SAUSEN DEUKTE BREUKEN iet 't Zomerseizoen Vlamingen, viert den 11n Juli. Ten to ons telling. flIEUWS UIT BEIiGlE. I PTQ 1S meer aan te bevelen tegen .11 H i Bloedsgebrek. Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting n alle Ziekten door overlast veroorzaakt, lan de VERSTERKENDE PILLEN. (AAN BOLLING Wetensweerdigheden. HOPPE. Buitengewoon Assortiment BUKGEHSTANDEN YAN J TELEEFOOH 16. IN 'T PARADIJS pJÏGAflEY, Poperingh van rauwe en gebrande KOFFIES, Suikers en Siropen. Aan de Schoenmakers. ALLE VISSCHER80ER1EF, IN DEN BAZAR bij Sanseii Becort Men vraagt Charles Bouthé-Corselis jaarlijksche CombatbolSing op heden Zaterdag, op Pameltje-Dinsdag, eesten en Vermakelijkheden, j Genezing zonder operatie MARKTPRIJZEN. Op dien heugelijken dag moet geheel Vlaanderen vieren en het zal vieren. Wel is waar er zullen uitnemingen zijn hier van onverschilligendaar van ontaarden en elders van onwetenden. De leden van het Christen Vlaamsch Verhond mogen tot geen van die drie toebe- hooren, bijzonderlijk zij die het bestuur eener afdeeling in handen hebben. Vlamingen iaat de Vaderlandsche vlagge op uwe huizen wapperen. Richt stoeten in en feestvergaderingen. Gaat naar Dankmis en Vaderlandsch Ser moen. Zingt uwe schoone vlaamscho liederen Dat de klokken luiden, de muzieken spelen, 't Weze Hoogdag gansch Vlaanderen door. De grond, dien gij betreedt, weze u heilig! Hij is vruchtbaar gemaakt met het zweet uwer vaderen, en vrijgekocht met hun bloed Uwe moedertaal weze u dierbaar! Gelijk gij nu spreekt, spraken uwe vaderen, van over eeuwen. Ja,in 1302 klonk de vlaamsche strijdkreet: Vlaanderen den leeuwals een donder in de liooren der vechtende en vluchtende Franschen. Uwe kristen vlaamsche zeden, blijft eraan getrouw Keert den rug naar 't bedorven zuiden. De volkeren die godsdienst en zedelijkheid ver loochenen, loopen naar den afgrond. Gaat Vlamingen, uwe eigene vlaamsche wegen Gedenkt de groote daden van 't voorgeslacht en viert eendrachtiger dan ooit den 11 Juli, verjaring van DEN GULDENSPORENSLAG Op Maandag en Dinsdag van de kermis- week ziet men, boven de deur van ons Stadhuis Tentoons telling prijken. Wat stelt men daar ten toon Laat ons ingaan en zien. In de middenzaal boven, zien wij de werken tentoongesteld der leerlingen die de Akademie of Teekenschool gevolgd hebben gedurende het laatste winterseizoen. Het zijn de beste werken en daarom verdienen zij van dichtbij onderzocht te worden. Volgens de verschillige klassen, ook vol gens den ouderdom der leerlingen en het ambacht waarin zij zich schikken te vol maken, kunnen die werken in verschillige groepen verdeeld worden. Wij bemerken, vooral bij de jongsten, eene gausche verzameling teekeningen van deuren en vensters met de beschrijving erbij van het gebruikte hout. Zeggen wij maar aanstonds dat dit, voor een leerling timmerman van het grootste nut is. De lijnteekeningen zijn wel gemaakt. Onder de teekeningen die de blokken voorstellen, even als deze der hoofden, zien wij sommige die ons treffen door de zuiver heid der lijnen, alsook door de netheid der Rekening, wat zeker maar door groote zorg en oplettendheid kan verkregen worden. Het is vooral in dit vak dat sommige nog zeer j mge teekennaars zich onderscheiden. Wij wenschen hun geluk en zetten hen aan om alzoo voort te doen. De teekeningen van twee schildersgasten toonen dat zij reeds voel voor hun vak beloven. Wat wij vooral nuttig vinden is het op maken van plans, zoo van woningen, van meubels, deuren en vensters, als van ankers, kranen, enz... 't Is hetgeen wij in de afdee ling van bouwkunde vinden. Menig werkman zou willen een huisje bezitten als dat, welk hier in zijne deelcn en onderdeden geteekend is. Welke winke lier zou niet willen wonen in eenen winkel als deze, dien wij hier geteekend zien De teekeningen zijn wel gemaakt, net op gedaan en bewijzen ten volle dat de jonge lingen, die er de uitvoerders van zijn eens hun ambacht ten volledigste mogelijk zullen meester zijn. De oefeningen op de projection of door- zichtkunde voldoen ook ten zeerste. Ziedaar het werk van jongelingen die zich in de winteravonden beijverd hebben om iets nuttigs, iets schoons, iets kunstigs voort te brengen. Beste gelukwenschen aan die neerstige jongelingen... Dit werk strekt hun ter eer en zij zullen later het groot nut ervan gevoelen. Dat dezen, wier werken