BREUK iet 't Zomerseizoen Grand Assortiment A A IN BOL Ij AG NIETS NIEUWS UIT BEhGIE. Ingeschreven Jongelingen te Poperinghe, Bloedig drama te Wervick. Buitengewoon Assortiment Examens. d'articles riches pour Enfants Op Zondag 24 Juli 1910, -Groote COMBAT - B0LLIN6. HOPPE. BURGERSTANDEN VAN Feesten en Vermakelijkheden. Vette Geit te verhollen, OVER TE NEMEN, Aan de Schoenmakers. Terstond te psicliten Te Koop Men vraagt VRAAGT SAPO. Charles Bouthé-Gorselis, Notaris TIBURCE PROOT, Donderdag '28 Juli 1910, OVERSLAG VAN Philemon GHYSEL, Deze koopwaren zijn altijd in huis. MARKTPRIJZEN. voor de Militielichting van 1911. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36" 37 88 39 40 41 Adriaen Maurice Allard Joseph Artois Maurice Bafcop Cainille Beaudonck Lucien Beddeleem Arsène Beheyt Henri Bcvernagc Hector Blanckaert Maurice Blondeel Re mi Boeraeve Marcel Boeyaert Camille Bortior Maurice Bottiié Firmin Boudeweel Joseph Brabatfdts Arthur Cappelaere Achilie Caulier Nestor Clabau Camille Clabau Remi Claeys Julien Clecnewerck Georges s Colaert Joseph Colpaert Henri Cooren Alphonse s Dalloquin Marcel s Debruycker Auguste s Debyser Btnile Debyser Bit-hard Deckmyn Joseph Decoker Firmin Decoker Maurice Deconinck Florent Decor te Felix Decreus René Delbaere Albert Delbaere Jeróme Delbaere Omer Delporte Julien Delva Georges s. s. s. s. 42 Denys Edmond 43 Denys Julien 44 Depoorter Julien s. 45 Depuvdt Arthur s. 46 Deraedt Marcel vrijw. 47 Deroo Camille vrijw. 48 Deroo Cyrille s. 49 Deschodt Gaston s. 50 Devos Achille 51 Devos Julien 52 Duinelie Alphonse 53 Dutnelie Georges vrijw. 54 Duquesne Remi 55 Duthoit Maurice s. 56 Gheus René s. 57 Gombert Daniël 58 Gouden hooft Cyrille 59 Goussey Cyrille 60 Gythiel Valère 61 Halfmaerten Etneric 62 Handtpoorter Hilaire 63 Hauspie Wili s. 64 Herpelynck Gaspard 65 Hou spie Camille 66 Huygho Julien 67 Lauwers Daniël 68 Lebbe Albert vrijw. 69 Lebbe Etnile 70 Ledoux Jeróme 71 Lefever Leopold 72 Lermyte Jeröme 73 Lermyte Nestor s. 71 Lobeau Maurice 75 Logic Robert s. 70 Loridan Lticien 77 Lysy Henri 78 Maerten Leon 79 Maes Hector 80 Mahieu Henri 81 Mahieu Maurice s. 82 Marchal Julien 83 Marey Maurice 84 Marico Camille 85 Metsu Cyrille 86 Metsu Romain 87 Monteyne Louis 88 Nolredame Maurice 89 Orbie Achille 90 Papegaey Louis 91 Papin Maurice 92 Pattin Cyrille 93 Pauwels Alphonse 94 Quaghebeur Achille 95 Questroy Nestor 96 Ramout Jeröme 97 Rappelet Maurice 98 Sergie Floris 99 Seys Henri 100 Spetebroot Marcel 101 Taffin Arthur 102 Taffin Honoré s. 103 Th oris Alidor 104 Timperman Auguste s. 105 Top Maurice s. 106 Van Cayseele Remi s. 107 Vancayzeele Jeröme 108 Vancayzeele Maurice 109 Vandamme Hector s 110 Vanden Broucke Marius 111 VanhouckeJoseph 112 V'ansprangheMaurice s. 113 Vanstavel Hector 114 Vansteene Remi 115 Verbiese Julien 116 Vercruysse Omer 117 Verleye Georges vrijio. 118 Verraeesch Arthur 119 Verpoot Emile 120 Vitse Basile 121 Vitse Omer die moeien soldaat zijn. Demo] A lidore s. Totaal121, waarvan 5 vrijwilligers en 42 s Duidt deze aan die moeien soldaat zijn. De militieraad van Yper zal plaats hebben Iusschen 25" dezer De inlijving zal waarschijnlijk plaats hebben in Mei 1911. en 15" Oogst. STAD POPERINGHE. OP ZONDAG 17 JULI 1910, om 2 uren. GltOOTi: 600 ft*. Prijzen. ie Fr. Prijs 200 Fr. T Prijs 100 2 Prijzen van 50 Fr. 4 Prijzen van 30 Fr. 8 Prijzen van 10 Fr. OPGELET. Inschrijving voor de bolders van Stad 'S MORGENS, van 10 tot. 12 uren, ter herberg, A la Concorde bij Cyrille David. Voor de Vreemdelingen van 1 tot 2 uren, In St Gerardbij Julien Gouttenier. Inleg 1 fr. per peloton van 4 mannen. Een douanier schiet een man dood. Maandag namiddag, rond 3 ure, gebeurde er een bloedig drama op de grens-brug van Wervick, in de volgende omstandigheden: Ter gelegenheid van Komen kermis werd maandag in veel fabrieken van Wervick- Zuid (Frankrijk) niet gewerkt. De duiven- liefhebbers dier gemeente maakten er ge bruik van om alles te regoleu voor de aanstaande prijsvluchten. De genaamde Gustaaf Verbeke, wevergast, wonende in de cité Gratry, te Wervick-Zuid, was 's mor- gends heengegaan meteenige vrienden, dui- venliefhebbers gelijk hij. Te zamen gingen zij op weg naar Belgisch-Wervick. om