K E R M j S BELLE BRASSERIE IROOT ZANG - CONCERT, BÜITEflltflflDSCH NIEilttlS. GROOTE BflApOIiIiIJlG NIEUWS UIT BEIiGIE. Volkslied op 't feest van Vlaanderens Helden Moord te Houtkerke. Ons Volk ontwaakt! STAD POPERINGHE. FEESTEN EN VERMAKELIJKHEDEN Prijskamp voor Accordeons, 75 fr. Prijzen. VUURVOGEL SCHIETING, Laatste modellen, laatste ko- leuren van zeer schoone en rijke prachtschoenen, te bekomen In den Gouden Schoen», bij BE RAT - FREMAULT, Veurne- straat, nr 56, Poperinghe. STAD POPERINGHE. DE FEESTCOMMISSIE: Oct. VandenBerghe. F. van Merris. A POTH E EK - D ROGERIJ A. KESTELIJN, Gasthuisstraat, 35, POPERINGHE. Verkoop van Zwavellever en Lysol om de Hoppe te spuiten. Houdt u fier. De Vlaamsche Leeuw. Arteveldelied. Al zingen 't Vrije lied. 't Onweder. HOPPE, BURGERSTANDEN VAN Op KERMIS - MAANDAG 8 juli, ®s Morgens, Te Verbollen, ®s Op Kermis-Dinsdag. Combat met Blinde Vinken om 7 ure. 25 lu den wijngaard, Jaarlijksche CombatBolling, Op Kermis-Woensdag. 2ft In den llavcrinuiM, Op Kermis-Vrijdag. Op Kermis-Zaterdag, Excellente Position. A VI Alllii: <>1*00? e Schïelïiij;'. Tuinbolders; 7. De Ware Vlaamsche Baan- bolders,van 'tVolkshuis;8.Gemeenteschool; 9. Handboogmaatschappij Willem-Teil JeDgelingskring12. e Toekomst en 10. Hoppebond; 11 Koorzangmaaischappij -Vlaamsche Vrienden"; 13. Koorzangmaat schappij De Vrije Burgers14. Landbou- wers-boldersgilde, lokaal Henri Carreye; 15. Oud-Wapenbroeders16. Peerdenbond; 17. Stadsmuziek; 18. Tooneelmaatschappij - Langhoirs-Victorinen 19. Tooneelmaat schappij Roeysehe-Barbaristen - 20 Too neelmaatschappij -Ste Anna»; 21. Veebond; 22. Vinkeniers Dianistenlokaal Wijn gaard; 23. Visschersmaatschappij »StPieter» en 24. Volkshuis. Gemeente Overheden. Omweg van den Sloet Vertrek uit St Bertinuskerk langs de Vlamingstraat, Groote Markt, Schaalstraat, Valkestraat, Yperstraat, Groote Markt, Gasthuisstraat, Noordstraat, Casselstraar, Keer van den Ommegang, Boeschepestraat Bertenplaats. Van wegens De Vlaamsche Vrienden. Hieronder geven wij de 5 Vlaamsche Liederen op de Bertenplaats uit te voeren Te zingen op 't Muziek van G. Antheunis «Mijn Vlaandren heb ik hertlik lief! Als Vlaandren zijn Helden viert, 't Is blijheid overal De vlag op woon en toren zwiert Bij dreunend feestgeschal Als 't koren in de velden staat En 't hooi geurt in de wei, Een' rilling dan door Vlaandren gaat Al van deschoone Lei 't Is weêr dan Dertien honderd Twee!... De Franschman komt in 't Land Hij sticht er ramp, en nood en wee, Verspreidend moord en brand Men ziet dan weêr het Groeningveld... De Juli-zonne straalt 't Is daar weêr kamp in wreed geweld!.. Maar Vlaandren zegepraalt In Vlaandren viert men 't Vrijheidsfeest En dreunt het heilgeschreeuw!... Het heldenras, dat niemand vreest, Roept: Vlaanderen den Leeuw! En heden weêr viert Vlaandrenland Zijn' Helden van weleer!... Het volk herhaalt in broederland Den eed van Trouw en Eer!.. Het dankbre hymnus stijgt omhoog Uit kerkje en kathedraal En 't is een heerlik vreugdbetoog Van Vlaandrens zegepraal P. P. DENYS. Komen, Juni 1912. BERICHT. Deze koepletten worden gezongen als volgt Als Vlaandren zijne Helden viert, Als Vlaandren zijne Helden viert, 't Is blijheid overal 't Is blijheid overal De vlag op woon en toren zwiert, Bij dreunend feestgeschal I De vlag op woon en toren zwiert, Bij dreunend feestgeschal I... Dinsdag nacht tusschen 10 yt en 11 ure is de genaamde Jules Loodgieter (bijgenaamd Mussmokkelaar, wonende te Steenvoorde Frankrijk door Leon Crocso, herbergier te Houtkerke, doodgeschoten. 't Was kermis te Houtkerke en zondag was Loodgieter met eenen vriend er naar toe getrokken. In de danstent bij Georges Du pont, geraakten zij in twist met de tente mannen. De messen werden getrokken, altijd die ongelukkige en laffe handelwijze en van weerskanten werd gestoken. Ameloot eigenaar der tent, kreeg eene steek in de achterdij beenstreek van achter in bilen Loodgieter in de deltasstreek in rug 't Schijnt toch dat Ameloot door Loodgie ter niet werd gestoken. Om te herdoen. Met drie blauwers, waaronder Loodgieter, waren zij dinsdag avond rond 7 ure reeds in Houtkerke. Na wat herbergen bezocht te hebben geraakten zij weer in de tent van Dupont en waren algauw aan 't twisten. Men zegt dat de orgeldraaier een paar schoten in de lucht zou geschoten hebben, en dat de andere groep erop zou geantwoord