BREUKEN iet t Zomerseizoen Grand Assortiment NIEUWS UIT BEIiGIE. Wettige Schikkingen Buitengewoon Assortiment JONGELINGEN INGESCHREVEN MILITIELICHTING 1911. HOPPE. Wetensweerdigheden. BIJ BGEBSTAN DEN VAN d'arlicles riches pour Enfants Feesten en Vermakelijkheden. Op Zondag 3i Juli 1910, EERSTEN TAP Aan de Schoenmakers. Terstond ie pachten Charies Bouthé-Corselis, Genezing zonder operatie. MARKTPRIJZEN. wordt van de opperhuid, dan wordt bij aanraking van het speeksel van den hond de mensen met de dolheid bezet. Dat kan zulk een beest aanbrengen, wan neer niet tijdig de mogelijke gevolgen wor den voorkomen. De ziekte openbaart zich zelden dadelijk na het ontvangen van den beet, somtijds na acht dagen, gewoonlijk na 4 tot 6 we ken, doch ook wel eens na maanden. De afloop dezer ziekte is nagenoeg zonder uitzondering doodelijk. De naaste oorzaak van den dood is verstikking. De lijkopening levert geene eigenaardige kenmerken op. Hoe te voorkomen Bij gevallen dat de menseh door een dol len hond gebeten is, werden vroeger veel verschillende middelen gebruikt die echter niet voldoende waren. In den nieuweren lijd heeft echter de be roemde Fransche geleerde Pasteur een te g-engift ontdekt en weten te bereiden, met de inspuiting waarvan de door den beet ingebrachte smetstof krachteloos wordt ge maakt en geen gevolgen heeft. Dil tegengift wordt in het gesticht te Brussel met goed gevolg gebruikt wanneer men er zich spoedig begeeft. Vrijdag namiddag werd iu onze stad de volgende schikking uitgeplakt STAD POPERINGHE. TEGEN I)E RAZERNIJ. De Burgemeester der stad, l'operinghe Gezien een geval van razernij zich komt voor te doen op het grondgebied der ge meente Reninghelst, BESLUIT: Te rekenen van heden tot drie maanden na liet laatste vastgesteld en bekend ge maakt geval van razernij of verdacht geval, mogen geene honden op het grondgebied dezer stad bevonden worden zonder dat dezelve van eenen muilband volgens bet officieel model voorzien zijn. De politie zal het reglement stipt doen onderhouden. MUILBANDEN in alle grootten en prijzen zijn te verkrijgen, In den Bazar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. van witte lederen en satinetten slaflers, molièren en bottinen aan ongelooflijk goed- koope prijzen Gansch nieuw assortiment voor geheel het zomerseizoen van pracht- schoenen voor Heeren, Damen en Kinders, in alle prijzen en allen aard. CHEVREAU RINGEL- en KNOP- BOTTINEN te beginnen aan 8,5o fr. In de Gouden Schoen, bij HKK AT- FI5EIJAI LT, bij de Gendarmerie 56, Veurnestraat, l'operinghe. VOOR DE Watou. Ackaert Honoré s Knockaert Julien Beddeleem Nestor vr Lanoo J uk s s vr Boone Albert B.utaye Camille Camerlynck Emile Christiaen Leopold Coudron Jules Üecreus Léon Delalleau Gaston Demol Elie Dequidt Charles Derudder Camille Duflou Gaston Duflou Jéróme Dupont Omer Dutry Nestor Faes Abel Goussey Daniel Gouwy Marcel Heyman Remi Huyghe Jéróme Jengembre Camille s Woesten. Maerten Joseph Maerten Marcel Matton Jéróme s Matton Theodore Pattyn Jérótne Poissonnier Camille s Roetynck Camille Scherpereel Albert s s Sohier Maurice Vanackei' Daniël s Vancayseele Gaspard vr V.D.Berghe Achille s s Vankeirsbilck Jerémie s vr Vanneste Enteric Verfaillie Achille s Vermeulen Jéróme s Vermeulen Victor Vitse Jérémie s Walbrou Louis Ampe Gaston Blanckaert Gaston Blanckaert Prosper Boussaert Camiile Dedoncker Charles Deleu Camille De Poorter Cyrille Gruwier Camille Gykiere Camille Lamaire Alidor Maerten Camille Masson Kené s Metsu '1 hóophille s Mooren Achille Verbeke Honoré Vermeulen Henri Veryser Alois s Viaeminck Maurice STADSNIEUWS. Het vieren van den nalionalen feest dag. Zondag laatst werd de nationale feestdag in onze stad plechtig gevierd. Dit maal had het gemeentebestier er aan gehou den naar het Te Deutn te trekken opgeleid door de Muziek- en PompierskoYp- sc-n en gevolgd door de uitgenoodigde oud soldaten gilde met haren wakkeren Voorzittei M. Declerk. De andere maatschappij insge lijks uitgenoodigd, had aan den oproep niet beantwoord. Alhoewel dit reeds een merkelijke vooruit gang is op de vorige jaren, meunen wij toch dat dit feest nog plechtiger zou kunnen ge vierd worden. Bij voorbeeld Waarom niet al de maatschapijen van stad uitgenoodigd het Te Deutn bij te wonen. Hoe schoon ware het niet al de vlaggen der verschillige maatschappijen rond het hoogaltaar te zien binst liet Te Deumaangeheven dooi gansch de Geestelijkheid van stad, en beant woord door de zoete stemmen der weesmeis jes die in deze omstandigheid nog eens hunne onmisbaarheid betoond hebben om aan alle feesten frischheid, leven eg goede toon te geven gepaard met de jubelende galmen der leerlingen van 't Kollege, wier afwezigheid wij ditmaal te betreuren hadden; en gesteund door de mannenstemmen der Koorzangers. Waarom zou de bevlagging ook niet algemeen kunnen zijn? Eu dat ware z< voorzeker indien ze uitgelokt ware door eene uitnoodiging van het gemeentebestier, en voorgedaan door de burgerlijke cn geestelijke overheid. 