BREUKEN Grand Assortiment NIEUWS UIT BEIiGIE. E U Onweders in West-Viaanderen. Het onweder van Vrijdag. KERMIS-KOEI, 1° kwaliteit. Op Zondag 12" Juni 1910, I EERSTEN TAP HE RB ER GKE RMIS HOPPE. ALLE VISSCHERS6ERIEF, IN DEN BAZAR bij Sansen Becorte Zondag 19" Juni, Op Zondag 26" Juni, Wetensweerdigheden. BIBGEKSTANDEN VAN d'articles riches pour Enfants jFeesten en Vermakelijkheden. STEEM HOU WE IS Justin DEVOS-CAPPELAERE, Maurice CAPPOEN-PATTIN. Leopold BEKAERT-CHRISTIAEN Men vraagt Xe Hoop Aan de Schoenmakers. Terstond te paclilen Charles Bouthé-Corselis, MET JUNI, Opening KRUIDENIERSWINKEL JÉR. VANSTAVEL-DECROCK. 26, Kleine Beenhouwerstraat, BRUSSEL BERICHT J. DEHONDT-DELIWAERE, Genezing zonder operatie. eerier; hulpkreet gehoord en snelden toe. Toen zij den vluchteling bemerkten, zetten zij hem achterna en, na hem anderhaiven kilometer ver achtervolgd te hebben, konden zij hem grijpen en brachten hem terug naar Gheluwe, waar zij hem in handen leverden van de veldwachters Posty en Depoortere De plaatselijke politie en de overheden waren intusschen naar het korenveld geko men waar de misdaad gepleegd wasDe ongelukkige Juliana Soote lag er uitgestrekt in een bloedplas ter grootte van een vierkan ten meter. Het lijk werd naar hetdopdenhui: overgebracht. Ten 3 ure namiddag kwam het parket van Yper ter plaatse, vergezeld van een w doctorterwijl deze laatste de lijkschou deed, bezochten de magistraten de der misdaad. Vervolgens gingen zinfnaar het doodenhuis, waar Bouten geconfronteerd werd met bet lijk van zijn jeudig slacht offer. Ondervraagd over de redens die hem zijne vrouw hadden doen vermoorden, verklaarde hij onbeschaamd weg dat hij niet wilde dat zij met de 2000 fr. met een ander zou gaan leven. De moordenaar werd vervolgens on der aanhoudingsmandaat naar de gevange' nis van Yper overgebracht. Begraving van het slachtoffer. Dinsdag morgen had in de parochiale kerk van Gheluwe de lijkdienst plaats van Juliana Soete, het ongelukkig slachtoffer. De rouw werd geleid door den vader van het slacht offer, Henri Soete, vergezeld van drie zijner kinderen. De droefheid der familie was hart verscheurend. Bijzondere treinen naar BrusselI tegen den brugschen club uitgezonden Deze tentoonstelling. Ter gelegenheid der won met 7-0 Het onweder van Dinsdag beeft onze stad en streek niet erg geteisterd. Op Merckem heeft het veel schade toe gebracht. Bij D. Gheeraert zijn twee koeien dood- gebliksemd. Eene schuur is afgebrand oj den hemel hoek, en al den kant van de Melane is gansch de doening met den inboedel P. Timper de prooi der vlammen geworden. Aan de Drie Grachten heeft de donder zijne woede bot gevierd op eenige boomen. Te Haringhe is de bliksem op verscheidene plaatsen gevallen, geen schade aanrichtende tenzij aan eenige boomen Te Langemarck heeft het ook fel ge- 1 bliksemd, gedonderd en gehageld. Verschei dene boomen werden door het hemelvuur in stukken geslagen. In den Koeien weg, te Wervick, staan twee aaneen palende huizen, waarvan het een bewoond is door de echtgenooten Deleu Camyn, en toebehoort aan M. Emiel Caste- iain. Dinsdag namiddag, rond 3 ure, viel de bliksem in de schouw van dit huis, brak deze heel en gansch af en vernielde ook een deel van den gevel. De bliksem drong ver volgens in de eetkamer en trof een 4 '/2 jarig kind, Malvina Deleu, dat daar speelde. Het kind werd in eenen hoek geslingerd en bleef daar een kwartuur bedwelmd liggen. Het meisje voelde maar eenige pijn aan de pol sen. Eene halve uur later herbegon het te spelen. De bliksem is ook gevallen op het dak van het klooster der Damen van Orleans, Wervickstraat, te Komen, 't Was op 't oogen- blik dat de E. P. Renard eene onderrichting gaf aan de kinderen die zich voor de Eerste Communie voorbereiden. Er werd geen an dere schade aangericht, dan eene kleine opening in de schouw geboord. Eenige kin deren waren bang, doch hunne schrik was spoedig over. Te Becelare viel de bliksem op de smis en winkel bewoond door Gustaaf Vanraes op de Plaats. In eenige oogenblikken stond gansch het dak der woning in vlam. Men kon gansch de brand overmeesteren. Al de kanten van Brugge woedde bet onweder ook, maar zonder meer te bescha digen dan wat boomen. In de provincie Luik werd de 48 jarige landbouwer J. Beaupin, te Damré, in 't naar huis gaan, door