niet tentoon ge steld wierden, zich in het toekomende nog meer beijveren, en zij ook zullen gelukken. Daarom, Jongelingen, volgt de lessen der Teekenschool met iever, volgt ze regelmatig en vooral met ernstwant wie wil volledi en schoon werk verrichten, moet vooral ernstig zijn bij het werken. Aan de heeren Leeraars wenschen wij ook geluk 't Is immers onder hunne leiding dat de leerlingen zich met zooveel gemak in in hun vak zullen volmaken. Het bezoek aan de tentoonstelling der werken van de leerlingen der Teekenschool grieft ons in iets. Door het teekenen vormt men de hand en wie kan teekenen zal in menige gevallen klaar kunnen aantoonen wat of hoe iets moet gemaakt of uitgevoerd zijn. Het teeke nen vormt ook het oog en een teekenaar zal niet oppervlakkig kijkenhij zal alles tot in de minste bijzonderheden 'willen be zien en onderzoeken. Hij kan beter dan gelijk wie de schoonheid van een werk be palen en alzoo beter de kunst begrijpen. En is er wel eene beter en aangenamer bezig heid voor een jongeling dan het teekenen En onder stoffelijk oogpuntEen timmerman moet kunnen teekenen, een schilder ook Zonder het teekenen kan een metser, een smid, een kleermaker, ja een schoenmaker zijn ambacht niet volledig kennen. Moet ik zeggen dat er niet één stiel, Diet één am bacht is waarin men niet, in vele gevallen moet kunnen teekenen Is het dan niet droevig te moeten bestati- gen dat in ons Poperinghe, en in het omliggende, zooveel jonge lieden te vinden zijn die hunne winteravonden in vervelin: overbrengen. Zou er nog één jongeling mo gen gevonden zijn die, naast een onderwijs in Zondag- en Avondschool, de lessen der Teekenschool niet volgtDenkt niet dat die tijd verloren is, integendeel hij is wel en zeer wel besteed en hetgeen de jongeling nu leert, zal later toch zooveel te pas komen Welaan Ouders, zendt uwe jongens naai de Zondagschool, naar de Avondschool Doet ze de lessen der Teekenschool volgen en ze zullen er zoowel mede varen. Gij Jongelingen, volgt de lessen, volgt ze ernstig en tracht er zooveel nut mogelijk uit te trekken. Het Bestuur der Teekenschool van zijnen kant zal uwe pogingen steunen en uwe krachtinspanningen naar verdiensten be loonen. Xctiigivacliti^e en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Yan Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken STADSNIEUWS. De zaak van den Disch onzer stad Maandag zijn de getuigen die reeds te Yper onderhoord werden, opnieuw onder vraagd voor het beroepshof van Gent. Zij deden dezelfde verklaringen als te Yper. De uitspraak over geheel de zaak is vast gesteld geworden tot Woensdag aanstaande 13 dezer. Noodlottigen a/loop. Verleden week hebben wij het pijnlijk ongeluk ver haald waarvan vrouw Demaeght van Sint- Jan-ter-Biezen, slachtoffer was geworden. Per rijtuig naar Poperinghe-markt komend, langs den keizei van Proven, was het peerd opeens over den dijk gesprongen, die langs lie weg lager ligt dan den steenweg. Het peerd had zich niet verschrikt voor dit van Al. Jules Persoone, daar deze niet voren- stak, zooals wij zegden, maar in tegenover gestelde richting afkwam juist toen het on geluk gebeurde en seffens ter hulp liep om de vrouw, die onder het rijtuig lag, te ver lossen. Van in 't begin bleef er weinig hoop op herstel en na veel geleden te hebben is de ongelukkige den zaterdag namiddag rond ure overleden. Het slachtoffer, Zenobio Vandenberghe, 34 jaar oud, en moeder van 5 kleine kinde en, werd woensdag te Sint-Jan-ter-Biezen begraven. Aangehouden. Een paar mannen die nog gevang te doen hadden werden deze week aangehouden en naar Yper overge bracht. De eene H. V..., werd aangehouden op de markt; de andere E. D..., werd vrij- tg middag aangehouden in de velden bij den keer van den ommegang. Dieven aangehouden. Twee rond zwervers hadden sedert eenigen tijd ver scheidene diefstallen gepleegd te Houtkei que n Watou. Dinsdag ontmoetten de gendar men van Watou ze te St Jan-ter-Biezen. Zij konnen er een aanhouden, zekeren Rous- seaux, de andere vluchtte Poperinghe waarts. De gendarmerie van Poperinghe werd ver- witfigd en ging den kerel opzoeken. Zij von den hem op de hofstede van P. Ghesquiere n hielden hem aan. Het is zekere Dufour an Veurne. Men vond op hem alle slag van die vengereedschap. De kerel verkeert in banbreuk en had pas 5 jaar gevang gedaan. Hij werd naar