't Ware ook wenschelijk dat het muziek een klein volksconcertje gave op dien dag. Zoo zou onze nationale feestdag meer en plechtiger gevierd worden, ten bewijze onzer gehechtheid aan Land en Vorst. Debloeme'n der Koningin, alhoewel maar laat in ons bureel verkocht, hebben in onze stad wel bijval genoten, Reeds van 's middags was onze voorraad uitverkocht en honderden werden geweigerd. 't Is wel te hopen dat aanstaande jaar een comiteit het weliukken van dit feest zal be werken, zooals dit in alle andere steden ge schiedde. Belooning. Eene decoratie werd verleden week verleend aan René Couwet wonend in de St Micliielstrait Ie Poparin ghe, voor 38 jaar tftmwen dienst bij M Jules Coevoet, onzer stad. Onze beste gelnkwenschen. STAD POPERINGHE. OP ZONDAG 7 OOGST 1910, in de Priesterstraat en Hondstraat TUINBOLLING ZONDER INLEG. iVijzen 55 Frank Prijzen MT E7TQ IS meer aaa bevelen tegen Pil Lj I O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. Verloren. De dochter van den landbouwer Cb. Dever van Watou, heeft Zondag na de 9 ure mis bijgewoond te heb ben in Sint-Bertens kerk, haar gouden bro che verloren met 2 diamanten sieenen erin Goede belooning voor die ze terugbrengt. Vrouw René Struye heeft op zelfden tag nabij O. L. Vrouw kerk, haren porte monnaie verloren met 12 it 13 frank erin. - Gevonden maandag morgen door Emile Devos, timmerman, een paar mannenschoe nen die bij de muur der pastorij van Sint Jan lagen. Gestolen. Maandag namiddag tus- schen <5 en 7 ure, werd ten nadeele van Charles Hauspie, wonende Korte Renin- ghelststraat, een jongen hond gestolen. Men weet niet wie dit zou gedaan hebben. Uit den besloten hof van Elie Lietaert, ;elegen langs de Doornstraat, werden di*s- ag nacht eene groote partij ajuinen wegge haald. Men kent de daders niet. Een solo slim werd Maandag avond gespeeld in de herberg Au Casino - op de Groote -Markt, door Henri Synavo zijne medespelers waren Livin Dave en de gebroe ders x\lbert en Gustave Silvert. - Aangehouden.Karei G.. van Pope ringhe die nog 7 maanden gevang te doen heeft, werd Zondagavond door de politie op den Werf aangehouden. - Twee jonge gasten die Vrijdag morgen in de Veurnestraat rondliepen met een zak waarin 5 hennen waren, en deze aan ieder een te koop boden, werden door de agenten aangehouden. Nauw ondervraagd bekenden zij Donderdag nacht de hennen gestolen te hebben op de hofstede van Camille Vande- pitte te Reninghelst, waar zij beiden sedert een paar dagen werkzaam waren. De jonge dieven werden opgeslotenhet zijn zekere Léon Petyt, van Woesten en Lucien Dufour, van Elverdinghe. Deze laatste heeft nog 5 maanden gevang uit te boeten voor diefstal. Overlr edingen.— Dinsdag dezer week werd Achille L..., in overtreding genomen voor te wateren op den openbaren weg. 't Zelfde viel Gaston S..., ten deel die nog een proces erbij kreeg voor dronkenschap Op zelfden dag nog werd Jules D..., ge pakt voor in stad opzijn hondenkar te zitten. - Bijzondere trams zullen heden Zon dag ingericht zijn op de tramlijn Poperin ghe- Veurne, ter gelegenheid van de feest der oud-soldaten te Watou en Veurne pro cessie. Trams zullen vertrekken 's namiddags uit Poperinghe naar Veurne om 1.15 ure Watou 2.10 uil Watou naar Poperinghe om 6.30 uit Veurne 9.5 Deze tram zal rond 10.45 te Watou toe komen en dus de late reizigers voor i'ope- •inghe kunnen medenemen. Ouderdomspensioenen.— Thans zijn er te Poperinghe 585 oud-werklieden aan wie liet pensioen van 65 frank toegestaan is dal maakt bet schoone sommeken van 38025 frank. De ouderlingen aan wie het voor de eerste maal in 1910 toekomt, moe ten nog wat geduld hebbenzij zullen het binnen acht of veertien dagen trekken, naar mate het ministerie van Nijverheid en Ar beid de mandaten uitkeeren kan. Crombeke. Onaangenaam bad. Camille Vanhalme was zondag op ge zondheidswandeling per velo toen hij door een nauw wegeltje reed dat aan den boord van een put lag. Opeens viel de jongeling en hij plofte tot over den kop in het water en sliik. Verscheidene personen moesten hem ter hulp komen en uit de modder trekken. Werkongeval. Donderdag namid- lag voerde Raymond Allewaert in gezel schap