hebben. In alle geval zijn er drie schoten iD de tent gelost geweest. Toen Loodgieter buiten kwam, werd een vierde schot gelost en dit door Crocso, die met zijn geweer van 't zijnent het huis paalt aan Dupont's Loodgieter in volle borst trof Loodgieter liep binnen roepende Ik ben geschotennu is 't met mij gedaan Hij sloeg de armen open, viel achterover bij den toog en was dood. Het Parket van Hazebrouck. Woensdag morgen reeds was het parket ter plaats met den heer Doktoor Ryckewaert van Steenvoorde. De lijkschouwing werd gedaan. Er wer den 85 zaden uit het hert, dongen en borst Muz. van A. Diericx 't Vaandel in top! HaropHarop D'heldre zonne lacht Na d'eindeloozen nacht. Eeuwen hield u vreemd geweld Arrem Vlaandren vastgekneld; Doch vol haat voor slavernij Wonnen wij ons Vlaanderen vrij. Vlaanderen den Leeuw Weergalmt en dreunt langs Maas en Scheldekant Vlaanderen den Leeuw Klinkt op het wilde noordzeestrand Vlaanderen den Leeuw Weergalmt en dreunt langs Maas en Scheldekant Vlaanderen den Leeuw Klinkt op het noordzeestrand. Jaren werd uw taal verdrukt Ziet hoe zij weer 't graf ontrukt Met haar eeuwenoude pracht Glanst in bonte lentedracht. Harop! HaropI Heil ons dorpen! Heil ons steden! Heil 't herboren Vlaanderland! Weder als in 't grijs verleden Rust op ons Gods milde hand. gehaald. De ongelukkige was rond de 20 jaar en ongehuwd hij woonde bij zijnen broeder, Henri Loodgieter, op Steenvoorde. Volgens verklar ingen van den Heer Rycke waert, zou deze rog nooit zulk gezond lichaam geschouwd hebben. De Dader. Bij onderzoek verzekerde Mr Ryckewaert dat het schot moest gelost zijn geweest van den kant van het huis Crocso. Het parket beweerde dat hij of zijnen zoon moest ge schoten hebben. Na twee of driemaal geloo chend te hebben bekende vader Crocso, dat hij op Loodgieter geschoten had, en dit uit loutere vrees, aangezien, zegde hijLood gieter verscheidene keeren dien avond bij mij was binnen gekomen zeggendewij zulten u vinden Crocso is aangehouden. Woensdag namiddag. Wel twintig blauwers. allen vrienden van Loodgieter, waren er vergaderd. Zij wilden alles zoo maar plat trekkon. De twee gen darmen, die in Steenvoorde gebleven waren de andere zijn in de werkstaking te Duin- kerkehadden de meeste moeite om er order in te houden. Beschouwingen. Weêral twee familiën in 't ongeluk 1 En dat om niets toch. 't Is schande Vechten en twisten, verraad, gemis aan opvoeding. Met messen vechten is altijd laf, men moet lafaard zijn om te steken. Als men het gelijk moet halen met te vechten, dan is 't ver gekomen hoor Ik zou er toch honderd maal liever van onder trekken zonder gelijk. Waarom 1/ Om niet dagen, weken, maanden in onrust te moeten leven met al die processen. 2/ Om van nieuwe wraak bevrijd te zijn. 3/ Om eer en faam bij te houden. 4/ Om ouders en magen geen ver driet aan te doen. 5/ Omdat vechten altijd schade is of schande. 6/ Om dien ruwen aard geen voedsel te geven, en diensvolgens het peil van mijn karakter te verhoogen, en zoo handelende, met deri tijd in eene betere volksklas aan te komen, aangezien ik al de vechterskameraden op zijde zou laten. Bezie eens twistzieke kerels en gij zult zien, in welken staat gij meest tevredenheid geniet, en deze die met u leven gelukkigst rriaakt. Het Fransch goevernement beveelt te gen 1" van Bamesse de sluiting van 51 vrije scholen, gehouden door kloosterlingen. Zal het brood daarom min kosten en het volks kind beter opgevoed worden Te Madrid overleed de Jezuieten-pater Vincent, de eerst apostel van de Katholieke Sociale Actie in Spanje. Graaf Zeppelin, de bekende bouwer der bestuurbare luchtschepen, gaat thans ook vliegmachines houwen. Er hebben te Messina hevige betoogin fen plaats gehad onder de kreten Weg met et bestuur! Dit om te protesteeren tegen de werkeloosheid der regeering, die trots de millioenen door bet Italiaansche volk en de vreemde gegeven, nog niets heeft gedaan om op doelmatige manier de gevolgen der aard beving te herstellen. Is hel gfelooflijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 90 cent: de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. In Duitschland werd alweer een der grootste bestuurbare ballons door de wind losgerukt en vernield. ter gelegenheid van de Zaterdag 6 Juli. Opening der Gemeentekermis en der negen- daagsche plechtigheid van O. L. V. van S' Jan. Om 7 ure 