedurig aan beter, reiner, edelmoediger en vuriger te worden. Do Heilige Communie is het brandpunt der Liefde. Eenige dagen geleden las ik dit treffend feit. 't Was gedurende den Krim- oorlog. Eene Engelsche dame was op liet punt eene ambulancie in te richten voor de arme gekwetsten. Zij trok naar Parijs om daar de inrichiingen der Zusiers van Liefde te onderzoeken eu ze dan na te volgen. De bestuurder liet haar alles rustig afzien er> de Engelsche dame vond geen woorden ge noog om hare bewondering uit te drukken en haren dank te betuigen. Zij meende dat zij alleenlijk maar na te volgen had Kom, zei do eerwaarde bestuurder, kom. Madame, nu hebt gij de machien gezien, kom kijken naar het vuur en naar den stoomketel die de machien in gang houdt En hij leidde de protestantsche vrouw riaar de kapel tot bij het beilig tabernakel. Madame, voegde hij erbij, liet vuur en de stoom bezit gij niet. Beniindo Leerlingen, wilt gij uwe deugd, uwe edelmoedigheid in stand houden ver geet den stoom riiet, vergeet de plaats niet waar de stoom wordt voortgebracht, ver geet de Heilige Communie niet, welke die goddelijke drijfkracht aan uwe ziel zal mededeelen. Dan zal de vaeaniie U goed zijn en zalig. Met ontroering uitgesproken werden deze woorden in ontroerde harten opgevangen. Mogen de Ouders, indachtig blijven. Om hulde te brengen aan den heer Felix Rommens, die zulken schitterende uitslag bekomen had in wedstrijden van college en bisdom, hadden meest alle gebuurs hunne huizen bevlagd. Onze beste gelukwenschen aan den be kroonde en aan zijne gelukkige ouders is meer aati te bevelen tegen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot.- Apotheek, A. MONTEYNE, OPVOLG E it II. ^OTRKDAME Groote Markt. 18. POPERINGHE. Bij kon. besl. van 17 Juli is aan de kommissie der burgelijke godshuizen te Po peringhe machtiging verleend orn aan het Godshuis voor oude lieden aldaar verbete- ringswerken uit te voeren. Jonge dieven. Zondag namiddag hoor den de herbergierster Flora Assez, Brugge- straat, en hare dochter, gerucht beneden wijl zij hoven waren. De dochter kwam beneden, zag niemand maar bemerkte dat de geldschuif openstond en den inhoud gedeel telijk verdwenen was. Zij ging buiten zien, en op aanduiding van eene gebuurvrouw bemerkte zij in Sintjanskruisstraat, 3 jon gens die wegvlucht!en. Zij liep ze na, nam er twee bij een arm en geleidde ze naar het poiitie-bureel. Het waren Becker Felix, Alice en Leopold, 13 10 en 11 jaar. In hun bezit vond men 6.35 fr. gestolen geld. Een begin van brand werd Zondag namiddag aangestoken door den bliksem, in liet huis bewoond door H D'Hondt, Groe- ningestraat, en deelmakend van eene drie woonst. D'Hondt, die binnen zat, werd van zijn stoel geworpen en gevoelde verlamming in den arm een spiegel werd in stukken geslagen een deel der pomp werd gesmol ten en brand ontstond aan het stroo onder het dak. Men kon echter het stroo afrukken en zoo alle verdere uitbreiding van brand beletten. Nachtgerucht. Tegen eenige steen kappers der werken van 't stadhuis word maandag nacht, rond 11 uren, op de markt, proces opgemaakt voor nachtgerucht en smaad jegens de politie. Let op de honden. De gendarmerie nam deze week verschillige personen iti overtreding, wier hond zonder muilband op straat liep. Twist. Nopens leveren en facture betalen van vlas, kwamen Pieter Pacco, vlasfacteur te Westvleteren en Charles Bos- saert, landbouwer te Crombeke, dinsdag voornoen rond 11 uren in ruzie op de statie bij de l iskaai, en Pacco werd ten gronde geworpen en bekwam een pak slagen. Een Poperinghenaar slachtoffer van een ongeval te Rijssel. Cyivlle Goussey. 