van zijnen knecht, Jéróme Dewulf, eene ton bier naar eene hofstede. Bij het intreden van den kelder, gleed de knecht, die de vorepste was, uit, en viel. De ton viel op den trap en rolde van daar ver der over een gedeelte van zijn lichaam. Hij kloeg van nog al hevige piinen in de zijde. Lr werd aanstonds getelephbneerd naar den Heer Doktoor Dewulf van Poperinghe die in twintig minuten tijds ter plaats was en bestatigde dat het ongeval nog niet al te erg was, en dat, met eenige dagen rust, Jéróme Dewulf zal hersteld zijn. Drenkeling verlost. In den zelfden namiddag, is er nog bijna een erger ongeval vorengevallen. Seraphin Cornette, oud 83 jaren, en die maar slecht te been is, bevond zich nevens een waterputje gevormd door eene beek, toen hij opeens viel en in het putje rolde. Gelukkig was er maar weinig water in, en dit was nog geheel bedekt met struikgras. De man lag op den rug, maar kon zich zelve niet verhelpen Hij begon luidkeels om hulp te roepen. Al den overkant der straat, is er eene smis bewoond door C^ rille Ganne. Deze jonge smid, een gewezen karabinier, die altijd in zijne smis tegenwoordig is, daar hij altijd overlast is van werk, liep er naartoe eu niets dan zijnen moed en zelfopoffering raadplegende, sprong hij zonder aarzelen het water in en trachtte den drenkeling uit zijnen neteligen toestand te verlossen Doch, daar Cornette zich door zijnen ou derdom niet kon verhelpen, was Ganne verplicht de hulp in te roepen van zijnen schoonbroeder, René Sockeel, bakker. Deze jongeling, insgelijks vol moed, aarzelde niet zijne hulp te verleenen en tot de knieën in het slijk te staan. In korte stonden werd Cornette dan op het droog gebracht. Zou zulke daad van moed en zelfopoffe ring niet eene belooning verdienen? - Diefte. Bij de kinders Angloo zijn drie oppers hooi gestolen, die gereed waren om weg te doen. Ypei*. Voor de zaak der kinder moord welke wij gemeld hebben, is er eene nieuwe aanhouding gedaan. Men weet dat de eigen moeder van het meisje E. P. hare dochter aangeklaagd had, en dat de tante, in wier woning liet meisje hot leven geschonken had aan het kind dat versmacht werd, aangehouden werd. Naar alle waar schijnlijkheid moet de aangehoudene, tijdens hare ondervraging, de moeder van het meisje E. P... beticht hebben van mede plichtigheid maandag werden de twee vrouwen bij den onderzoeksrechter gekon fronteerd, en het gevolg was dat de moe der, vrouw J. P..., op hare beurt aange houden werd. Zoodra de toestand van het meisje het zal toelaten, zal zij op hare beur opgesloten worden; men hoopt dan volledig licht te krijgen in de zaak, welke tot hier toe nog zeer duister is. Later. Do zaak der kindermoord neemt heel het uitzicht van een familiedra ma. Een nieuw feit is nu aan het licht geko men. Don 18 Juli laatst, ten 6 ure's mor- gends, is een der betrokken personen bij den geneesheer van den burgerlijken stand gegaan, en heeft hem bekend dat het kind vermoord was; die persoon vroeg de tus- schenkomst van den geneesheer om te pogen de zaak in den doofpot te houden. De ge neesheer wilde daar natuurlijk niet van we ten en dwong deze die hem het feit verteld had, de pliclitigen aan te klagen, zooniet zou hij het zelf doen. Zoo kwam de zaak ter kennis van het parket. Woensdag beeft de raadskamer der recht bank het aanhoudingsmandaat bekrachtigd van vrouw J. P..., moeder van het meisje. W «ton. Gewaarborgde plaats voor Velos op lieden Zondag bij Emile Beddeleem, In de Cantine Kleine Markt. Prijs 10 centiemen. Ruchtbaarheid. Coxyde. Pijnlijk geval. Louis Dewitte had langs een gracht eene ijzeren paal geslegen en zijn schaap daaraan vast gemaakt. Op zeker oogenblik gelukte het dier erin de paal uit te trekken en te vlucli ten. Dewitte die dit zag, liep erachter maar viel zoo ongelukkig dat de ijzeren paai hem in de zijde drong. Men bracht hem huis waarts waar een geroepen geneesheer besta tigde dat de longers gekwetst waren. He slachtoffer verkeerd in stervensnood. BSi-ussel.Loterij der Tentoonstelling van Brussel, 9* Trekking.26 Juli '1910. De bijzonderste prijzen zijn gewonnen door de volgende nummers S 16353 110010 28267 2453 4154 8020 20378 114856 145001 170964 N. Fr. 200,000 25,000 15,000 10.000 5.000 5,000 5,000 5,000 5.000 5,000 Het groot lot van 200,000 fr. en deze van 25,000 fr. en 15,000 fr. zijn te Brussel door voortverkoopers verkocht; het 4e lot is te Spa verkocht; het 5e te Brussel; het 6e te Hooglede; het 7e te Mechelen-statie; het te Brusselhet 9e te Kortrijk-statie en het 106 te Houdeng. De winster van het lot van 25,000 frank der Tombola van de