hetgevang van Yper gevoerd. De eerste moest nog een jaar gevang doen. Dronkaard. De agent Poolers be- ond zich donderdag avond in eene herberg der Veurnestraat waar gedanst werd. Zeke- e S..., die wat bedronken was, stoorde de dansers en daar de agent dit wilde beletten, ielS..., hem aan. I)e agent werd gekwetst an het oog en kreeg oen voetstamp op den kin maar toch hield hij den kerel in bedwang tot hulp toekwam en S..., opgosloten werd Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. Schrikkelijk ongeluk. Vrijdag namiddag, rond 4 ure, had René ollet, 40 jaar oud, koopman in gevogelte en wild te Coxyde, zijn gespan laten staan langsheen de buurttramlijn, nabij de barreel van de spoorlijn Gent-Duinkerke, terwijl hij een glas bier was gaan drinken in eene na burige herberg. Men ging Pollet verwittigen lat de tram van Veurne naar de Panne naderde. De man liep buiten, stak de tram lijn over, greep zijn peerd bij den toom en, denkelijk niet meer wetende wat hij deed, trok het gespan naar de trambaan. De ma chinist had den tijd niet meer te stoppen; Pollet en het peerd werden verrast on op den slag gedood. Man en peerd waren letter lijk den buik opengeretende ongelukkige ollet was gehuwd en vader des huisgezins. Het parket van Veurne is ter plaats geweest voor het onderzoek. StruKgc. Razend gestorven. Op mei laatstleden werden Loon Colen bier tapijtsier, 43 jaar en twee kinderen, ononde ter Kleine Kuiperstraat, door hun nen hond gebeten. Colenbier had eene erge wonde bekomen in den duim en deed zich door eenen geneesheer verplegen. De wonde genas en de man gevoelde niets meer. Zater dag avond kwam hij van zijn werk en ver klaarde dat zijn eten hem van geheel den dag niet gesmaakt had, daarna ging hij naar zijn bed. Zondag morgend werd hij door hevige pijnen wakker; zijn toestand verergerde gedurig en dinsdag morgend werd hij als uitzinnig. Hij was zeer geweldig. Onder sterke bewaking werd hij naar St-Jans gasthuis overgebracht, alwaar inon vaststelde dat de ongelukkige razend was. De man werd voortdurend goed verpleegd maar alle zorgen waren vruchteloos. De ngelukkige is woensdag morgen overleden. De twee kinderen zijn overgebracht naar het geneeskundiggesticht van Pasteur te Brussel Colenbier is kalm gestorven, dank aan de ijuverdoovende middels die men hem toege diendhoeft: hij lag gebonden inzijnbed.doch er moest géén geweld gebruikt worden om hem te bedwingen, en hij heeft dus de schrik kelijke pijnen niet doorstaan welke het ken merk zijn van de razernij. li icr en Daar. Te Borgerhout vond men de echtgenoote Impens-Van Erp, in den kelder met den hals afgesneden. Haar man werd gevangen genomen en bekende de moord gepleegd te hebben omdat er gedurig twist in huis was en zijne vrouw hem altijd verweet. Zekere Vermeire, een verstokte dronkaard, wonende te Molenbeek, werd Donderdag vermoord door zijnen stiefzoon, Ch. Verbestelt, die met hem inwoonde, en )ok gewoon is te drinken tegen sterren en wind. De dader is aangehouden. Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar den Ba zar, bij Sajisen-Decorte, Poperinghe. Schöone gedraaien Tafel poolen aan 1.50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. Bijzonderheid van alle meubels in eiken hout, notelaren, acajou, enz. le Tocht. Parijs-Roubaix, 272 km. Ziehier de aankomsten, vastgesteld te Roubaix: 1. C. Cruppelandt, om 2 u. 29 in., C. Van Ilouwaert, om 2 u. 44 m., 3. O. Lapize, 4. F. Faber, 5. Cruchon, 6. Mena- ger, 7. L. Azinni, 8. Petit-Breton, 9. Garri- gou, 10. E. Azinni, 11. Trousselier, 12. Cor net, 13. Godivier, 14. Blaise, 15. Pardon, 16. E. Paul. De vier eerste waren in peloton toen zij ielen te Arras. Cruppelandt kon eerst weg en werd niet meer ingehaald. Hij mocht eerste komen, hij woont te Roubaix. Van Ilouwaert klopte Lapize en Faber in de laatste meters. De overwinnaar heeft -gere den met 29 km. 670 m. per uur. 2e Tocht. Roubaix-Metz, 398 km. 100 Rijders vertrekken. Op 35 km. van Metz zijn Faber, Van Ilouwaert en Garrigou al leen aan de kop. Va» Ilouwaert en Garrigou moeten van pneu veranderen eu Faber komt alleen to Metz aan. Nader van Metz moet Van Houwaert nog eens van pneu verande ren. Wijl hij dit doet schiet Lapize voor hem. Hij haalt Lapize in eu komt samen te Metz aan, doch gehinderd door een auto kan hij zijne kans niet verdedigen en moet vierde eindigen. Uitslag: 1. Frans Faber, 2. Garrigou, 3. Lapize, 4. Van Houwaert, 5. Cornet, 6. Er- nest Faber, 7. Cruchon, 8. Lafourcade, 9. Godivier, 10. Menager, 11. Trousselier, 12. Blaise, 13. Bettini, 14. Albini, 15. Maitron, 16. Bordini, 17. Saillot, 18. Chappart, 19. ardon, 20. Ringeval, 21. Loit, 22. Petit- Breton, 23. L. Azinni, 24. Leman, 25. E. Azinni, 26. Fleur. 