21 tot 22 jaar, van Poperinghe, is sedert eenige weken in werkein de Vitrioolfabriek te Rijssei. Sedert 6 maanden is men daar aan 't maken van eene groote brug, en de vervoeting dier bi ug moet gemetseld wor den, juist op de p'aats waar, 25 jaar geleden, in een put nu gevuld eene gazont- ploffing plaais creep. Over 5 weken bij 't delven, waren Gous sey en een maat door vereriftigde dampen bedwelmd geweest en hadden 3 dagen niet gezien. Men had dan het werk gestaakt, pompen geplaatstom de luchtte ververschen, enz. Het werk w -rd herbegonnen, zoodanig dat 7 mannen daar Zaterdag aan 't delven waren en reeds 8 meters diep. Door uitwas- semingen vielen opeens allen verstikt neder. Men kon ze optrekken en bezorgen. Goussey was den slechtsten. Tot Donderdag lag hij zonder spraak, opgezwollen en zwart. Hevige tegengiften werden hem toegediend en zijn toestand, eerst hopeloos, is nu veel verbeterd, zoodat men op genezing mag hopen. gebroken en hel peerd gekwetst aan de knieën. De wed. Caiteeuw lag in bezwijming en moest in een naburig huis binnengedra gen worden, de wed Decrock had zich be zeerd «au de handen en !e zoon bekwam een zwart oog. Men moest met een ander rij tuig de twee vrouwen huiswaarts voeren. Aanbesteding31 Juli. Om 11 1)2 u. in de Beurs te Brussel, voltooiings wtrken uit te voeren aan het postbureel Poperinghe. Bestek fr 2.319,06. Aangeboden MM A. GIL1S, Rumiliies 1,900 fr.; G. Huuman, Gent, 1.990 Hii Jacob, Poperinghe, 2,021,16; Louwagie St-Michiels-bij-Bruggo, 2,145; E. Beirnaert Van Daelc, Yper, 2.190 fr. Vlamcriinghe. Landlooper. Emiel Debryck, die niet meer wilde werke en zijne zes kinderen had verlaten, werd a! landlooper aangehouden. Burgelijke decoratie. Het kiuis van 2L' klas is verleend aan M. Dambre, ge- meentecekretaris. Sfavcle. De inhuldiging vau den nieuwen pastor, de E. H. Vermeersch, zal hier plaats hebben op dinsdag 13c Oogst Iedereen is reeds aan 't werk om dit feest plechtig te vieren. Van Tieghem - Dupont is zeer spaarzaam in 'I gebruik. llcrc <tni, Allen naar Mere kern den fin Oogst. 't Is Zondag naast 11 Oogst dat de plechtige Huldebetooning tot eere onzer gekozenen MM. Struyo, Maes en Baron de Coninck de Merckem plaats heeft Een overgroot getal muzieken, Jonge Wachten, Bondenen Giiden zijn reedsiuge schreven. Er worden er nog verwach 't Feest belooft, prachtig te zijn; de inrich ters ook sparen nog moeite noch kosten. Honderd vijftig personen van allen stand hebben hunne bijtreding tot het Banket geteekend. Latekommers kunnen nog aan veerd worden. Een monster vuurwerk met algemeene verlichting en 'cinéma vertooning zal het Feest sluiten. Aan volk zal het te Merkern niet ontbre ken. Locre. Tijdens het onweder dat Za terdag avond over onze streek woedde, wei met een bliksemslag, Je schuur in brand cesteken der hofstede P. Decaesteker, te Locre, en twee koeien doodgeslagen die i de weide graasden. De brand