Tentoonstelling, is mevr. wed. Verhellen, die te St-Gillis, in de IJskelderstraat, het koffiehuis «L'Espérauce» open houdt.Men weet tot nu toe nog niet wie het groot lot gewonnen heeft. Diefstal van 76.000 fr. Een zeer stoutmoedige diefstal is woeusdag namiddag te Brussel gepleegd geworden. M. Vandenbranden, bureel-overste aan de fabriek van kunstzijde te Tubize, was met den trein van 1 uur 9 m. aan de Zuidstatie aangekomen. M. Vandenbranden droeg een lederen valies, bevattende eene som van 76,000 fr. in bankbiljetten en waarden. Al vorens zich naar de Handelsbeurs in het Zuiderpaleis te begeven, nam M. Vanden branden plaats aan het terras van een koffie huis opden hoek der Zuidstraat en Zuidlaan. Nauwelijks bevond hij zich daar of een per soon, die een valies bij zich bad, ongeveer gelijk en gelijkvormig aan dat van den bu- eeloverste, nam plaats inzijne nabijheid. Terwijl M. Vanden branden zich onledig hield met lezen, slaagde de andere persoon er in op zeer handige wijze zich van het kostbare valies meester te maken. Na zijn slag gesla gen te hebben, vertrok de schurk in allerijl. Pas enkele minuten later, toen M. Vanden branden wilde vertrekken, bemerkte bij den iiefstal. Het valies, in de plaats van zijn eigendom gesteld, bevatte slechts weerde- looze voorwerpen. M. Vandenbranden ging onmiddelijk op zoek naar den dader, maar nergens was van dezen een spoor te ontdekken. Den bestole ne bleef dus niets anders over dan een klacht in te dienen op het poiitiebureel der 2e af- deeling. De dader is een man van ongeveer 35jarigen leeftijd, blondharig en groot van estalte. Hij schijnt een vreemdeling te zijn. Ogenblikkelijk is zijne persoonsbeschrijving overal heengezonden. Suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousse- laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Aiiinet-|»eii. De Lord-Mayor van Londen ie Antwerpen. Sir Knill, lord- mayor of burgemeester van Londen een der grootste overheidspersonen van Enge land, na den Koning is verleden week met een talrijk gevolg in de Scheldestad aangekomen. De burgemeester der engelsche hoofdstad is een vurige katholiekden 21 Juli woonde hij met zijn gevolg, allen in schitterend prachtgewaad, liet - Te Deum bij dat in de hoofdkerk ter gelegenheid der troonbe klimming van den eersten Koning gezongen werd. Na de indrukwekkende plechtigheid hield de pastor-deken der kathedraal eene aanspraak, Vervolgens heeft de lord-mayor de vaderlandsche plechtigheid bijgewoond die op de Meipplaats en in de Beurs plaats greep. Verleden zaterdag vertrok de eerste bur gemeester van Engeland naar Brussel, waar hij de tentoonstelling ging bezoeken. Zondag heeft hij eene groote vergadering der St-Vincontius genootschappen bijgewoond waarvan hij in Engeland een der hoogste beschermers is. SPORT. DUIVEN. Duivenbond-Poperinghe.Uitslag van den prijskamp uit. BRETEUIL van 24 Juli 1910. Wind West. 440 Duiven los om 9 ureAankomstle duif om 11,04 20 ure; laatste duif om 11,12,31 ure.Snel heidle duif 1117,67 meters; laatste duif 1042,61 meters. Afstand 138,160 kin. 1 Labaere Ach. 23 Derynck Cam 2 Derynck Cam. 1 p. 24 Deheegher Elie 3 Devos Remi 2 p. 25 Derynck Cam. •1 Bevernage Const. 26 Deschodt Elie 5 Battheu Cam. 6 Deschodt Elie 7 Desaegher II. 8 Merleve.de C. 9 Depuydt J. 10 Deschodt Elie 11 Desaegher H. 12 Debyser Em. 13 Depreeuw J.-A. 14 Dupont G. 15 16 Dave M. 17 Dave G. 18 Baes H. 19 Labaere Ach. 20 Depreeuw J.-A. 21 Dave M. 22 lp. IP 2 p. 27 Debyser Em. 2 p. 28 Schaballie M. 29 Houwen G. 2 p. 3» Tecliel Alph. 1 p. 31 Dupont G. 1 ]i. 32 Vanden Borghe H. 33 Depuydt J. lp 34 35 Messiaen Am. 3 p. 36 Depreeuw J.-A. 37 Dave G. 38 Amez Arthur 39 Lietaert Elie 40 Schaballie M. 41 Silvert G. 42 Merlevede C. 43 Desaegher H. 44 Techel Alph RONDE VAN FRANKRIJK. lle Tocht. Bayonne-Bordeaux, 236 km. Zater dag werd deze koers geloopen46 renners namen het vertrek. Uilslag 1Ern. Faber, ten 11 ure 42 m. 2. Cruchon, op 1/2 wiel, 3. L. Azzini, op 1/4 wiel 4. Cruppelandt, 5. Georget, ten 11.53 m., 6. Albini 7. Lapize, 8. Garrigou, 9. Paulmier, 10. Fr. Faber, 11. Ringeval, 12. Van Houwaert, i3. Godivier, 14, Bettini, i5. Ern. Azzini, 16. Deloffre, 17. Lafourcade 18. Trousselier, 19. Menager, 20. Blaise. Op geheel den te doorloopen weg dezer koers, waren nagels gestrooid, zoodat de moedige renners gedurig kreveerden. Van Houwaert moest 8 nieuwe banden leggen Blaise nog meer. Hierdoon komt de slechte plaats van al de bijzonderste renners. 