's avonds Geluid der klokken en gebulder van 't kanon. Zondag 7 Juli. Om 6 ure 's morgens. Prijskamp voor vinken uigegeven door de Maatschappij De Wijngaard Om 10 ure Groote Processie uitgaande uit S'Jan's Kerk. Maandag 8 Juli. Om 6 ure 's avonds, in den Katholieken Kring Groot Concert, te geven door het Stadsmuziek en de Koorgilde. Woensdag 10 Juli. Om 4 ure 's namiddags, in de Pottestraat Donderdag n Juli. 610e Verjaardag van den siag der gulden sporen. Om 10ure voormiddag, ih S'Bertens Kerk, gezongen mis met vaderlandse!) sermoen. Optocht van de tegenwoordige maat schappijen. Om 11 ure voormiddag, op de Bertenplaats Uitvoering van vaderlandsche zangen. Om 3 ure 's namiddags. Huldebetoog aan Mijnheer René Devos, sedert 30 jaar lid van verscheidene besturen, vereerd met de medalie van le klas Uitreiking der eeremetalen verleend door Z. M. den Koning aan eenige leden van de Oud- Wapenbroeders. Om 4 ure 's namiddags, in de Bruggestraat Schieting voor 't Korps der Sapeurs- Pompiers. Om 8 ure 's avonds Verlichting van 'tPark Willem-Teil. Vuurwerk. Vrijdag 12 Juli Om 4 ure 's namiddags, in de Meessenstraat 150 FR. PRIJZEN. Zaterdag i 3 Juli. Groote Bedevaart, gekend onder den naam van Donkeren Ommegang Zondag 14 Juli. Duivenvlucht uit Chartres. gegeven door delvan onzen dierbaren medebroeder, den Heer Henri Maatschappi) La Concorde gevestigd pESMADRYL, wiens afsterven onze maatschappij 11 - t~\ - 0 r, mpr rntiw hpp in de herberg «De Haan «,200 fr. vooruit. Om 2 ure 's namiddags, op de Bertenplaats, in de Boeschepestraat en andere 600 Fr. PRIJZEN, Fr. 600. en reed wat op zij. Het peerd van den markt kramereen handelaar in glas en gleisch van Staden ging niet gen< eg op zij. De voorwielen der twee kamioris botsten op el kaar, het peerd van den marktkramerd werd omg, slegen en de hoorn van een der rech- terpooten gansch afgeredenmen moest het afmaken. Hulde. Donderdag na het uitvoeren der Vlaamsche Liederen op de Bertenplaats, zal aan de volgende leden der gilde der ge wezen militairen het eereteek en overhan digd worden, verleend aan de oud soldaten die hun land verdedigd hebben tijdens den fransch-duitschen oorlog Beauprez Engel, Berginanr, Alois, Barro Charles-Louis, Dewancker Theodoor, Kie ken Auguste, Lebon Henri, Quaghebeur Julien, Pattyn Henri, Ponseele Frederic, Vanderbeke Jules, Vanh tule Louis en Ver hulst F. 's Namiddags zal de overhandiging plaats hebben van het eereteeken van 1" klas, aan M. Rei.é Devos, schepen van stad, om reden van zijne talrijke jaren dienst in het bestuur der lioppi-scliaal, burgelijke Godshuizen en stad. De maatschappij Willem-Teil viert op zelfden dag de verjaring van M. René Devos, als 35 jaar hoofdman der maatschappij. Hiervoor zullen 's namiddags groote feeste rijkheden in 't paik der pers plaats grijpen prijsschietingom 7 ure, concert door stadsmuziek en om 9 ure, verlichting en prachtig vuurwerk. Aanbesteding. Op 31 Juli 1912 zal er te Brussel overgegaan worden tot de openbare aanbesteding der schilders en ta pissierwerken uit te voeren in bet posrige- bouw te Poperinghe. Bestek 2349.00 fr. Borgtocht 230 fr. Lastkohier te bekomen aan 0.40 fr. ten Postkantoore alwaar de be langhebbenden ook kennis kunnen nemen van de opmetingen. Siul <latu»>tci>~S£lczcn. Donderdag 27" Juni had alhier, onder eenen grooten toeloop van volk, de plechtige begraving plaats van den Heer Henri Desrnadryl, lid der onlangs ingerichte handboogmaatschap pij S' Sebastiaan Hier volgt de lijkrede uitgesproken op het graf van den dierbaren overledenen, in na me van genoemde maatschappij Het is met een gevoel van bittere droefheid dat ik hier, aan den boord van dit somber graf, in naam der leden onzer maatschappij, een laatste vaarwel kom toesturen aan het stoffelijk overschot Chicorei Van Tieghem - Dupont wordt in alle kruidenierswinkels verkocht Gedurende de afgeloopen maand juni heeft men in de rijtuigen der Groene Trams te Brussel niet min dan 190 regenschermen gevonden. Desiré Delchambre, schatbewaarder van liet socialistiscii syndikaatLes Che valiers du Travail de Farciennes, is weg- geloopen met de ponk. De rechtbank komt tiem te veroordeelen bij verstek tot 8 maan den gevang en 208 frank boete. De ehristene syndikaten tellen in Bei- gie meer dan 70000 leden. Hun doel is de ardeiders meer stoifelijken welstand en hoo- gere verstandelijke