SANSEN-DECORTE BREUKEN Met 't Zomerseizoen GROOTE MATCH BAAN BOLLING NIEUWS UIT BEIiGIE. DE POPERINGHENAAR FOOTBALL-CLUB POPERINGHOIS. Op Heden Zondag, eene militaire équipe van Yper 1L équipe van den F. C. Poperinghois ©00 f p. Pp ijzen. is liet grootste en het meest gelezen blad der streek. Een Abonnement van nu tot einde van 'tjaar kost: Buiten stad: i fr 25. Bijzondere binnen stadi fr. oo. Herbergiers o fr. 5o. ALLE VISSCHERSGERIEF, DEN BAZAR bij Sansen Decorte, Wetensweerdigheden. Buitengewoon Assortiment HOPPE. BURGERSTANDEN VAN Op Zondag 3" Juli 1910, f TELEEF00H 16 IN 'T PARADIJS. Eerslen Tap en groot Dansfeest jflQJlCflREY, Pppetinghe. op Kermis-Maandag 4" Juli Te Tei-l>o!Ien Aan de Schoenmakers. Terstond te pachten Te Koop Jaarlijksche-Combatboüing. Uien vi'aagt GROOT BAL. eesten en Vermakelijkheden. Srs «len Charles Bouthé-Corselis, Genezing zonder operatie. MARKTPRIJZEN. op het terrein DE KOUTER TUSSCHEN EN DE Begin om 5 u. stipt. Ingang 10 Cent. Deze match die het seizoen van het foot- ball-spel zal sluiten, belooft door beide équipen hardnekkig bestreden te worden Aangemoedigd door zijne laatste overwin ning op de militaire équipe van Yper zal de F. C. Poperinghois het onmogelijke doen om deze overwinning te vernieuwen maar van zijnen kant heeft Yper verklaard dezen keer de overwinning te willen behalen. Het terrein is bijzonder in orde gebracht geweest om dezen match te spelen. 't Is te hopen dat de Poperinghenaars met hunne bezoekers talrijk dezen match zullen bijwonen. Aan de spelers van den F. C. Poperin ghois die dezen match moeten spelen dezen avond (Zaterdag) entrainement van 6 tot 8 ure. Vriendelijk verzoek te komen. STAD POPERINGHE. OP ZONDAG 17 JULI 1910, om 2 uren. CbROOTE STA DSM E UWN De zaak van den Disch onzer slad Dinsdag moest het beroepshof van Gent uitspraak doen op eene aanvraag van den verdediger der burgerlijke partij, strekkend om al de getuigen, die te Yper onderhoord zijn geweest, nu Opnieuw te Geut te doen ondervragen. Het hof heeft, na beraadslaging, bevolen de getuigen opnieuw te doen onderhooren. Dit onderhoor zal op maandag 4" Juli geschieden. Proces-verbal werd zaterdag nacht rond 12 1/2 ure opgemaakt in de Komstraat tegen Maurice L... voor nachtgerucht. Zeke re Leonard II... van Oostnieuwkerke die alhier woensdag avond dronken op de markt rondliep, werd door de politie aangehouden en opgesloten. Gevonden vrijdag op de markt een pakje met twee witte manshemden en een witten handdoek erin. Het berust ten poli- tie-bureele. Vooraleer uwe meubels, stoelen of beddens te koopen komt zien naar den Ba zar, bij Sansen-Decorte. Poperinghe. Schoone gedraaien Tafel pooien aan 1,50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. Erg ongeluk. Een ongeluk, dat erge gevolgen zou kunnen na zich slepen, gebeurde vrijdag morgen rond 8 ure, op de keizei van Proven naar Poperinghe, nabij de herberg De Landing De landbouwer Gaston Demaeght-Vandenberghe, van Sint Jan-ter-Biezen, kwam met zijne vrouw, die in geheel belangwekkenden toestand ver keert, per rijtuig naar Poperinghe markt, langs den keizei die van hun hof naar den weg van Proven naar Poperinghe leidt. Ge komen wat over de herberg De Landing kwam de heer Jules Persoone, ook per rijtuig, achter hem gereden en wilde voren steken. Het peerd van Demaeght verschrikte, ging op hol en sprong over den dijk in de velden. Vrouw Demaeght en haar man wei den uit het rijtuig geworpen; de man be kwam geen letsel maar ongelukkiglijk kreeg de vrouw het rijtuig op het lichaam, zoodat een wiel haar over den buik en de borst liep. Men spoedde zich de ongelukkige te helpen het rijtuig moest opgelicht worden eer de vrouw er van onder uit kon. Zij kon opstaan en zich, alhoewel erg lijdend, te voet tot bij de herberg De Lauding begeven. Daar echter kon zij niet meer voort. Men plaat ste ze op het rijtuig van J. Persoone, den kende ze alzoo voorzichtig tot aan haar huis te voeren, doch toen men eenige meters ver gereden had kon de vrouw het lijden niet meer uitstaan en zij vroeg om van het rijtuig genomen en in