er hunne duiven te gaan dragen. Twist met de douanen. Rond 2 1/2 ure namiddag trokken de dui- venliefhebbers terug naar huis met hunne ledige korven. Gustaaf Verbeke was in ge zelschap van de genaamden Henri Derhorre, Octaaf' Behagel en van eenige andere vrien den. Aan de grens-brug kregen de mannen twist met den douanier die van dienst was op Belgisch grondgebied, den genaamden Achiel Ghelen, 23 jaar oud. sinds twee jaar gehuwd. Naar er verteld wordt, waren de duiven melkers licht bedronken. Gustaaf Verbeke, die in België nog eene gevangenisstraf uit te boeten had, was fel gebeten op den doua nier Ghelen, met wien hij vroeger reeds meermaals getwist had over hot verbrijzelen van ruiten in de kabien, welke dient tot wachtpost voor de douaniers. Verbeke en zijne vrienden dachten dat. als zij op de grens-brug stonden, zij oji fransch grondge bied waren en dat de douanier tot daar niet mocht komen. Ook begonnen zij Ghelen uit te maken en uit te dagen, roepende: Eh- wel, gij die beweert de sterkste man van heel Wervick te zijn, kom u eens met ons meten Gevecht op de brug. De douanier nam de uitdaging aan en begaf zich op de brug. Men ziet van hier dat er een gevecht in regel volgde; de douanier, die een kloeke manskerel is, kon het even wel tegen de overmacht niet uithouden en hij ontving vuistslagen met. de vleet, niet echter zonder ook duchtige kloppen uit te deelen. Een der kollegas van Ghelen, de douanier Goeman, die zich aan de herberg De Zon bevond, kwam toegeloopeu en haalde zijnen makker uit de handen van de duivenmel kers. Goeman bekwam ook eenige vuistsla gen. Een doodelijk revolverschot. Volgens de getuigen vertellen, zou de doua nier Ghelen zijnen revolver getrokken en gezegd hebben Den eerste die nog vooruit komt, schiet ik neer! En volgens dezelfde verklaringen, welke nochtans door anderen tegengesproken werden, ging Gustaaf Ver beke op Ghelen toe. De douanier loste een schotVerbeke werd door den kogel in volle borst getroffen, eenige centimeters onder de linkerborst. De kogel moest het hart ge raakt hebben, want de ongelukkige viel loodzwaar ten gronde. De volkswoede. Op hot gerucht van de losbranding waren er talrijke personen toegesneld, die eene pijnlijke gewaarwording hadden toen zij op de brug het lijk zagen liggen van den onge- lukkigen Gustaaf Verbeke. Al de toeschou wers schoten in gramschap tegen de doua niers, en verscheidenen hunner liepen naar de kabien van den post, en verbrijzelden er de ruiten cn de ramen. De gendarmen kwa men gelukkig in tijds met liet geweer in de hand, en konden door hun krachtdadig op treden erge tooneelen voorkomen. Het lijk werd naar het gasthuis van Wervick (België overgebracht. Het parket. Gedurende heel den namiddag stond er op de plaats waar het drama gebeurde eene onafzienbare menigte. De gendarmen hadden werk genoeg om de overtalrijke nieuwsgie rigen gedurig achteruit te drijven, te meer daar er gevreesd werd dat men nogmaals zou beproeven den douanierspost te over rompelen. Ten 5 1/2 ure kwam het parket van Yper ter plaatse. Al de personen die ooggetuigen geweest waren van het drama en al degenen die er eenige inlichtingen of bijzonderheden konden over geven, werden door den onder zoeksrechter ondervraagd, waarna de ma gistraten naar Yper terugkeerden. Het slachtoffer. Gustaaf Verbeke was slechts 28 jaar oud hij was ongehuwd en woonde met zijne oudersin de cilé Gratry, niet verre van de atie van Wervick-Zuid. De jongeling was de derde van een huishouden van negen kinderen, zeven jongens en iwee meisjes. Men oordeele over de droefheid der ouders toen zij het nieuws thuis kregen dat hun zoon, die 's morgends vol leven en gezond heid thuis weggegaan was, zoo vreeselijk aan zijn einde gekomen was. Uit de lijkschouwing bleek dat de kogel het lichaam dwars door boord had en was blijven zitten in de klee deren van het slachtoffer. Het slachtoffer is woensdag morgen om 6 ure, te Wervick-België begraven geweest. Het geval van den douanier Ghelen. Volgens de reglementen zijn de douaniers verplicht, indien zij aangevallen worden. nmiddelijk van hunne wapens gebruik te maken. Zij moeten niet eerst in de lucht schieten, maar wel zonder verwittiging naar den aanvaller