12" 'locht. Bordeaux-Nantes, 3oi km. Nog 46 renners vertrekken. .Uitslag1. Trousselier, ten 3 ure 28 m., 2. Van Houwaert, op 1/2 wiel, 3. Garri gou, op 1/2 lengte, 4. Lapize, die toekwam op jante, op 1 lengte, 5. Bettini, 6. Menager, 7. Albini, Cruppelandt, 9. Cruchon, 10. Fr. Faber, ten 3 ure 29 111. I11 deze koers viel Faber over een hond hi brak zijn guidon en een pedaal en moest een hee eind te voet gaan om in een controol te kunnen herstellen. Wie weet of dezen val zijne eerste plaats niet zal kosten. Georget viel insgelijks, en, zwaar ge wond, moest hij de koers opgeven. 13e Tocht. Nantes-Brest, 321 km. 45 Renners ertrekken. Uitslag: 1. Garrigou, ten 3 ure 1 m 2. Maitron, op 4 min., 3. Ern. Faber, 4. Van Hou waert, 5. Lapize, 6. L. Azzini, 7. Ringeval, 8. Paul mier, 9. Fr. Faber, 10. Trousselier, 11. Ern. Azzini 12. Godivier, i3. Bettini. In een draai der baan gleed Fr. Faber's rijwiel uit en de kampioen tuimelde op de straatsteenen. Zijn rijwiel was gansch verwrongen en hierdoor verloor hij veel tijd, dien hij niet meer kon inhalen, daar men te dicht bij Brest was. De dertiende rit der Ronde van Frankrijk is voor Fr. Faber de genadeslag ge weest. Ziehier de algemeene rangschikking: 1. Lapize 62 p., 2. Fr. Faber, 65 p., 3. Garrigou, 89 p., 4. Van Houwaert, 91 p., 5. Cruchon, 114 p., 6. Cruppelandt 133 p., 7. Trousselier, 136 p., 8. Blaise, 09 p.. Maitron, 164 p., 10. Ern. Faber, 171 p. 14e Tocht. Brest-Caen, 415 km. Uitslag': 1. Lapize, ten 2 ure 38 m., 2. Gar rigou, op 1 1., 3. Ern. Faber, op 3 1., 4 Fr. Faber, in 15 u. 19 in., 5 Paulmier, in 15 u. 44 m., 6. Van Houwaert, op 1/2 I., 7. Bet tini,op 1/2 1 8 Cruchon op 1 1., 9. Delof fre, op 1 1., 10. Albini, 11. Saillot, 12 Rin geval, 13. Ménager, 14. Maitron, 15. Blaise. De overwinnaar Lapize heeft de 415 km. afgelegd in 11 uren 38 minuten. Fr. Faber is de ongelukkige geweest dezer tocht. Hij loste van 't begin af het peloton en reed 250 km. alleen, in welken tijd hij 11 min. voorsprong had. Een bandbreuk eerst en dan (en ergon val over eene hen deden hem zijne plaats verliezen. Tengevolge van een val hebben Trousse lier, Godivier en Lannoy het opgegeven. De ronde van Vlaanderen (165 km.) wordt heden Zondag geloopen. Vertrek uit Meenen om 10.54 ure. De rijders zullen rond 11.25 te Elverdinghe-Woesten voorbijrijden. Deze koers wordt voorbehouden aan de lief hebbers. IJper. Zondag 7 Oogst, om 2 1)2 urenter gelegenheid van kermis-Thuyndag en volgens bijzondere toelating van den Bel gischen WielrijdersbondKampioenschap der Vlaanderen voor beginnelingen met licence. 50 Km. met premie alle 3 km. 100 fr. prijzen, daarbij zal de eerste den titel mogen dragen van kampioen van Vlaanderen en al een allerschoonst maillot ontvangen en een gulden medaille van de stad. 2. Koers voor damen in 2 reeksen van 5 km met premie alle km. Prijzen: 20, 15, 10, 5 fr. Ter gelegenheid van kermis-Thuyndag, buitengewone ingangsprijsTribunen 1 fr. viragen 0 75 fr. volksplaatsen 0.50 fr. Men kan zich inschrijven tot 4 Oogst bij M. Clinckemaille, bestuurder, Veurne- steenweg. Gemeente Moorslede. Belangwek kend nieuws. Ten gevolge eener woor- lenwisseling ontstaan te Grenoble, tijdens de Ronde van Frankrijk, tusschen Em. Georget en Vanhouwaert, betrekkelijk de overwinning van eerstgenoemden in den rit Bordeaux-Parijs 1910, werd door Ero. Geor get een loopstrij 1 voorgesteld van 100 Kilo meters, 't zij op piste of op baan voor eene som van 500 tot 2000 fr. Vanhouwaert die uitdaging aanveerd hebbende, zoo zal deze wedstrijd plaats heb ben, in Open Koers, binnen den Velodrome van Moorslede, op Zondag 7n Oogst aan staande. VLIEGEN. De vliegweek te Brussel. De opening der groote vliegweek van Brussel-Stockel had Zaterdag plaats. De koning en de koningin waren op het vlieg- plein tegenwoordig. De uitslagen van den eersten lag waren Prijs aan den eersten belgischen vlieger, die meer dan 35o meters bereiktOlieslagers. Prijs der hoogten samengerekend 1Lanser (425 meters), Olieslagers (375 meters). Zondag. Veel volk was naar het oefeningsplein toegekomen. Uitslagen Prijs der hoogte: Olieslagers met 1140 meters, record van Belgie. Prijs van den duur 1Olieslagers, met een totalen duurvan 32 min. 3 sec. 4/52. Kinet, 27 min. 2 sec. 4/5. Prijs van al de hoogten van heel den dag1. Olie slagers; 2. Lanser. Prijs van neerdalingKinet, met twee landingen op een aangeduid punt. Prijs van behendigheid: 1. Kinet; 2. Olieslagers. Maandag en Dinsdag kon er niet gevlogen wor den daar het weder te slecht en de wind te hevig was. Woensdag, met het schoone weder was de volks- toeloop onbeschrijflijk. Om 2 1/2 ure wilde Olie slagers vertrekken. Met over het grasplein te rollen