een bed gelegd te worden, bloedend schuim kwam haar uit neus en mond. Voorzichtig voldeed men aan haren wensch men droeg ze lot aan het huis van M. Lesap, rechtover den in gang van het Couthof kasteel, waar men ze plaatste op een bed. Setlens viel zij in bezwijming. M. Dewulf, geneesheer, in haast ontboden, kwam de vrouw de noodige zorgen toedienen. Hij oordeelde baren toe stand zeer erg en deed de vrouw seffens de H. Olie toedienen. Later in den namiddag werden haar do laatste HH. Sacramenten gegeven. Zij is gekwetst aan de borst en heeft inwendige kneuzingen bekomen, wat, gezien haren toestand, groot gevaar op levert. De toestand der vrouw Demaeght, Zenobie Vandenberghe, was zaterdag morgen zeer slecht. De vrouw heeft schrikkelijk geleden binst den nacht en er bestaat slechts weinig hoop haar te redden. Sint Jan ter Biezen. In'de baan- bolling van Zondag laatst werd de eersie prijs, zijnde 25 fr. gewonnen door: Caulier Maurice, D'hooghe Honoré, Mahieu Jeröme en Deschutter Achille. t'i'omlielie. Tram in nood. Za terdag namiddag rond 6 ure kwam de tram uit Poperinghe af, toen opeens de as van het machien brak. Men moest een ander machien ter plaats vragen om het gebroken uit den weg te trekken en met den tram voort te rijden. Maandag heeft men het be schadigd machien hersteld. Doüciiijs. Moeder die haar wichl verbrandt. Eene 21-jarige dochter, die te Dottenijs woont, wilde de levende sporen van haar berispelijk gedrag doen verdwij nen. Toen men haar vroeg waar haar kind was, loochende zij eerst krachtdadig het moederschap, doch door strikvragen in het nauw gebracht, bekende zij haar kind te hebben opgebrand en wees de plaats aan waar men nog de verkoolde beenderen kon vinden. Zij werd tegelijk met hare moeder in het gevang van Kortrijk opgesloten. Zoo leidt plichtmiskenning tot de schrik kelijkste der wraakroepende zonden. Wytscliaete. Verongelukt in Ame rika. Deze week is alhier de tijding t»e gekomen dat men onder de puinen der afgebrande drukkerij van het dagblad -Daily Herald-, te Montreal, Canada, het lijk gevonden heeft van René Titiljon, van Wyt- schaele, die aldaar eerste drukkersgast was. De jongeling was van eenieder geacht en bemind en de steun van zijne grootmoeder en moeder Bij dien brand kwamen 36 personen om en een brusselsche letterzetter Borremans genaamd is ook tusschen de slachtoffers. Met Titiljon zijn er dus twee belgen bij dien brand op vreeselijke wijze aan hun einde gekomen. René Titiljon was slechts 21 jaar oud evenals Borremans werkte bij op het derde verdiep van het gebouw en de twee lijken werden na de instorting onder de puinen gevonden. De ramp gebeurde als volgtde waterver gaarbak, die in het gebouw van de drukkerij stond, was proppensvol daar men den 17 juni, dag voor de ramp, nog in volle regen seizoen was te Montréal. Dien dag, rond 10 1/2 ure 's morgens, hoorden de werklie den van de drukkerij eensklaps een oorver- doovend gekraakhet was de watervergaar- bak die door het vierde en derde verdiep stortte. Terzelfder tijd begon de toren van liet gebouw te wankelen en stortte op zijne beurt door het vierde en het derde verdiep Van de 40 werklieden die op het derde ver diep aan den arbeid waren, konden er slechts vier gered worden de andere 36 werden onder de puinen, waarin brand ontstaan was bedolven. W ynglienc. De Ier dood veroor deelde.Men weet dat Hector Vandevoor- do, die door het assisenhof van West-Vlaan leren, te Brugge, ter dood veroordeeld werd voor moord op zijne ongelukkige echtgenoo te Pharaïlde Lampaert, zich in verbreking voorzien had tegen dat vonnis. Het verbre kingshof heeft de voorziening verworpen zoodat Vandevoorde veroordeeld blijft. Z.M de koning zal weldra de doodstraf verande ren in levenslangen dwangarbeid. Binnen eenige dagen zal Vandevoorde naar de ge vangenis van Leuven overgebracht worden welke hij allerwaarschijnelijkst nooit meer levend zal verlaten. 