SAHSENDECORTE Met lsie Communie Grand Assortiment Landbouwmachienen IJZERDRAADVOORHOPPE pfjCAREY, Poperinghe. U Buitengewoon Assortiment NIEUWS UIT BETiGIE. MlUTQ 1S meer aan te bevelen tegen Wetensweerdigheden. d'articles riches pour Enfants !n het Leopoldsorde. HOPPE. BURGERSTANDEN VAN Op Zondag in Mei 1910, Eenige Jaarlijksche Kermis, Op Donderdag 5" Mei, Mengelingen. Sis. :eesten en Vermakelijkheden. MARKTPRIJZEN. Terstond te psicïiten LT Ridd Xe Koop TELEEFOÖN 16. m 'T PARADIJS. Aan de Schoenmakers. Men vraagt Is: den Bazar, BEENHOUWERS en ZWIJNELACHTERS René GOEMAERE. Agent voor België en Frankrijk Leon DENECKER - CATRYCKE, II. OSST YN-CAMBIE, POPEFSINGHE. het huwelijk met M. Drexel, een zoon van een dei- meest bekende en oudste families van Philadelphia. En daar dit voor het eerst sedert jaren weer eens een huwelijk was waarin de bruidegom niet een of ander vreemde prins of Europeesche graaf was. maar een Amerikaansch huwelijk in den echten zin van het woord, heerschte er na tuurlijk een buitengewone belangstelling. Buiten de kerk was het een geweldige op schudding, zoo vol nieuwsgierigen was het er; toon de auto van de bruid voorkwam moest de policie tusschen beide komen, om ruimte voor haar te maken. De kerk was met een buitengewone pracht versierdhet altaar, was met 2000 lelies schoon gemaakt. Verder waren er 45 bloem pilaren in de kerk opgericht van 5 voet hoog, met honderden rozen bekroond, enz Een uur van te voren de plechtigheid had om 4 uur plaats, begonnen de genoo- digden hun plaatsen in te nemen ten slotte stonden er meer dan 450 equipages en auto's en file voor de kerk. Menschen, die niet genoodigd waren, wilden 25 dollars betalen om maar binnengelaten te worden om al die pracht te zien. maar de deur werd alleen voor de genoodigden geopend. De bruidsgeschenken moeten eene waarde vertegenwoordigen van 6 millioen. Van den vader der bruid kreeg het jonge echtpaar een geheel gemeubeld huis in de Fiftli-ave- nue, ter waarde van eene kleine drie mil lioen. I)aii(Ht*li - Oost - Afrika. Moord van een katholieken Missionnaris. Pater Loupias, franschman, behoorende tot de Witte Paters, begaf zich op 1 April bij den hoofdman der Lukarra's, op den grens der duitsche kolonie en Belgisch Congo om eene klacht in te dienen over een diefstal van vee. Het stamhoofd gaf aan zijn volk bevel den missionaris met lanssteken te dooden. De moordenaars zijn gevlucht op Belgisch Congo. Eene compagnie soldaten zoekt ze op. van witte lederen en satinetten staffers, molièren en bottinen aan ongelooflijk goed- koope prijzen.Gansch nieuw assortiment voor geheel het zomerseizoen van pracht- schoenen voor Heeren, Damen en Kinders, in alle prijzen en allen aard. CHEVREAU RINGEL- en KNOP- BOTTINEN te beginnen aan 8,5o fr. In de Gouden Schoen, bij BESt/VT- PREMAIiLT, bij de Gendarmerie 56, Veurnestraat, Poperinghe. STAPSMEUWS. Valsche betichting. De vrouw van Jules Baes, leurder en marktkramer te Poperinghe, ging Zondag bij eenen kleer maker der Crombekestraat om eene kleine schuld te vereffenen. Toen zij het huis ver liet, kwam de vrouw van den kleermaker buiten geloopen en begon te roepen op vrouw Baes dat het gouden uurwerk van haren man verdwenen was en dat niemand anders dan zij het genomen had. De kleer maker kwam buiten gesprongen, beweerde hetzelfde en zegde seffens de politie van de zaak kennis te gaan geven. Hij deed het ook. Vrouw Baes was ook naar het politie-bureel gegaan en wijl zij, onthutst door déze be tichting, hare onschuld deed blijken, kwam de kleermakersvrouw