stuikte zijn machien in een kuil en werd gansch ver brijzeld. Jan was er geheel van ontmoedigd. Hij kwam er ongedeerd van af, doch het scheelde weinig of zijn monoplan kantelde om en dan had hij wel kunnen onder den motor verpletterd worden. Eenige schoone vluchten werden uitgevoerd door Lanser, Vandenborn, Kinet, Deridder en Tyck. Lanser won den prijs der langste vlucht met 1 ure 20 min. Donderdag kon men maar om 4 1/2 ure beginnen vliegen. Vele schoone vluchten werden afgelegd Tyck bereikte eene hoogte van 1034 meters; later viel hij neder maar bezeerde zich niet; zijn toestel werd ook niet beschadigd. Volgens het schijnt zal Olieslagers te Stockel niet meer vliegen. Brussel27 Juli. Markt prijshoudem Poperinghe (stadslood) 57 1/2-6Ó fr.; Aalst 62 1/2-65 fr.overjaarschè hop Aalst 85 fr. Poperinghe 85-87 1)2 frank. Poperinghe29 Juli. Markt vast. Poperinghe (stadslood) 60 fr.; dorpen 52 1/2- 55 fr. I)e planters zijn op hun wèérhouden Men denkt dat, gezien liet gunstig weder de prijs mogelijk dalen zal, bijaldien de tij dingen uit het vreemde bevredigend blijven Sm Im'I ^i-hinilijli dat men rle ware suikerij der Trappisten Vincart kar verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Depót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Z. H. Mgr de Bisschop van Brugge heeft benoemd: Pastor te Ituysselede, den E. II. D'Hoore, licenciaat in kanoniek recht bij de Hoogescliool van Leuven, pastor van St- Joseph te Meenenpastor van St-Joseph te Meenen, den E. H. Bourgeois, onderpastor te Dixmude. STERFGEVALLEN. Z. E. II. Cambier, pastor-deken van Chis- tel, is zondag aldaar overleden in den ouder dom van 64 jaren en 3 maanden. Hij was sedert lang ziekelijk. Te Yper is dinsdag overleden M. Eugeen Struye, in die stad geboren den 7 februari 1831. Hij was vroeger volksvertegenwoor diger, provinciale senaieur en schepene dei- stad en behertigde altoos de algemeene be langen. M. Struye, was kommandeur der Leopoldsorde, vereerd met het burgerkruis an eerste klas en met de herinneringsme- dalie der regeering van wijlen Leopold II. Overduiven Merlevede C., Derynck C. Silvert G., Vandevoorde C., Merlevede C. AY'ielrijden. Velodrome van Yper.Koers van 100 km. van 24 en 25 Juli. 1 Od. Defraeye, Iseghem, in 2.37 uren 2 Burggraeve, Korlrijk, op 1/4 wiel. 3 Spies- sens Boom, op 1 wiel. 4 Vandenberghe. 5 Brutin, Beernem. 6 Leturgie, Roubaix De premien werden gewonnenDefraye 7. Van denbergtie 5. Brutin 4. Burggraeve 1. Ver schoore 1. Velodroom Karreveld te Brussel. Uilslag der Wereldkampioenschappen gereden op Zondag 17, Zaterdag 23n en Zon dag 24n dezer. LiefhebbersSnelheid (1 kil.): 1. Bai ley van Londen. 100 Km. achter zware motors: 1. Hens van Antwerpen. Beroepsrenners: Snelheid, (1 kil.): 1. Friol, Franschman. Motocycletten, 5 km. 1. André van Brussel. 100 Km. achter motors: 1. Parent van Parijs, 2. Leon Van- derstuyft op 7 ronden, 3. Walthour. I)e liloeni ilei" Mosiin^iii. De oproep om den verjaardag van Koningin Elisabeth op bijzondere wijze te vieren, is gansch het land door beantwoord geweest lu de groote steden droeg alleman de kleine roos, en droeg aldus bij tot bet liefdadig heidswerk, waarvoor de bloempjes verkocht werden. Aan de ingang der tentoonstellii hebben de dames en juffers die zich hierme de gelastten, niet minder dan 49 duizend rozen verkocht. In Antwerpen betaalde eene dame 600 fr. voor eene roos. liclooiiiiigeii voor ihiilcii vnn moed en zelfopoffering;. Medalie van le klas: M. H. Igodt te YperM. Juli- aan Stekelorum, schipper te Oostvleteren. Medalie van 2eklas: II. Decalf, landbou wer te Beveren-aan-Yser; J. Druant, dienst bode te Hoogstaede; J. Raraout, metser te LeyseleM. Pieter Vereype, werkman t< Beveren-op-Yzer. Medalie van 3e klas: M. N. Couttenier, onderwijzer te Leffinghe; C. Denut, winke lier te Rousbrugge Haringhe. Eervolle vermelding: J. üoise, veldarbeider te Lan- gemarek D. Grimonpré, landbouwer te Vlamertinghe; H. Simoens, landbouwer te Boesinglie. Al r«aroin zijn zoovele lieden krachte loos, seffens tenden, zonder moed, bleek van kleuren, waarom lijden zoovele lieden aan hartkloppingen, waterzucht, hoofdpijn, ze nuwkoortsen? Omdat zij flauw zijn, omdat zij bloedarmoede hebben Daarom moeten zoovele lieden, mannen, vrouwen, kinderen zoolang lijden en het is met het oog op de menschlievendheid dat de uitvinder van Til ROB ROM A zijn geneesmiddel in den handel heeft gegeven. Als men overweegt dat vele dezer kwalen die als ongeneesbaar werden aanzien, met TIIEOBROMA kunnen verbeterd worden, dan is het eene plicht aan alle lijders die men kent te