BREUK iet 't Zomerseizoen NIEUWS UIT BEliGIE. B' Z0MERART1KELEN S P O R T. HOPPE. BURGERSTANDEN VAN Op Zondag 7 Oogst 1910, Feesten en Vermakelijkheden. Te 1-fc.oop Buitengewoon Assortiment DE VOLLEDIGE WERKEN Joost VAN DEN VONDEL in afleveringen van S0 Centiemen Nummer 1 is reeds verschenen Wetensweerdigheden. Gharles Bouthé-Corseiis, GROOTE VERMINDERING VAN PRIJZEN Aan de Schoenmakers. Tea'siojnkl 4.« pachten n Genezing zonder operatieJ beste geven. Nevens de voornoemde heeren merken wij op den Z. E. H. Deken, den E. H. Inspecteur Vervaeke, den Heer Vre derechter, den Heer burgemeester van Watou, een groot deel van den Stedelijken Raad, de meeste pastoors uit de dekenij bene vens nog veel andere geestelijken. Nu volgen de verschillende nummers van den feestwijzer en daartusschen het uitreiken der prijzen. Wij zullen inaar dadelijk zeggen dat d professor-tooneelbestuurder eer haalt én van de keuze der stukken én van de opvoering. Geen tranenstukken noch geen hoerekluch ten 1 Francois Cóppée's Luthier de Crérno- ne» en Justin van Maurii's»Tooneelstudiën». Hoe zoo jonge studenten al de diepte van gevoelen die steekt in den Luthier» hebben kunnen vatten, medevoelen en weergeven blijft ons een raadsel. Althans zullen zij er niet geraakt zijn zonder veel studie en naar stige' voorbereiding. En nochtans moeten de spelers van het vlaamsch blijspel bij hen geenszins onderdoen. Do Tooneelstudiën werden fiirik en meesterlijk vertolkt en door de toehoorders inetongemeonebelangstelling en goedkeuring gevolgd. Onze beste geluk- wenschen aan al die jonge tooneelliston en aan hun knappen bestuurder. De nog jonge symphonic heeft ons op twee lieve stukjes vergast't is waarlijk een genoegen om aan te zien met welk een vastheid en zekerheid die jonge violonisten. we gingen zeggen die kinders, optreden. M. Van' Eegroo heeft ze goed geschooid. De uitreiking der prijzen biedt telken jare aandoenlijke oögenblikken en voor de leer lingen en voor de ouders. in de verschillende klassen stonden de volgende studenten aan het hoofd Voorbereidende afdeeling. le Jaar: M. Charles Du pont, Poperinghe 2® M. Emile Devos, 3e M.Joseph Dehondt, 4e M. Daniel Allaeys, 7® Klas: M. Auguste Derycke, Vlamertinghe Middelbare afdeeling. 3® Klasse: M. Maurice Devos, Poperinghe 2e M. Maurice Dewitte, 1® M. Daniel Vanelsl lande, Afdeeling der Humaniora. 6eKlasse: M.Felix Quagliebeur, Poperinghe mi't3098 punten op 3380 MAlidor Van Cayzeele met 3006 punten op 3380 M. Joseph Denys, Crombeke met 3373 punten op -1100 M. Felix Kommens, Poperinghe met 3678 punten op 4100 M. Gilbert Devos, met 3371 punten op 41 0 Rhetorica: M. Cyritle Peene, Bixschote met 3408 punten op 4100 Het gouden Eeremerk gejond door de stad Poperinghe aan den Leerling uit de Rheto rica die den eersten prijs in uitmuntendheid behaald heeft, is toegekend aan Mijnheer Cyrille Peene, van Bixschole. Drie leerlingen vooral huilden er voren gekampt en omtrent mot gelijke kans M. W. Hellevoet van Revet en a/Yzer; M. V. DeCouinck van ElverJinge; M. C. Peere, de bekroonde. 5®. 2® Alles is afgeloopen... toch niet! De afge vaardigde vanZ. D. Hoogw. Mgr Waff'elaert treedt op het verhoog om, na enkele woor den gericht tot de ouders en meesters, den uitslag af te roepen van den wedstrijd onder al de Colleges van het bisdom. Tot dien vreedzamen strijd» gelijk de Z. E. H. Kau- nunik zei, waren opgeroepen geweest de leerlingen der vierde klasse en der Rhetorica. Een zegepraal te meer In de vierde klasse waren 169 mededingers. In Latynseh thema bekwamen de 5® vermelding de 5® de 10® de lle de 11® M. Adolf André Jéröme Suffis Marcel Delanole Jozef Dondeyne Raoul Monteyne Henri Hassebrouck de 12® Jozef Denys de 16® Valère Muyssen de 18e In Latynsche vertaling waren Adolf André de 4® Jozef Denys de 5® Jéröme Suffis de 6® In de Rhetorica waren 120 mededingers. In Latynsche rede wonnen M. William Hollevoet de 1® vermelding Valère De Coninck de 3® J. Delbaere de 10e Prosper Boucupié de 11® In Fransche rede bekwam V. De Coninck de 8® In Vlaamsche rede won W. Hollevoet de 1® V. De Coninck de 4e De afgevaardigde wees erop dal hetcollege verreweg den schoonslen uitslag bekomen had van geheel het bisdom. Niemand overi gens zal het durven of kunnen betwijfelen als hij bedenkt dat met 19 leerlingen, 18 onderscheidingen gewonnen werden en dat maar, in ieder vak, één onderscheiding op tien leerlingen toegekend wordt. De blijde boodschap van Kannunik Do Smedt verheugde de leeraars en hun leerlin gen en in de beste stemming werd om half een het feest gesloten. Mocht ons college ander de hooge leiding van Mgr den Bisschop, onder de