den bliksem doodgeslegen. Vrijdag morgen binst de markt, brak een onweder boven Poperinghe los. Bliksemsla gen en donder volgden elkaar snel op maar, rond 10 u., kwam een bijzonder geweldigen slag iedereen verschrikken. De bliksem moet op de telefoondraden gevallen zijn die boven de markt loopen en naar St Bertens kerk geleiden. In het postbureel, waar een draad ligt langs de kerk naar den coffre-fort, in het secretariaat, waar de electrieke geleid- draad van het uurwerk leidt naar het horlo ge der kerk en in het politie-bureel waar een telefoondraad ligt naar de kamer van deu nachtwachter op den toren, hoorde men als een geweerschot afgaan. In het politie- bureel zag men eene viam rond het plafond zweven en na eenige stonden vertrekken. Verscheidene telefoons in stad, werden door denzelfden slag gestoord. Het' onweder verwijderde zich echter en brach t in onze stad geen verdere schade aan. Uit Rousbrugge. Het onweder van Vrijdag morgen heeft erg gewoed te Rousbrugge. De donder is gevallen op den kerktoren zonder brand te veroorzaken nochtans is de schade nog al aanzienlijk. Verders is hij gevallen op het huis bewoond door den ontvanger der regis tratie nogmaals zonder brand te veroorza ken; hij heeft de schouw afgestegen, een deel der corniche en is langs de afleidings buis van het dak weggegaan. De regen was zoo overvloedig dat de woonhuizen, tusschen de Poperinghe- en Haringheetraat, onder liepende riolen en konden het geenszins zwelgen. Te Winnezeele stonden in de weide der hofstede René De- keuvelaer een troep koeien onder eenen boom. Twee dezer die op zij stonden werden door den bliksem doodgeslegen en stukken vleesch ervan werden wel 50 meters verder geworpen. De grootste keus van meubels en stoe len in alie slag en prijzen, is voorzeker te verkrijgen In den Bazar bij Sansen-Decorte, 15 en 20, Gasthuisstraat, Poperinghe. Bijzonderheid van alle meubels in eiken hout, notelaren, acajou, enz. tentoonstelling te Brussel zal in de maan den Juli, Augustus en September uit Kor trijk een trein vertrekken om 9.50 ure 's avonds en te Poperinghe aankomen om 10.58 ure. Men zal dus 's avonds kunnen De match Cercle Sportif Brugeois en Standard van Luik was zeer belangrijk De brugsche ploeg heeft zich dapper en be I hendig gedragen en verdiende de zegepraal terwijl de Luikenaars er met veel geweld uit Brussel vertrekken om 8u.9m. en hierlzelfs met eene zekere wildheid doorgingen STADSNIEUWS. Verloren Zaterdag in de Casselstraat door Hector Devos, Proven kalsiede, velo- plaat nummer 36584. Dronkaards. Basile S... en Leori V..., zagen Maandag avond ten hunnen laste een proces op maken voor openbare dron kenschap en voor overtreding aan het regle ment dat het wateren op den openbaren weg verbiedt. Vernieling.Dinsdagavond werd ten politiebureele, door Isidore Became, werk man op den Vogelhoek, klacht inge diend tegen Theophile V..., die, dronken zijnde, in den namiddag in zijn huisje de ruiten in stukken geslegen had. T\f T UTC 1S meer aan te hevelen tegen pi 1 L 1 U Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. M0NTEYNE, Groote Markt. 18. POPERINGHE. om 10.58 ure aankomen. Hespcbollingen. Op Zondag 26 Juni den Zondag voor Kermis) 11 hespen te ver- bolleniu deBoescheepstraat. Zonder inleg. Uit te verkoopen bij HENRI VANDENBROELE, slachter, Bruggestraat, Poperinghe, vanaf Vrijdag I "juli (den Vrijdag voor kermis) extra schoone WcKioiifei'. De toestand van Jufvr. Kesteleyn, over drie weken door den bliksem getroffen, betert gedurig voort, zoodat er geen minste gevaar meer bestaat. Werk van liefdadigheid. Bij ko ninklijk besluit is aan de commissie tot be heer der burgerlijke godshuizen te Westou- tre machtiging verleend om een godshuis voor oude lieden te bouwen. Het bestek der uit te voeren werken beloopt 52,274 fr. 75 c. C'rumlieke.Uit Mechelen. Maan dag morgen voud M. Edtnond Garmyn, op zijn aardappelveld een klein ballontje, zoo als men er verkoopt op de kermissen. Hij nam het op en onder aan hing een kaartje meldend dat het ballontje uit Mechelen los gelaten was tijdens een prijskamp, en vra gend dat de vinder zoo goed zou zijn de kaart, ingevuld met zijnen naam en woohst, naar Mechelen op te zenden. M. Garmyn voldeed aan deze vraag. BtoiiHhi-ugge. Herstellingswerken aan den Yser. Met 15" Juni