verklaren dat het gouden uurwerk niet verdwenen was, dat zij het mislegd en in huis terug gevonden had. De zaak was dus seffens opgelost. Hel is altijd raadzaam niemand zoo rap van fei ten te betichten als men niet zeker is dat zij er schuld in hebben. Men mag zoo lichtzin nig niet te werke gaan als de eer en goede faam van eerlijke lieden op 't spel staan. OvertredingMaandag avond rond 11 ure werd proces opgemaakt tegen René D... die zonder licht, per velo door do Cas- selstraat reed. Gevonden vrijdag op de markt, eenen regenschermhij berust ten politie-bureele. Verloren, insgelijks vrijdag op de markt, gouden oorbel. Vriendelijk verzoek aan wie ze gevonden heeft, ze ten politie bureele te brengen. Licht ongeval. Vrijdag rond 11 ure ging Gustave Haemers, winkelier ter stede, komende van de markt, met zijn goed op een stoolkarretje geladen, huiswaarts. In de gasthuisstraat gekomen, rechtover het Hotel aer W' Bentin, hoorde hij een automobiel seinen die achter hem kwam. De man stak links af en de auto deed 't zelfde. G. Hae mers zag gelukkiglijk het gevaar en kon juist op tijds op zij springen; hij kreeg toch ean stuik en viel ten gronde; de man be zeerde zich echter niet. De auto happerde met het voorwiel aan het karretje, ntaar hield dadelijk stil, zoodat geen schade eraan veroorzaakt werd. Alen vraagt gedurig naar de welbe kende Aalpompen van J. Beheyt-Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. Vaccinatie. De Burgmeester der Stad Poperinghe, laat weten dat de Vacci natie en Revaccinatie gratis zal bediend worden in de bovenzaal van het Stadhuis, aan al de familieleden der dischgenooten op de volgende dagen te wetenMaandag 2 Mei en Dinsdag 3 Mei aanstaande, telkens van 10 tot 12 ure 's morgens. De andere inwoners van Stad worden ernstig verzocht zich insgelijks ten hunnen huize het behoedmiddel tegen de pokziekte zonder uitstel te doen bedienen. Maten en gewichten.De getijdelijke tweejarige keuring van maten en gewichten zal alhier plaats hebben ten Lokaal het Volkshuis, op 2, 3, 4, 10, 11 en 12 Mei. 11 1 Lj 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek. A. M0NTEYNE, Groote Markt, 18, POPERINGHE. Yper. Uitslag ran den gewestelij - ken prijskamp voor stieren, koeien en veer zen. Deze prijskamp had plaats, Za terdag23 April. De volgende premiën wei den toegekend.. 1 .Slieren, 2 mededingers: Bewarings- premie van 400 fr. aan J. Vandenbusscbe, Haringhe en O. Raes, Wervick; 300 fr. aan H. Dcvloo, Stavele. 2. Stieren, 19 mede dingers 200 fr. en zilveren medalie aan F. Samyn, Boesinghe; J. Vandeputte, Moor slede; 150 fr. en bronzen medalie aan H Soetaert, Ledeghem en J. Desmyttere, Vla mertinghe. 3. Veer zen met niet meer dan 2 tanden, 10 mededingers premie van 150 fr. en zil veren medalie aan H. Vergote, Sint Jan; 100 l'r. en bronzen medalie aan H. Vande putte, Ledeghem75 fr. en bronzen medalie H. Vereecke, Vlamertinghe. 4. Veerzen met 4 tot 6 tanden, 9 mededingers: premie van 150 fr. en zilveren medalie aan F. Bon dry, Voormezeele; 100 fr.en bronzen meda lie aan JCarette, Langeïharck75 fr. en bronzen medalie aan kinders Dehem, Voor mezeele. 