27. Guyou, 28. Ilabierre, 29. Georget, 30.Dortignacq,31.Cruppelandt. De overwinnaar, Fraus Faber, heeft de 398 kilom. van Roebaais naar Metz, afge legd op 13 uren acht min., dus met eene snelheid van gemiddeld 30 kilom. 304 min. per uur. 3<= Tocht. Metz-Belfort, 259 km. Uit Metz vertrokken 89 rijders om deze lastige rit af te leggen. De wegen waren slecht, met slijk overdekt en het regende bij stroo- men. Aan de ballon d'Alsace, een grooten berg van 15 km. lang waren de bijzonderste nog te samen Georget loste hier het peloton en werd niet meer ingehaald. Uitslag1Einile Georget, ten 12 ure 7 min., 2. Frans Faber, ten 12 ure 11 min., Gustaaf Garrigou, op 1 m., 4. Cornet, ten 12 ure 17 min., 5. Cyriel Van Hou waert, op vier minuten., 6. Lapize, ten 12 ure 27 min., 7. Petit Breton, 8. Lafourcade, 9. Ringeval, 10. Menager, 11. Cruchon, 12. Brocco, 13. Ernest Faber, 14. Cruppelandt, 15. Maitron, 16. Albini, 17. Saillot. 18. rousselier. Blaise was 23e. De overwinnaar, Georget, heeft den rit fgelegd op 9 uren 7 minuten, dus gemid deld 28 kilom. 409 meters per uur. De algemeene rangschikking na deze drie ritten voor de eersten is: 1. Fr. Faber, 7 p. Van Houwaert, 11 p.; 3. Lapize, 12 p. Garrigou, 14 p.5. Cornet, 21 p. Veurne Zondag 10 Juli. Prachti ge 2urenkoers met de deelneming der beste beginnelingen van Vlaanderen. 10 prachtige prijzenpremies alle 5 kilom. Het schijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- - der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépöt bijgebr. Delhaize Monearey-Sahsen. Boksen. SPORT. Foot ha! i. Match Poperinghe-Yper. F. C. Po peringhois 4 F. C. militaire Yprois 1 Door het ongunstig weder, was er Zon dag naar het terrein van den F. C. P. maar weinig volk gekomen om dezen match bij te wonen. Het was 5 u. 40 toen men begon spelen. Van beider kanten werd hevig ge kampt en Poperinghe behaalde eene schoone zegepraal met 4-1, Wicïrijdcn. Velodrome-Yper. Door slecht weder moest de koers van 100 km. Zondag laatst uitgesteld worden tot 24 dezer. Dickebusch. In de velo-koers zon dag laatsi hier uitgegeven heeft Einile De jonghe van Reningbelst zich bijzonder onderscheiden. Hij loste al de andere en toen er nog slechts een halven km. te rijden was had hij 200 meters voorsprong op de andere Ongelukkiglijk viel hij in een draai en toei. hij terug op zijn velo zat was een peloton van 10 mannen hem voorbijgeschoten. Hij stak er zes achter en eindigde nog vierde. Zonder dien val was hij ongetwijfeld eerste Ronde van Frankrijk. Zondag mor gend, om 5 ure, werd het vertrek gegeven van den grooten koers, de ronde van Frankrijk te Neuilly. De 30 gegroepeerde rijders namen al het vertrek en 79 der andere. (Er waren er 101 ingeschreven). In 't geheel vertrokken dus 109 mannen Men rekent dat wanneer men te Bayonne zal aankomen, na de 10e rit dus, er nog een twaalftal zullen overblijven. DUIVEN. Prijskamp uit Miranda. Voor de zen prijskamp zijn dinsdag morgen ten 10 ure te Miranda in Spanje, 3000 belgische duiven losgelaten geweest. De heer Amédé Deridder van Abeele had de eerste onzer streek den dinsdag morgen om 5 'A ure. Met deze duif zal hij waarschijnlijk den tweeden prijs behaleneen liefhebber van Couvin in le provintie Namen had eene duif voor M. Deridder. De duif van M. Deridder vloog voor al de poulen tot aan 25 fr. Voor dezen prijs kamp waren een twintigtal duiven mede van Poperinghe. Die van den heer Camille Ver- liaeghe is aangekomen donderdag morgen om 8 'A ure. VLIEGEN. In de vliegweek te Betheny klopte Jan Olieslagers donderdag het wereldrecord der langste vluchthij legde 255 km. af zonder stilhouden. Latham vloog 1384 meters hoog, alzoo het record van Paulhan kloppend dat 1288 meters bedroeg. Een vlieger doodgevallen. In de vliegweek van Champagne is de vlieger De- wachter doodgevallen. I» liet £cl«>«»f'lijlk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépöt bij gebr. Delhaize Monearey-Sansen. Een beruchte Boksmatch. De match Johnson-Jeffries, heeft