aanslaande zal het water van den Yser afgetrokken worden om herstellingswerken eraan te doen. Daar de werken van de FiDteele opper- waarts zullen uitgevoerd worden, hebben de overheden van Rousbrugge gevraagd, ten einde den schipvaart voor ons niet te beletten, dat men een dam zoude leggen aan de Finteele; alzoo kunnen de schippers j an daar langs de Loovaart naar Rousbrug ge Dit is toegestaan. Zoo dat de visschers tusschen Rousbrugge en de Finteele in hun verzet niet zullen belet worden. Yper. Diamantslijperij. Men zal alhier bij de Meenenpoort gebouwen maken eener totale grootte van 50 X 29 meters voor het instellen eener diamantslijperij oor een huis van Antwerpen. zelfs moest zijn center-half Nys uit het spel gezet worden. De Cercle heeft hier een zijner schoonste matchen gespeeld en won met 2-0. De finaal zal tusschen dë twee brugsche ploegen gespeeld worden te Brus sel op Zondag 26n Juni. Kampioenaat van België. De eind match tusschen de Union St-Gilloise en de F. C. Brugeois zal plaats hebben op heden Zondag 12 Juni; om 5 ure, op het terrein der A. A. Gantoise te Gent. Dat zal voor zeker een hardnekkige match zijn. dat de suikerij VanTieghem Dupont, Rousselaere, de gezondste en de beste is. Wiel rijden Ronde van België. 1° DagBrussel Leuven, 266 km. 58 Rijders op 69 inge^ schrevenen nemen het vertrek. Onder de bijzonderste afwezigen zijn Deman, Brocco en Haeck. 't Was stikkend heet en de rijden hebben veel afgezien. Officieele rangschikking 1. Vandenberghe, in Ou. 46 m.; 2. Mas selis, op 1 lengte 3 Dubois op 2 lengten 4. Everaerts, op 1 ronde 5. Dethior in 6 u. 50 rn.; 6. Devroye 7. Rosaert8. I'irlot 9. Defraye 10. Buysse 11. Leturgie; 12. Verschoore 13. Plateau. 2e Dag Leuven-Meenen, 239 1/2 km. Eerst stikkende warmte en dan onweder en regen. Bij hunne aankomst waren de rijders onkennelijk. 1. Haidet, in 8 u. 20 m.; 2. Masselis, op 1 wiel3. Lamon, op 1/2 lengte 4. De vroye, op 1 lengte5. Leturgie6. Rosaert 7. D'Hulst; 8. Beele; 9. Vandenberghe 10. Vandevelde 11. Desmet; 12. De Pauw 13. Platteau 14. Colsaet15. Everaerts 16. Vandorpe17. Dupont18. Verstraeten 19. Defraye. In den eersten rit was Hanlet 22e aange komen. Leonhard van Parijs deze die in de koers Parijs-Roubaix Van Houwaert belette eerste te komen gekwetst in een val te Gent, geeft het na dezen rit op. 3e DagMeenen-Charleroi, 224 km. 42 Vertrekkenden. 1. Devroye van Mons- Crotteux, ten 4 u. 37 m.; 2. Rosaert, op een pneu 3. Masselis, op 1/2 wiel4. Eve raerts 5. Cruppelandt6. Dethier7Le turgie 8. Lambot9. Platteau 10. Desir 11. Hanlet; 12. Dubois; 13. Vandenberghe; 14. Niedergang 15. Defraye. In deze drie etapen won Masselis 400 fr Ueysele. - Een erg ongeluk „reep| ^asselis'^ede aangekomen in de tweede Woensdag in onze gemeente plaats. Voor!t^eAw°rdLrae!.i®l.Uni?!StI^D!. ee° rekening van eenen aannemer van Rudder delen, vermengd met bestanddeelen die de herstelling bewerken, maken dit nieuw ge nezend en tevens voedzaam middel uit. Aan lijders door chronische aandoening met zwakheid geslagen, aan de overwerkers met den geest, aan al degene die spoedige krachtherstelling behoeven en den tijd niet hebben noch de gelegenheid om eene lange kuur te volgen, zal THEOBROMA ten hoogste nuttig wezen. Nota. Dit nieuw en wel uitgedacht ge neesmiddel vervangt volkomen alcohol en sterke wijnen, het geeft den geest en de spieren de noodige kracht en prikkeling tot allerhanden arbeid. Daarenboven levert het gebruiken*van THE0BR0NIA geen der gevaren op, door het drankmisbruik medegesleept. THEOBROMA krachtherstellend, lichaams versterkend geneesmiddel is te bekomen in alle apotheken. De goede THEOBROMA kost 3 fr. Hier in Poperinghe, is de depot bij M. M0NTEYNE, Apotheker, In Yper bij M. LIBOTTE, Apotheker. Au nouveau Passage, bij Cyr. Vandevyver bijg. Minne, Statie-plein lu deu Ciasihuisimoleii, bij Emile Deprez, Vuileseulestraat Te verhollen, schoone Geit, iS Su de Sjicrre, (schotier,) bij Gargon Room, Brabant-hoek 4 In de oude Zualui», bij Gustave d'Amour-Bonduelle, Watoust Schoon Konijn te verhollen, 5 in de oude l*oni|»iersi, bij René Techel, Hondstraat O In den Keer v. d. Ommegang, weg. 12 p. geg. door Ach. Foutrein, bij Henri Lazoore, Keer v. d. Ommegang 7 I11 St Selmstinan, weg. 5 k. geg. door C. Suffys, bij Henri Degruytter, Hondstraat