5. Koeien, 9 mededingers: premie van 200 fr*. en zilveren medalie aan H. Lamerant Dickebusch150 fr. en bronzen medalie aan H. Vereecke, Vlamertinghe; H. Vergote Sint Jan100 fr. en bronzen medalie aan kinders Dehem, Voormezeele; H. Lamerant Dickebusch. Rechtbank. Zitting van 28 April Vanderbeke Emile, mulder te Pope ringhe die op 10 maart, afwezig zijnde veroordeeld werd lot 26 frank voor verhee ling van aangesiegen voorwerpen, had op positie tegen dit vonnis aangeteekend. Het Hof spreekt de betichte vrij. Feys René landlooper te Poperinghe, wordt veroordeeld tot een jaar gevang voor diefstal van kle dingstukken ten nadeele van Henri Verpoort te Boeschepe. Hij wordt seffens aangehouden Ad i is kerkt". Voor de visschers. Er is in de begrooting van buitengewone ontvtingsten en uitgaven van 1910 een eerste krediet van 1 millioen gevraagd geweest voor den aanleg eener visschershaven in De Panne. Er wordt ook nog op het budjet een nieuw krediet van 500,000 fr. gebracht om de in richting en den toegang der haven van Nieupoort te verbeteren. I&riagse. II. Bloedprocessie. Op aanvraag van de Edele Confrérie van het Heilig Bloed, heeft M. de minister van oor log het muziek van het 4e linieregiment toegelaten eenige dagen voor het eindigen der legeroefeningen het kamp van Beverloo te verlaten. Alzoo zal het muziek zijne mede werking kunnen verleenen aan den uittocht, der processie van het Heilig Bloed, op Maan dag 9 Mei. Zaterdag 7 Mei zal het muziek te Brugge aankomen. Yssisen van U cslilaaiidcri'ii. De Kindermoord te Staden.De zaak ten laste van het meisje Romanie VanLerberghe, van Staden, die beticht was van kinder moord, is dinsdag namiddag afgeloopen, na machtige pleidooien van MM. Begerem en esafire, advokaten van de beschuldigde. Romanie Van Lerberghe werd door de gezwoornen, met 9 stemmen tegen 3, plich tig erkend aan de feiten die haar ten laste elegd waren. Het hof heeft haar, met in achtneming van verzachtende omstandig heden, veroordeeld tot 8 jaar opsluiting. S>e Suikerij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. ItriiNSiol, Plechtige opening der WereldtentoonstellingZij is officieel geopend, Zaterdag namiddag. Dit wil niet zeggen dat ze heelemaalin orde is. 't Scheelt geen klein beetje. Ware het anders, 't zou tegenstrijdig zijn met de traditie. Maar zooals zij er voorstaat, maakt ze reeds een zeer gunstigen indruk. De hoofdhallen zijn nagenoeg voltooid, sommige stands hebben zelfs uitgepakt, ir 't zal nog wel een maandeken aanloo ien, eer dat het waarlijk expositie moge leeten. Verder op het terrein is 't nog een warboel, ontoegankelijk voor wandelaars. Niettemin is het bezoek de moeite weerd, daar men zich een gedacht kan geven van de reusachtige afmetingen der tentoonstel ling en van de buitengewone pracht, welke zij, eens gereed,zal opleveren. Binnen enkele dagen zal dit een aangenamer uitzicht heb ben, want men arbeidt als zate men er met zweepen achter. Het uitvoerend kotniteit schat dat er Za terdag 00,000 personen in de tentoonstelling gekomen zijn. Men heeft voor 13,000 fr. inkonikaarten vatt 2 fr. verkocht. In 1897 beliep de ontvangst, den eersten dag der tentoonstelling, maar 5000 fr. Be wek van M. Roosevelt.M. Roo sevelt, gewezen President der Vereenigde- Staten, is Donderdag namiddag uit Parijs te Brussel aangekomen. Hij werd bij den Koning ontvangen, bezocht, Brussel en de Tentoonstelling en vertrok Vrijdag naar Holland. SPORT. Foofliall. F. C. Poperinghoïs. Op heden Zon dag om 3 ure, entrainement-matcli. Kampioenaat van België. Uitslagen der matchen van Zondag. lc Afdeeling. Te Brugge overwon F. C. Brugeois de Daring C. B. met 2-1. Schoon spel kregen men eigentlijk niet te zien, daar de spelers zich niet vrij konden bewegen, door den slechten toestand waarin het terein ver keerde. Te Brussel werd Racing C. B. geklopt door C. S. Brugeois met 0 - 2. Beide goals konden gemaakt worden door Six, op cor ners, met een hoofdstoot. De