bescher ming der Stad Poperinge voort "groeien en bloeien 't Was de wensch dien, over tafel, de Heer Burgemeester in sierlijke en diep doordachte taal uitspraken 'tis ook de onze. STADSNIEUWS. Gevonden. Zondag in St Bertens kerk, na de hoogmis, schoonen parapluie. Vrijdag op de Markt, halsdoek voor vrouw Beide voorwerpen berusten ten politie bureele. Verloren vrijdag op de Markt, gouden ooring met rood kopje erop. Terug te dra gen ten politie-bureele. Aangehouden. Henri O... die nog eene straf uit te boeten had werd zaterdag in de Meessenstraat aangehouden. Ongeval. De knecht van M. Feys brouwer te Rousbrugge, kwam dinsdag na middag met een wagen geladen met 5000 kilos malte, en getrokken door 2 peerden, naar Poperinghe. Nabij de herberg De Landing verhinderde een der peerden in zijne ketens met achter vliegen te slaan en beide peerden vielen in den diepen dijk die langs den weg ligt. De wagen schoot er ook half in maar het achterste gedeelte bleef rusten op de civiöre en zoo Itield de wagen stil. De knecht die op zijn wagen zat, kon optijds afspringen zonder zich te bezeereri. Noch peerden noch wagen bekwamen eenig letsel en met zijn wagen te ontladen, uit te trekken en dan weder te laden, kon de ge leider de weg voorlzelten. Laagherlige schurken hebben in den nacht van donderdag tot vrijdag 11. in hef hoppeveld van Ch. Ouzeel gelegen langs den steenweg naar Yper, een honderdtal hoppe planten afgesneden. Proces-verbal werd vrijdag op de markt gemaakt tegen twee personen die de kiekens uit de panders namen vooraleer deze op de banken stonden. Burgerlijke decoratie. De medalie van 2C klas is verleend aan Louis Carron nachtwaker onzer stad, voor 25 jaren trou wen dienst. Terug uil Congo. Onze stadsgenoot M. Maurice Vermeersch, die 4 jaar in Congo verbleven heeft, is op weg om naar zijn vaderland terug te keeren denkelijk zal bij dezen maand in Antwerpen toekomen. Na zes maanden hier verbleven te hebben zal bij voor nog zes jaar naar Congo terug gaan. Wij wenschen den moedigen jongeling goede aankomst in België. M. Maurice Vermeersch verbleef laatst in Neder-Congo, te Bokala, en was er jager voor rekening van den Musée van den Con go van Terveuren. Aanbesteding. Op Maandag 5n September, om 10 ure voormiddag, zal alhier in eene der zalen van het Gasthuis, de aan besteding plaats hebben der uit te voeren werken voor het bouwen van een gasthuis voor ongeneesbare mannen in de Brugge straat. - De begrootmgsstaat bedraagt 20.658 fr. 10. Borgsom 2000 fr. Dit gastbuis moet gemaakt worden door de Burgerlijke Godshuizen in uitvoering van een wil uitgedrukt door M. Berten, onzen gewezen Burgemeester, die daarvoor eene zekere som gegeven heeft. Constructie \fV] AQ Oud Huis Herstellingen- V LLiUiJ Jules Dauchy. Opvolger: NOËL MYLLEVILLE, 21, Duin- kerkstraat., Poperinghe. Watou.Feest der Oude-Soldaten.— Zondag laatst was Watou volop in feest. Nooit is ersedert het bestaan onzer gemeente hier meer volk gezien geweest. En tot over maat van geluk liet weder kon niet gun stiger zijn. Om 9 V2 ure voormiddag vormde zich een stoet, samengesteld uit al de maatschappijen van Watou en de schoolkinderen muziek aan 't hoofd, trok hij naar de kerk, waar het. vaandel der Oude-Soldaten werd gewijd. Do eerw. heer Kannunik Camerlynck van Brugge deed eene vaderiandsche aanspraak, die waarlijk een meesterstuk geleek, en ongehoord veel vruchten zal dragen s Namiddags om 2 V» ure werden het muziek en de oude-soldaten van Steen voorde ingehaald en van dan voort kwamen er gedurig maatschappijen toe. De bijzondere train bracht Poperinghe in en de heer Kolonel Coveliers van 't 4e Linieregiment kwam toe met. den tram van 3 ure. On telbare kanonschoten werden gelost en rond t ure werd de stoet gevormd, aan denwelken 30 maatschappijen deel namen. 't Was waarlijk treffend om zien, en alles is in de beste orde afgeloopen. Nadat de sti et de straten der gemeente doorstapt had werden op de kiosk vaandel en medaliën geschonken, verschiilige aan spraken afgelezen en oorverdooveml geroe pen Leve de Koning Leve de Koningin Leve de Kolonel Coveiiers Binst het banket, dat om 5 ure begon, werd een meesterlijk concert opgediend door de muzieken van Poperinghe, Rous brugge en Steenvoorde, en om de feest te sluiten, speelde het muziek van Steenvoorde de BrabaQonne en hierna werd er dreunend geroepen Nu de Marseillaise wat ook volgeerne uitgevoerd werd. Geheel den avond was er oneindig veel geestdrift en aan den fakkeltocht namen zelfs de Franschen deei. 