Mengelingen De stein der welwillendheid is verleiden- der dan deze der vleierij. De liefde is tot elke opoffering in staat; de haat, helaas, ook Hoe geleerder do advokaten, hoe inge wikkelder het proces 1 Anibras. Van Zwimmelen kwam eens voorbij eene vaart, waarin een man te spar telen lag, die erbarmelijk om hulp schreeuw de. Waarom maakt gij zooveel lawijd vroeg Van Zwimmelen. Hulphulpschreeuwde de drenkeling, ik kan niet zwemmen. - Wel ik ook niet! sprak Van Zwimme len en ik maak daar zoo 'n ambras niet over. Suikerij VanTieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. voorde zijn een ploeg werklieden hier aan het herstellen der afgebrande kerk. Twee hunner waren aan 't werk op eene stelling tegen het opperste gewelf toen dit opeens brak. Een der werklieden kon zich vastgrij pen en boven houden, maar de andere plofte loodzwaar ten gronde, van eene hoogte van minstens 12-15 meters. Hij was beide beenen gebroken, inwendig gekwetst en verwond op geheel het lichaam de ongelukkige lag om- ■ent een halve uur in bezwijming. De ge- neesheeren van Leysele en van Alveringhem in haaste bijgeroepen, dienden hem de noo dige zorgen toe. BtoiiNsriare.Doodgereden. Hen ri Demeulenaere, 38 jaar oud, peerdengelei- der bij M. Moerman-Vanhove, werd maan dag avond door zijn camion, tusschen Bata via en Tassche, doodgereden. Iscglicm. Pijnlijk ongeluk. De genaamde Delphinus D'flalluin, 33 jaar, werkeod in de fabriek der gebroeders Adam, werd woensdag door een riem vastgegre pen, den rechterarm tot aan den schouder afgerukt, het linker been ijselijk verpletterd en over gansch het lichaam erg gekwetst. Men vreest voor zijn leven. ItoiiplincM. Peerden op hol. Twee peerden aan een schip gespannen, werden eenige oogenblikken losgemaakt om het schip toe te laten onder eene brug te trekken. Zij namen de gelegenheid te baat om te vluchten en wel een uur ver te loopen. Caeiie&hcm. Pijnlijk ongeluk. De gemeente werd vrijdag namiddag in op schudding gebracht flooor een smartelijk ongeluk. De E. H. Demaltre, pastoor der parochie, was na den noen in den hof ge gaan om er eenige jonge eendjes te vangen op den vijver. Toen de meid kort nadien ging om deu priester te roepen, bestatigde zij dat hij in den vijver gevallen was. De E. H. Demaitre werd aanstonds opgehaald, doch alle pogingen om hem terug tot het le ven te brengen, bleven vruchteloos. Het slachtoffer was te Kortrijk geboren den 3 november 1841, en sinds 1890 pastoor der parochie. («enf. Assisenhof. Op 10 Oogst 1905 werden te Rymenam bij Mechelen twee oude juffers renteniersters vermoord en be stolen. Hiervoor werd de hoeveknecht Fran cois Vermevlen ter dood veroordeeld en een boerenzoon Ventöse tot 20 jaar. Vermeylen had altijd verklaard onschuldig te zijn en men vond geen bewijzen dat hij de moord gepleegd had; alleenlijk de getuigenis van Ventöse. Over eenige maanden verklaarde Ventöse 'in het gevang te Leuven, dat het moest las tig zijn voor Vermeylen, die onschuldig was', zoolang opgesloten te zijn. Deze woorden werden naar het parket overgeseind die de uitspraak van het vonnis togen Vermeylen verbrak en de zaak voor het assisenhof van Gent verzond. Deze week liep zij af. Ventöse beweerde nu opnieuw bij hoog en bij laag dat Vermeylen plichtig is, en Vermeylen zegde onplichtig te zijn. De zaak is Vrijdag avond afgeloopen. Vermeylen werd onplichtig erkend aan de feilen, hem ten laste gelegd, en dus vrijgesproken. ISriiMNcl. In de tentoonstelling. Commandant Peary, de ontdekker van de Noordpool, heeft maandag namiddag in de feestzaal eene prachtige voordracht gegeven over zijne laatste Noord pool reis. t)c vliegmachichen De Aëro-CIub van België heeft besloten, ter gelegenheid der tentoonstelling van Brussel, eene dub bele vliegweek in te richten, die op 23 juli zal beginnen. De vliegoefeningen zullen plaats hebben op het koersplein Stockel. bommel. (Limbusg). Een verschrikkelijk ongeval gebeurde Donderdag alhier. Vier kinderen stonden boven een put op eene plank te spelen de plank brak en de kindecen vielen in 't water. Op hun hulpgeroep kwamen de ouders toegeloopen en geluk ten erin twee der kinderen te reddenmaar met de twee ander te willeiu-edden vielen vader en moeder in den put en verdronken met hunne twee kinderen. Tc bekomen POPERINGHE. voorbijganger genomen dis, 200 meters gereden velo van een hebben, en op hebben. Voorloopig algemeen klassement getal punten 1Masselis 2 2. Devroye 6 3. Rosaert 7 4. Vandenberghe 1 3 3 8 4 1 11 6 2 15 9 13 23 5. Everaerts 4 15 4 23 6. Leturgie 11 5 7 23 7. Hanlet 22 1 11 34 8. Platteau 13 1:1 9 35 9. Dethier 5 24 6 35 10. Defraye 9 19 15 43 Boeschepe. Koers van 20 km. op Zondag 5 Juni, 18 renners. 