match Excelsior S. C. - Leopold C. is afgelocpen met een drawn 2-2. De Antwerp F. C. werd op zijn terrein overwonnen door Standard F. G. met 0-1. Tegenwoord ige Rang se h ikking. C. S. Brugeois, 21 3 4 F. G. Brugeois, 18 55 30 w Standard F. C„ 22 55 23 - Beerschot A. C., 20 55 22 Daring G. B., 20 59 21 Excelsior S. C., 19 55 17 Racing C. B., 21 55 n 1 Antwerp F. C., 22 55 14 Leopold F. C., 22 55 13 S. C. Courtrai, 20 55 11 - F. C. Liégeois, 20 6 Eene Itiillinlieltc 0>etoogiii£ te Meenen. Zondag waren de Meenenaars ooggetuigen van eene katholieke betooging, die lang in hun geheugen zal geprent blijven. Op prachtige en geestdrifiige wijze werd de toetreding van het duizendste lid in de Spaarkas van de Giide gevierd. Uit al de kantons van het arrondissement kwamen de katholieke strijders, oude en jongen, uit al de standen der samenleving, in dichte drom men naar Meenenallen beantwoordden met geestdrift den oproep over eenige weken reeds door den onvermoeibaren kampér, den E. H. Delvael, gedaan. Allen wilden den ie- verigen priester, de ziel van de Spaarkas der Gilde, eene zoo hartelijke als welver diende hulde brengen. Na het pontifikaal lof, door Z. D. H. Mgr den bisschop van Brugge gezongen, trok een ontzaggelijke stoet naar de statie om M. Lie- baert, minister van financies, te ontvangen. Nooit zag men te Meenen zulk eene betoo ging: tien duizend mannon, tien duizend atholieke kiezers, die de bijzonderste stra ten der stad in dichte gelederen doortrok ken, alzoo getuigenis gevend van de kracht en den bloei der katholieke partij in het ar rondissement. Op de Groote Markt was een verhoog op gericht, waarop Mgr den bisschop van Brugge, M. den minister Liebaert, MM. de volksvertegenwoordigers van het kanton en de notabiliieiten der stad plaats namen. De ruime plaats was opgepropt met volk. Op eens, begeleid door twintig muziekkorpsen, werd de Vlaamsche Leeuw en vervolgens de Brabanqonne door tien duizend mon den met onbeschrijfiijken geestdrift gezon gen. Schoonere, grootschere betooging kan men zich onmogelijk voorstellen. Wat «Ie inberhiiiig «loet. Een Amerikaansche dokter, M Claries K. Mills uit Philadelphia, schrijft in een Engelsch me disch weekblad Een jong bankbediende, die zich overgear- beid had en onder de hitte van den zomer leed, bezocht eenen dokter De geneesheer onderzocht hem en onder zocht vooral de longen. Ernstig zegde hij hemMorgen zal ik u schrijven 's Ande rendaags ontving de jongeling eenen brief waarin de dokier hem aanraadde zijné aard- sche zaken in orde brongen, daar hij geenen tijd meer te verliezen had. Natuurlijk kon hij misschien wel weken leven, doch het was goed zijne voorzorgen ta nemen. De rechterlong was verloren en het hert was zeer aangetast. De jonge kranke was door dien brief buiten zich zelf. Hij ging niet naar zijn kantoor, 's Middags leed hij aan moeilijke adamhaling en hertepijnen. Hij bleef in bed en te middernacht moest in al lerijl naar den dokter geloopen worden. De geneesheer was ten hoogste verwonderd. Hij wist niets van een hertekwaal. De patiënt toonde den dokter den ontvangen brief en nu werd alles verklaard. De brief was voor een andere zieke be stemd en de secretaris had hem aan den jon gen l^aiikbeambte gestuurd, terwijl de tot hem gerichte brief naar den stervenden te ringlijder gestuurd werd. De jonge patiënt lachte en was weldra gezond als een bliek. En wat den teringlijder betrof, die een brief vol opbeuring ontvangen had, vier weken aan de zee en alles is in orde—hij was naar een zeebad gegaan. Tien jaren zijn verloopen en de kandidaat van den dood leeft nog. Ile< liuiM van Aapolron. Het buis van Napoleon I, op het eiland Elba, de villa San-Martino, te Porto-Ferrajo, zal deze week te koop gesteld worden, met de meu beien van den keizer en al de voorwerpen die van zijn verblijf aldaar dagteekenen. 