maandag dezer week plaats gehad te Reno, in Nevada (Vereenigde Staten) De neger Johnson, een reus van ■ond de twee meters, was wereldkampioen sedert zijne overwinning op Burns in 1908. De blanken konnen niet verdragen dat dezen titel door een neger gedragen werd en zij rangden Jeffries, wereldkampioen in 1901 en die sedert toen niet meer gebokst had, in match tegen Johnson uit te komen. Jeffries, die nooit overwonnen was geweest, liet zich gezeggen en entraineerde zich gedurende 1 V» jaar. Die match moest nu maandag plaats heb ben. Voor dit spektakel was een buitenge woon groote cirk gebouwd doch deze werd door het volk op een oogwenk ingenomen en proppens toe gevuld. Er werden ongelooflijk hooge prijzen betaald voor de plaatsen 2500 laalsen aan 125 fr. 2000 plaatsen aan 100 fr. 500 aan 75 fr. 6500 aan 50 fr. en eenige honderden plaatsen aan 25 fr. Daar er enorm gewed wordt, en iemand die zijn geld aan het verliezen is meestal kwaad, dikwijls ook kwaadaardig wordt, werden al de aanschouwers bij het binnen komen afgetast. Alle revolvers, pistolen, boksijzers, enz. werden afgenomen. Er wer den in de arena geene ververscliingen rond gediend flesschen en glazen zijn al te goe de wapenen om er mee te slaan of te gooien. De inzet van de match was al even onge looflijk groot. De winner kreeg 1 miljoen 800,000 fr., als volgt bijgebracht 375,000 fr. als prijs van de match 375,000 fr. om zich te laten cinematografeeren 750,000 fr. als verbind- tenis voor de omreis der wereld 300,000 fr oor de omreis in Amerika. De verliezer won 500.000 fr., inbegrepen de prijs der mat chen de prijs van den cinema, niet meegere kend hetgeen hij zal trekken voor zijne om reizen. Maandag namiddag, ten 2 ure 46 gaf de arbiter het toeken tot liet begin der boksing aan Jeffries en Johnson. De tweee reuzen gingen nu elkander te lijf. Eerst beloerden zij elkander eene poos als twee wilde dieren, die elkander wilden verscheuren, sprongen dan vooruit, boksten elkander op de borst don neus, het hoofd, de wangen, dat het bloed in 't ronde spatte en in beken van hun ne lichamen in het zand vloeide dat rood gekleurd werd en onder hunne voeten tot modder getrapt werd. Aan den vijftienden round was Jeffries, de tot hiertoe onover wonnone, schier uitgeput door bloedverlies en Johnson niet min. De neger bracht den blanke eenige schrik kelijke boksstooten toe, zoodat Jeffries in het zand tuimelde. Hij had tien seconden tijd om zich terug strijdveerdig te stellen. Hij had acht seconden hoodig oin recht te sukkelen Doch pas was hij recht of Johnson stormde er opnieuw op toe en deed hem een tweede maal in 't zand bijten. Jeffries deed boven menschelijke pogingen om recht te komen doch 't was gedaan. De tien seconden waren voorbij en Johnson was overwinnaar, kam pioen der wereld. De neger werd door de eenen toegejuicht, door de anderen uitgeflo ten. 't Ware te wenschen dat zulke bloedige tooneelen door de wet verboden werden. Om zich te wreken over de neerlaag van Jeffries, hebben de blanken maandag avond in vele steden de negers aangevallen en er 19 doodgeschoten en hunne woningen in brand gestoken. De policie is machteloos de woelingen te beletten. Om alle woelingen te beletten en den ras senstrijd niet aan te vuren, is reeds in vele cinematograafs dor amerikaansche steden verbod gegeven do match voren te stellen. Een eigenaardigheid van Johnson moge hier worden vemeldhij houdt er een gouden gebit op na. Opzettelijk heeft hij zijn pracli tig-gezonde witte voortanden laten trekken ten einde die door oen kunstgebit te kunnen vervangen. Als bij bokst, laat hij liet kunst gebit in de kleedkamergeen tegenstander kan hem dan de tanden uit den mond of door de lip staan. Ntiikcrij Van Tieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken OP ZONDAG 17 JULI 1910, om 2 uren. GHOOTE 600 ft*. Prijzen. 1e Prijs 200 Fr. 2e Prijs 100 Fr. 2 Prijzen van 50 Fr. Prijzen van 30 Fr. 8 Prijzen van 10 Fr. iloogeseliool van !,euven. M. Arthur Deheegher van Watou heeft zijn derde examen onderstaan voor cadidaat 'in natuurlijke wetenschappen en geneeskunde. Het weer. De groote veranderingen in de weergesteltenis, dezen zomer, moeten ons niet al te zeer verwonderenin de vorige jaren heeft menookzulkezonderlingeweders gehad. In juli 1901 steeg op zekeren dag de ihermoneter boven 32 graden, en op zekeren nacht derzelfde maand daalde hij tot 1 1/2 boven het vriespunt Uen miljoen bezoeLers, Maan dag namiddag werd aan den hoofdingang der tentoonstelling de intrede aangeteekend van den miljoensten bezoeker. In dat getal zijn, ook do bezoeken der abonnenten begre pen. 