1. Bruneel, Bixschote2. Dejonghe Emile, Reninghelst 3. Desiriytter, Zonnebeke4. Vandewalle, Iseghem 5. Vermeulen, Reninghelst6. Lostri, Boeschepe. Naert van Iseghem, gevallen, geeft het op hij giDg waarschijn lijk eerste zijn. Velodroom van Yper.Zondag 12 Juni om 3 ure zeer stipt Buitengewone Koersen. 1. Snelheidkoers met premiën, met de deel neming van DUPRE, wereldkampioen; Delage, een der beste snelheidsrenners Heller,kampioen van Oostenrijk; Mostacci, kampioen van Afrika Meurger, kampioen van 't Noorden Chariot, kampioen van Algiers Dupuesne Legrand, enz. 2. Belangrijke match in 2 manchen tus schen het tandempaar Dupré-Delage, (beste tandempaar der wereld) en de triplette Mostacci-Meurger-Cbarlot. 3. Koers der Abonnés. 4. Halve fondkoers met premiën, 25 km., voor gelicencieerde beginnelingen. Prijzen 35, 25, 15, 10 en 5 fr. Alle liefhebbers van s,choon sport moeten naar Yper om dezen prachtiger; koersdag bij te wonen. In de velodrooms der groote steden zou men geen schooner koersen kunnen geven. Vanhouwaert is ingeschreven voor de Ronde van Frankrijk die dit jaar geloo- pen wordt van 3n lot 31 n Juli in 16 etapen. Al de andere groote baankoningen als Fa- ber, Lapize, üarrigou, Alavoine, Duboc, enz. maken zich ook gereed voor deze lasti ge koers. Hierdoor komt hunne afwezigheid in de ronde van België. Is liet gelonflijk dat men de ware suikerij der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal te verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. DUIVEN. Duivenbond-Poperinghe.Uitslag van den prijskamp uit. I5RETEUIL van 5 Juni 1910. Wind Noord. 183 Duiven los ojn 6.03 ure. Aankomstle duif om 8.26,55 ure; laatste duif om 8,37,44 ure Snolheid le duif 964,66 meters plaatste duif 896,81 meters. Afstand138,840 km. 1 Derynck C, 2 p. 12 Vannieuwen- 2 - 3 p. huyze A. 2 p. 3 VandenBergljeH.2 p. 13 Houwen G. 1 p. 4 Beun L. 3 p. 14 Devos J. 1 p. 5 3 p. 15 Gantois E. 6 Devos J. 1 16 Deheegher E. 7 Dave G. 2 p. 17 Schaballie M. 8 Schaballie M. 1 p. 18 Fache N.-M. 9 Pareyn M. 19 Vandevoorde C. 10 Merlevede C. 2 p. 20 Devos Remi 11 Dave G. 2 p. 21 Dave M. Overduiven Delava C., Techel A., Lebbe M., Schaballie M. Brussel, 8 Juni. Markt dalend. Men kwoteert| Poperinghe (Stadslood) 65-67 1/2 fr. Aalst Stads- merk) 67 1/2-70 fr. Daar de insektenplaag niet toe-| neemt volgens 't vooruitzicht der speculanten, was dalen onvermiddelijk. In Duitschland klaagt men alleenlijk over aardvlooienin Engeland is er omtrent overal wat venijn te bespeuren, doch in zeer geringe mate. Poperinghe, 10 Juni. Handel zeer kalm. Nieuw I gewas Poperinghe Stad) 65 tot 67 1/2 fr. Poperinghe i Dorp) 65 fr. I11 sommige hommelhoven is er redelijk veel venijnin andere is er omtrent niets te ontwaren. Do Siiikorij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver] en gezond. Schoone Hesp te verhollen, |S In 'I Itoosjo, bij Gustave Gossey, Crombeke-straat lil In «Ion oiiilen llazouinde, weg. 15 pond, bij Jules Heze, Boeschepe-str IO In <lo liwoiuiarkL bij Arthur Blanckaert, Boeschepe-str I f In don Ingang- van Wostontro bij Medard Deraedt, Westoutre-straat Te verhollen, Kostuum gereed gemaakt 12 In «Ion l.aiielltoiin bij Jules Derave, Werfstraat Buitengewoon Concert, nieuwe airs, gegeven door Marcel D'Heere en zijn orkest, lit In liet I iirnerk. om 8 ure, bij Jules D'Heere, Watoustraat. Combat met de Buiten-bol, twee van drie voor 25 fr. M In «lo Ster, bij Eduard Poissonnier, St Jan-ter-Biezen. Te verhollen, 25 Franks, 15 In «lo Klytte, bij René Senechal, Brabanthoek STERFGEVALLEN. De E. H. Barbier, bestuurder der Lamot- teschool te Yper, is Zoudag aldaar schielijk overleden in den ouderdom van 47 jaar. Schoon Schaap, geg. door Fréd. Poorter, In «lo Leone, bij Vital Maerten, Boeschepe-kalsiede. Te verhollen 40 Franks, 17 In «Ion Hor-tog van Hoahani, bij Edouard Deweerdt, Westoutre-kals. 1 f HESPEN, in de herbergen der Boeschepe-straat, zonder