8n liet leger.Voortaan zullen de mi licianen zooveel mogelijk ingelijfd wordeD hij regimenten, garnizoen houdend in de na bijheid hunner woonplaats. I>e Loiiieei Huiler. Gansch de verleden week, is de komeet Halley reed: zichtbaar geweest met den verrekijker, doch in België had de slechte luchtgesteltenis be let er waarnemingen over te doen Eerst zaterdag morgend, ten 3 ure 35, heeft M Van Biesbroeck, sterrekundige in het ko ninklijk observatorium van Uk kei, de steert- ster kunnen opmerken zij geleek aan eerie ronde nevelster van de vijfde grootte; de kern was nogal schitterend, doch de steert kon niet waargenomen worden. Het is enkel in den vroegen mórgend dat thans de komeet kan gezien worden, name lijk van 3 ti tot 4 ure. Binnen eenige dagen zal zij zich slechts voor 3 ure vertoonen. Il«>< huwelijk *3in pi'iiiüCH Clr- mecsliiie. Prinses Clementine bevindl zich thans te Buda-Pesth bij den graaf en de gravin Lonyayprins Victor is daar ins gelijks aangekomen, en naar men verzekert zullen al de kwesties betreffende zijn huwe lijk met prinses Clementine nu definitief ge regeld wonlen. Er is spraak dat prins Vic tor uitdrukkelijk afstand zou doen van zijne aanspraken op den troon van Frankrijk. W anrosn is de suikerij Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Verburgh- Babys et Bottines en mortné, peau, mortdo- vernis, bronze, chevreau-bleu, etc en r et 2,ne choix, a des prix trés avantageux. A u Soulier d'or, chez BEKAT-FHE- M A IJLT, prés de la Gendarmerie, 56, ue de Fumes, Poperinghe. Wielrijih'ii. Uitgesteld. De koers in de velodroom van Moorslede, moest uit oorzaak veo) slecht weder uitgesteld worden. Zij zal plaats heb ben op Zondag 22n Mei met dezelfde rijders. Parijs-Brussel, 405 kilm wordt he den geloopen. Al de beste beroepsrenners nemen er deel aan. Onnoodig te zeggen dat Vanhouwaert alles zal pogen om zijne re vanche op Lapize te nemen. Heeft hij geen tegenslagen, hij zou wel kunnen alleen de eerste aankomen. Na Namen is de koers bij zonder lastig en vele die 300 kilm. kunnen rijden zullen het in deze laatste 100 kilm. moeten laten steken. Komen zij in groep in en is Cyriel mede, dan is de overwinning nog voor hem want de aankomst geschiedt ditmaal op de baan, op eene breede fijn van 800 meters lengte en als er te sprinten valt op de baan is Cyriel erbijKlopte hij binst de ronde van Frankrijk al de mannen niet welke hij Zondag als tegenstrevers zal hebben? Moesten Lapize, Faber, Trousselier, Garrigou, Alavoine en anderen niet onder doen als er op het einde van 'n etape viel te emballeeren Ja, niet waar Er zijn in 't geheel 73 ingeschreven. Velodrome van Yper.Prachtig pro gramma op Donderdag 5 Mei, om 8 uren. Dupré, wereldkampioen, op de Ypersche piste tegen de tegenwoordig best befaam de sprinters.Voor Donderdag aanstaande heeft het bestuur van den velodrome van Yper een programma opgesteld gelijk men in onze streken nog nooit te zien kreeg. Dat onze lezers zelf oordeelen 1. Snelheidskoers voor beroepsrenners. 