zette zie voort en schuur, stallingen en wapen kt brandden af. De vlammen werden rond 11 ure uitgedoofd door den regen die bij stroo men nederplaste. De woning werd gevrij waard. Twee zwijns kwamen in de vlammi om. Alles is verzekerd. Tfcach. - De betooging alhier Zonda; gehouden om de katholieke zegepraal van 2n Juni te vieren is wel gelukt. De minister de Broqueville, Van de Vyvere, 'alsook heeren Beerna°rt en Heil 'putte werden overal mot veel geestdrift toeg-jumht. Het concert gegeven door de vereenigde muziekmaatschappijen van Rousselaere Poperinghe. Passch'endaele en Thielt, onder het geleidde van M. Jeroorn Matthys, be stuurder dor vier maatschappijen, verwi terecht grooten bijval. Een talrijke groep Walen uit Doornijk waren gekomen en droeg een opschrift waarop stond: De Doorn ijknaars zijn nog daar. Geene afscheiding! Leve de Vlamin gen iiriigKe. Een spoorwegongelnk go beurde hier zondag avond in de statie. De trein uit Blankenberche liep zijdeling op d trein Brussel-Oostende. Een tiental personen werden gekwetst maar geen erg. Te Sint-Joos ten-Noode werden twee aangeslepen vliegmachienen verkocht, d eene voor 28 fr. en de andere voor 3 frank Vervlogen roem M. Jérome BOUCIQUÉ, van Merckem, oud-leerling van het college onzer stad, heeft aan de Hoogeschool van Leuven, zijn laatste examen voor ingenieur afge legd met voldoenden uitslag. Peerd gevallen. De wed. Theod. Decrock, met hoar zoon Marcel en de wed. Catteeuw, landbouwsters, kwamen Maandag avond van Reninghelst-kermis terug, toen halverwege gekomen, het peerd viel. De inzittenden vielen er uit; het rijtuig was SPORT. Football. De Football-Club van Poperinghe heefi besloten zich voor het seizoen 1912-1913 aan te sluiten bij de U. B. S. S. A. zoodat wij het aanstaande seizoen alweer schoone mat chen van Ille afdeeling hier zullen te zien krijgen. Wielrijclen. De ronde van Frankrijk. Zondag werd de laatsie rit gereden Le Havre-Pa rijs, 300 kim. 42 renners vertrokken. Negen rijders vlogen samen den velodroom binnen te Parijs, waar duizenden toeschouwers op hen wachtten. Ziehier de klasseering 1. J. Alavoine, 2 Van den Berghe, 3. Leonard, 4. Thys, 5 Defraye, 6. Buysse, 7. Tiberghien, 8. Gat rigou, 9. Borgarello, allen met bijna on zichtbaar verschil. Aan Defraye werd eene ovatie toegebracht zoowel door de Franschen als door de Bel gen. gelijk misschien wel nooit een overwin naar der ronde genoten had. De algemeene klasseering 1 Odile De fraye 49 p., 2. Christopha 1Ó5 1)2 punten, 3. Garrigou 140 p., 4. Marcel Buysse 147 1)2 p., 5. J. Alavoine 148 p., 6. Philip Thys 149 1)2 p., 7. Tiberghien 150 p., 8. Devroye 164 p., 9. Spiessens 167 p., 10. Salmon 1(57 1)2p11. Louis Heusghem 176 1)2 p., 12. Keué Vandenberghe 194 p., 13. Borgarelio 14. Frans Faber, 15. Louis Engel, 16. Karei Deruyter, 17. Jaak Coomans, 18. Lambot, 19. Pratesi, 20. Guyot. Van de 131 rijders te Parijs over een maand venrokken kwamen er 41 terug. Klasseering der onverzorgde rijders 1. Deloffer, 2. Pratesi, 3. Everaerts, 4. Lafourcade. Eindelijk dus mag een Belg, en wel eer Vlaming, zijn naam zetten op de lijst der vroegere overwinnaars van de Ronde van Frankrijk en dat is voor ons iattd van geene kleine beteekenis. Odile Defraye, op 14 Juli 1888 geboren te Ritmbeke, bij