8* liet gelooflijk dat men de ware uikerij - der Trappisten Vincart - kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. üieuwpoort. Schip met dynamiet. De lingel.sche logger Harry is over eenige dagen alhier binnengevaren en werd op anker gelegd in de haven tusschen het staketsel en de vlotkom. Het schip, geladen met 10.000 kilos dyna miet en 2.000 kilos fusëen - kwam van Antwerpen en werd te Duinkerke tegenge houden. Zijnen toevlucht naar Nieuwpoort nemende, werd het alhier onder streng toe zicht van don toldienst gesteld. De kapitein werd verplicht eene roode vlag te hijschen om de booten die in en uitvaren op hunne hoede te stellen en zich te mijden voor het gevaarlijk schip. Het groot gevaar dat die lading dynamiet onze haven opleverde was te dreigend om het schip hier langer te laten vertoeven en bevel werd gegeven den Engelschen log ger te doen vertrekken. t Schijnt dat de lading dynamiet voor Rio-de-Janeiro bestemd is. Assisen van West-Vlaanderen. Gezwoornen. Onder de heeren, aan geduid om te zetelen in de zitting die op 11 Juli aanstaande begint.,zijn: MM. E. De- smytter, gemeenteraadslid te Poperinghe A. Biebuyck, Yper. Wetleren. Het onderzoek over de moord. Vrijdag is het parket in de ge meente geweest om het onderzoek voort te zetten over de moord daar gepleegd op de kleine Cecilia De Bruycker. Het parket heeft nog verscheidene perso nen onderhoord. De kleine Louisa Vander- stuyft was door den onderzoeksrechter ter plaatse ontboden en herhaalde de verplette- ende verklaringen voor Van Puyenbroeck, welke zij reeds over eenige dagen aan den policiekomtnissaris gedaan had, 't is te zeg gen dat zij gezien heeft dat de herbergier haar speelkameraadje Cecilia in zijne schuur gelokt en de deur achter haar gesloten had. Het kind voegde nog bij hare eerste verkla ringen dat zij Cecilia eenen kreet had hoo- ren slaken, dat Van Puyenbroeck eenigen tijd nadien alleen buiten gekomen was en de deur achter zich had toegetrokken. Kor ten tijd daarna ging het dochterken Van Puyenbroeck den sleutel van de schuurdeur aftrekken. Men denkt dat na die gewichtige verkla ringen het onderzoek weldra zal gesloten worden en dat Van Puyenbroeck door de kamer van in beschuldiging stelling van het beroepshof van Gent voor de assisen van Oost-Vlaanderen zai verzonden worden. Tot hiertoe weet Jan Van Puyenbroeck nog niets van de verpletterende bewijzen die tegen hem ontdekt zijn. Hij is sinds de ver klaringen welke in de laatste dagen bij den onderzoeksrechter toegekomen zijn, geene enkele maal meer naar het justiciepaleis gevoerd geweest. Nu stier ij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. 100 Franken prijzen in geld, verdeeld als volgt Carrousel 20-12-8-7-6-5-4-3 fr Traagkoersen 10-7-6-5-4-3 fr. Inschrijving bij fimile Maerten-Debruyne Inleg 25 centiemen, recht gevend aan het deelnemen der twee koersen. Buiten de bovengemelde prijzen, zal al het inleggeld in stukken van twee frank verlot worden onder de niet-wijmende, tegenwoordig in de prijsdeeling. Veurne. Zondag 10 Juli. Prachti ge 2urenkoers met de deelneming der beste beginnelingen van Vlaanderen. 10 prachtige prijzen; premies alle 5 kilom. Ronde van Frankrijk.— Heel de maand juli aanstaande zal ingenomen zijn door de reusachtige baankoers, de Ronde van Frank rijk, met zooveel ongeduld door al de sport liefhebbers verwacht. Deze baankoers inag wel de grootste gebeurtenis varï het sportjaar genoemd worden. Zij telt niet min dan vijf tien ritten, met een dag tusschenpoos af te leggen. De eerste rit begint heden Zondag 3 Juli en de Ronde eindigt den Zondag 31 Juli. Wij laten hier de vijftien ritten volgen 1. Parijs-Roubaix, 272 km., 3 Juli. 2. Roubaix-Metz, 398 km., 5 Juli. 3. Metz-Belfort, 259 km., 7 Juli. 4. Belfort-Lyon, 309 km., 9 Juli. 5. Lyon-Grenoble, 311 km., 11 Juli. 6. Grenoble-Nice, 346 km 13 Juli. 7. Nice-Nimes, 345 km., 15 Juli. 8. Nimes-Perpignan, 216 km., 17 Juli. 9. Perpignan-Bagnères, 289 km., 19 Juli 10 Bagnères-Bayonne, 385 km., 21 Juli. 11. Bayonne-Bordeaux, 269 km., 23 Juli. 12. Bordeaux-Nantes, 391 km., 25 Juli. 13 Nantes-Brest, 321 km., "27 Juli. 14. Brest-Caen, 415 km., 29 Juli. 5. Caen-Parijs, 262 km., 21 Juli; In het geheel zijn er voor de 14 eerste ritten der