inlog. SPORT. Footlinll. De schaal van een Brusselsch dagblad. De afvallingsmatchen hadden zondag na middag te Brussel plaats. Eerst kwamen de >- Union St-Gilloise en ile F. O. Briigots op het terrein. Maar- deze match was van alle belang ontbloot. De Union had haren ploeg van IIIe divisie Do milioiolioliting. De miliciera- den hebben hunne werkzaamheden geëin digd, en er zijn omtrent 19,000 milicianen ter beschikking der regeering gesteld er zal daar een afval van ongeveer een zesde op zijn, zoodat er 15 tot 16 000 jongelingen bij het leger zullen ingelijfd worden. Men weet dat onder de vorige miliciewet de jaarlijksche lichting slechts 13,300 man- ichappen bedroeg. |»i<^i*oiiki*aolitel«>«>Htioi(l, geestes- trffhgheid, algeiqeene lichaamsverzwakking treft men dagelijks aan bij de bevolking van onze groote steden. Men oefent heden geest en lichaam zon der palen, men brandt het leven. Daarom is het wenschelijk een geneesmiddel te bezitten dat de bezwijkende krachten op kan beuren en de drukking van het menschelijk werk tuig op hoogte zal houden, op voorwaarde nochtans dat daardoor geen hinder aan de gezondheid overkome. Daarioe is de auteur van THEOBROMA na lange studie gekomen. Vegetale kracht aanzettende en bij ruime ondervinding bekend als versterkende inid- POPERINGHE, van 5 tot 12 Juni. Geboorten. Yvonne Cayzeele, d. v. Henri en Helena Inion. Camille Veniere, v. Theophile en Lucia Camerlynck. Marcel Boutez, z. v. Camille en Ida Hauspie. Jeanne Lermytte, d. v. Charles en Juliana Riem.Alice Slosse, d v. Gustave en Maria Malesys.Madeleine Bonduelle. d. v. Cyrille en Eugenia Huyghe. Omer Deprez, z. v. Cyrille en Stephanie Merlevede. Charles Wicke, z. v. Charles en Juliana Orbie. Overlijdens. Devos Désiré, 71 jaar, hovenier, weduwaar van Ootavie Debaere en echtgenoot van Rosalie Petit, Wijk G. Huwelijksbeloften. Julien Van Beile, Bureeloverste van den Burgerlijken Stand en Sekretaris der Besturende Commissie van het gevang te Audenaerde met Anna Vuylsteke, bijzondere te Poperinghe.Gustave Desmet metsersgast met Marie Meulebroecke, huis houdster, weduwe van Parijs Jules, beide te Poperinghe. Huwelijken.Camille Verhack, 34 jaar, suikerbakker met Mathilde Dumon, 29 jaar, zonder beroep, beide te Poperinghe. Babys et Bottines en mortné, peau, mortdo- ré, vernis, bronze, chevreau-bleu, etc., en 1er et 2me choix, k des prix trés avantageux. Au Soulier d'or, chez liUtt.AT-FitU- illAULT, prés de la Gendarmerie56, rue de Furnes, Poperinghe. WAT0U, van 6 Mei tot 2 Juni. Gemor len. Maerten Godeliove. De- smvtter Gaspard. Demaeght Irma. Plancquel Omer.Verhaeghe Maria.De- caesteker Angèle.Ruyssen Jozef.Devos Michel.—Gos Anna.Deschuytter André. —Theeten Abel.—Veniere Maria.Veyd Marcel.Oustlant Agnes. Darou Nest^ rine. Paresys Rogier. Overlijdens.Cappelaere Remi Leniere Marinus, 80 jaar Richard 12 jaar. Demol Michel, 6 maan den.Boussekey Désiré, 78 1/2 jaar.Foor Frederic, 77 jaar.—Berquin Éduard,73 jaa^ Vanderbeke Francies, 72 1/2 jaar.Decnoop Julie, 86 jaar, eebtgenoote van Eduard Beschilder. Ruyssen Jozef, 22 dagen. Boeket Octavie, 75 jaar, echtgenoote van Theophile Vandevelde. huwelijken.—Couture Karolus met Kes- terrian Zenobie, beide te Watou. «^^jyESTOUTRE, van 1 April tot 1 Juni. Geboorten.Deberdt Margriet.Malfait Lucien.Goemaere Michel.Devos Flora. Knockaert Agnes.Fourmentez Joanna. Knockaert Germana.Lermytte Arthur. Allossery Jerome. Hardeman Jozef. Vandromme Agnes.Monkerhey Nestor. Sohier Bertha. Hoornaert Laura.Cro quette Victor. Ballieu Maria. Van- eeckouttte Jozef. Overlijdens. Delboo Maria-Theresia, 64 jaar, weduwe van T. Sohier. Caron Louise, 44 jaar, echtgenoote van Heni Bul- teel Malfait Lucien, 15 dagen.Lesaffre Henri, 72 jaar, echtgenoot van Ingelaere Fidelia. Huwelijken. Verbeke El. met Veniere Lucie. Depuydt Camille met Barbez Ro manie.Desegher Felix met Denys Zoë y>CvLAMERTINGHE, van 6 Mei tot 2 Juni. ueboorlen. Gouwy Maria. Demeule naere Maria. Billiau Henri. Butstraen Maria. —Logie Magdalena. Casier Henri Vancaeyseele Godelieve. Overlijdens. Vermeersch Gaston, 23 jaar, landbouwer. Vancaeyseele Melanie, 82 jaar, bijzondere. Lemahieu Martha. 14 jaar, kantwerksterster,Ferla Maurice, 3 maanden.