Lseghem, heeft tijdens deze Xe ronde van Frankrijk bewezen, dat hij zon der twijfel den besten baanrijder van het oogtmblik is, want hij had te kampen tegen al wat in Frankrijk, België. Italië naam heeft in deze soort, koersen. Nooit kwam een overwinnaar te Parijs aan met zulkeri voorsprong van punten ais Deft' iye dit jaar. De Fransche bladen spreken met grooi- sten lof over den overwinnaar en ditmaal kunnen ze niet beschuldigd worden van chauvinism Ziehier, onder andere, wat de Auto schrijftAan Defraye komt dit jaar de eer toe zijnen naam te schrijven op het palmarès van de beroemde koers. Hij was veruit, de beste rijder van deze ronde van Frankrijk. Zijne overwinning is prachtig, onbetwist baar en zelfs verpleterrend. want hij is de eersto die de 15e en laatste rit aanving, zon der dat hij iets te vrezen had. Hij het ft zoo wel in de platte als in de bergachtige sire- ken bewezen dat hij de baanrijder per uitmuntendheid is, dank aan zijne buiten gewone middelen. Do Auto eindigt met te zeggen dat geen enkele overwinning hem zoo aangenaam is, als die van dezen moedigen en nederigan Vlaatnschen kampioen. Nu al de Belgische deelnemers deden hun best en T is oprecht meldenswaardig dat er zich NEGEN Belgen lit vinden tusschen de twaalf eersten der algemeene klasseering. Wat zullen de Franschen nu zeggen van Les p tits Beiges Wal ze gewonnen hebben. Defraye 7750 fr., Criistophe 4150 fr., Garrigou I960 fr., Buysse 900 fr., Alavoine 1700, Thys 576, Tiberghien 750, Devroye 300, Spiesseus 400, Salmon 490, L. Heusghem 1100, Van den borgh - 725, Borgarello 1150, F. Faber 425, Engel 525, Derayter 100, Coornans 200, Lapizo 1125, Cruppelandi 550, Deloffre (eerste der onverzorgde rij ders) 2245, Everaerts 920, Hanlet 570, Lambot 225, Pratesi (tweede der onverzorg de rijders) 1840, P. Heusghem 100, enz. De snelheid. Defraye legde dit jaar de geheeie ronde, of 5317 kil af in 11 134 minuten, wat eene gemiddelde snelheid ge. ft van 27 kil. 894 met. per uur. In 1911 was de snelheid v an Garrigou 27 k. 322 tri. In 1910 en 1909, toen de ritten kleiner en gemakkerlijker waren, was tie snelheid 28 k. 680 m. voor Lapize en 28 k 655 m. voor Faber. Intrede te Brussel. Woensdag namid dag kwam D.frayc uit Parijs te Brussel toe per automobiel. Bij liet vertrek te Parijs ep over de geheeie reis was het een ware zege tocht. Te Brussel echter was er meer olk dan er ooit bij l et bezoek van een keizer of koning geweest was. De auto, geleid door Vanhou waert, moest twee uren hebben om door de massa volk van het JubbeJpark op 4e Brouckere plan s te geraken. Te Roubaix won A. Van der Stuyft liet gouden wiel (100 kilometers-koers in twee man chen) tegen Lavalade en Stellbi inck. Velodroom van St-Nicolaas 100 km. voor beroepsrijders: 1. Van Houwaert2. Dossche 3 C. De Baets 4 Doms. Iluivenlxtiui - PojMiiGtiftEic. Uilslag van den prijskamp uit BRETEUIL van 28 Juli 1912, Wind West.—707/385 Duiven los om 6,20 ure. Aankomst Eerste duif om 7,57,14 ure; laatste duif om 8,02,17. Snelheid Eerste duif 1428,78 meters; laatste duif 1354,66 meiers Afstand 139,100 kim. 1 Bruneel G., 2 Devos Remi 2 p 3 Baes H. 1 p 4 David Em. 2 p., 5 Dupont G. 2 p., 6 Desagher H. 2 p 7 Liet .ert R. 3 p., 8 id. 3 p 9 Desagher il 2 p. 10 Labaere A. 2 p 11 Verbaeghe Jul 12 Baes H. 1 i> ,13 Devos Remi 2 p., 14 Messiaen Am. 2 p., 15 Dave M., 16 Vandevoorde C. 3 p., 17 Dupont R., 18 Pnusseele N. 3 p., 19 Vandevoorde G 2 p., 20 Amez Art. 1 p., 21 Devos Justin. 