Ronde van Frankrijk officieel rond de 25,000 frank prijzen uitgeloofd. De prij zen voor den eindrit zullen zeer aanzienlijk zijn, doch deze zijn nog niet bepaald vastge steld. De Ronde van Frankrijk mag gereden worden door twee soorten van beroepsren ners, 't is te zeggen voor gegroepeerde ■ijders, die als reklaam voor eene rijwiel- of caoutchoucfabriek kampen en bijgevolg door de verplegers der fabriek onderweg gevolgd en verzorgd worden en over nieuwe banden kosteloos mogen beschikken. De andere rij ders zijn deze die de koers moeten meekatn- pen heelernaal op hun eigen kosten, zonder erzorgers en bandenverschaffers, ten ware zij het zelf willen betalen. Men kan dus heel goed begrijpen dat het voor de gegroepeerde ijders heel wat gemakkelijker is om uit te houden dan voor de alleenstaande mededin gers. Onze kampioenen Van Houwaert en Blaise rijden als gegroepeerde renners. Achille De Pauw, die ingeschreven was, rijdt niet mede. De lijsten zijn gesloten met 134 ingeschre- ene waarvan 30 gegroepeerde renners fabrieken met elk 10 mannen. SPORT. Wielrijden. Beveren. Koers van 40 km. naar Veurne en terug.Deze koers werd prach tig gewonnen door Decaesteker van Proven eerste en Emile Dejonghe van Poperinghe tweede op 1 lengte die eenige munuten voor gansch het peloton toekwamen. Leuven.Zondag en Maandag had er in den velodroom eene 7-urenkoers plaats. Zondag werd de eerste rit, of 4 uren gere den. De uitslag was: 1. Sales, 2. Van Hou waert, 3. Vandenberghe, 4. Buysse, 5. Ver schoore, 6. D'Haen, 7. Debaets, 8. Everaerts, allen wiel in wiel. Maandag werden de 3 laatste uren gereden de strijd was zeer hardnekkig daar van deze koers, de algemeene rangschikking afhing. De aankomst was: 1. Van Houwaert, 2. Buysse, 3. Sales, 4. Verschoore, 5. Vanden berghe, 6. Everaerts, 7. D'Haen, 8. Leleu 9. Debaets. De algemeene rangschikking was dus: 1. Van Houwaert, 2. Sales, 3 Buysse, 4. Vandenberghe, 5. Verschoore, 6. D'Haen, 7 Everaerts, 8. Debaets, 9. Le leu. I)e overwinnaar Van Houwaert, heeft ee ne schitterende koers gereden en werd ook geestdriftig toegejuicht. Yper. Zondag 3 Juli om 3 uren. Prachtige koers van 100 km., met premie alle 5 km. Zijn regelmatig ingeschreven 1. Vanderstuyft Arthur, wereldrekord man 2. Masselis Jules, overwinnaar der Ronde van België; 3. Vandenberghe René, overwinnaar van Brussel-Roubaix; 4. Buys se Marcel, overwinnaar der 2urenkoers van Moorslede voor Vanhouwaert en Lapize Debaets Michel 6. Defraeye Odiel Spiessens Alphonse; 8. Burggraeve Hen ri9. Verschoore Omer; 10. Barendse; 11. larpentier12 D'Hulst; 13. Van Daele. Prijzen 150, 100, 75. 40, 20. daarbij eene premie van 5 fr. alle 5 km. Boeschepe. Op Maandag 4 Juli, om ure, Groote Carrousel - Vélocipèdique. 3 Footluiü. Voor 't kampioenaat van Ille afdee- ling speelde de F. C. l'prois zondag laatst te Brugge tegen de Racing C. van Gent. Gent won met 2-1. Schaal der Dernière Heure Deze match Zondag betwist te Brussel tusschen de twee Brugsche clubs, werd gewonnen door den Football Club die de Cercle Spor- tif overwon met 2-0. DUIVEN. Duivenbond-Poperinghe.Uitslag van den prijskamp uit ANGOULÈME van 26 Juni 1910. Wind Zuid-West. 95 Duiven los om 10 u.— ^Aankomstle duif op 27 Juni om .10,04 ure laatste duif om 6,32,24 ure Snelheid le duif 909,20 meters laatste duif 808,79 meters. Afstand 609 km. 1 Lebbe H. Dave M. 3 Dave G. Dave M. 5 Baes H. Reg. 6 Dave G. 7 8 Depuydt J. 9 Derynck C. 10 Amez A. Overduiven gher H., Debeir 11 Schaballie A. 1 p. 12 Baes H. 13 Hannebouw J. 4 p. 14 Fache N.-M. 15 Merlevode G. 4 p. 16 Vanden Berghe H. 17 Dupont G. 18 Desagher H. 19 Devos René. 20 Tech el A. Vanden Berghe H., Desa- 2p> 3 p. 3 p. 5 p. 3p. 2p. 2p. 2 P- 3 p. Te bekomen POPERINGHE. PRIESTERWIJDINGEN. BISDOM BRUGGE.