opleiding verschaften. Voot het pensioen der oude werklieden geeft het klerikaal Provinciaal bestuur van West-Viaanderen 3 frank per hoofd, dit van Brabant, alhoewel radikaai-socialist, slechis 60 centiemtjes. i\ng Sbe de Ecnlc van gaan loven lijdrn vele lieden al reeds aan de kwalen van den ouden dag Zij zijn bleek, krach te loos, buiten adem bij den minsten arbeid, zweeten bij de minsie vermoeienis. Pns hui dig geslacht is flauw, men moet absoluut het rnenschdotn verkloeken. Zwakke ontze nuwde lieden, gebruikt allen Til BOB RO MA krachtherstellend, versterkend genees middel. Te Poperinghe apotheek M0NTEYNE, op volger H. NOTREDAlYitapotheek A. KES- TELYN te Yperen apotheek LIÜ0TTE. Militielichting van 1913. Ingeschrevenwaaronder 10 vrijw. onen die moeten optrekken. De Sekretaris, De Voorzitter, F. Vancaeyseele. M. COEVOET. Goedgekeurd door het College van\ Burgemeester en Schepenen Bij BevelDe Sekretaris, De Burgemeester, met rouw heeft geslaagen. Een gevoel van vriendschap, verkleefdheid en erkentelijkheid dwong mij dien plicht af. Slechts twee maanden geleden werd onze maatschappij tot stand gebracht en reeds heeft de onverbiddelijke dood hare wreede zeis in onze rangen rondgezwaaid en den levensdraad van eenen onzer beste medebroeders afgesneden. De Heer Henri DESMADRYL werd te Bixschote geboren den 23" Januari 1886 en had dus den jeugdigen ouderdom van slechts 26 jaren. Geboren uit brave en christelijke ouders, had hij het geluk eene goede en christelijke opvoeding te genieten Enkel ziek gedurende eenen korten tijd, is onze teergeliefde medebroeder ontrukt aan de liefde zijner bedrukte Ouders, Zusters en Bloedverwanten, aan de verkleefdheid zijner bedroefde Medebroeders, aan de hoogachting en genegenheid zijner Vrienden en Kennissen. Pas eenige weken geleden nog, hadden wij het genoegen met hem eenige aangename stonden door te brengen. Frisch en gezond als hij scheen, opgeruimd van geest als hij was, zou niemand hij hem de minste kiem van ziekte kunnen ontwaren En zie, in eens werd hij door eene onverbiddelijke kwaal aangetast, die hem, helaas, aan onze liefde 112 en 53 oudste 1 Allaeys Hector 2 Baelens Marcel s. 3 Bafcop Romain 4 Berat Guillaume 5 Bollengier Achille s. 6 Bollengier André 7 Bottez Julien s. 8 Bouw Camille 9 Bouw Maurice 10 Breyne Remi 11 Bruneel Jules 12 Bruynooghe Julien s. 13 Bryon Jéróme 14 Cappelaere Nestor s. t5 Catteeuw Maurice s. 16 Christiaen Hector 17 Christiaen Maurice s. 18 Claeys Camille 19 Cleenewerck Marcel 20 Cordonnier Alph. s. 21 Cossey Daniël vrijw. 22 Coutteure Marcel 23 De Baene Jéröme 24 Debeir Auguste 25 Deckmyn Alberic 26 Deckmyn Alphonse 27 Decoester Maurice 28 Deconinck Cyrille 29 Decorte Camille 30 Deheegher Henri 31 Delboo Cyrille 32 Delepiere Jéröme 33 Des Meurechy Jér. 34 Denys Florent 35 Deroo Firmin 36 Derycke Alidore 37 De Rynck Maurice 38 Deturck Honoré 39 Devacht Jéróme 40 Devos Gilbert 41 Devos Omer 42 Devos Maurice 43 Dewachter Nestor 44 Dewancker Remi 45 Dewitte Joseph Bij plaatsqebrek moeien wij tol aan staande weel verzetten-, hel vervolg dei- en ^"hfwat is tochC leven! .opschriften van Westvleleren en het ver-1zwak is toch de mensch! Heden 1 u-!? j ?en i RSC!i ff" ee®l] et'1' j slag van het feest der gedecoreerden van 1 1 ij|. Vlamertinghe Stadsnieuws. In Ka na da heerschte een geweldig on-1 Qp ons fooreplein staan voor de ker weder waarbij 50 personep gedood werden, |mjs vaa Heden Zondag, de volgende instel- 200 gewond 200 huizen omgeworpen en 51 Jingen miljoen frank schade aangebracht De luchtbal van Vaniman, die bijna ge reed was om den tocht van Amerika naar Eurojta te wagen, is op 100 meters hoogte ontploft. De eigenaar en vier vrienden wer den gedood Donderdag heeft te Baltisch-Haven de samenkomst plaats gehad van den keizer van Duitschland en den czaar van Rusland. Donderdag had te Cornig (staat New- York) eene treinbotsing plaats. Er zijn 30 dooden en 50 gekwetsten. De burgeroorlog in Mexico is terug aan gang. In Frankrijk is men begonnen met het maken van nickelen pasmunt met gatjes in Met begiu van 1913 zal het kopergeld inge trokken worden. In eene fruittentoiinstelling in Kanada, lag een appel die 7 kilos woog. 1. Carrousel-Salon van M. Overmeer-Lagae, 2. The International Skating-Rink of de schaatsenrollers, 3. Theater Bianca of de wonderbare juffer met twee hoofden, 4. Salon historique, 5. Cinema Cremer. 