't Is waarlijk een welgelukt feest geweest, waarover iedereen, zonder uitzondering, zeer tevreden is. De toestand van Camille Verpoot die zondag 24n Juli laatst door zijnen razenden hond erg is de hand obeten werd, is zoo goed mogelijk. De man doet zich verzorgen in het gesticht Pasteur te Brussel en zal weldra garisch genezen worden, MUILBANDEN in alle grootten en prijzen zijn te verkrijgen, In den Bazar, bij Sansen-Decorte. Poperinghe. !»i •oven. Stichting van een en Gei- tenbond. Een geitenbond komt alhier ingericht te worden, voor doel hebbend, de verbetering van het geitenras en de verze kering tegen sterfte. Het is in 't allergrootst belang voor alle eitenkweekers hunne geiten te doen verze uren de schapen worden op denzelfden voet gesteld als de geiten. Eene algemeeue vergadering zal plaats hebben inhetlokaalder Jongelingen, Zondag 21 dezer, ten 4 uren, alwaar de heer Knudde de voordeelen van den bond zal uiteen doen. Onmiddelijk na de voordracht begint de in schrijving. Voet verpletterd. De landbouwers zoon Camille Bailliu die woensdag morgen met een geladen wagen de poort inreed bij M. E. Pareyn, word door een wiel een voet verpletterd. Crombeke. Stelt u in regel. Visschen is in don Zomer een aangenaam tijdverdrijf, 't Is ook niet te verwonderen dat er altijd zooveel liefhebbers zijn. Maar om in ongestoorden vrede zich aan die lief hebberij over te geven moet men zorgen dat men een geldig vischverlof heeft. Dan moet men niet bevreesd zijn de politie op de hielen te krijgen, wat heel onaangenaam is, want, om haar geen rekenschap te moeten geven over zijn onwettig bedrijf, kiest men anders gewoonlijk het hazenpad en men loopt zoo geweldig, dat men ademloos ten gronde valt. Zoo gebeurde het Zondag namiddag laatst met vier jongelingen dezer gemeente. Een weinig na den noen waren zij reeds aan 't visschen. Ongelukkiglijk hadden zij ver zuimd zich te voorzien van een vischverlof en ze werden door de gendarmen genomen in overtreding der wet op de vischyangst. Al het visschersgetuig werd aangeslagen alsook de gevangen visschen die aanstonds aan armé raenschen der gemeente uitgedeeld werden. Onnoodig le zeggen dat die brave men schen met hunne kinderen eens hertelijk versche visch geëeten hebben. Brand. Zaterdag laatst rond 6 ure namiddag is er brand uitgeborsten in een afdak der herberg Het Lekkertje De brand ontstond in een gebouw geheel gemaakt in hout en strooi, dienende tot bergplaats van hout, strooi, landbouwgetui- gen enz. en insgelijks tot verkonstaler waren twee verkens erin. Het afdak is geheel opgebrand maar de verkens zijn gered. Het stal is insgelijks gered. De schade is zeer gering. Niets was verzekerd. üoordseliote. Nog over de laffe wraaknemingWij hebben over 3 we ken de laffe wraakneming aangehaald, ge pleegd op 12 kooien toebehooreniie aan den landbouwer Vandoorne;de dieren werden aan de uier verbrand met vitriool. De tepels der koeien zijn nu omtrent ge nezen, behalve van drie, doch allemaal de beesten geven geen melk of het weinige dat zij geven is slecht, alle zullen den uier vet liezen Eene der dieren zal misschien wel nog het leven er bij latenin een woord met geheel zijnen stal te vernieuwen zal de boei' eerst effen en klaar zijn. Wy(scli«i'(e. Posterijen. Eene onilerontvangerij is open te Wytschaete. Aan die onderontvangerij is eene jaarwedde van 600 frank verbonden. Aanvragen voor de openstaande bediening te sturen naar den lieer minister van spoor wégen, posterijen en telegrafen, zoodat zij uiterlijk voor 15 Augusti 1910 inkomen. De onderontvangers verschaffen,op hunne kosten, het dienstlokaal, maar zij krijgen eene jaarlijksche vergoeding voor het onder houd, verwarming en de verlichting van het kantoor. 9):i'k<'liiisidi. Welverdiende beloo ning. De heer Deraedt J., onderwijzer, komt vereerd te worden met het kruis van 2e klas, verleend aan de voorstaanders en bewerkers van Onderlingen Bijstand. Alle ingezetenen hebben dit met ware vol doening vernomen omdat allen weten dat dit kruis wel verdiend is. Hertelijk proficiat, Meester I» !i«4 geliuifiijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 00 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize A Moncarey-Sansen. lïcvercii-BD-RousSEi.AERE. Moord poging. Hei meisje Sara Radez, dat na ongeveer een jaar in kennis geweest te zijn met don steenoven werker Constant Depla, 39 jaar oud, met dezen afbrak om met een ander te verkeoren, is Zondag door Depla aangevallen geweest en kreeg een messteek in den rug. Het meisje zpu er kunnen het leven bij inschieten. Football. Arbitre. M. Octave Devos, lid van den F.