waarschuwen dat dikwijls met een of twee flesschen ervan hunne ziekte kan geholpen worden. Te Poperinghe bij Mr MONTEYNE, apothe ker op de Groote Markt en te Yper, bij M LIB0TTE, apotheker, op de Botermarkt. STAATSBLAD. Het burgerlijk eereteeken is verleend aan 1. Het kruis der 18 klasse aan M. J. De- bosschère, vrederechter van 't kanton Ha- ringhe2. de medalie der 1<= klasse aan M. Kestelyn, lid van liet weldadigheids bureel te Crombeke3. de medalie dei 3e klasse aan Mev. Cordenier, echigenootr Butaye, Crombeke. Kcitsi'nnclttigc en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van fieghem-Dupont. Rousselaere, gebruiken. EXAMEN. M. Joseph Bouciqué, van Merckem, oud leerling van het College alhier, heeft me1 onderscheiding, zijn examen afgelegd van loktoor in de geneeskunde, tweede proef. POPERINGHE, van 24 tot 31 Juli. Geboorten. Joel Couwet, z. v. Jules en Eli sa Debyser. Nestor Loones, z. v. René en Mathilde Decoker. Martha Vandooren, d. v. Eduard en Marie Castelein. Overlijdens.Clabau Simonne, 3 weken, Potte- straat. Houwen Philomene, 71 jaar, winkelierster, Bruggestraat, Remmery Virginie, 73 jaar, markt kraamster, weduwe van Eugène Dumon, gehuisvest te Rousselare. Huwelijksbeloften. Achille Ollivier, bestuurder eener fabriek, gehuisvest te Poperinghe met Renée Dumonceaux, zonder beroep te Neufchateau. Jules Vanlauwe, landbouwer te Caestre met Lucia Bruneel, landbouwster te Poperinghe. Huwelijken. René Saint-Germain, 28 jaar, land bouwer te Watou met Alida Quaghebeur, 26 jaar, zonder beroep te Poperinghe. Omer Stechele, 2 jaar, leurder met Victorina Dehaene, 21 jaar, werkster, beide te Poperinghe. Babys et Bottines en mortné, peau, mortdo- vernis, bronze, chevreau-bleu, etc en 181 et 2me choix, a des prix trés avantageux. Au Soulier dlor, cliez ISB'lSSAT-FÏSiv 1I.VI I.T, prés de la Gendarmerie, 56. ■we de Fumes, Poperinghe. RENINGHELST, van 1 tot 30 Juli. Geboorten. Naeye Michel. Castel ELstella. De- lannoy Agnes. Carton Paul. Verhaeghe Noël.— Grossey Jerome. Vereecke André. Boudeweel Adrienne. Overlijdens. Gesquièrc Thepphiel, 76 jaar, echt genoot van Verheyde Philomène. Stcrme Madelei ne, i5 maanden. Huwelijken.Maurice Faes, landwerker, en Marie Viane, beide te Reninghelst. WOESTEN, van 1 Mei tot 27 Juli. Geboorten. Boudry Maria. Noppe Maria. Raeckelboom Hector. Polley Gaston.—Berten Ma- Feys Camillus. Papegaey MariaHaeghe- baert Joël.Notredame Firmin.Mestdag Angela. Notredame Gaston.Druant Gérardus. Overlijdens. -Oestlandt Felicie, 24 jaar, zonder be roep, ongehuwd. Leiever Eudoxie, 47 jaar, zonder beroep, ongehuwd. Debeer Lucie, 40 jaar, echtge- noote van Dolphen August.Catteeu Pieter, 84 jaar, weduwaar van Vandromme Amelia. Dehouck Vir- genie, 70 jaar, echtgenoote van Raeckelboom Carolus. Ameel Emelie, 75 jaar, weduwe van Depla Felix. Huwelijken Petyt Leo, werkman, met Smagghe Bertha, dienstmeid, beide te Woesten.Pattyn Caro lus, werkman te Langemarck, met Caenen Eudoxie, weduwe van Lamaire Honoré te Woesten. STAVELE, van 3 Juni tot 27 Juli. Geboorten. Malvina Catteeuw. Deroo Daniel. Deschuyttér Irma.Verbrigghe André. Overlijdens. Goudenhoofd Sophia weduwe van Pieter Speele.Gheeraert René.Scharre Marcel. Vandenwynckel Chariot. BEVEREN-op-Yzer, van 15 Mei tot 27 Juli. Geboorten. Goddeeris Marguerita. Dever Alice. Neyrinck Marcel. Mahieu Gerard.Bruneel An dré.Wemaere Maria. Muylle Adrienne.Missiaen Anna. Overlijdens. - Lips Amelia, 93 jaar. weduwe van Jengember Carolus.Demeersseman Henri, 41 jaar Moncarey Carolus, 75 jaar, weduwaar van Hebben Joanna. Hoofdt Leopold, 75 jaar, echtgenoot van Hosaer Amelia. Huwelijken.Delanghe Camiel, tolbeambte te Lillo, met Hacyaert Maria naaister te Beveren. Laleman Jules, landbouwer te S' Ricquiers, met Kinget Irma landbouwster te Beveren. Candaele Jerome, land bouwer te Beveren, met Devloo Maria bijzondere te Hondschoote. Men vraagt Bij Jules Callewaert, gareelmaker le Pope ringhe, vraagt men seffens goeden leerjongen, die wat den stiel kent. Timmermans-en meubelmakersknechten wor den seffens gevraagd bij Paul Nuyts, Donckèlestraat, te Hazebrouck. Men vraagt eenen leerjongen bij Camille Vandercruyssen, coiffeur, Gasthuisstraat, Poperinghe. evraagd 4 goede trouwe Schoenmakers. IJ Standvastig werkgoed loon. Inlich tingen bij Adolphe D'amour, Rekhofstraat, Poperinghe. UIT TER HAND TE ICO01' Twee Woonliiiïy.en, met 1 are 20 cent. grond, gelegen te Pope riiighe, in de Komstraat, bij tiet petrollema- gazijn van M. Amic Deroo. Voer alle inlichtingen, zich te wenden bij Honoré Truwant-Pyck, Groeningestraat Poperinghe. Over te nemen HOFSTEDEKEN met Woonhuis en af hangelijkheden, groot 9 gemeten, gelegen op Poperinghe, langs de Westvletereri-kals. Voor alle inlichtingen zich te wenden ten bureele dezer. PRIJSBOLLING. Westoutre. Op Zondag 31 Juli, bij Caron-Vion, ter herberg I)e Linde 20 prijzen bestaande in alle slag van land- bouwalaam: waarde 50 fr, GAAIBOLLINGEN. Crombeke.Op Zondag 14 Aügusti, ter herberg Het Kikkertje» bij I). Deschrevel. Oppervogel 10 fr. Zijdvogels 5 fr.Kal len 2,50 fr. Inleg. 