vuren. Ook zal Aehiol Ghelen niet door het gerecht verontrust worden. Naar het schijnt zal hij verplaatst worden en heeft men hem laten kiezen tus- schen Brugge, De Panne en Veurne; hij zou deze laatste stad als verblijf gekozen hebben, om dichter bij zijne familie te zijn. Het volk en de douaniers. Zooals wij reeds zegden, was de volksme nigte zeer opgewonden tegen de douaniers. Maandag avond kwamen de vrienden van het slachtoffer tot aan de grens, en vandaar riepen zij allerlei scheldnamen naar de bel gischegendarmen en douaniers. De veld wach ter Catry en vooral M. Dorny, burgemeester van Frattsch-Wervick, gelukten er in de opgewonden mannen tot rede te brengen, en alzoo nieuwe erge tooneelen te voorkomen. van witte lederen en satinetten staffers, inolièren en bottinen aan ongelooflijk goed- koope prijzen Gansch nieuw assortiment voor geheel het zomerseizoen van pracht- schoenen voor Heeren, Damen en Kinders, in alle prijzen en allen aard. CHEVREAÜ RINGEL- en KNOP- BOTTINEN te beginnen aan 8,5o fr. In de Gouden Schoen, bij 558 '.Et VS"~ FREMAL'LT, bij de Gendarmerie, 56, Veurnestraat, Poperinghe. STADSNIEUWS. Ilond gevonden. Een zwarte kort- haarige hond, met bruine pooten en korten steert is Zaterdag namiddag tehuis gekomen bij M. Alph. Vanoverbeke, In 't Burgers welzijn. Gasthuisstraat. Men mag hem daar komen terug halen. Porle-nionnaies gevonden. Zondag namiddag werd op de groote markt, om trent bij het politie-bureel, een porte-inon naie gevonden met boven de 5 fr. erin. Maandag avond werd in de Caroussel van M. Overmeer-Lagae, een porte-monnaie gevonden met eene kleine som erin. Beide berusten in het politie-bureel. is meer aan te bevelen togen Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting- en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. l id Westoutre. Brand eener hof stede. Tegen de grenzen onzer gemeente, op het grondgebied Boeschepe, is Woens dag morgen op de hofstede bewoond door de echtgenooten Goudenhooft-Joye, eene er ge brand uitgebroken. De vrouw ging rond 4 ure naar buiten om iets te halen toen zij uit het zolderdak rook zag opstijgen. Sef fens werd het alarm gegeven, doch tegen dat men de kinders verwittigd en gered had stond alles in laaie vlam. Woonhuis, peerde- koei- en zwijnestallen brandden gansch af Het oidangs gesticht pompierskorps van Westoutre kwam ter hulp en dank aan hun onverpoosd werken kon de schuur gevrij waard worden. Geheel den inboedel van meubels, kleederen, alaam is in den brand vernield. Men rekent de schade op ongeveer 30.000 frank. Er bestaat verzekering. De oorzaak is onbekend. Een kalf en een zooger zijn cok in den brand omgekomen. Y% iitou.- Inhuldiging van het Vaan del der Vereenigde Wapenbroeders. Op Zondag 31 dezer, heeft op onze gemeente de plechtige inhuldiging plaats van het Vaandel geschonken door Z. M. den Koning aan de Maatschappij De Vereenigde Wa penbroeders. Plechtige feestelijkheden zullen te dezer gelegenheid plaats hebben. Een stoet samengesteld uit 30 groepen, zal zich ontniddelijk na de aankomst van beide i rams, rond 4 ure, vormen, in optocht trek ken door de straten van het dorp en op de plaats in oogenschouw genomem worden door don Kolonel-Bevelhebber Coveliers van het 4e linieregiment en de gemeente- en vreemde overheden. Om 5 ure plechtige overhandiging van het Vaandel, gevolgd van de overhandiging der eermetalen aan de HH Voorzitters der deel nemende maatschapi>ijen, welke vriendelijk verzocht worden zich op de kiosk te willen begeven Orde van den Stoet .- 1. Veiligheidsrui- ters, 2. Steenvoorde, Stadsharmonie, 3. Steenvoorde, Vétérans, 4. Poperinghe, Oud- Soldaten, 5. Woesten, De Ware Vaderlanders, 6. Poelcapelle, Oud-soldaten7Oostvleteren Muziek, 8. Oostv leteren, Oud-Soldaten, 9. El- .erdinghe, Oud-Soldaten Gilde, 10 Gheluwe, De Wapenbroeders, ll.Wervicq, LaPatrie, 12. Wevelghem, Oud-Soldaten, 13. Leysele, Muziek, 14. Leysele, Oud-Soldalen, 15 Po peringhe, Geen hoogmoed maar broederliefde, 16. Loo, Oud-Soldatenbond, 17. Ghyverinc- hove. Voor Vorst en Vaderland, 18. Rous- brugge, Muziek, 19. Pollinchove, Oud-Sol daten, 20. Iseghem, De Ware Vaderlanders, 21. Westvleteren, Oud-Soldaten, 22. Rous- selare, Oud-Soldaten, Leopold II, 23. Alve- ringhem, Oud-Wapenbroeders, 24. Zonne- beke, Eendracht maakt Macht, 25. Yper, Oud-Soldaten, 26. Poperinghe, Stadsharmo nie, 27. Watou, Muziek, 28. Watou, Ver eenigde Wapenbroeders, 29. Gemeenteraad, 30. Kolonel en Staf. Ontniddelijk na de overhandiging van het Vaandel en de ont binding van den stoet Groot Concert 1Door de Stadsharmonie van Poperinghe. 