-C. Poperinghois, heeft Woensdag dezer week, te Brussel, zijn examen onder staan van arbitre officie! v;m le divisie. Aan M. Devos onze beste gelukwenschen W iela- Ronde van Frankrijk. Eindelijk is zondag de Ronde van Frankrijk afgeloopen De laatste rit van Zondag, Gaen-Parijs, 202 kilometers, was enkel eene wandeling om tot Parijs te geraken. Nog 41 kampers vertrokken. In den velodroom te Parijs was geen plaatsje onbezet gebleven. Uitslag1. Ern. Azzini, ten 3 ure 17 min 2. Ernest Paul, op 2 lengten, 3. Manager, id., 4 Frans I'aber, 3 u. 19 min.. 5. Bettini, op 3/5, 6. Lapize, ten 3 u. 34, 7. Paulmier, 3 ure 40, 8. Garrigou, op 54 sec., 9. Cru- chon, 3 u. 41, 10. Albini 3 u. 42, 11. Van Houwaert, 3 u. 45, 12. Cruppelandt, 13. Cornet, 14. Deloffre, 15. Blaise. De overwinnaar, heeft de 262 kilometers afgelegd op 8 uren 17 min., met eene ge middelde snelheid van 31 kilometers 626 m. per uur. De algrmeene uitslag1 Octave Lapize, 63 p., 2. Fr. Faber, 67 p., 3. Garrigou, 86 4. Van Houwaert, 97 p., 5. Cruchon, 119 6. Cruppelandt, 148 p., 7. Ernest Faber, 154 p., 8. Blaise, löö p., 9. Maitron, 10. Bettini, 11. Albini, 12. Paulmier, 13. Er- nest Azzini, 14. Lafouicade, 15. Deloffre, 16. Cornet, 17. Louis Azzini, 18. Menager, 19. Ringeval. De winst. Ziehier wat de voornaamste ijders der Ronde gewonnen hebben Lapize, 7525 fr., Fr. Faber. 4085, Garrigou, 2375, Van Houwaert, 1750, Ernest Faber, 1555, Cruchon, 1425, Cruppelandt, 1310, Maitron, 925, Paulmier, 825. Trousselier 775, Geor- get, 745, L. Azzini, 585, Blaise 435 fr. Cor net, 300, Menager, 210. Bij deze prijzen zijn de bijzonderste beloo ningen niet gevoegd, aangeboden in de ver schillende steden door sportmaatschappijen en liefhebbers. IJper Zondag 7 Oogst, om 2 1:2 uren, ter gelegenheid van kennis-1 huyndag 11 volgens bijzondere toelating van den Bel- schen Wielrijdersbond Kampioenschap der Vlaanderen voor beginnelingen met licence. 50 Km. met premie alle 3 km. 100 fr. prijzen, daarbij zal de eersle den titel mogen dragen van kampioen van Vlaanderen en ;al een allerschoonst maillot ontvangen en een gulden medaille van de stad. 2. Koers voor damen in 2 reeksen van 5 km met premie alle km. Prijzen20, 15, 10, 5 fr. Ter gelegenheid van kermis-Thuyndag, buitengewone ingangsprijsTribunen 1 fr viragen 0 75 fr. volksplaatsen 0.50 fr. Gemeente Moorslede. Belangwek kend nieuws. Ten gevolge eener woor denwisseling ontstaan te Grenoble, tijdens de Ronde van Frankrijk, tusschen Em. Georget en Vanhouwaert, betrekkelijk de overwinning van eerstgenoemden in den rit Bordeaux-Parijs 1910, werd door Em. Geor get een loonstrijd voorgesteld van 100 Kilo meters, 't zij op piste of op baan voor eene som van 500 tot 2000 fr. Vanhouwaert die uitdaging aanveerd hebbende, zoo zal deze wedstrijd plaats heb ben, in Open Koers, binnen den Velodrome van Moorslede, op Zondag 711 Oogst aan staande. Aan deze koers zullen nog deelnemen Hanlet, Devroye, Versehoore, Depauw, Du- poni, Vanlerberghe, enz. Parijs Brussel. Verleden week werd de uitslag dezer koers door de bevoegde overheid besproken. De drie eersten Lapize Van Houwaert, Masselis worden achteruit- geschoven om aan een control niet gestaan te hebben. Brocco vierde aangekomen, wordt eerste. De officielle uitslag is dus: 1. Brocco, 2. Lapize, 3. Van Houwaert, 4 Masselis. De ronde van België voor liefhebbers begint op Zondag 7n Oogst. Er zijn meer dan 100 ingeschreven. Ziehier de wegwijzer: 7 Aug.Brussel-Gosselies, 165 km. 8 Gosselies-Namen, 165 9 Namen-Verviers, 166 10 Verviers-Leuven, 145 11 Leuven Gent, 150 12 Gerit-Ilarelbeke, langs Oostende, Veurne, Yper, 170 km. 13 HarelbeW-'-Cnarleroi, 146 km. 14 Charleroi-Luik, 157 km. 15 Luik-Brussel, 133 km. Z<>nmva«li(ige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont. Rousselaere, gebruiken VLIEGEN. De vliegweek te Steckel werd alle dage door eene ongelooflijk groote menigte bezocht. Bijzon derste uitslagen van Zaterdag Gezamenlijke afstandenNikolaas Kinet, me 2 uren 12 min. 7 sec. 1 (5. Duurprijs Jan Olieslagers, 2 uren 1 m. 4$ s. 3/5. Hoogteprijs Jan Olieslagers, 1524 meters. Passagiersvlucht Nikolaas Kinet, met 1 uui min. 12 sec. De held van dezen dag was Olieslagers die Ó24 meters hoog vlocg en het wereldrecord der hoogte behaalde. Zondag en Maandag werden vele schoone vluchten gedaan door Olieslagers, Kinet, Lanser en Tyck. Maandag om 6 ure steeg Tyck ophij steeg gedurig tot men hem niet meer zag. 