— Zijn pastoors benoemd te apscheure, de E. H. Huys, aalmoezenier van het toevluchtshuis voor vrouwen te Bruggete Caneghem, de E. H. Claeys, pastoor te Brielen te Brielen, de E. H. De Myttenaere, onderpastoor te Ardoye. De E. H. Roose, onderpastoor in St-Amands te Rousselare, is bestuurder benoemd der Zusters van den H. Vincentius te Anseghem, in vervanging van den H. Delva, die zijne rust neemt. Zijn onderpastoors benoemd in St-Amands te Rous selare, de H. Leleu, onderpastoor te Beerstte Beerst, de E. H. Toussaint, priester in het seminarie in St-Rochus, te Kortrijk, de E. H. Amez, coadjutor van den E. H. pastoor aldaarte Montaleux (Moes- kroen), de E. H. Hoet, leeraar in de middelbare school te Blankenberghe. ülouNsclarc. Dubbel spoor. Het dubbel spoor gelegd tusschen de statiën van Rousselare en Isegheni is in gebruik gesteld sedert 1 Juli. I)c motocycletrijders. De toela ting, aan de motocycletrijders verleend om op de wielrijderswegen langsheen de staats- banen te rijden, is ingetrokken. Er is bevel gegeven proces-verbaal op te maken tegen overtreders. Lijn visschers. In 1908 werden 90,969 vischverloven uitgegeven, die 206,619 frank opbrachten. Er waren dus 90,909 visschers in ons land. Het jaar nadien werden nog 88,290 verloven genomen zoodat er op een enkel jaar 2,679 verloven minder uitgegeven werden. Het geslacht der lijn visschers verminder de dus in 1909 met 2,679 exemplaren, ter wijl de Staat daardoor 4540 frank minder ontving. Vci'incerderiiig van liet getal Volksvertegenwoordiger*. Men gaat aan de nieuwe optelling van de belgi- sche bevolking beginnen, eene werking welke alle tien jaren gebeurt. Het artikel 49 van de Grondwet regelt het getal der volksvertegenwoordigers in verhouding van het cijfer der bevolking. Per 40.000 inwoners wordt een volksverte genwoordiger aangewezen. Deze verhouding wordt door onze verschillige kieswetten altijd behouden. Op dien grondslag heeft eene wet van 1902, rekening houden de van de uitslagen door de optelling van 1900 verkregen, het getal volksvertegen woordigers gebracht van 152, zooals het in 1902 was, op 166. Volgens de vooruitzichten, zouden wij dit maal 188 volksvertegenwoordigers hebben, indien, wel te verstaan, de verhouding van per 40,000 behouden blijft. Deze 22 nieuwe olksvertegenwoordigers zouden zich als olgt tusschen de arrondissementen verdee- len; Brussel, 5; Leuven, 1; Turnhout, 1; Antwerpen, 3; Mochelen, 1; Charleroi, 2; Bergen, 1 Oostende, 1 Rousselare, 1 Gent, 1Dendermonde, 1Luik, 2Tonge ren, 1Neuf chateau, J. De uitslagen dor inilioiouot. Er zijn dees jaar in 't geheel 28,299 oudste zoons ingeschreven geweest, namelijk 3,426 in de provincie Antwerpen; 5,356 in Bra band: 3,237 in West-Vlaanderen4,101 in Oost-Vlaanderen 5,348 in Henegouw 3,643 in Luik 932 in Limburg 843 in Luxemburg en 1,413 in Namen. Daarvan zijn er reeds 9,086 vrijgesteld, afgekeurd nf verdaagd geweest. Er blijven er dus 19,213 over, doch vele milicianen hebben zich voor de keurraden niet aangeboden en kunnen nog, bij de inlijving, door de krijgsoverheid afgekeurd worden. Men berekent dat er omtrent 17,000 jongelingen onder de wapens zullen geroepen worden. Van eene inkor ting van den diensttijd weet men nog niets %aii)»ostotlingoii. 22 Juni. Na tionale Maatschappij van Buurtspoorwegen Wetenschapstraat, nr 14, te Brusselaanleg van het baanvak Rousselaere-Langemarck van den buurtspoorweg Rousselaere-I)ix mude-Bixschoote., Bestek 137.199 fr.; Borg som 14.000 fi AangebodenMM. Martin, gebroeders St-Gillis, 142.683 fr.; F. Rutsaert en A Uauwe, Gent en Wondelghem. 143.845 fr F. Pécher, Ecaussines, 119.340 fr.; L. Macq id., 149.450 fr. of 143.000 fr.; A. Leinahieu Kortrijk, 149.940 fr. 23 Juni. Om 2 ure in het gemeente huis van Elverdinghe, voor het kerkbestuur vergrooting en herstelling der parochiale kerk. Bestek 50 599,09 fr.; borgsom 4000 fr AangebodenMM. E. Veracx, Lange- marek, 51.960 fr.; J. Lelang, Kortrijk 52.000 fr.; Lattré, Adoye, 57.940 fr. Honing Albert en (Ie (ranibe- «liemle.Onlangs kwam een voerder van de brusselsche trams, die 's morgends in de vroegte zijnen dienst moest hernemen, te laat aan de standplaats, waar hij het tram rijtuig kon aantreffen dat hem ter bestem ming moest brengen. Wat te doen? Te laat komen voor het hernemen van den dienst wordt streng gestraft. De man wilde le voet naar den depot gaan, ongeveer 4 kilometers ver, toen hij