2. Door de Muziek van Rousbrugge. 3. Door de Muziek van Steenvoorde. Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar den Ba zar, bij Sansen-Decorte, Poperinghe. Schoone gedraaieh Tafel poolen aan 1,50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. Groote keus van lierkestoelen. Merckëm. Gewond. De genaam de Charles Leeman, kooibaas te Merckern, heeft maandag, voor eene nietigheid van Ch. Mackelberghe, gezegd Hoornaert, twee ferme kappen van een handmes gekregen. Hij bekwam ijselijke wonden aan het voor hoofd en onder den arm. De geneesheer heeft ze moeten toonaaien. Aoorclsehole. Laffe streken. Noordschote-l'oescle begint sinds eenige dagen eene droevige vermaardheid te krij gen. 't Is reeds sedert eenige maanden dat er alhier eene veete ontstaan is tusschen eenige boeren door 't ontpachten van eene brokke land. 'tVuur was ontsteken'i Smeul de maanden lang, om al met eens in volle kracht uit te breken. Waarschijnlijk door opruiing van eenige onbedachte, ezelachtige slimmerikken gebeurd er't eene achter 't an dere. Verleden week werd een der poesel- sche boeren door 'nen anderen, geholpen door eenige mannen, aangevallen toen hij 's avoüds met zijnen velo naar huis reed. Hij heeft eene ferme takkeling gekregen zoodat hij eenige dagen te bed moest blij venEu zie wat er nu in den nacht van maandag tot dinsdag gebeurd isTwaalf schoone melkkoeien, toebehoorende aan den andbouwer Vandoorne (de vermoedelijke aanvaller van verleden week) zijn verminkt geworden. De elders (uiers) dezer twaalf ongelukkige dieren zijn met vitriool begoten geweest Welke ijselijke beestigheden Daarmee nog niet tevreden, zijn waarschijn- ijk dezelfde deugnieten naar den vlasgaard van Vanderjeught gegaan en liebbnn dezen gansch opengestrooid 't Is oprecht kinder achtig alzoo malkaars goed te vermooscheu! Brugge. Assisenhof. Camille Denys, 32 jaren oud, geboren te Beveren- bij-Rousselare, nu verblijvend te Oostende, is dinsdag door het assisenhof van West- vlaanderen, voor moord met voorbedacht heid gepleegd op zijne schoonzuster Florence Renty, ter dood veroordeeld geweest. Oostende. MoordpogingZe kere Karei Denys, werktuigmaker, te Brus sel wonend, was over 2 jaar getrouwd inel een 1 "jarig meisje, Martha B. van Oosten de. Gedurig mishandeld, was het meisje over eenige maanden gevlucht en naar Oostende teruggekeerd. Haar echtgenoot schreef haar om het gezamentlijk leven te hernemen maar het meisje weigerde. Zon dag kwam hij naar Oostende, zocht er zijne vrouw op en plofte haar een dolk tot den hecht in den rug. De vrouw viel doodeljjk gekwelst ten gronde. De dader kon aange houden worden. Carnières. O moeder. Woensdag heeft er over de gemeente een geweldig on- weder gewoed, dat oorzaak zijn zal van den ondergang van menigen landbouwer. Op de gehuchten Gade en Collarmoüt zijn de vel den volkomen verwoest door den hagelvan len oogst, die veel beloofde, blijft er hoege naamd niets meer over. De tabakoogst, die reeds veel geleden had door vroegere onwe- ders, heeft nu den genadeslag gekregen kortom, de aangerichte schade is omere kenbaar. Es ii«>t geloofüjk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. M. Bulaye Maurice, van Beveren, (bij Rousbrugge) heeft met goeden uitslag zijn examen afgelegd van candidaat in natuur wetenschappen, tweede proef, in de faculteit van geneeskunde. M. De Heegher Arthur, van Watouheeft met goeden uitslag zijn examen afgelegd van candidaat in natuurwetenschappen, derde proef, in de faculteit van geneeskunde. M. Keukelinch Emile, van Poperinghe, heeft met goeden uitslag zijn examen afge legd van candidaat in wijsbegeerte en lette ren, eerste proef, in de faculteit van wijsbegeerte en letteren. M. Vallaeys Achille, van Westcappelle. heeft met goeden uitslag zijn examen af gelegd van candidaat in veeartsenijkunde tweede proef. Alle