's Avonds was men zon der nieuws van hem en het bestuur was zeer onge rust, toen men vernam dat hij Stockel uit het oog verloren had en na het vruchteloos gezocht te hebben, nabij Leuven gedaald was na 1474 meters hoog ge vlogen tfc hebben. Eenige prijzen van Dinsdag. Langen duur (totaal) 1. Olieslagers, met 1 uur 27 minuten.; 2. Kinet, met 42 min. 5o sec. Langste vluchtOlieslagers, met 5i min. 14 sec. Prijs om het dichtst bij een aangeduid punt te landenKinet. Hoogteprijs: t. Jan Olieslagers, met 63o meters; 2. Lanser, met 226 meters. Woensdag, voorlaatste dag der vliegweek, was voor de vliegers zeer noodlottig. Het weder was prachtig en den toeloop zeer talrijk. Olieslagers, Kinet en Vandenborn maakten zich rond 1 ure gereed om te vliegen. Olieslagers vloog voor den prijs van den totalen langen duur en had reeds 2 uren 55 min. ge vlogen toen hij nederdaalde om naphte te halen. Val van Olieslagers. Opnieuw vertrokken was hij reeds een 2otal meters hoog toen opeens zijn vlieger het evenwicht verloor en nederviel. De toe schouwers, die dit ongeval zagen gebeuren, slaakten angstkreten en er heerschte een oogenblik eene onbe schrijfelijke verwarring. Men snelde omiddelijk Jan Olieslagers ter hulp, en men was zoo gelukkig te kunnen bestatigen dat de antwerpsche duivel er voor de zooveelste maal heelhuids van af gekomen was Doch zijn toestfel was gansch verbrijzeld. Gelukkig dat Jan nog een vliegmachien in gereedheid had. Hij bekommerde zich bitter weinig om den val dien hij gedaan had en waarbij hij het leven zou kunnen in aeschoten hebben, en gaf onmiddelijk bevel, alsof er i#ets gebeurd ware, zijn ander machien te voorschijn Be halen. En ten 5 ure 6 min. zag men hem opnieuw de lucht in vliegen. De toeschouwers juichten dan den knappen vlieger geestdriftig toe. Jan Olieslagers mag waarlijk van geluk spreken. Dat hij er altijd heelhuids van af komt, dat heeft Jan waarschijnlijk te danken aan de zitplaats die hij in zijn toestel heeft. Hij zit boven op den rug van zijn machien, en alzoo loopt hij geen gevaar van onder den moteur en het geraamte verpletterd te worden. Hij daalde om 5 ure 5g min. KINET VALT DOOD. De vlieger Kinet die intusschen vertrokken was, vloog boven de gemeente Weesembeek gedurig over en weder. De toeschouwers volgden hem met de blikken en bewonderden zijne sierlijke zwenkingen Maar opeens ontsnapte er een gil uit aller borst. Men zag plotseling het vliegmachien van Kinet, die nog op eene hoogte van een honderdtal meters was, pijl recht en in duizelingwekkende vaart naar benenen ploffen. De verwarring op het vliegplein tusschen de toeschouwers was onbeschrijfelijk. Talrijke personen snelden onmiddelijk naar de plaats waar men Kinet had zien vallen. De ambulanciewagen, die altijd ge reed staat, reed in vollen draf weg. Toen men aan kwam op de plaats waar de ongelukkige vlieger ge vallen was, stond men voor een hartverscheurend en ijzingwekkend schouwspel. De biplan was tot splinters verbrijzeld en, tusschen de stukken en brok ken lag de ongelukkige vlieger Nikolaas Kinet, gansch bebloed en onkennelijk gekwetst. Mad. Kinet die de vluchten van haren man -bij woonde werd naar haar hotel gevoerd waar men haar langzamerhand de wreede waarheid moest bekennen. Nikolaas Kinet is bezweken, volgens het genees kundig onderzoek, aan eene schedelbreuk. De rug graat was gebroken juist beneden den hals, aan de eerste wervels van den ruggraat. Het onderste deel van den ruggraat was in den schedel gedrongen. De kin van den armen vlieger was verbrijzeld, en aan de wang had hij eene vreeselijke wonde. Volgens het oordeel van den geneesheer moet Kinet op den slag dood gebleven zijn. In den grond was een put van minstens dertig centimeters diep, geboord door het slachtoffer, die op het hoofd moet gevallen zijn Onder de puinen van het vliegmachien vond men nog een stuk van het tandengebit. Het slachtoffer, afkomstig van Luik was 34 jaar oud. In 't geheel laat hij zijne weduwe rond de 80.000 fr. na. Sedert 7 September 1909 is hij het i2e slachtoffer der vliegkunst. Donderdag werd de vliegweek gesloten door eenige vluchten van Olieslagers en Vandenborn. De algemeeue uitstag.—Ziehier den algemeenen uitslag van den algeheelen duur door de vliegers gedurende de meeting bekomen: 1. Kinet, 16 uren 1 min. 23 sec. 3/5 2. Olieslagers, 12 uren 21 min 24 sec.; 3. Lanser, 10 uren 33 min. 57 sec. i/5. In deze vliegweek heeft Olieslagers 5a.000 fr. ge wonnen, Kinet 26.000, Lanser 8.800, Vandenborn 4.500, Verstraeten 3.5oo, Tyck 3.000 fr. Het wereldrecord der hoogte geklopt. Woensdag beeft de vlieger Chavez, te Blackpool, in Engeland, op 27 min «ten tijd eene hoogte van 1800 meters bereikt. Cha vez heeft bijgevolg het wereldrecord van Olieslagers geklopt. Vliegweek van Oostende. De Groote Vliegweek van Oostende is vastgesteld op 30, 31 Augusti 1, 2 en 3 September. Dood van een vlieger. De vlieger Wal den is te Nimola Vereenigde Staten) veron gelukt, met een monoplan te beproeven. I>e Van Tieghem - Dupont, Rowsselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. DUIVEN. Duivenbond-Poperinghe. Uitslag van den prijskamp uit CREIL van Zondag 31 Juli 1910. Wind Noord-West. 413 Duiven los om 9,32 ure. Aankomst: duif om 12,27,19 ure laatste duif om 12.37,11 ure. Stielheid: le duif 1014,66 meters; laatste duif 961,24 meters. Af stand 178 kilometers. 