—Rabau Firmin, 6 jaar.Noilet Sylvie, 59 jaar, landbouwster. Huwelijken. Ghesquière Achille, 30 jaar, schoenmaker met Vandevyver Mag dalena, 19 jaar, werkster, beide te Vlamer- tinghe.Duran René, 23 jaar, telefoonwer ker met Storme Julia, 17 jaar, kantwerkster, beide te Vlamertinghe. Barbry Jules, 27 jaar, fabriekwerker met Verbeke Irma, 22 jaar, kleermaakster, beide te Vlamertinghe. Depuydt Camille, 24 jaar, aardewerker met Casier Emma, 20 jaar, werkster te Vla mertinghe. Larove Hilaire, 24 jaar, peer- dengeleider met Doize Irma, 19 jaar, land- werkster, beide te Vlamertinghe. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van De Poperinghenaar» gedruktworden gratis hier ingelascht. GAAIBOLLINGEN. Poperinghe. Op Zondag 10 Juli, bij Gaston Wylleman, ter herberg In't Firma ment 140 franks prijzen. SCHIETINGEN AAN DE PERS. Poperinghe.Op Zondag 12 Juni, gege ven door de maatschappij Willem-Teli, 610 fr. prijzen. Proven. Op Woensdag 29 Juni, zijnde feestdag van SS. Pieter en Paulus, groote Schieting aan de Pers van het Couthof. 500 fr. prijzen. Inleg fr. 6,50 terug 5 f. Inschrijving ter herberg De Klijtte van 12 tot 1 3)4 ure. RINGSTEKING M|T VELO. Poperinghe. Op Zondag 19 Juni, in de Noordstraat en Casselstraat. 50 frank prijzen. Inleg 40 centiemen. Inschrij ving van 2 tot 3 ure, Au petit Paris bij Alphonse Vailaeys. BERICHT Félix VERHAEGHE-HAUSPIE, Veurnestraat, POPERINGHE, heeft de eer kenbaar (e maken dat bij van heden af voor eigen rekening, den stiel van uitoefent. Door zijn aanleeren in de bijzonderste hui zen der groote steden, kan hij verzekeren dat hij ganscli op de hoogte van zijnen stiel is en dat men zich in volie vertrouwen tot hem mag wenden voor alle werk als Graf erken, marmeren Schouwen, enz., enz. Veurnestraat, Poperinghe, Laat liet geacht publiek weten dat liij op woensdag 8 Juni en de woensdag van ieder week tot aan Poperinghe-kermis zal vertinnen. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat ik het ambacht van KLEERMA KER voort uitoefen rechtover mijn ouders huis in St-Jans-Kruisstraat, n° 23. Door mijne trouwe bediening en goed werk, zal ik altijd trachten mijne geëerde klanten tevreden te stellen. Alle herstellingen worden bij mij ook aangenomen Bakker, heeft de eer kenbaar te maken dat hij zich komt te plaatsen in de CASSELSTRAAT, rechtover de herberg Au Jean Bart, TE POPERINGHE. Door zijne trouwe bediening, goede en gezonde waar, zal hij altijd pogen al zijne geëerde klanten tevreden te stellen. Het selrijiit dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chico- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Men vraagt seffens eenen Leerjongen ten bureele dezer. Goed kunnen lezen en schrijven. Men vraagt Bakkersgasthuur 5 tot 15 fr. te maande. Inlichtingen ten bureele dezer. Schoenmakersknechten worden gevraagd bij Valère Dezuttere, Yperstraat, 40, oud huis Adolphe Vandecasteele-Leroy. Bakkersknecht, bij J.-B. Ryon, bakker te Sint Jan ter Biezen. rin Remi, 40 jaaij K. lar. Gan um ^1 nii l\ *n en Tilbury, in goeden staat, met lederen kap en schoot. Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer. oede nieuwe Kernmachien te verkoopen bij de We Delava, Ouderdom-kalsiede Pope- nghe. ernmachien te verkoopen uit oorzaak van brand, bij Camille Derycke-Delava, Re ninghelst. e verkoopen bij Jos. Corselis, wagenmaker bij den Bosseboom, Ouderdom-kalsiede, 3000 kilos Beetrapen. it ter hand te koop, door uitscheiding, allerbeste Naaimachién Singer, 6 jaren gediend hebbendeeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellenringelma- chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele dezer. Zeer schoon en gerievig HUIS gelegen in de Boescheepstraat.Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. it erberg met Werkwinkelgenaamd In het Tl Riddershof te Dickebusch. Voor in lichtingen zich te wenden bij Mme We Rom- mens, Groote Markt, Poperinghe. 4 niij k heb de eer kenbaar te maken dat ik 'miften huize begeef voor het ««ftiM'ltken «sin l»i«»r mi utjn. Door mijn goed werk en malige prij zen, hoop ik door uwe aangename orders vereerd te worden. Casselstraat, 20, Poperinghe. van .eenen BIJ Hen it i SUFFYS-DEROO, Watoustraat, 1 'OPERINGHE, (bij de herberg van M. Cyrille Merlevede). HOTEL DE Café-Ileü ILAHDHE, f auranl., iaat weten aan vrienden en kennissen dat hij goedkoope slaping geeft en op allo uren van den dag goea eten opdient. aan de Heeren Landbouwers-Vlaskweekers, van Poperinghe en Omstreken. Ik houd er aan de vlaskweekers te ver wittigen dat het hun voordeel zou zijn van, oor wat het vlas, op het land verkocht, aangaat, geen vlas te verkoopen zonder eene oede borgsom op voorhand te ontvangen, jaarlijks ontstaan er tusschen landbouwer en koopman moeilijkheden en het gebeurd maar al te dikwijls dat, zoo het vlas niet voldoet, de koopman het aan den kweeker laat. 