6. 't Vliegende kind, 7. Friture Vandevelde, 8. Photographie Deceuninck, 9. Bijouterie Michel, 10. Carrousel Clauw. 11. Carrousel Lebon. 12. Tir Flobert der We Decraene, en verders tal van suiker-, speelgoed- en an dere kramen. Het Theater Genoveva van Brabant en het Vlaamsch Theater Stips, die hunne toetreding ingezonden hebben, lieten in de laatste dagen weten dat zij belet waren te komen. 't Is spijtig. Veel tooneelliefhebbers waren er reeds op gevierd, en voorzeker ging het Vlaamsch Tooneel hier geheel goede zaken doen. Botsing. Vrijdag namiddag kwam Henri Boutten, peerdengeleider bij M. Amic Deroo alhier, van Yper Poperinghewaarts gereden met een zwaar geladen kamion. Bij den Meiboom ontmoette hij een licht gespan Pol de Mont. Muz. v. Lod. Mortelmans. I h. van Peene. Muz. van Karei Miry. Bis. Bis. Bis. Nap. Destanberg. Muz. van F. A. Gevaert. Wie herbracht hier de rust, op een teeken Van zijn hand? Wie verbond al de burgers als broedren In één band? 't Was de held, 't was de held en de roem van ons land. Hij herbracht hier de rust, op een teeken Van zijn hand. Wie vond werk voor het volk door het lijden Overmand Wie verbond aan het nijvrige Vlaanderen 't Britsche strand 't Was de held, 't was de held en de roem [van ons land. Hij vond werk voor het volk door het lijden Overmand. Wie stond recht ais ons Vlaandren verraden Lag aan band? En wie sloeg op hun beurt de tirannen Neer in 't zand 't Was de held, 't was de held en de roem van ons land. Hij stond recht als ons Vlaandren verraden Lag aan band. Houdt u fier en ziet niet omme, gij die kampt voor volk en recht; wat uw tegenstandren brommen, zwaait de vuist en steunt 't gevecht Stout der wrake zwaard ontglommen, hoog gezwaaid de vrije vaani Houdt u fier en ziet niet omme, Hou en trouen 't zal wei gaan Houdt u recht, dan zijt gij mannen, houdt 11 vrij, dan zijt gij groot I Gouden slaafschheid trouw gebannen uit des tandes vrijen schoot. Vrije ziel. wat kan u deren Vrij gemoed, wat kan daaraan Volk en vrijheid stout te weren, gaat uws weegs en blijft niet staan Houdt u recht en ziet niet omme 't is der vaadren schoonste lied, Houdt u recht en ziet niet omme volk, vergeet die leuze niet. Geen bespotter kan u schelen. Zet den (lommen scheeuwer stom 1 en, stond "t mes al op uw kelen, Houdt u recht, en ziet niet om 1 A. Rodenbach. Muz. van Karei Miry. I Wij slappen geren zingend langs de baan, Dat mag in ons de kerels nog verraên De kerels ook zij stappen geren aan, Al zingen 't vrije lied. Refrein O, ja de kerels nog bestaan, Het staat hun zonen ook nog aan in schaar te stappen langs de baan, Al zingen 't vrije lied. En was de vijand '1 bloedig veld ontvlucht, De schaar kwam weêr. de scherremsaks geducht Klonk weer op zij en door de wijde lucht Herdreunde 't vrije lied. Refrein. De kerelsaard blijve in ons hert en daên, En om te tooiren dat wij zoo bestaan, Zoo dreune luid door veld en langs de baan Het vrije Vlaamsche lied. Refrein. Zij zullen hem niet temmen, Den tieren Vlaamschen Leeuw, Ai dreigen zij zijn vrijheid Met kluisters en geschreeuw. Zij zullen hem niet temmen, Zoo lang één Vlaming leeft, Zoolang de Leeuw kan klauwen, Zoolang hij tanden heeft. Refrein. Zij zullen hem niet temmen, Zoolang één Vlaming leeft, Zoolang de Leeuw kan klauwen, Zoolang hij tanden heeft. De tijd verslindt de steden, Geen tronen blijven staan 1 De legerbenden sneven Een volk zal niet vergaan. De vijand trekt te velde, Omringd van doodsgevaar Wij lachen met zijn woede, De Vlaamsche Leeuw is daar. Refrein. Hij strijdt nu duizend jaren Voor Vlaandren's dierbaar lot, En nog zijn zijne krachten In al haar jeugdgenot. Als zij hem machteloos denken En tergen met een schop, Dan recht hij zich bedreigend En vreeslijk voor hen op. Refrein. Hoe broos en is hij in volle levenskracht, in den bloei zijner jaren, en morgen blaast hij den laatsten adem uit! Is het noodig, mijne Heeren, U te herinneren de uitmuntende hoedanigheden waarmede onzen dierbaren afgestorvenen begaafd was, welk edel moedig hert, welk uitmuntend karakter, welk rechtschapen en doorbrave jongeling, welk trouw en verkleefd lid onzer maatschappij, ons heeft verlaten? Neen, want elk stelde er prijs op met hem in betrekking te'zijn, elk voelde zich gevleid door zijne vriendschap. Om zijn edelmoedig karakter werd hij van elkeen geacht