een automobiel zag, gevoerd door een'«chauffeur» dieeen breeden lederen bril droeg. De trambediende, meenende met een gewonen automobielvoerder te doen hebben, deed teeken. De auto stopte. De chauffeur vernam wat de trambediende overkomen was, en liet hem in den auto. Hij zegde dat de auto toch voorbij den depot van den tram moest. Ter bestemming geko men wilde de tram voerder den vriendelijken chauffeur verzoeken een glas bier aan te nemen, toen deze laatste zijn bril afnam en den man het lachend gelaat van koning Al- bert toonde! Een nieuw inoerdiitig. In den polygoon van Brasschaet zijn er proefnemin gen genomen met een schiettuig waarvan de ■tracht geweldiger schijnt te zijn dan van al de vernielingstuigen welke tot hiertoe uitge onden zijn. Daar onze veldkanonnen voor zien zijn van eene beschermplaat die vijf mi- limeters-dik is, welke weerstaat aan de houwitsers en aan de Mauserkogels, waren onze kanonniers om zoo te zeggen onkwets baar. Doch nu heeft men een tuig uitgevonden, houwitser-verbrijzelaar genoemd, en die de beschermplaats gansch overbodig maakt. Niet alleen dringt het tuig gemakkelijk door de plaat, doch het is voorzien van een vuur pijl die slechts ontploft als hij door het ijzer lieen is, zoodat hij elk levend wezen, dat achter het kanon staat, buiten gevecht stelt. De eerste proefnemingen hebben het bewijs gelevei'd dat het nieuw moordtuig Wel de uitslagen gaf welke men er van verwachtte. Laat de Pruisen nu maar komen van witte lederen en satinetten slaflers, rnolièren en bottinen aan ongelooflijk goed- 'toope prijzen Gansch nieuw assortiment voor geheel het zomerseizoen van pracht- schoenen voor Heeren, Damen en Ivinders, in alle prijzen en allen aard. CHEVREAU RINGEL- en KNOP- BOTTINEN te beginnen aan 8,5o fr. In de Gouden Schoenbij lïIiïlAT- FKIAIACLT, bij de Gendarmerie, 56, Veurnestraat, Poperinghe. Mengeling-en Liefde is juichen en weenen, Liefde is blijdschap en smart, Liefde brengt lijden en vreugde Samen in 't menschelijk hart. Wilt gij gelukkig zijn, kijkt naar deze die onder u zijn, en niet naar deze die boven u zijn. Men moet kunnen lijden om wel het lijdén van anderen te verstaan. Een goed gewortelde boom vreest geen wind. Moderne hoedenmode. Hadt ge vroe ger niet een piaDO hier in uw salon Heer des huizes: Ja zeker, mijnheer, zij staat daar nog... onder den hoed van mijne vrouw Verstrooid. Docter, ik zou u wel eens willen raadplegen over mijn gezwollen voet. Docter (druk bezig)Goed; hebt ge hem medegebracht Voorzorg. HijMet die groote reke ning van de naaister hebt ge al mijn eetlust bedorven. Zij't Zal niet meer gebeuren, mannetje, later geef ik u de rekening eerst na afloop van den maaltijd. Alen z.cgl dat de suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. Brussel 29 Juni. Markt vast. Aalst 60 - 62 1/2 fr.Poperinghe 55 - 57 1/2 fr. Antwerpen, 30 Juni.Markt standhou dend. Aalst beschikbare waar 95-100 fr.; nieuwe oogst 62-65 fr.; Poperinghe be schikbare waar 95- 100 fr.; nieuwe oogst 57 1/2 - 00 fr. POPERINGHE, van 26 Juni tot 3 Juli. Geboorten. Helena Mahieu, d. v. René Leonia Struye. Alice Billiau, d. v. Emile en Irma Sergier. Medard Foutreyn, z. v. Achille en Prudence Couvreux. Arthur Rosseel, z. v. Achille en Irma Van- dewynckel.Gerard Sohier, z. v. 'i'heophile en Maria VanCaeyzeele. Overlijdens. - Besem Henri, 83 jaar, zonder beroep, weduwaar van Rosalie De- keyser, Boeschepestraat. Vancayseele Augustin, 66 jaar, ongehuwd, rentenier, Wijk C. liet schijn! dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. WESTVLETEREN, van 1 tot 30 juni. Geboorten. Quaghebeur Joseph. Cat- teeuw André. Temperville Cyriel. Overlijdens. Verleye Eugénie, 52 jaar, landbouwster, t&chtgenoote van Ahlerwei- feldt Henri. Note Flavie, 41 jaar, echtge- noote van Pac.co Pieter. Huwelijken. Ureel Romain, 23 .jaar, timmerman met Hinjon Rosalie, 23 jaar, naaister. Vilein Silvain, 22 jaar, metser met Turf Marie, 26 jaar, dienstmeid. uren, i In «leu bij Henri Pinceel, Om 4 uren, 7 Frank, 15 Bn den Accrhuq». bij Jules (Reuze) Sergier, Werfstraat. Om 6 ure, 20 Frank en een konijn, Hi In lflo|i9aii(i, bij René Merlevede, Werfstraat. 