't Is eene groote misse voor den ver- kooper, zijn vlas op het land te verkoopen, voor eenen schoonen, ja, somtijds te duren prijs, aan eenen vreemden koopman, die, zoo het vlas voldoet, het neemt, en zoo het nietvoldoet,zich er niet meer mede moeit. Wat nog meer is, de contracten van de verkoo pen op het land zijn altijd ten voordeele van den kooper en maar zelden van den verkoo- per. Alzoo komt het dat er boeren zijn die het contract onderteekenen zonder het te lezen en enkel op den prijs letten zonder de oorwaarden wel in aciit te nemen. Als- wanneer het vlas beschadigd wordt, laat de kooper het aan hen de landbouwer schrijft naar den kooper dat hij moet komen levering nemen van zijne gekochte waar, maar hij en is niet weinig verwonderd, als hij eenen brief ontvangt waarop geschreven staat Ik ben bereid het vlas te nemen zoo het aan de voorwaarden van ons contract vol doet». Dan eerst neemt de landbouwer zijn contract en hij leest de voorwaarden. Er staat er onder ander opHet vlas moet wit, gezond en droog geleverd worden het moet van goede kwaliteit zijn en kunnen dienen voor de Leie De boer trekt nu zijn oogen open en... moet in zich zeiven zeg gen 't Is ik die den dommerik ben ge weest». Er zijn somtijds landbouwers die dan den koopman geheele brieven verwijtin gen toesturen of hem mondelings beleedigen. Dit is zeer dwaas te werk gaan, want de landbouwer en is toch in zijn recht niet en moest het er op aan komen, hij zou nog kunnen met het gerecht te doen hebben, daar men niemand mag verwijten. Nu, Heeren Landbouwers, ik sluit, den vurigen wensch uitdrukkende, dat de land bouwers voortaan beter op hunne zaken zouden letten om in het vervolg niet meer bedrogen te worden. Vlaskoopman te Poperinghe. De alom vermaarde Familie VERD0NCK, Ban dagisten-Orthopedisten, drie maal gebreveteerd voor breukbanden zonder staal en zonder élastiek. Leveranciers van den Staat en Zeewezen Burger- en Krijgshospitaal Deze zullen U vrijwaren van alle nuttelooze uitgaven. Wekelijks wordt onze hulp ingeroepen van per sonen met breuken zoo groot als een kinderhoofd, veroorzaakt door operatie of door het dragen van slechte banden, bijzonderlijk door de elastieke, die door hunne uitrekking zonder waarde zijn voor het ophouden eener begin- of volledige zak- breuk. Vraagt honderde adressen ons uit menschlievendheid gegeven, van personen 1. 2 en 3 maal geopereerd en die na de operatie dui zendmaal slechter waren. Neemt wel in acht dat wij door onze 4ojaren ondervinding alles kunnen beteugelen, door onze veelvoudige stelsels van Breukbanden. Kinderen worden gewaarborgd genezen. 1000 frank belooning aan gelijk welken Specialist of Breuklijder welke het boven gemelde kan weerleggen. Misgroeiingen.— Zelfde Huis gelast zich bijzon der met 't recht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiingen 'der ruggraat, ar men, beenen en voeten.Bijzon dere Toestellen om de hooge rug te doen verdwij nen en de slechte houding bij lan ders. Onzicht bare Corsets om de misgroeiing der ruggraat te genezen, noodig tn dit geval Buikbanden. Bijzonder Huis -voor het maken van Buikbanden, voor vrouwen die lijden aan --allerhande zakking van den buik. M' Frangois VERDONCK, Kerkstraat, Anseghem- bij-Kortrijk, is sprekelijk den Maandag, van 9 tot 4 ure namiddag, in den Gouclen Appel, Rijssel- wijk, Kortrijk. Én Mr Honorê VERDONCK, "bij de nieuwe post te Oostende, is sprekelijk dei 1 Zaterdag in het Hotel Den Gouden Hoorn, S Jmon-Stevinplaats, Brugge. Alle andere dagen ten hunnen huize in de voormiddag. Op verzoek begeven de hee ren VERDONCK hun ton huize van eenieder. MARKTPRIJ ZEN. Poperinghe, markt van den 10 juni. Tarwe, heet. 16,80 - Roggt 12,00 - Havef 14,00 - Aardappelen, 100 k. 8,25- Boter <i0 kil. 2,70 - 3,00. Eieren de 26 2,00 Yper, 4 juni. Tarwe 2.1,00 a 21,751

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4