en bemind. En helaas 1 dit alles is als eeti rook weggevlogen. Hoe zwaar heelt ons die slag getroffen. Henri is niet meer! Helaas! Hij is niet meer, hij, die ons al te veel reden gegeven heeft om hem te beminnen en hem eene toe te dragen; die toegestroomde menigte, dit verdriet, spijt en tranen die hier rond zijn graf uitbersten, zijn er het klaarste bewijs van. Doch, de goede God heeft het anders gewild Hij heeft hem tot zich geroepen om hem het loon zijner deugden te geven. Ja, lang nog zullen wij ons dien trouwen en rechtschapen medebroeder herinneren en zijne gedachtenis als een kostelijk iets in ons-geheugen bewaren. En nu, beste medebroeder Henri, nu, oh neen! met U zullen wij thans niet meer kunnen omgaan 1 Van U zijn wij thans gescheiden, voor altijd beroofd. Eene te vroegtijdige dood heeft U, helaas, aan onze genegenheid en liefde ontrukt I Maar, onderwerpen wij ons aan den wil van God en zeggen wij moesten wij onzen dierbaren medebroeder zoo vroegtijdig verliezen 1 hij heeft een dal van tranen verlaten 0111 het rijk der Gelukzaligen binnen te treden. En nu, beminde medeleden hier tegenwoordig nu keer ik mij tot UVolgt de voorbeelden na die onzen diepbetreurden afgestorven U gegeven heeft leeft met malkander als ware broeders en van uit het hoogste des Hemels, waar God hem reeds ontvangen heeft, vandaar zal hij eenen zoeten en dankbaren blik werpen op al dezen die hem zullen indachtig zijn en blijven En gij, achtbare Familie, gij dierbare Vader gij lieve en diepbetreurde Moeder, gij bedroefde Zusters, en gij allen beminde Familieleden, troost u't Is waar, de slag die u getroffen heeft is verschrikkelijk, maar denkt dat God, die almachtig en goed is, U in uwe beproevingen zal bijstaan Alvorens nu dit graf te verlaten, wil ik nog een bitteren traan storten op het stoffelijk overschot van onzen dierbaren medebroeder. Vaarwel dan, beminde en dierbaren medebroederVaarwel 1 Rust zacht onder de schaduw van het Kruis! Vaarwel en tot wederziens hierboven in den schoonen Hemel iVylscliaelc.De lichting van 1912. -In onze gemeente zijn 44 jongelingen in- [geschreven voor de milicielichting van hel (jaar 1913. Van dit getal zijn er 23 dieust- lplichtig, waaronder 21 oudste zoons en 2 [ingeschrevene, die een oudere broeder heh- Jben, dewelke toebehoorde tot eene der lichtingen 1910-1911 of 1912, en om reden van lichamelijke gebreken vrijgesteld wierd. Nog nooit heeft onze gemeente zooveel I mannen aan het leger geleverd. 1\I1 UTQ is meer aan te bevelen tegen mül O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze- I uuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting on alle Ziekten door overlast veroorzaakt, 1 dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépöt; Apotheek, A. M0NTEYNE, O I* V O L li I It III. nOTREDAME, Groote Markt. 18. POPERINGHE. 57 Laheye Emile vrijw. 58 Laureyns Alidore s. 59 Lebbe Maurice s. 60 Lebbe Omer vrijw. 61 Legrand Urbain 62 Lermyte Cyrille 63 Lermyte Maurice 64 Lescornez Emeric s. 65 Leyzier Marcel s. 66 Liefooghe Henri 67 Loncke Firmin 68 Maerten Remi 69 Maliieu Jules 70 Malesys Camille s. 71 Marchal Medard 72 Merlevede Achille vr. 73 Noppe Cainille s. 74 Olivier Arthur 75 Papegaey Richard s. 76 Pattin Maurice 77 Peperstraete Achille s. 78 Poissonnier Alphonse 79 Poissonnier Remi 80 Priem Julien 81 Quaghebeur René 82 Rommens Feiix s. 83 Rosseel Maurice s. 84 Roy Jules s. 85 Samyn Jules 86 Schmidt Emile s. 87 Sergier Julien s. 88 Smagghe Maurice s. 89 Sohier Firmin 90 Sohier Hector s. 91 Sohier Valère s. 92 Struye Maurice s. 93 Sweertvagher Maur. vr. 94 Top Emeric s. 95 Top Nestor s. 96 Truwant Felix 97 Vanacker Cyrille 98 Van Cayseele Jéróme 99 Vandenberghe Jos. s. 100 Vandenbroucke Val. s. 101 Vandevoorde Camille 46 Dezegher Emile vrijw. 102 Vandromtne Daniël s. 47 Dochy Maurice 103 Vaneecke Michel s. 48 Donche Maurice 104 Van Elslande Daniël s. 49 Gackiere Gaston s. 105 Vanhoucke Remi 50 Gavel Jules 106 V. Nieuwenhuyze U. s. 51 Gesquiere Victor 107 Verhaeghe Henri s. 52 Gheus Constant 108 Verhaeghe Joseph 53 Gheus Maurice 109 Verlie Elie s. 54 Goemaere Maur. vrijw. 