't Is in alle geval een schoon cijfer, daar de tentoonstelling nog maar twee goede maanden open is. I>e ircLLing van de Tombola der Ten toonstelling is vastgesteld op den 26 juli. Deze trekking zal plaats hebben, zooals naar gewoonte, in de miliciezaal van het Stadhuis van Brussel. De laatste briefjes zijn te koop gesteld in de postbureelen en bij de voortverkoopers. Herinneren wij dat buiten het groot lot an 200,000 fr., er nog een lot is van 5,000 fr. een van 15.000 fr. een van 10,000 en zes van 5,000 fr.daarbij 1000 loten van eene weerde van 25 tot 4,500 fr. STAD POPERINGHE. Huwelijken. Vanderlvnden Jules van Watou met Bertha Cavael van Oudezeele. Julien Duoorney van Beveren met Zenobie Vandromme van Watou. Camiel Dehaeck met Sylvie Decrocq, beide te Watou. PROVEN, van 1 Mei tot 30 Juni. Geboorten. Dewippe Maurice. Ryon Maria.Marent Alice.Decaesteker Maria. Vandensteendam Agnes.Neuville Mar- garetha.Gryson Robert.Clarebout An na. Degraeve Godelieve. Top Georges. Savaete Valère. Overlijdens. Vanpeperstraete Made leine, 9 jaar. Looten Rachel, 5 maanden. Cornette Georges, 2 maanden. Verhae- he Gerard, 14 maanden. Claeys Martha, maanden.—Dewitte Rosalie, 68 jaar, we- luwe van Lagae Fidéle.—Sonneville Valère, 1 jaar.Bulckaert Julien, 5 maanden.— Verhille Louis, 65 jaar, echtgenoot van Proot Emerence. Degraeve Godelieve, 12 dagen. Huwelijken. Declunder Aimar, land bouwer te Killem met Maes Emma, land bouwster te Proven.Deveirman Polydore, douanier teDranoutre met DewitteLeontine, herbergierster te Proven. Quaghebeur Frederic, landbouwer te Beveren met Top Emma, winkelierster te Proven. POPERINGHE, van 3 tot 10 Juli. Geboorten.Maria Malesys,d. v. Maurice en Marie Vermeersch. Simonne Glabau, i. v. Maurice en MagdalenaTechel.Bertha Nuyttens, d. v. Theophile en Louiso Bryon. Huwelijksbelofte.— Saint-Germain René, landbouwer te Watou met Alida Quaghebeur, zonder beroep te Poperinghe. Huwelijken. Prosper Temperville, 24 jaar, werkman met Victorina DeBruyne, 26 jaar, kantwerkster, beide te Poperinghe. Emile Vankemmel, 22 jaar, metser mei Zoë Durant, 23 jaar, werkster, beide te operinghe.Richard Barbez, 23 jaar, met ser te Voormezeele met Magdalena D'alleine, 24 jaar, kantwerkster te Poperinghe. Heliodore Viaene, 21 jaar, steenhouwer te "per met Rachel Beun, 22 jaar, naaister te Poperinghe. Brussel, 6 Juli. Markt prijshoudend. Aalst, nieuw gewas, 67 'A - 70 fr. Pope ringhe stadslood 60 - 63 fr. Beschikbare waar Aalst 90 fr Poperinghe 95 fr. Poperinghe, 8 Juli. Markt kalm. Stadshop van 1910 noteert 57 'A-60 frank; parocbiehop 52 'A frank. Weinig zaken. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Brugge. De E. II. Krelly, principaal van liet Onze-Lieve-Vrouwkolle- gie te Oostende, is aalmoezenier benoemd van het toevluchtshuis voor vrouwen te Brugge. Zijn onderpastoors benoemdte Ardoye, de E. H. Garmyn, onderpastoor te Oostduin- kerke; te Oostduinkerke, de E. II. Valcke, leeraar in het kollegie van Thielt. I)e E. H. I)e Smet, leeraar in het kollegie an Oostende, is principaal benoemd aldaar. STERFGEVALLEN. De vlaamsche schrijver Julius Sabbe is zondag te Brugge overleden in den ouderdom van 64 jaren. I>«* SüiliCi'ij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. ;ï;5'o ggelgisciie Kalionale Be- ilcvaai'k van Sepieiiiliei', naar joiirries. Deze bedevaart, volgens ge woonte, onder hooge goedkeuring van D. H. Msr den Bisschop van Luik inge- icht, zal als volgt plaats hebben A. Vacantiëlrein, vertrek uit Luik den 6 September, terugkomst den 14. B. Voorwachltrein, vertrek uit Luik den 16 September, terugkomst den 28. C.Rechtstreeksche Ireinen, waaronder de Ziehentrein, vertrek uit de voornaamste steden van België den 20 September, terug komst den 28. Voor prospectus, enz., zich te wenden tot den inrichter: den Heer F. DELARGE, rue des Prébendiers, 18, Luik, of tot eenen der op de bekendmaking aangewezen briefwisselaars. De «ei'kmaii>>[>eiiKi(M'iieii in raiikrijk.