22 Dupont G 23 Lietaert Ede, 24 Houwen G 25 Desmadryl M. 1 p., 26 Dupont G., 27 Amez Art,, 28 Priem M. 2 p 29 Labaere A., 30 Devos Retrii 2 p 31 Ouraedt Cyr., 32 Baes H. 1 p., 33 id 1 p 31 Desagher H. 1 p., 35 Ghytiel V 1 p., 36 Schaballie M., 37 DepuydtJ., 38 Silver I G., 39 Leb hi H., 40 Depuydt J., 41 Dewachter Rich., 12 Verhneghe Em., 43 D -byser Em., 44 Amez Art., 45 Dave G., 46 Vandevoorde 0., 47 id. 48 Dupont Roné, 49 De os R'-mi, 50 Lie taert E., 51 Si I vert G., 52 id, 53 Devrs René, 54 Dupont René, 55 Pittellioen Cam., 56 Cassiers Em, 57 Battheu Caw., 58 Ver meersch Cam., 59 Ghelein Justin, 60 Cas siers Em 61 Ghytiel V 62 Silvert G, 63 Hannebouw M. Overduiven Missiaen Am., id., Schmidt Art Pareyn M., Dupont René, Baes H., Lietaert Jules, 4 p. Aanwerving. In September aanstaande hebben een Vlaatnsch en een Frai sch vér gelijkend examen plaats voor het aanwijzen van 64 kandidaten tot de bediening va klerk bij het beheer van spoorwegen, va posterijen en van teiegraven, en bij helft te verdeelen tusschen de twee examens. Wie de voorwaarden van toelating tot dat examen verlangt te kennen, leze de be richten die in de spoorwegstatien en in de post- en telegraafkantoren aangeplakt zijn Aanvragen voor eene bediening moeten uiterlijk op 5 Augusti 1912 hij het depart ment inkomen. POPERINGHL, van 28 Juli tot 4 Augustus. Geboorten. 173. Valere Dehouck, z. v. Remi en Zoé Lemahieu. 174. Abel Lequien, z. v. Julien en Zenobie Pap.gaey. 175. Léona Notredame, d. Hilaire en Adrienne Delfosse. 176. Alice Devos d. v. Emile en Elisa Goudeseune. Huwelijlen. 37. Arthur Houpe, 24 jaar, zonder beroep te Nieuwkerke met Magdalena Caron, 19 jaar, naaister te Poperinghe.38. Mathieu Koemotli 37 jaar, leeraar te Denderleeuw met Magdaiena Gom bert, 26 jaar, zonder beroep te Poperinghe. 39. Germain Decaesteker, 26 jaar, iandwerker met Mag daiena Lemahieu, 20 jaar, dienstmeid, beide te Pope ringhe. 40. Camille Corselis, 28 Jaar, wagenmaker met Emma Laconte, 29 jaar, naaister, beide te Poperinghe. Westvleteren, van 8 tot 31 Juli. Geboorten.Deberah Simona.Gheldof Julia Queldrig Firmin. Masson Magdaiena. Vanden bileke Andreas. Baelen Bertha. Doise Rogerius Overlijdens.Delmotte Prosper, 6 maanden. Scherier Maria-Theresia, 95 jaar, zonder beroep weduwe van Alleweireldt Ludovicus. Huwelijken. Olivier Alphonse, 30 jaar, landbou wer te Poperinghe met Decrock Irma, 26 jaar, zonder beroep te Westvleteren. Bille Jéróme, 28 jaar mach.nist te Yper met Debergh Eugenie, minderjarig werkster te Westvleteren. Watori, van 1 Juni tot 25 Juli. Geboorten. Verhaeghe Leopold. Vandenbru- wane Gilbert.Goudenhooft Feiicie.Haezebrouck Gerarda. Verhaeghe André. Busschaert Maria.