110 Vermeulen Camille s. 55 Houvenaghel Hector s. 111 Verstraete Daniël vr. 56 Jacob Maurice 112 Verwaerde Maurice s. Hel schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij ehico- rei der Trappisten gebruiken van Vin cart-Silly. Dépot bij Delhaize gebr. Moncarey-Sansen. Een hevig onweder heeft woensdag na middag rond Poperinghe gewoed. In stad regende het om zeggens niet, alleen zwarte wolken en eenige donderslagen werden waargenomen. Overal rond Poperinghe regende het bij stroomen. Op den Vogelhoek had men het. "grVnzelooze" verkleefdheidnog nooit zoo zien regenen. Te Abeele viel de bliksem op een telegraafpaal nabij de statie; daar ook viel water in overvloed. Brand te Reninghelst. Hier en in de Clytte hield het onweder wreed huis. 't Regende dat men er ni< door zag en ongelukkiglijk daarbij viel de bliksem, rond 5 ure, op de schuur der hof stede »den Roozenhil» gebruikt door Henr Vancayzeele. In een oogwenk was alles in vuur en, daar de schuur dicht bij het huis staat, vreesde men dat de vlammen zich tot daar gingen overzetten. Remi Delannoye op gevaar van verbrand te zijn, ging koel bloedig de buitenvensters en ander houtwerk afrukken. Men merkte ook ter plaats de E. H. onderpastor Dermaut, die door woord en daad. de toegeloopen gebuurs tot helpen aanmoedigde. Op korten tijd waren de pom (tiers ter plaats doch de schuur lag reed plat en er viel hun niets anders te doen dan het huis te vrijjaren; rond middernacht was alle gevaar geweken. Alles bepaalt zich bij stoffelijke schade; omtrent 3000 kgr strooi en verschillige balen meststoffen zij in 't vuur omgekomen, Te Pollinchove. In de hofweide van Charles-Louis Vanden' berghe werd eene koei net doodgeld iksemd De andere koeien die in de onmiddelijk» nabijheid waren bleven gansch ongedeerd Cliicocci Van Tieghem - Dupont, is altijd van beste produkten gemaakt. Wee hem 1 den onbezonnen, Die, valsch en vol verraad, Den Vlaamschen Leeuw komt streelen En trouweloos hem slaat. Geen enkle handbeweging Die hij uit 't oog verliest. En, voelt hij zich getroffen, Hij stelt zijn maan en briescht. Refrein. Ik m'cct niet nlles, maar wat ik weel lis dat do schoonste kous van MEUBELEN en STOELEN te vinden is, in den Bazar, bij j Sansen - Decorte, Poperinghe. [bediening genadige prijzen. Het getal notarissen in de kantons Yper is bepaald op elfde verblijfplaats van Oost-Vleteren is afgeschaft. Te Yper werd het 1 1/2 jarig dochter tje der echtgenooten Kerrinckx doodelijk verbrand, door de moeder die per ongeluk met hare mouw haperend, een ketel kokend water op het kindje wierp. Voor het assisenhof van Westvlaande- ren, verscheen deze week een meisje van Ardoye, Marie Desmedt, 22 jaar, beticht van moord op haar pasgeboren kindje. Zij werd gestraft tot 10 jaar gevang. In Mechelen werd Zondag een congres gehouden dor ehristene werklieden er wa ren er 3000 tegenwoordig. Een bezweet werkman, dronk te Se- Trouwejraing en glas ijskoud water. Eenige minuten later viel hij ten gronde en was een lijk. SPORT. Vliegen. In Dorchester, Amerika viel de vliegstei Hariette Quimbuiy, met een passagier. Bei de bleven op den slag dood. Fonlluill. 2e Afd. F. C. Rousselare 1- Val-St-Lamb. 1. Wielrijden. Uitslagen der Ronde van Frankrijk 1° Rit Parijs-Duinkerke, 351 kim.: 1. Cruppelandt, 2. Tiber- ghein, 3. Brocco, 4. Albini, 5. Salmon, 6. Lamon, 9. Lapize, 10. Vandenberghe, 14. Defraye, 16. Faber. 2C RitDuinkerke-Longwy, 383 kim.: 1. Defraye, 2. Garrigou, 3. Christophe, 4. Thys, 5. Spiessens, 6. Faber, 11. Lapize. 3° Rit: Longwy-Belfort, 338 kim. Tijdens dien rit hadden de rijders den ballon d'Alsace te beklimmen, een berg van 1,250 meters, benevens nog verschei dene andere kleinere bergen. Defraye was eerst den berg boven. Uitslag: 1. Christophe, 2. Defraye op 1/4 wiel, 3. Garrigou op 1/2 wiel. De algemeene rangschikking is 1. Odile Defraye, 17 p 2 Borgarello, 19 p. 3. La pize, 24 p. 4. Deruyter en Garrigou, 26 p. 6. Christophe, 27 p. 7. Tibergliien, 39 j). Frans Faber, 41 p.; 9. Alavoine10. Cruppelandt; 11. Thys 12. Spiessens; 13. Buysse en Devroye15. Ilanlet. Men ziet dat de Belgen zich onderssheiden. In het Land van Aalst blijft de bladluizenplaag voortwoekeren, alhoewel de landbouwers goed be spuiten. In het Poperingsche staat de plant goed met wel te besproeien gelooven de hopboeren het venijn te kunnen overmeesteren. Uit de andere landen tenzij uit Engeland, komen geen andere berichten dan zeer goede. De hopmarkt is daardoor ook zeer onbestendig en in afslag. ANTWERPEN, 4 Juli. Markt kalm. Aalst, be schikbare waar, 210 fr.; aanstaande oogst, 130 fr.; Poperinghe, beschikbare waar, 180 fr.; aanstaande oogst, 120 tot 125 fr. AALST, 4 Juli.Markt kalm, met dalende prijzen. Beschikbare \Vaar, 205 - 210 fr.; nieuwe oogst 127 V2 - 130 frank. POPERINGHE, 5 Juli.