—Dinsdag heeft de fransche ministerraad beraadslaagd overde toepassing der wet op de werk mans- en landbouwers pensioenen. De pensioenen zullen eerst in de tweede helft van 1911 kunnen betaald wor den: de regeering zal daarvoor 45 miljoen frank moeten vinden In 19il2 zal gansch liet pensioen betaald worden, en dan zullen de uitgaven driemaal meer beloopen, wel te verstaan, als men er het geld kan voor bij eonkrijgen. van witte lederen en satiuettcn staffers, molièren en bottinen aan ongelooflijk goed- koope prijzen Gansch nieuw assortiment voor geheel het zomerseizoen van pracht schoenen voor Heeren, Dhmen en Kinders, in alle prijzen en allen aard. CHEVREAU RINGEL- en KNOP- BOTTINEN te beginnen aan 8,5o fr In de Gouden Schoen, bij 8SFK AT» FREÜ1AULT, bij de Gendarmerie 56, Veurnestraat, Poperinghe. RENINGHELST, van 1 M»i tot 30 Juni, Geboorten. Carton Maria. Ver heyde Maria. Nounynck Arthur. De caestecker Daniel. Beelprez Maria. Debruyne Maria. Delye Jeanne. Caron Simoue. Cordounior Irma. Goemaere Henri. Hinneman Raymond. Huys Richard. Cleenewerck Madeleine. Ba ron Arthur. Overlijdens. Brysbaert Maurice, 13 maanden. Verheyde Maria, 2 dagen. Deconinck Alphonse, 27 jaar, landbouwer Degryse Blanche, 14 maanden, Lame rant Ivonne, 2 maanden. Gombeir Fide lia, 82 jaar, we van Henri Delbeke. Ca- merlynck Theodoor, 64 jaar, zonder beroep Vandamme Cyriel, 3 maanden. Huwelijken. Henri Deman, landwet ker, met Zoé Delestrez, landwerkster, beide te Reninghelst. Men zegt dat de suikerij Van Tieghem Dupont, Rousselaere, do gezondste en de beste is. WATOU, van 4 Juni tot 7 Juli. Geboorten. üesmadryl Alice. Ryoke busch Margarita.LeupeGennaine.Lebbe Madeleine. Huysser Raphael. Lanoo Alice. Overlijdens. Veyer Marcel, 16 dagen Cnaepelynck Francies, 88 jaar.Vande lanotte Therese,72 jaar, weduwe van Fideel Vancayzeele.Steverlynck Karolus, 45jaai Matton Louise, 38 jaar, echtgenoote van Camiel Ruckebusch.—Vanden Berglie Zeno bic, 34 jaar, weduwe van P. Desmadryl en echtgenoote van G. Demaeght. Groot. HUIS GESTICHT IH 1836. Klein. GROOTE KEUS Dépöt van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oi Suikerij (der Trappisten); Rijst sti seis (Amidon, Ours blanc en du Paradis Stoofpoinmade (Pate Gauloise); Wasc poeders Melior, Sapo en Rapide m premie); Suiters (de Ster); Maagbitt Van Crombrugghe de Chocolad Tobler'milk Chocolade, Paradis Véronique). Tarwe bloem, Remy, Merxem, enz. Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.Sulferldoe ^11 Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papi - n papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spec rijen en vele andere Artikelen. Beste Bordeaux Wijnen, Likeuren i sterke Dranken. Champagne: Mumm, Moet et Chando Delbeck en Cie, Mercier. Prijzen en Stalen op aanvraag. -qwnmOTaBaaaaeaaaeaiBCTB Uit ter hand te koop, door uitscheidin allerbeste Naaimachien Singer, 6 jan gediend hebbendeeene hoeveelheid man-1 vrouwenleesten, laatste modellenringelm cliien en snijtafel. Inlichtingen ten buree dezer. Te bekomen POPERINGHE. Tei-ston<i te paclstei Schoenwinkel, gelegen te midik de stad Yper, over te nemen. Inlicht! gen ten onzen bureele. rjerberg met Werkwinkelgenaamd In h 11 Riddershof te Dickebusch. Voor ii lichtingen zich te wenden bij Mme We Roe mens, Groote Markt, Poperinghe. Te I£oop Een Tilbury, in goeden staat, met Iedere kap en schoot. Genadigen prijs. li lichtingen ten bureele dezer. Timmermans-en meubelmakersknechten wor den seffens gevraagd bij Paul Nuyts Donckèlestraat, te Hazebrouck. Men vraagt Bakkersgasthuur 5 tot 15 fr te maande. Inlichtingen ten bureele dezer Schoenmakersknechten worden gevraagd bi Valère Dezuttere, Yperstraat, 40, out huis Adolphe Vandecasteele-Leroy. Men vraagt eenen leerjongen bij Camilli Vandercruyssen, coiffeur, Gasthuisstraat Joperinghe. Gevraagd 4 goede trouwe Schoenmakers Standvastig werk; goed loon. Inliet YwYengeling-eri. Uitgeslapen.Boer Pummels was uit geslapen»; dat zei hij ten minste van zijn eigen. - Ziet ge, Trees, sprak hij tot zijne vrouw, I ^^0 Adolphe Ramoer,' Rekhofstót ik heb gemerkt dat de bonte koe ziek is, p0perjn(r[le waDt eten doet zij in 't geheel niet meer enl 11 ze kijkt heelemaal aardig. V necht ]5 tot J»r, kunnende ezer Ik zal morgen den veearts laten komen j A en schrijven wordt gevraagd bij R. Mon maar ik zal dan meteen eens zien, of die carey»in t aradijs. Goeden Lattensplijter wordt gevraagd Victor Ridez, Steenvoorde. Frankrijk 25 Centiemen per bondel en