— Devynck Raymonda. T'Joens Maria. Baillieu Al bert. Vandenberghe Irma. Deraeve Oiner. Overlijdens. Vandezande Reginald, 68 jaar. Couture Francies, 75 jaar.Pailliaert Virginie, 82 jaar, weduwe van Pieter Messan.Dejonghe Martha, 16 maanden. Savele, van 1 Juni lot 26 iuli. Geboorten.Lanszweert Paula.Devioo Alice. Desaegher Germaine.Monkerhey Gabriellc. Overlijdens. Butein Marie, landbouwster.Bed- deleent Maria.Butein Charles, landbouwer.Sar- razijn Anna, landbouwster. Nevejan Jules, pastor. Huwelijk. Boutten Amandus met 'Duflou Mag dalena. BIDDAGEN DER WEEK. Mengell ngen. Schoone oogen maken schoon aangezicht. Men moet slimmer zijn om zich niet te laten bedriegen, clan om te bedriegen Een bloem, een strik, een gespken minder, Maakt een pensioen en geeft g<en hinder. Onhoudbaar. A. Gij schijnt nogal veel uit te gaan 'savonds, Beerveld... Amu seert gij u thuis niet l-'eerveld. Wat zal ik u zeggen. Als ik uitga, speelt mijn vrouw op haar poot, en als ik thuis blijf, dan speelt ze piano, dat is nog erger. Sn «Sd-ss Outlru Pompier, bij Camiel Debeir, Hondstraat. 5ê Combat met Blinde Vinken, 's namiddags van 3 lot 4 ure, tlii tien lieiy.ee, bij Ach. Pajiegaey, Boeschepestraal. Prijsbolling 3 Sn <le Violette, bij Mille Decorte, Keer v. d. Ommegang, Schoon Konijnte verhollen weg 10 pond, geg. door iletiri Wagemaker, 4 in den Pauw, bij Gustavo Cla'iau, Casseistraat. 5 in <len lloiilevanl, Bruggestraat. bij Jules Pattyn, De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van - De Poperinghenaar» gedrukt, worden gratis hier ingelascht. GAAIBOLLING. Crombeke.Op Zondag 11 Oogst, in 't Lekkertje, bij Désiré Deschrevel, opper- vogel 10 fr. ieder zijdvogel 5 fr. Inleg 0,65 fr. voor 2 bollen. zonder ijs, in den zomer. Liza. All, dag Nestor, hoe gaat het met u 't is sedert Poperinglie-kermis dat ik u niet meer heb gezien. Nestor. Van Poperinghe-kermis't is al veel langer, Li/a Ztj. Bah 't en doetHebt gij vergeten dat wij bij malkander waren in dat schaverdijnekot en dat wij ons daar zoo goed amuseerden. Hij. Inderdaad, Liza, 't is waar. Maar wat gij nog niet weet voorzeker, is dat bij Cyrille Hosdey, in den Café Francais Yperstraat, Poperinghe, nu ook een schaverdijnezaal ingericht is, die voor geen een in gemak moet onderdoen, en waar het bijlange zoo duur niet kost als op de Markt. Zij. Ja Nestor, wat zegt je, daar wist ik niets van. Hij. Zie, Liza, ik moet nu nog lachen als ik er op peis Zondag was het de instellatie te Hosdey's, en wat de menschen daar gelachen hebben is onzeg- gelijk. Ook beloofden allen Zondag terug te keeren. Zij. Ehweldan trek ik er ook naartoe maar is er nog wat order. Hij. Dat moet gij niet vragen. Niemand is stren ger in zijn zaal dan Hosdey alle dronkaards worden buiten gelaten en ruziemakers aan de deur gezet. Zij. En schaverdijnen Hij. Oh die zijn er genoeg, en wel nog van de beste. Gij zult het wel ondervinden, Liza. Zij. Als het zoo is dan is alles om ter bestik vertrek, Nestor, maar tot Zondag nietwaar, in de schaverdijnezaal van Cy rille Hosdey daar zullen wij voorzeker eenige aangename uurtjes slijten. Woensdag ie Reninghe. BRUSSEL, 31 Juli. Markt prijshoudend. Men kwoteertAalst, beschikbare waar, 170-175 fr.; Po peringhe 160- 165 fr. Nieuwe groeite Aalst 85-90fr., Poperinghe 80 - 85 fr. AALST, 1 Aug. Markt vaster, met klimmende prijs. Beschikbare waar 180 fr.; nieuwe oogst 92 '/s fr. POPERINGHE, 2 Aug. Markt vast. Nieuw ge was, 87 Vs90 fr., met goede vraag. Voor beschikbare waar vermeerdert de vraag dagelijks, terwijl de voor raad zeer gering wordt. Volgens de berichten uit Duitschland en Bohemen rekent men daar op eene ruime opbrengst. Engeland's