'S AVOADN, Schoone vette Geit, In 't Abcvlliof, bij Jeröme Jacob, Abeele-kalsiede. Konijn, geg. door Henri Vanspranghe, IN In den iva(«'i*inol«Mi, bij Evarist Houvenaghel, Veurnestraat, ff» 1 In nieuw bij Henri Six, Rozciidal, Veurnestraat 'N AIOIÏfAEXN, Een Konijn, 'i In den Driehoek, bij René Legrand, Proven-kalsiede 3 In Hof van Drussel, geg. door C. Milleville, bij L. Timperville, Meessenstr In Oostvlaanderen, geg. door A Foutrein, bij Ach. Louwyck, Boeschepestr. VANAF 9 UREN, 5 Frank, 5 A la ville «Ie i'o|»eriii£he, bij Maurice D'Amour, Hondstraat. 5 Frank, geg. door Marcel Lefever, 4i An Jean Dar!, bij Nestor Verschave, Casselstraat. 5 Frank, geg. door René Roeland, J In ale Drn^^es!raa!, bij Maria Mommorency, Bruggesfraat. 6 Frank, N In S*re!oria, bij Remi Logie, Meessenstraat Schoonen Velo, 5 cent. de bol. f» Bn «len ingang van Westoulrc, bij Medard Deraedt, Westoutrestraat. VANAF 10 UREN, Konijn, geg. door Jéröme Simoen, f!» In «le emle Violeüe, bij Camille Dumelie, Boeschepestraat. Konijn, geg. door Jules Dewachter, 1 9 In IVazacelh, bij Emile Dewachter, Trommelaarstraat. schoone Eendekiekens te verbotten in serie van 25 cent. de bol, 12 In Doosje, bij Gustave Gossey, Crombeke-straat. Frank, geg. door Maurice (Dis) Houwen, ItS A la Ville «ie Dunker<jue, bij Gaston Houwen, Noordstraat. 'N XADBDDACN, Om 3 7 Frank, Werf, Werfstraat. Groot. HUIS GESTICHT IN 1836. Klein. GROOTE KEUS van rauwe en gebrande KOFFIES, Suikers en Siropen. Dépót van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil); Suikerij (der Trappisten); Rijst stijf- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommade (Pate Gauloise); Wasch- I oeders Melior, Sapo en Rapide met premie); Sulfers (de Ster); Maagbitter Van Crornbrugghe de Chocoladen Tobler'milk Chocolade, Paradis en Véronique). Tarwe bloem, Remy, Merxem, enz. Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.Sulferbloem n Sulfer in stokken, beste Merk K. R. I3este ronde en platte Boerekaas. Papier n papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece- 1 ijen en vele andere Artikelen. Bosle Bordeaux Wijnen, Likeuren en sterke Dranken. Champagne: Mumm, Moët et Chandon, Delbeck en Cie, Mercier. Prijzen en Stalen op aanvraag. Uit ter hand te koop, door uitscheiding, allerbeste Naaimachien Singer, 6 jaren ediend hebbendeeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellenringelma- chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele dezer. Welgelen Schoenwinkel, gelegen te midden de stad Yper, over te nemen. Inlichtin gen ten onzen bureele. Tjerberg met Werkwinkelgenaamd In het Tl Riddershof te Dickebusch. Voor in lichtingen zich te wenden bij Mme W" Rom- ruens, Groote Markt, Poperinghe. bij Garqon Room, 25 Frank, in «le Nper, Brabanthoek. Een Tilbury, in goeden staat, met lederen kap en schoot. Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer. "roede nieuwe Kernmachien teverkoopen bij J de We Delava, Ouderdom-kalsiede Pope ringhe. yliegt de Blauwvoet, het lied der Vlaam- V sche zonen. - Gedicht van Albrecht Ro- denbach. Muziek van Aug. De Boeck. - Zang met muziek voor piano 2 fr. - Te verkrij gen ter drukkerij dezer. Jaarlijksche bolling, 25 fr. Prijzen, 2(1 In «Ion IS ral) tun!, bij Jéremie Quaghebeur, Brabanthoek. Gewone Prijsbolling, 31 In «len Hoek van Vrede, bij Henri Bouw, Westoutre-kalsiede, OP KERMIS-WOENSDAG 6 JULI 33 Bn «len llaverninis, bij Gustave Bourgeois, Bellestraat. OP KERMIS VRIJDAG 8 JULI in Di*ei<lel en Deeoninck, bij Francois Couttenier, Watoustraat. ALLE DAGE DER KERMISWEEK Bijxoiülcc Coiiccr(, door een troep beste Zangers en Zangeressen. A11 Café «le la B'aix, bij Jerome Dehondt, Groote markt. Timmermans-en meubelmakersknechten wor den seffens gevraagd bij Paul Nuyts, Donckèlestraat, te Hazebrouck. Men vraagt Bak kersgasthuur 5 tot 15 fr. te maande. Inlichtingen ten bureele dezer. Schoenmakersknechteir worden gevraagd bij Valère Dezuttere, Yperstraat, 40, oud huis Adolphe Vandecasteele-Leroy. iwr en vraagt eenen leerjongen bij Camille iYiVandercruyssen, coiffeur, Gasthuisstraat, Poperinghe. Gevraagd 4 goede trouwe Schoenmakers. Standvastig werk goed loon. Inlich tingen bij Adolphe D'amour, Rekhofstraat, Poperinghe. Knecht van 15 tot 16 jaar, kunnende lezen en schrijven wordt gevraagd bij R. Mon- carey, in 't Paradijs. Goeden Lattensplijter wordt gevraagd bij Victor Ridez, Steenvoorde, Frankrijk. 