vier zijn oud-leerlingen van S' Stanis laus-college, alhier; de drie eerste legden hun examen af in de Katholieke Hooge school te Leuvende vierde in de vee artsenijschool van den staat te Cureghem. M. Vanhee Joseph, van Loo, heeft met groote onderscheiding zijn examen afgelegf van candidaat in natuurwetenschappen, tweede proef, in de faculteit van geneeskun de. M. Coene Daniel, van Dickebusch, heeft met onderscheiding .zijn examen afgelegd van candidaat in natuurwetenschappen voorbereidend tot de geneeskunde en van candidaat in geneeskunde, eerste proef. Onze beste gelukwetischen. SPORT. Wielrijden. De Ronde van Frankrijk.4e Tocht. Zaterdag moesten de rijders den weg Belfort- Lyon afleggen, 309 km. In dezen tocht komt den gevreesden Ballon d'Alsace. Ziehier de orde der aankomst te Lyon 1. Fr. Faber, om 12 u. 44 m., 2. Ernest Azzini, op eene lengte, 3. Trousselier, op 1 wiel, 4. Godivier, op 1/2 wiel, 5. Blaise op 1 lengte, 6. Bettini, 7. Louis Azzini, 8. Saillol 9. Garrigou, 10. Cornet, 11. Crucbon, 12 Era. Paul, 13. Charpiot, 14. Petit-Breton 15. Dortignac, 16. Paulmier, 17. Deloffre 18. Ern. Geoiget, 19. Lafourcade, 20. Van Houwaert, 21. Lapize, 22. Lannoy, 23. Mai- tron, 24. Leonard, 25. Pardon, 26. Rion 27. Ringeval, 28. Cognat, 29. Fleury, 30 Pothier, 31. Privat, 32, Leblanc, 33. Du- mont, 34. Guyon, 35. Mathonat, 36. Crup- pelandt. Van Houwaert en Lapize hadden beide tal ongevallen van bandspringen. 5e Tocht Lyon-Grenoble, 311 km. Maandag werd de vijfde tocht der ronde be twist, nog 73 mededingers namen er deel aan. Zij vertrokken orr. 3 ure 's morgends. Het weder was prachtig. Ziehier de orde der aankomsten1Lapize, om 1 U. 43 m.2. Cruppelandt, om 1 u. 45 rn., 3. Van Houwaert, om 1 u. 50 m., 4. Petit- Breton, op eene lengte, 5 Dortignac, 6. Fr. Faber, 7. Garrigou, 8. Bettini, 9. Cruchon, 10. Paulmier, 11. Blaise, 12. Deloffre. Lapize, de overwinnaar, heeft de afstand afgelegd in 10 uren 43 min., met eene ge middelde snelheid van 29 km. 16 meters per uur. 6e TochtGrenoble-Nice, 346 km. 71 rijders nomen liet vertrek. Uitslag 1. Maitron, ten 2 u. 46. m. lis., 2. Cruppelandt, op 19 s. 1)5, 3. Blaise, op 2)5, 4. Van Houwaert, ten 2 u. 52 min., 5. Garrigou, 6. Petit-Breton, 7. Ernest Faber, 8. Lapize, 9. Frans Faber, 10. Godivier, 11. Cruchon, 12. Deloffre, 13. Dortignacq, 14. Trousselier, 15. Bettini. 16. Menager, 17. Leblanc, 18. Paulmier, 19; Saillot, 20. Emile Georget, 21. Cornet, 22. Ringeval, 23. Al- bini. 7a Tocht. Nice-Nimes, 345 km. 64 Rijders nemen het vertrek. u'itslag: Frans Faber, ten 2 ure 58; 2. Paulmier, ten 3 ure 2 min.; 3. Lapize, op 1/4 wiel4. Trousselier, op 1/4 wiel 5. Garrigou, op 1/2 lengte; 6. Ernest Azzini, op 1 wiel7. Godivier, op 1/2 lengte8. Cruppelandt9. Ernest Faber10. Cruchon 11 Dortignacq; 12 Blaise; 13 Einile Geor get; 14. Van Houwaert; 15. Deloffre. Algemeene klassement na de 76 étape 1 FraDS Faber, 24 p., 2. Garrigou, 40 p., 3. Lapize, 45 p., 4. Van Houwaert, 52 p., 5. Cruchon, 64 p., 6. Blaise, 80 p., 7. Trous selier, 86 p., 8. Godivier, 91 p., 9. Ernest Paul, 92 p., 10. Cruppelandt, 94 p., Wat zij tot nu toe gewonnen hebben. Faber 1735 fr., Lapize 875, Cruppelandt 850, Van Houwaert 610, Garrigou 550. Maitron 450, Cruchon 420, Georget 400, Ernest Paul 340, Azzini 285, Blaise 225, Trousselier 225, Cornet 200, Petit-Breton 160, Lafourcade 140, Godivier 100. Veurne (Velodroom). 2urenkoors van Zondag 10 Juli voor beginnelingen met pre- mien alle 5 km. 1. Vandebroucke Harelbeke, met 8 pre- mien, 2. Mestdag, id. 3 premien, 3. Decaes- tecker, Proven, 2 premien, 4. Huyglie C. Veurne, 5. Bonavanture Julien, Veurne, 6. Bostoen, Kortrijk, (opgegeven). In de 2 uren werden 65 km. afgelegd. De derde plaats behaald door den jongen rijder Decaestecker van Proven is voor dezen zeer roemrijk. Yper Zondag 24 Jidi Koers voor beroepsrenuers afstand 100 km. Prijzen 150, 100, 75, 40, 20 en alle 5 km. eene pre mie van 5 fr. Zijn aangeworven Vander Stuyft Arthur, wereldrecordman, Masselis Jules, winnaar der Ronde van België, Defraoye Odiel, kam pioen van Vlaanderen, Vanden Berghe René, winnaar van Brussel-Iloubaix, Verschoore Omer, Moorslede, Buysse Marcel, St-Denis- Westrem, Barendse