65 cent. voor 2 bollen. Crombeke.Op Zondag 11 September, ter herberg De Hooge Zaag bij 1). Wijl- leman. Oppervogel 20 fr.; Zijdvogels 5fr. Kallen 5 fr.— Inleg 65 cent. voor 2 bollen. "J! -V, 1 I11 (iiiii!!iiiiinr-T(4!, bij G. Donche-Vandewynckel, Meessenstr. 2 Au Lion d'Or, bij Achille D'Amour, Vlamingstraat, Combat met de Buitenbol, it Au LiiHiiati'iir, bij Henri Carreye, Abeele-kalsiede, Te verhollen, schoone Hesp, i In '1 AViekje, bij Remi Vandelanotte, Ouderdom-kals. Schoon Konijn, gegeven door L. Larou, 5 En Cniulii'iniiH, bij Virginie Boucquoye, Me essen straat. Laatsten Tap, 6 In <ieii Wei-lkiiian, bij Medard Delbaere, Westvleteren-kals. OP ZONDAG 7" 00GST, Combat-boiling om een versche Hesp, in lien nieuwen lieizel, bij Désiré Claeys, Werfstraat. Üit ter band te koop, door uitscheiding, allerbeste Naaimachien Singer, 6 jaren gediend hebbendeeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellenringelma- chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele dezer. en Schoenwinkel, gelegen te midden de stad Yper, over te netnen. Inlichtin gen ten onzen bureele. Herberg met Werkwinkelgenaamd Inhei Riddershofte Dickebusch. Voor in lichtingen zich te wenden bij Mm8We Rom- mens, Groote Markt, Poperinghe. Te Svoop Bij Georges Vanbruwaene, suikerbakker, te Poperinghe, schoonen en goeden Tilbury, met lederen kap en schoot, nijzondere occasie. Te koop, peerdhar- D nasseuring in goeden staat, overdekte Traamkar op Ressort, voor peerd in ie spannendienstig voor alle koopwaren te vervoeren. Zoo goed als nieuw. Voordeelige voorwaarden. Inlichtingen ten bureeledezer. Üit ter hand te koopen, In den Werkman, bij Medard Delbaere, Schoon Herhergge- rief, stoelen, tafqls pinten, spiegels, enz. Ili'l schijn* dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Siliy. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. BERICHT. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij ten huize begeef voor het aftrokken au liior eu wijn. Door mijn goed werk en matige prij- en, hoop ik dooruwe aangename orders rereerd le worden. Casselstraat, 20, Poperinghe. LL'CIE VAASTAVLL. wonende bij hare moeder, I Ve Vanstavel, in de Watoustraat, heeft de eer te laten welen dat zij voorlaan uitgaat voor alle naai werk. Zij aanveerdt ook werk voor tehuis. Daar zij goed haren stiel kent, hoopt ij het vertrouwen harer kliënlen te ver re erven. Ida THAEYMAN, wonende bij hare ouders, Rekhofstraat, 37, te Poperinghe, heeft de eer te laten weten dat, na haren stiel geleerd te hebben bij bekwame perso nen, zij zich komt te plaatsen als naaister in witgoed (lingère), en alle werk aanveerdt dat dezen stiel aangaat. Zij kan verzekeren dat zij het tot ieders voldoening zal uitvoeren- De alom vermaarde Familie VERDONCK, Ban- I dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd I voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie of door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin- of volledige zak- breuk. Vraagt honderde adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen i, 2 en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze qojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenen en voeten.Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij kin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroeiing der ruggraat te genezen, noodig in dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis voor het maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik. M' Frangois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem- bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. En M1' Honore VERDONCK. bij de nieuwe post te Oostende, is sprekelijk -den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon Stevinplaats. Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in Je voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK hun ten huize van eenieder. Poperinghe, maikt van den 29jnli. Tarwe, liect. 16,80 - Rogge 12,00 - Haver 12,00 - Aardappelen, 100 k. 10,00- Boter <1° kil. 3,10 a 0,00. Kieren de 26, 2,25

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 3