6 Tech el Alph. 7 Battheu Jul. 8 Desaegher H. 9 L&baere Ach 10 Dave G. 11 Fache N.-M. 12 Derynck C. 13 Dave G. 14 Merlevede C. 15 Clabau Leon 16 Depreeuw A-J. p. lp. 3p. lp. 1 Depuydt J. 2 Merlevede C. 3 Delava C. 4 Fache N.-M. 5 Dave M. 2p. lp. 3]). 1 p. n 3p. 21». 2 p. 1P. 27 Verhaeghe C. 2 p. 28 Dave M. 29 Merlevede C. 1 p. 30 Labaere Ach. 1 p. 31 32 Schaballie M. 33 Vandenberglie Hl 34 Silvert G. 1 p. 35 Gantois Em. 36 37 Battheu Jul. 38 Depreeuw A.-J. 39 Bruneel Gust. 40 Battheu Cam. 41 Delava Cam. 42 David Em. 43 Derynck Cam. 44 Silvert G. 45 Vandevoorde C. 46 Merlevede C. 47 Vandevoorde C. 48 Merlevede C. 49 Dave M. 50 51 Lietaert Jul. verloren. Neem, daar is een halve frank en ween niet meer. Maar wat is dat THEO-J BROMA? Mijnheer, de dokter heeft aan moeder gezegd dat het dient om haar te verkloeken. Te Poperinghe bij M' MONTEYNE, apothe ker op de Groote Markt en te Yper, bij M' LIB0TTE, apotheker, op de Botermarkt. Sulferbloem en Sulfer in stokken, beste merk K R, te verkrijgen hij R. Mon- carey-Sansen, in 'tParadus, Poperinghe Brussel, 3 A ug. Markt prijshouheud. Poperinghe-stad 1908, 32 1/2 fr. 1909. 82 1/2-85 fr. nieuw gewas, verkoopers 61-62 fr.koopers 59-00 fr.dorpen 1910, verkoopers 55 fr. koopers 52 fr. Aalsl 1909, 85-90 fr.1910, nieuw gewas 62 1/2 65 fr. Poperinghe, 5 Aug. Markt vast. Voor nieuw gewas (stadslood) biedt men 60 fr.veel vraag, doch weinig verkoopers. Het weder is geenszins gunstig voor der bloei en liet knoppen. POPERINGHE, van 31 Juli tot 7 Oogst. Geboorten.Jerome Orbie, z. v. Henri en Mathilde Riem.Germain Vancayzeele, z, v. Camille en Irma Pattyn. Maurice Blanckaert, z. v. Albert en Ida Vanspranghe. Marie-Louise Techel, d. v. Elie en Marie Denys. Overlijdens.Gesquiere Alixia, i5 dagen, wijk C. Recour Maurice, 6 maanden, wijk B.Provoost Reine, 82 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Sint Michielstraat. Huwelijksbeloften. Elie Muylaert, fabriekwerker met Maria Heze, kantwerkster, beide te Poperinghe Camille Allard, plafonneur met Magdalena Hanne bouw, modewerkster, beide te Poperinghe.Omer Gheeraert, landbouwer met Leontine Verclytte, zon der beroep, beide te Poperinghe. Huwelijken René Vancayseele, 28 jaar, landbou wer met Zelie Quaghebeur, 28 jaar, landbouwster, beide te Poperinghe.Jerome Chaerle, 26 jaar, daglooner met Irma Artois, 22 jaar, werkster, beide te Poperinghe. ROUSBRUGGE, van 1 tot 31 Juli. Geboorten.-Vandepitte Magdalena. Desauw Nel ly.Lemahieu Anna. Neuville Joanna. Overlijdens.Alexander Edouard, 80 jaar, weduwe Vandenbruwaene Sophie Flamey Marie, 16 maan den.Heyaert Benoit, 56 jaar, ongehuwd. Lema hieu Anna, 6 dagen. VLAMERTINGHE, van 23 Juni tot 28 Juli. Geboorten. Vansevenant Daniel.Derycke Alfons. Bruneel Marcel. Pauwelyn Firmin. Cnockaert Oscar.- Barroo Martha.Deberdt Oscar.Depuydt Janne.Lemahieu Maurice.Jacques Anna.Ver meersch Camille.Haezebrouck Achille. Marquis Leopold. Cleenewerck Hector* Overlijdens. Vancaeyseele Julia, 9 maanden. Debrycke Maurice, 3 jaar. Bouwe Louis, 5g jaar, landbouwer en raadslid. Bondue Hector, 6 jaar. Beele Emeric, 33 jaar. Huwelijken.Oreel Elie, 25 jaar, landwerker te Reninghelst, met Legrand Victorine, 3o jaar, werk ster te Vlamertinghe. Godart Alfons, 48 jaar, man- demaker te Vlamertinghe, met Verhoeve Louise, 52 jaar, kantwerkster te Vlamertinghe. Cortier Albin, 28 jaar, handelaar te Yper, met Terlinck Eveline, 32 "aar, bijzondere te Vlamertinghe.—Delestrez Cyrille, 24 jaar, aardewerker te Vlamertinghe, met Defrancq Ida, 21 jaar, werkster te Elverdinghe. RENINGHE, van 1 Juni tot 31 Juli. Geboorten.—Terriere Maria.—Demoor Ludovicus. -Knockaert Magdalena.Longuépóe Bertha. Overlijdens —Terriere Maria, 2 dagenMooren Pieter, 80 jaar, weduwaar van Nowé Constance. Marico Ida, 1 Vg jaar. Notredame Achille, 28 jaar, ongehuwd. Bonte Martha, 2 1/2 maanden. Goe- maere Carolus 91 1/2 jaar, ongehuwd. Devriere Rosalie, 77 jaar, weduwe Vermote Carolus.Longué- pée Bertha, 11 maanden.Pillaert Alois 81 jaar, on gehuwd.Vlaemynck Carolina, 72 jaar, ongehuwd. Goemaere Joanna, 3 maanden. DICKEBUSCH, van 22 Juli tot 3 Augusti. Geboorten.