J. Antwerpen, Burg- grave, Kortrijk, Carpcntier, Rijssel, Spies- sens Alfons, Boom, Brutin. Karreveld. De kampioenschappen der wereld, worden op 17, 21 en 24 juli op den velodroom van Karreveld gereden. Babys et Bottines en mortné, peau, mortdo- vernis, bronze, chevreau-bleu, etc en jer 2me choix, h des prix trés avantageux. Au Soulier d'or, chez itiilSAT-ï'TïE- YIALLT, prés de la Gendarmerie, 56, rue de Furnes, Poperinghe. VLIEGEN. Jan Olieslagers koning der lucht Met zijn vlucht van verleden Vrijdag, 3 uren en eenige minuten, was hij niet tevreden; hij heeft beter willen doen. Zondag is hij te Reims weer in de lucht gestegen, en is er niet uitgekomen, dan toen 'lij 392 km. 750 meters had afgelegd, in andere woorden, hij deed zonder te landen, een tochtje van 5 u. 31 min. Koning Albert die van de laatste belang rijke, proeven van Olieslagers kennis geno men had, heeft Jan een telegram ter geluk- wenschiug gezonden, daarbij zijn beste wcDschen voegend voor zijne toekomst. In 't geheel heeft Olieslagers in de vlieg- week van Reims, 42,000 fr. gewonnen. Jan Olieslagers is in België teruggekeerd om aan de vliegweek van Brussel te komen deelnemen. Oostende. Jan Olieslagers is door den bestuurder der kursaal aangeworven om hier 8 dagen te vliegen. Date nog niet gekend. Van Hasselt naar Brussel. De vlie ger Lanser is maandag avond in de tentoon stelling van Brussel toegekomen Hij was uit Hasselt vertrokken. Bij 't nederdalen werd zijn toestel wat beschadigd. Hoogtcrecord. Zondag vloog Walter Brookins te Atlantic City, Vereenigde sta ten, 1830 meters hoog. De vlieger Rolls gedood. Te Bourne mouth werd dinsdag eene vliegweek geopend. De gekende vlieger Rolls is gevallen, op 't oogenblik dat hij boven de groote tribuun zwenkte. De ongelukkige bleef op den slag dood. Men zal zich herinneren dat Rolls on langs wegen weer over het Kanaal gevlogen heeft. Doodelijke val. Sedert eenige dagen deed M. Kinet. Belg, vliegproeven te Gent. Zondag morgen was'hij van zin naar Oosten de te vliegen. Hij vertrok en was nog geen 20 meters hoog of hij plofte loodzwaar ten gronde. M. Kinet is vrijdag gestorven. Zijn machien werd gansch vernield. Nog ongevallen. In de vliegweek van Reims, is zaterdag eene vrouw, Mad. Laro- che, neergevallen en doodelijk gekwetst. Te Rijssel is donderdag de vlieger Cattaneo neergevallen hij was gekwetst maar niet gevaarlijk. Zijn toestel is erg beschadigd. De vliegmeeting van Brussel.Voor de vliegprijskanpen, die van 23 juli tol 4 Oogst op het plein te Stockel zullen plaats hebben, zijn er voor meer dan 135.000 fr prijzen uitgeloofd voor de langste vluch ten, samengerekend, een prijs van 10,000 fr. en een van 5,000 f r.prijzen van het hoogste vliegen, 6,000, 3,000 en 1,000 f r.de langste vlucht, 5,000 cn 2,500 fr.vluchten met reizigers, 3,000 en 2,000 fr.landingsprijzen, 2,000 en 1,000 fr.snelheidsprijzen, 2,000 en 1,000 fr., enz. Er is ook nog een bijzon dere prijs van 20,000 fr. uitgeloofd door den Aëro-Club van België» een van 10,000 fr., verscheidene schalen en andere geldprijzen. Foothnil. Cambiers genezing.Na langen tijd ter verpleging in eene kliniek te Brussel overge bracht te hebben waar hij de beste zorgen genoot, zal de uitmuntende center-half, zaterdag 23 dezer, terugkeeren naar Brugge, waar hij door zijne menigvuldige vrienden met geestdrift zal onthaald worden. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken Stad Gent. (1896) 139e Trekking. 9 Juli 1910. Do bijzonderste prijzen zijn gewonnen door de volgende nummers S. 6456 N. 17 Fr. 150 000 S. 12725 N. 7 1000 S. 10171 N. 17 500 S. 8012 N. 12 250 S. 12725 N. 2 250 Nummers uitbetaalbaar met 150 fr. 12676 4 15510 17 6119 18 27346 16 19547 18 649 13 6456 9 23273 8 1906 20 12192 22 12373 10 15625 20 649 9 557 16 169-19 25 27819 3 19547 23 15625 5 649 25 12725 14 Nummers uitbetaalbaar mei 100 fr. 14817 11619 12725 6456 10171 15625 557 23273 27819 20824 10576 1264 1800 13826 18224 27340 26279 16949 4778 19547 12492 14962 649 12676 15510 16700 15101 20459 12373 8012 1906 6119 8360 8t»«l Aiit\v<>r|»«>». Leening van 183.440.000 fr. (1887). 139e Trekking. 9 Juli 1910. Obligaties uitkeerbaar met 1 Juli 1911. 1. 