hoptuinen staan wel redelijk wel, maar beloven enkel een middelmatige opbrengst. mmtmmÊÊmmmmmmimimmiÊmimmmmmÊmÊmmam Priesterlijke benoemingen. BISDOM BRUGGE. Zijn pastoor benoemd In St-Jacob, te Brugge, de Z. E. H. Kanunnik Devroe, pastoor te Pltthem te Pitthem, de E. H. Holvoet, pastoor te Vyve-St-Eloite Vyve-St-Elol, de E. H. Maes, onderpastoor te Thieltte Eeghem, de E. H. Coucke, pastoor te Locrete Locre, de E. H. Vander Ghote, pastoor te Caeskerke te Caeskerke, de E. H. Muylle. onderpastoor te Merckem te Stavele, de H. Vermeersch, pastoor te Assebroeckte Asse- broeck, de E. H. Vande Woude, onderpastoor te Wevelghem. Me» vraagt schrijnwerkerbij Louis Busod, tc Sint U Jans-Capprl (Frrunkrijk). Zich 'sZondags aanbieden. Verzekerd werk voor geheel het jaar. M"isjo om het Strijken te leeren wordt gevraagd in stad. lal. ten onzen bureele. Twee Kleermakersgastenminstens 4 jaar op ambacht zijnde, worden gevraagd bij A. Verbek1?, Wcst-NieuvJkerke. Kost en inwoonstandvastig werk. Goede bekwame kleermakers, in den Franschen Soldaat van Rousbi ugge, bij Gaston Wylleman-Bocket. Goed loon, kost en inwoon. Terstond te pachten el 1" Oogst, te Abeele, herberg De Zon dienende tot scheerwinkel, en drie vierendeel land. Met in October, herberg Den Abeele met 2 gemeten lat.d, gelegen rechtover de kerk. Voor verdere inlichtingen voor beide her bergen zich te bevragen bij don brouwer Petyt, te Abeele. ew-dgekende Herberg »De Kruisstraat», te Proven, met hof en zaailand. Voor voorwaardett zich ie begeven ter brouwerij Feys-Callewaert, te Rousbrugge. erberg-bakkerij, Au iion de Flandre, met zaailand, gelegen te Beveren-Oost- cappeitioek, bij 't bolgisch tolkantoor. Zich te wenden bij J. Lelieur Camerlynck, brouwer. wee schoone werkmanswoningen te hu- D" ren in de Meessenstraat aan genadigen prijs. Zich te begeven bij Cam. Battheu, In den Ballon, Yperstraat, Poperinghe. zrbe.rg Hel Firmamentmet schoone overdekte gaaiboltra, peerdonstal eu uit weg gelegen langs de Elverdingsche kal- stjde. Zich te wenden bij M° W« Auuust.e Rom mens brouwerij, Groote markt, Poperinghe. Xe \reack-oniril)Us iioop en Karre-voiture in oeden smat te koop bij Alf. Vallaeys, Bret gi Au petit Paris, Poperinghe. Schoonen Herbèrgtooa met- nieuwe bier- pomp. Voor inlichtingen zich te wenden ton onzen bureele. Door sterfgeval, te koop bij de Wed. Aloise Vancayseele-Sohier, lamlb mwster, Re- tiingbels.t, stoommachien. (locomobiel), 7 peerden kracht in goeden staat. Ook nog: olledig maaldersgerief met 1 - ppel st.ee- nen, een cylinder of graatibrekcr en een torscher, dit alles zoo goed is nieuw. \l aan voordeelige voorwaard- n. TELEEFOQK 16. POPERINGHE. Huis Gesticht in i836. V«?rkoo|» van Rauwe en gebrande Koffies, zuiver Van allo n uleelige stoffen. Aile slag van Suikers en Siropen, lichte amerikaansche Petrool. Beste zuivere Oiijfolie, Wijn- en Graanazijn. Mostaard-* en Pepermaalderij. Kaas en gedroogde Fruiten. Bloem, Rijst, Maïs en Lijntneel. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruideniers waren, Specsreijn •en vele andere artikelen. Wijnen, Likeuren, Sterke Dranken. Champagne Muram. Moet et Chandon, Mereier, Del'-eek en Cie. Waschpoeder overal bekend voor 't beste,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2