—Markt zeer kalm. Nieuw gewas, verkoopers 120 fr., koopers zeer op hun weerhouden. POPERINGHE, van 30 Juni tot 7 Juli, Geboorten. 150. Gabrielle Verhaeghe, d. v. Je rome en Magdalena Veriy. 151. Gilbert Moyacrt, z. v. Joseph en Margarita Hoslen. 152. Roger Lief ooghe, z. v. Rend en Louisa Reconr. Overlijdens. 107. Goudeseune Valentine, 31 jaar, ongehuwd, kantwerkster, wijk A. 108. Goussey Sophie, 75 jaar, zonder beroep, weduwe van Vande voorde Henri, wijk L. 109. Merlevede Pieter, 70 jaar, landbouwer, echtgenoot van Eugenie Merlevede, wijk K. Elverdinghe, van 1 Mei tot 30 Juni. Geboorten.—André Gheeraert.—Maria C'apelle. Gery Acke.Margareta Boulet.Joanna Bamelis. Joanna Tydgat. Overlijdens. Louis Bondue 79 jaar. Charles Beckaert, 70 jaar. Engel Suffys, 72 jaar. Huwelijken. Henri 11auspie met Martha Petyt, beide van Elverdinghe.Valeer Parmentier van Voor- mezeele, met Margareta Dufloucq van Elverdinghe. Ci'ombeke, van 1 Mei lof 30 Juni. Geboorten. Delporle Suzanna. Deschuyiier Maria. Overlijdens. Haelewyn Juliaan, 4 jaar. Keste- inan Cesar, 73 jaar.—Boury Melanle, 74 jaar, weduwe van Engel Marchand. Huwelijk. Vandenberghe Karei van Watou met Regheere Hortense van Crombeke. «we—«awn—1 «r ii'ir wrii aawaMWuup»aamnMMHena van 6 tot 7 ure. Combat met blinde Vinken, S 3ii «Et: Voorslnti, bij Re A Cou wet, Proven kais. van af 1» ure. Schoon Konijn, Sec «5.^1 ittermolciig.d, Ij. Vanspranghe bij Evarist Houvenaghel, Veurnestraat. Jï lat du VooMad, geg. d. N. Truwant, hij René Gouwei, Proven-kals, 4 Bia «Suss keur vmii d.Oiimicgang, 9 pond geg. door Fréd. Pitlellioen, bij Cam. Clabau, Keer v. d. Ommegang. 5 Bei dun g, d. Cyr. lyjitjot. bij Camille BoUhé, Casselstraaf. 5 Franks, inw alviscti, g,d, Vatjpeperstraete, bij Elie Muyllaert, Casselstiaat. 7 Au Café illieri, g. d. G. Lefever, bij Gustave Liefooghe, Casselstraaf. 6 Franks, 8 .4 la Yille de bij Maurice D'Amour, Hondstraat. 8 Franks, ft In Canii»i-iaiii<«, bij Maurice Simoen, Meessenstraat. 10 Franks, ift In laoC g. d. L. Deprser, bij Gustave Gossey, Crombekestraat. Om Ift ure. Schoon Konijn, 12 In 't ISaf v. Ca*.*»*!, g. d. Jer. Simoeij, bij Fernand Timp- rvide, Casselstraaf. 12 A la Viilc do I4Iicc, bij Camille Milieville, Meessenstraat. Sit In Victoria, g. d. Ac!) Deroo, bij Emile Clinckemaillie, Casselstraaf. i-l In de oude Violette, ff p. gegeven door Em, Bruynooglje en C. Dumelie, bij Camille Dumelie, Boeschepestraat. 10 Franks, .15 Bn Pretoria, bij Jules Brabandts, Meessenstraat. om 3 ure 7 Franks, Bft Sn «Icu nerf, bij Henri Pinceel, Werfstraat. om 5 ure 7 Franks, 17 ita d«»n ücerioop, bij Jules Sergier bijg. Reuze, Werfstraat. om 6 ure 20 Fr en een Konijn, 18 In üopland, bij René Merlevede, Werfstraat. Schoon Konijn, Iftln Oostvlaanderen, g. d.ijlf Teckel hij Achille Lowyck, Boeschepestraat. 20 in hieuwen Itcizel, Werfstraat. pinten terug, illelkcrij, Proven-kals. Dasdreef. bij Désiré Claeys, 10 Fr. 2 bollen voor 25 c., 2 21 In do Manieniierii bij Era. Marey, Schoone Geit, 22 In dSper, bij GarQon Room, Jaarlijksche Bolling, 23 In den Iti ■aSannd, 25 fr. prijzen, bij Jérémie Quaghebeur, Brabandheek. 2 1 iu <len laoek van vretle, bij Henri Bouw, Westouter-kals. bij Aimé Desagher, Casseistraat. bij Gustave Bourgeois, Bellestraat. 27 In lli'eidel en Heeoninek, bij Francois Couttenier, Watoustraat, 28 A la ville de Florence, bij René Synaeve, Boeschepestraat. ALLE DAGEN DER KERMIS Au eafé de la paix bij Jerome D'hondt, Groote markt. avec crande facilité de Payement 11 pleine activité. Superbe installation avec nombreux Cafés, obligésen location; située dans une importante ville indus- irielle flamande. - On mettraitau couram ou s'associerait. Ecrire k M. Jean De Vesicle, Notaire a Bruges. Poperinghe.Op Zondag 7 Juli, eersten Zondag der kermis, geneven door de Maat- bappij Willem-Teil'IOOO Frank 'ijzen. Oppervogel 100 fr ijdvogels 30 fr.; kallen 25 fr 60 primes van 12 fr. 1 2 eermetalen. Inleg 10 50 fr., terug fr. Inschrijving 's morgens 'er herberg Het stadhuis» en 'snamiddags in 't lokaal Willem-Teil Men begint schieten om 1 1/2 ure.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1912 | | pagina 2