184 n. 10 uitkeerbaar met Fr. 150.000 1 6835 n. 5 2500 S. 58015 n. 6 1000 S. 6835 n. 25 500 S. 64256 n. 8 500 Zijn uitkeerbaar met 150 fr. 899 8 14081 11 39229 3 71070 7 899 13 20136 22 51244 22 71070 15 6446 11 33216 3 60321 10 10769 13 36796 1 70488 18 12061 25 36790 12 70930 1 Nummers uitbetaalbaar met 110 fr. 184 899 1476 1893 3948 4308 4917 5643 5663 5773 6306 6446 6835 7772 9201 9356 10769 12001 12679 14065 14081 14248 14813 17849 20136 22771 23710 23875 24558 25863 26524 27855 28227 29024 29748 30746 39229 40026 40231 41418 41681 41999 42433 43894 50048 51244 51693 55099 58015 60321 63191 64256 64628 67091 67982 70488 70619 70930 71005 71070 72595 72730 73304 33216 36790 37626 38009 35516 In den IBavermuis, bijGustave Bourgeois, Bellestraat. In geval van slecht weder, zal men binnen bollen. Aalst, 9 juli. Bij het einde der week schijnt de markt iets vaster ter oorzake van het aanhoudend dn gunstig weder beschikbare waar noteert 95 fr., nieuw gewas 65 - 67 1/2 fr. De toestand der hoploch- tingen is nog voldoende. Brussel, 13 juli. Markt kalm geworden Aalst 57 1/2 tot 60 fr., Poperinghe, 52 1/2 - 55 fr.; de beurs eindigde met dalende stemming. Poperinghe, 15 juli. Heden is de handel iets of wat verbeterd: stadshop noteert 55 fr., dorpen in tegendeel 47 1 \i tot 5o fr. Reeds ontwaart men bloei- sel in Witte Rankover het algemeen staan de hoptuinen goed. POPERINGHfc, van 10 tot 17 Juli. Geboorten. Anna Lefever, d. v. Aloise en Leontine Degruyter. Bertha Adriaen, d. v. Jerome en Maria Rouseré. Gilbert Danneel, z. v. Livin en Emma Pareyn. Marie-Jeanne Delbaere, d. v. Jéróine en Marie De Cat. Huwyksbclofle.Omer Stecüele, leurder met Victorina Dehaene, werkster, beide te Poperinghe. Huwelijken.Valère Moncarey, 26 jaar, handelsagent te Antwerpen met Antoinette Sansen, 20 jaar, bijzondere zonder beroep te Poperinghe. Maurice Desmytter, 33 jaar, buurtspoorwegbediende met Amelia Riem, 31 jaar, dienstmeid, beide te Pope- inghe. DICKEBUSCH, van 29 Juni tot 13 Juli. Geboorte. Desmedt Marcel, z. v. Henri en Emma Legrand. Ylen zegt dat de suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. STAATSBLAD. Bij kon. besluit wordt het burgerlijk eere- teeken. medalie van le klas verleend aan M. A. Sticker, burgemeester te Reninghe, tot belooning voor de diensten door hem bewe zen gedurende eene loopbaan van ruim 25 jaar. Meng'elin.g'en. Te haastig. Madame Raasmans, de vrouw van den advokaat, gaat op reis. Raasmans drukt haar in de armen. Allo, goei reis. Trees!... zegt hij. Klein Jefken staat er bij en zegt: Eu kom gauw terug, mal... Houd uwen toot gij, snotneus, zegt menheer Raasmans. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Burecle van De Poperingiienaar gedrukt, worden gratis hier ingelascht. PR1JSB0LLING. Westoutre. Op Zondag 31 Juli, bij Caron-Vion, ter herberg De Linde 20 prijzen bestaande in alle slag van land bouwalaam: waarde 50 fr. GAAIBOLLING. Crombeke. Op Zondag 24 Juli, ter herbergen In de Nieuwe herberg» en »In het vliegende peerd Inschrijving van 4 tot 5 ure namiddag.15 frs. prijzen. loebehoorende aan Camille Butaye en 15 frs. In i.aiiimcljc. bij Gustavo Debruyne, Werfstraat. Pacht, sedert twee jaar ingegaan, van deel van woonhuis, meriagie-goederen en rond i s 2 gemeten land gelegen te Watou, bij de Casthuis Molen en gebruikt door Leonard Dekien. -■ Insgelijks over to nemen beesten, vruchten en alaam. Uit ter hand te koop, door uitscheiding, allerbeste Naairnachien Singer, 6 jaren ediend hebbendéeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellen; ringelma- cliien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele doZer. Helgelen Schoenwinkel, gelegen te midden 'V de stad Yper, over te nemen. Inlichtin- >n ten onzen bureele. j rerberg met Werkwinkelgenaamd In het 11 Riddershof -' te Dickebusch. Voor in lichtingen zich te wenden bij Mme We Rom- mens, Groote Markt, Poperinghe. nen Tilbury, in goeden staat, met lederen )j kap en schoot. Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer. rjijzondere occasie. Te koop, overdekte D Traamkar op Ressort, voor peerd in te spannendienstig voor alle koopwaren te >rvoeren. Zoo goed als nieuw. Voordeelige voorwaarden. Inlichtingen ten bureeledezer. Timmermans-en meubelmakersknechten wor den seffens gevraagd bij Paul Nuyts, Donckèlestraat, te Hazebrouck. Men vraagt Bakkersgasthuur 5 tot 15 fr. te maande. Inlichtingen ten bureele dezer. Schoenmakersknechten worden gevraagd bij Valère Dezuttere, Ypèrstraat, 40, oud huis Adolphe Vandecasteele-Leroy. Men vraagt eenen leerjongen bij Camille V and ercruyssencoi f f eurGasth u isst raat, Poperinghe. Gevraagd 4 goede trouwe Schoenmakers, Standvastig werk goed loon.Inlich tingen bij Adolphe D'amour, Rekhofstraat, Poperinghe. Goeden Lattensplijter wordt gevraagd bij Victor Ridez, Steenvoorde, Frankrijk, 25 Centiemen per boiulel en de kost. Men vraagt twee Wagenmakersgasten, bij Leroy-Lampe, te Lambersart bij Rijssel. BERICHT AIodm Ehiraiii. wonende ter herberg O. H. Boompje, laat weten dat hij op Zondag 31 Juli. per camion naar Veurne pro cessie rijdt. Die begeeren mede te rijden, worden verzocht hem het te laten weten. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij ten huize begeef voor het a ff rekken van hier en wijn. Door mijn goed werk cn matige prij- en, hoop ik door uwe aangename or&ers vereerd te worden. Casselstraat, 20, Poperinghe iAJcïÜ VANSTAVEL, wonende bij hare moeder, W' Vanstavel, in de Watoustraat, heeft de eer te laten weten dal zij voortaan uitgaat voor alle naai werk. Zij aanveerdt ook werk voor tehuis Daar zij goed haren stiel kent, hoof zij het vertrouwen harer hliénten te ver werven. KANTOOR VAN DEN TE WOUMEN. om 3 ure namiddag, WOlJ§IEi\, aan de Tramstatie, in de te verkoopen herberg A i.a Concorde» Koop 1. Woonhuis en H. 0-13-45 ca. erf niet ingesteld. Koop 2. H. 0-06-90 ca. Bouwgrond, slechts ingesteld Koop 3 Suikerijdroogerij en H. 0-05-10 ca erf niet ingesteld. Koop 4. H. 0-45-85 ca. Weide, slechts ingesteld 1500 Ir. Koop 5. II. 0-46-25 ca. Weide, slechts ingesteld 1500 Koop 6. II. 0-16-50 ca. Bouwgrond, slechts ingesteld 1000 Koop 7. H. 0-16-30 ca. Bouwgrond, slechts ingesteld 1000 Koop 8. H. 0-16-10 ca. Bouwgrond, slechts ingesteld 1000 Koop 9. II. 0-19-80 ca. Bouwgrond, slechts ingesteld 1400 Met. tusschenkomsl va?i den Notaris TOMMELEIN, te Cortemarck. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doet uwen voorraad op bij »Au Pont de l'Yser te ROUSBRUGGE die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 24 FRANKEN het 1000 kilos, uit het schip op wagon geladen. Bij hem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor u i twegen en ZAND voor metsers paveerders j Genezing zonder operatie. De alom vermaarde Familie VERDONCK, Ban dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen* Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als'een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie of door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde voor het ophouden eener begin- of volledige zak- breuk. Vraagt honderde adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen 1, 2 en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen.1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzoa der met 't recht- maken van alk misvormde lid maten, zooals misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenen en voeten.Bijzon dere T oestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij kin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroeiing der ruggraat te genezen, noodij) in dit geval. Buikbanden. Bijzonder Huis voor het maken van Buikbanden voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking van den buik M' Fr&QQois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. Én M1' Honore VERDONCK, bij de nieuwe pos* te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag 111 het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaat^ Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in de vooYmiddag. Op verzoek begeven de h eeren VERDOS^ hun ten huize van eenieder, Poperinghe, markt van den 15 juli Tarwe, heet. 16,80 - Rogge 12,00 - Ha* 12,00 - Aardappelen, 100 k. 12,00-Boter' kil. 3,00 a0,00. Eieren de 26. 2,20 Yper, 9 juli. Tarwe 21,00 a il.'T rogge 14,00 a 14,25; haver 17,00 a 17,q aardappelen 8,00 a 10,0 boter 2,80 al»A eieren 2,45 a 0,00. Rousselaere, 12 juli. Tarwe 18,^. 20,00; id. roode 18,50 a 19,00; rogge 'V

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4