25 Centiemen per bondel en de kost. Binst Poperinghe-Kermis. Op Zon dag, Dinsdag, Zaterdag Donkeren Omme gang) en Zondag En Nlatlhiiis, vanaf 4 uren, bij Honoré Lemahieu, Groote Markt. in «Ion (noudeii Appel, bij Henri Comeyne, Watoustraat. Au Café Francais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. Op bovengemelde dagen, bij Cyrille Hosdey 10 cent. ingang; de andere dagen, vanaf den Zaterdag voor kermisingang gratis. De Prograrrimen of kaarten van Fees ten ten Bureele van De Poperinghenaars gedrukt, worden gratis hier ing.elascht. GAAIBOLLINGEN. Poperinghe. Op Zondag 10 Juli, bij Gaston Wyileman, ter herberg In 't Firma ment 140 franks prijzen. BAANBOLLING. Callicanes (Abeele).Op Zondag 10 Juli. Groote Baanbolling gegeven door de herber giers waar het nationaal vaandel zal uitste gen.Inleg 1 fr. per peloton van 4 mannen. - Inschrijving van 2 tot 3 ure ter herberg A la Belle Vue bij Louis Bécaert. 150 fr. Prijzen. PRIJSBOLLING. Westoutre. Op Zondag 31 Juli, bij Caron-Vion, ter herberg De Linde 20 prijzen bestaande in alle slag van land- bouwalaam. Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE, BIJ Bijzondere schoone en groote keus van Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Kleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen. Buffets, lureaux, ronde en vierkante Tafels, Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken. Spiegels, Stoelzaten, Tafelpooten, Kinder stoelen en -Voituren, Linoleums (Engelsche en and.ere), Toiles-Cirées, Trap- Vioer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen. Herberggerief Tafels, Stoelen, Toogen, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. BERICHT. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik mij ten huize begeef voor het aflr«'kkcn van bier en wijn. Door mijn goed werk en matige prij zen, hoop ik door uwe aangmame orders vereerd te worden. Casselstraat, 20, Poperinghe. De alom vermaarde Familie VERDONCK. Ban- I dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder élastiek. I Leveranciers van den Staat en Zeewezen Burger- en Krijgshospitaal. Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per- I sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie ot door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin- of volledige zak- breuk. Vraagt honderde adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen 1,2 en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiingen der ruggraat, ar men, beenen en voeten.—Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij hin ders. Onzicht bare Corsets om de misgroei ing der ruggraat te genezen, noodig in dit geval. Buikbanden. Bijzonder Iluis voor het maken van Buikbanden I voor vrouwen die lijden aan allerhande zakking I van den buik. M' Frangois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem- I bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van g tot 4 ure namiddag, in den Gouden Appel, Rijssel wijk, Kortrijk. É'1 Mr Honoré VERDONCK, bij de nieuwe post te Oostende, is sprekelijk den Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, Simon-Stevinplaats, Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in de voormiddag. Op verzoek begeven de heeren VERDONCK hun ten huize van eenieder. Poperinghe, markt van den 1 juli. Tarwe, heet. 16,80 - Rogge 12,00 - Haver 12,80 - Aardappelen, 100 k. 12,00- Boterde kil. 3,05 a 0,00. Eie.ren de 26. 2,40 Yper, 25 juni.Tarwe 21,00 a 21,75; rogge 13,00 a 13,75 haver 17,00 a 17,75 aardappelen 6,00 a 0,50'; boter 2,80a3,25 eieren 2,50 a 0,00. Rousselaere, 28 juni. -^-Tarwe 19,00 a 19,50; id. roode 18,00 a 18,50; rogge 14,50

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4