—Cnockaert Maria. Overlijdens. Vanrenterghem Henri, 28 jaar. Hennebel Louis, 78 jaar, echtgenoot van Mathilde Bourgois. STAD POPERINGHE. in de Priesterstraat en Ifoudstraat TUiNBOLLING ZONDER INLEG. Prijzen S5 Frank Prijzen, Combat-bolling om een versche Hesp, en Konijn te verb, geg. door J. Lermytle, in ilen iiiruwen keizel, bij Désiré Claeys, Werfstraat. Geit te verhollen geg. door Firmin Deraeve Kn ifc Leene, bij Vital Maerton, Boeschepe-kalsiede. De grootste keus van meubels en stoe len in alle slag en prijzen, is voorzeker te verkrijgen In den Bazar bij Sansen-Decorte, 15 en 20, Gasthuisstraat, Poperinghe. Schoone g'cdraaien Tafelpoolcn aan 1,50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. GAAIBOLLINGEN. Crombeke.— Op Zondag 14 Augusti, ter herberg «Het Lekkertje» bij I). Deschrevel. - Oppervogel 10 fr. Zijdvogels 5 fr.Kal len 2,50 fr. Inleg 65 cent. voor 2 bollen. Crombeke.- Op Zondag 11 September, ter herberg' De Hooge Zaag bij I) Wijl- leman —Oppervogel 20 fr.; Zijdvogels 5fr. Kallen 5 fr. Inleg 65 cent. voor 2 bollen. PRIJSBOLUNG. Westoutre. Op Zondag 14" Oogst, den Welkom», bij C. Heze, bakker. 16 zen Menagiegoederen. BAANBOLLING. Poperinghe. Gehucht 'l Couthof). Op Zondag 21 Oogst.GO Fr. Prijzen.— 1® prijs 20 fr. Inschrijving van t 1)2 tot 2 1)2 uren, ter herberg De Landing» bij August Dehondt. Inleg 20 centiemen. In Tij- ij Georges Vanbruwaone, suikerbakker, te Poperinghe, schoonen en goeden Tilbury, met lederen kap en schoot, nijzondere occasie. Te koop, peerdhar- D nasseuring in goeden staat, overdekte Traamkar op Ressort, voor peerd in te spannendienstig voor alle koopwaren te vervoeren. Zoo goed als nieuw. Voordeelige voorwaarden. Inlichtingen ten bureeiedezer, prachtig rijtuig met vier plaatsen voor vob 1 wassenen en twee voor kinders. Kan ingespannen worden met een of twee peer den.Voor inlichtingen wende men zich len onzen bureele. 17 Amez Artli. 18 Debyser Em. 19 Schaballie A. '20 Delava C. 21 22 Dupont G. 23 Depuydt J. 2 p. 24 Vandevoorde C. 25 Hannebouw M. 26 Houwen G. 1 p. Overduiven Depuydt J., Fache N.-M., Merlevede Cam. van witte lederen en satiuetten slafïers, molièren en bottinen aan ongelooflijk goed- koope prijzen.Gansch nieuw assortiment voor geheel het zomerseizoen van pracht- schoenen voor Heeren, Damon en Kinders, in alle prijzen en allen aard. CHEVREAU RINGEL- en KNOP- BOTTINEN te beginnen aan 8,5o fr. In de Gouden Schoen, bij BJFÏS.tT- FREMAl'LT, bij de Gendarmerie, 56, Veurnestraat, Poperinghe. (ieiiiceRie Sehaarheeli. Leening van 20 millioen frank (1897). 39 Trekking. 1 Aug. 1910. S. 7100 n. 9 uitkeerbaar met fr. 5,000 van zui.len verschijnen en is te verkrijgen ten bureele dezer. EXAMEN. M. Henri Lecot van Loo, hoeft te reghem zijn examen onderstaan in artsenijkunde, lc proef. Cu vee- PRIESTERLJ'KE BENOEMINGEN: Z. H. Mg'' de Bisschop van Brugge heeft benoemd: Onderpastor, te Dixmude ,den E. II. Van Ryckeghein, onderpastor te Leysele onderpastor te Leysele, den E. II. Corty,leer- aar aan Normaalschool te Thourout. I-Aaitien. Onder de 42 leerlingen die in de Normaalschool te Thourout, dit jaar Inin diploma van schoolmeester bekomen hebben, vinden wij: Fiey Jules, van Renin ghelst, die tevens zijn uitgangsexaraen afge legd heeft voor koster-organist; Muyssen Robert van Proven; Verhaeghe Nestor van Poperinghe; Missiaen Germain van Rous brugge; Bültheel André van Elverdinghe Peeters Gaston van Oostvleterenen Merleve de Eric van Brielen. Hg' vj8i1 .iSilliKtC'l'H. Uil gezondheidsredens hebben de heeren Delbi ke, minister van openbare werken en Baron Descamps, minister van wetenschappen en kunsten, deze week hun ontslag gegeven llunne opvolgers zijn nog niet gekend. -- Het feest van O.-L.- Vrouw-IIeinclvaurt vail dees jaar op een maandag. I)espoorwegkoeponsheenen weei zaterdag genomen, zijn dus geldig tot dins dag avond die 's zondags genomen, iot woensdag avond. %l liep een meisje over di froote markt. Waarom weent gij mijn ind? vroeg een bejaarde heer. Mijnheer, moeder gaf mij geld mede om TH EOBROMA te gaan koopen en ik heb een halve frank 500 500 N. 4 12 jMGEI vraagt Timmermans-en meubelmakersknechten war den seffens gevraagd bij Paul Nuyts, Donckèleslraat, te Hazebrouck. Men vraagt eenen leerjongen bij Camille Vandercruyssen, coiffeur, Gasthuisstraat, 'opéringhe. Gevraagd 4 goede trouwe Schoenmakers. Standvastig werk goed loon. Inlich tingen bij Adolplte D'amour, Rekhofstraat, Poperinghe. Qmidsgast een jaar of drie op stiel geweest zijnde, wordt seffens gevraagd voor Boe- scliepe. Inlichtingen ten onzen bureele. Men vraagt voor Duinkerke, kloeken bak- kersgast, 15 a 16 jaar cud. Inlichtin gen bij Cain. Peel, bij de Statie, Poperinghe. 