de kost. kerel er ook verstand van heeft De veearst kwam. Waar is 't zieke beest, vroeg hij. Zoek het maar uit, mijnheer, lachte] slimme Pummels. Er stonden 14 stuks. De bekwame veearts] begon stuk voor stuk te onderzoeken: dej bonte stond achteraan, in 't warmste hoekje van den stalze was de laatste die onder zocht werd, en jawelmijnheer heeft gelijk. - De vent is net zoo slim als ikzei de boer tot zijne vrouw, toen de veearts ver-| trokken was. Hoe vreemd echter keek Pummels op z n slimmen neus, toen hij op de rekening van den veearts, behalve de onkosten voor dej bonte ook nog gerekend zag13 koeien on derzocht, aan 3 fr. per stuk... 39 frank. BERICHT. Ik heb de eer kenbaar te maken dat v mij ten huize begeef voor het «Drcikkei van bier en wijn. Door mijn goed werk en matige brij en, hoop ik door uwe aangename order- vereerd te worden. Casselstraat, 20, Poperingh Vilie «ie Florence, bij René Synave, Boeschepestraat. In «Sc Concov«le, bij Cyrille David, Casselstraat. De Programmen of kaarten van Fees- ten ten Bureele van »De Poperingiienaar>- gedrukt, worden gratis hier ingelascht GAA1B0LLINGEN. Poperinghe. Op Zondag 10 Juli, bi: I Gaston Wylleman, tor herberg In 't Firma ment 140 franks prijzen. BAANBOLLiNG. Callicanes (Abeele).Op Zondag 10 Juli Groote Baanbolling gegeven door de herber giers waar het nationaal vaandel zal uitste gen.Inleg 1 fr per peloton van 4 mannen - Inschrijving van 2 lot 3 ure ter herberg I A la Belle Vue bij Louis Bécaert. 150 fr. Prijzen. PRIJSBOLLiNG. Westoutre. Op Zondag 31 Juli, bij Caron-Vion, ter herberg De Linde 20 prijzen bestaande in alle slag van land-| bouwalaam. IEÏ don ISï&üKïüi*, Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE, BIJ Bijzondere schoone en groote keus van De alom vermaarde Familie VERDONCK, Ban dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerc voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen, Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze, uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofü veroorzaakt door operatic ot door het dragen vai slechte banden, bijzonderlijk door de elastiek; die door hunne uitrekking zonder waarde zij' voor liet ophouden eener begin-of volledige zak breuk. Vraagt hnnderde adressen ons ui menschlievendheid gegeven, van personen en 3 maal geopereerd en die na de operatie cir zendmaal slechter waren. Neemt wel in aclit A wij door onze 40jaren ondervinding alles kunne beteugelen, door onze veelvoudige stelselsvs Breukbanden. Kinderen worden gewaarbori genezen.1000 frank belooning aan geii; welken Specialist of Breuklijder welke het bovc gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzo der met 't reet maken van ai misvormde li maten, zoeak misgroeiing' der ruggraat, men, beer.en voeten.—Bij# dere Toestel! om de hooger te doen vereb tien en de slee houding bij k ders.-— Onzic bare Corsets j de misgroei der ruggraat genezen, not* in dit yemxl Buikbanden Bijzonder I' voor het mi van Buikbaij' voor vrouwen die lijden aan allerhande zak; van den buik. M'' FraitQois VERDONCK, Kerkstraat, Ansegh bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van; 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rij; wijk, Kortrijk. En M1' Honore VERDONCK, bij de nieuwej te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag ia Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinpt Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize ir voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERD01 hun ten huize van eenieder. :;25 Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Kleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen, Buffets, Bureaux, ronde en vierkante Tafels, Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, Stoelzaten, Tafelpooten, Kinder stoelen en -Voituren, Linoleums(Èngelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen Kerberggerief Tafels, Stoelen, Toogen, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. Poperinghe, markt van den 8 ji [Tarwe, heet. 16,80 - Rogge 12,00-1 12,00 - Aardappelen, 100 k. 12,00 - kil. 3,00 a 0,00. Eieren de 26, 2,35 Yper, 2 juli. Tarwe 20,00 ai rogge 13,00 a 13,75 haver 17,00 al [aardappelen 10,0 a 11,0 boter 2,80a eieren 2,50 a 0,00. Rousselaere, 5 juli. Tarwe ff [00,00; id. roode 18,00 a 18,50; rogge-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4