1684 n. 11 id 5810 n. 3 id Obligaties uitkeerbaar mei 200 fr. S. N. S. N. S. N. S. 1558 10 1739 22 5418 18 7787 1558 20 1739 23 6765 9 7787 1684 15 2747 9 Behalve de nummers hierboven aangeduid, zijn de volgende series uitkeerbaar aan pari (100 fr.) 1558 1684 1739 1938 2747 3006 3814 5418 5810 6765 7100 7587 7787 Leening van 4,i63,5oo fr. (1894). 16 Trekking.30 Juli 1910. De 29 volgende obligaties zijn uitkeerbaar aan pari (500 fr.) den 1 September 1910. 48 529 1580 2241 2296 2693 2948 3477 3717 3955 4017 4255 4287 4408 4549 4771 5148 5501 5951 6559 6997 7002 7018 7355 7493 8109 Leening van 664,000 fr. (1902). 8 Trekking.30 Juli 1910. De 8 volgende obligaties zijn uitkeerbaar aan pari (500 fr.) den 31 September 1910. 01 131 148 377 094 1044 1073 1139 4387 6287 7722 BERICHT. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij ten huize begeef voor het aftrekken tan bier en tvijn. Door mijn goed werk en matige prij zen, hoop ik iloor uwe aangename orders vereerd te worden. Casselstraat, 20, Poperinghe. IUCIE VA\STAVi:U, wonende bij hare moeder, lFe Vanstavel, in de Watoustraat, heeft de eer te laten wéten lal zij voorlaan uitgaat voor alle naai werk. Zij aanveerdt ook werk voor tehuis. Daar zij goed haren stiel kent, hoop! ij het vertrouwen har er kli'ónten te ver werven. Ida THAEYMAN, wonende bij hare ouders. Eekhofstraat, 37, te Poperinghe, heeft de eer te laten weten dat, na haren stiel geleerd te hebben bij bekwame perso nen, zij zicli komt te plaatsen als naaister in witgoed (lingère), en alle werk aanveerdt dat dezen stiel aangaat. Zij kan verzekeren dat zij het tot ieders voldoening zal uitvoeren- GMiieentekrciiiet. Leening van i5,000,000 fr. (1868). 170 Trekking. 1 Aug. 1910. 75904 uitkeerbaar met fr. 10,000 137629 id fr. 1,500 25010 en 132222 id fr. 23777 24764 34138 50818 53326 en 118429 id fr. Uitkeerbaar den 1 October 1910. 500 225 Shut Vcrvicrs. Leening van 7,537,5oo fr. (1873). 95 Trekking. 1 Aug. 1910. 71681 uitkeerbaar met fr. 15,000 1853 id fr. 500 28979 21577 24296 id fr. 30( 68370 37399 id fr. 250 9041 5354 73714 id fr. 200 Uitkeerbaar den 1 December 1910. Doob* cisade vms 't S<'i/oosi. op de BIJ Jéróme DEHONDT, au Café de la Paix, Groote Markt, POPERINGHE. Printanière brocks van 3 fr. worden gegeven aan 2 fr. 25 het stuk. Zondagsche Zomerbroeks aan 3 fr. wor den gegeven voor 2 fr. 25. Op al de Zomerartikelszoowel voor mannen als voor vrouwen, groote ver mindering van prijzen. Uit ter band te koop, door uitscheiding allerbeste Naaimachien Singer. 6 jaren gediend hebbende; eene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatsle modellenringelma chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureel? dezer. Weigelen Schoenwinkel, gelegen (e midden de stad Yper, over te nemen. Inlichtin gen ten on/.en bureele. Herberg met Werkwinkelgenaamd In het Riddershofte Dickobusch. Voor in lichtingen zich te wenden bij Mm® We"Rom mens, Groote Markt-, Poperinghe. De alom vermaarde Familie VERDONOK, i'«n dagisten-Orthopedisten, drie maal gebrevêteefd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen, Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoek!, veroorzaakt door operatie of door het dragen \-«11 slechte banden, bijzonderlijk door de elasti. re, die door hunne uitrekking zonder waarde rijn voor het ophouden eener begin- of volledige rak- breuk. Vraagt Itonderde Adressen ons ujt menschlievendheid gegeven, van personen en 3 maal geopereerd en die na de operatie d«j- zendmaal slechter waren. Neemt wel in kclit dat wij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd, genezen. KWÜ frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bij/on der met 'l recht maken van alle misvormde jy maten, zooals misgroeiingen der'ruggraat,' ;1r men, beenen cr voetenojBijzon- dere TBcstelinn om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij hin ders. Onzicht bare Corsets ot» de misgroeiinni der ruggraat li' genezen, WiojilJ in dit geval, Buikbandou. Bijzonder Huis voor het maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. M' FrangoisVERDONCK, Kerkstraat, \iiseghen>-, bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijsse'* wijk, Kortrijk. Én M1' Honore VERD0N0K, bij de nieuwe pos' te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in liet Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinpkiab. Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in "e voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCh hun ten huize van eenieder. MARKTPRIJZEN. Poperinghe, markt van den 5 Oo..-1. Tarwe, beet. 16,50 - Rogge 12,00-Ha#j 12,00 - Aardappelen, 100 k. 10,50- boffi' kil. 3,15 a 0,00. Eieren de 26. 2,35

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4