1000 meters. Reeksen, herkansing en finaal met de medewerking van Victor Dupré, kampioen der wereld en van Frankrijk; Heller, kampioen van Oos tenrijk; Bouteiiler, een der snelste sprinters van ParijsMeurger, kampioen van 't Noor den; Mostacci, kampioen van Afrika Hed- spath, de vliegende neger Chariot, kampi oen van Algerie en Duquesne, kampioen van Parijs 1908. Drie van die kerels zijn voldoende om eene prachtige koers te geven, ook durven wij voorzeggen dat de velodrome van Yper te klein zal wezen om al de sportliefhebbers te bevatten welke den wereldkampioen Dupré zullen willen aan 't werk zien. 2. Juffrouw Borde, iu hare ijzingwekkende vertooning van de Levend verpletterde EeDig in de wereld. Een automobiel, wegen de 1200 kilos met 5 personen geladen, rolt haar over 't lichaam. 3. Koers voor de geabonneerden. 4. Fremiekoers voor beroepsrenners. 10 Kilometers met premie alle 2 kilometers zijn ingeschreven: Dupré, wereldkampioen, Hedspath, Meurger, Duquesne, Heller, Mos tacci, Chariot, Bouteiiler. Halve fondkoers voor beginnelingen met licence. 25 Kilometers met premie alle 3 kilometers. Prijzen35, 25,15, 10 en 5 fr. De inschrijvingen voor deze laatste koers mogen gezonden worden tot den 2 Mei, aan den heer Robert Clinckemaillie, bestuurder der velodroom. Veurnesteenweg te Yper. VLIEGEN. Eene rekordvlucht van baron de Ca ters. Uit Dijon wordt geseind dat de Bel gische vlieger, Baron de Caters, het record der vluchten met passagiers neergehaald heeft. Vertrokken met zijnen mecanicien is hij op 15 kilom. afstand van Dijon, ten ge volge van een motorongeval nedergedaald, na 220 kilom. afgelegd te hebben. Londen-Manchester per vliegmachien. Over eenige jaren had een engelsch dag blad een prijs van 250.000 fr. uitgeloofd aan den eersten luchtreiziger die per vliegma chien den rit zou afleggen van Londen naar Manchester, 300 kilometers. Deze reis moest afgelegd worden in een tijdverloop van 24 uren en de vlieger mocht maar eenmaal staan. Verscheidene hadden reeds de kans gewaagd, doch mislukten. Woensdag stonden te Londen twee man nen gereed om de proef te wagen Paulhan transchman en Graham-White. Het woei hevig en zij konnen slechts 's avonds ver trekken. Paulhan vertrok om 5 ure 31 en alhoewel door regen en wind verrast, geluk te het hem te vliegen tot a in Lichfield op 188 km. van Londen hij legde dezen weg af in 3 uren 10 minuten. Donderdag om 4 u 9 min. 's morgens vertrok hij uit Lichfield en het gelukte hem Manchester te bereiken om 5 u. 30. Hij had dus de 298 km. afgelegd in 4 uren en 12 min., 't zij met 75 per uur. Graham-White die een uur na Paulhan uit Londen vertrok.gerocht tot op 58 kilm van Manchester. Toen Paulhan uit zijn vliegmachien kwam was hij uitgeput. Hij verklaarde dat het de duurste en de gevaarlijkste reis was die hij ooit ondergaan had. Hij werd in tr iomf te Manchester ontvan gen. Suikerij Van Tieghcm-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Z. M. de Koning komt te verheffen tot Commandeur: Mgr. Waffelaert, bisschop van Brugge. Ridder: M. Fraeys, bestuurder der bur gerlijke godshuizen te Yper; Baelen, bestuur der van het Ste Anna gesticht te Kortrijk; Moulaert pastor deken te Dixmude. Brussel, 27 April. De markt is altijd onbestendig. Men kwoteert nominaal Aalst 120-125 fr., Poperinghe 125- 130 fr. Voor nieuw gewas. Aalst 75 fr. Popering-he 70 - 75 fr. Antwerpen, 28 April.Aalst 120-125 fr. Nieuw gewas, 75 fr.; Poperinghe 120-130 fr Nieuw gewas 75 fr. Markt standhoudend. POPERINGHE, van 24 tot 30 April. Geboorten.-— Antoine Gantois, z. v. Emile en Ernestine Bastaert. Adrienne- Ghes- quiere, d. v. Henri en Rachel Verpoot. Maria Baes, d. v. Camille en Leontina Deroo. Madeleine Hauspie, d. v. Joseph en Leonie Devloo. Maria Liebert, d. v. Eugène en Valent.ina Wylleman. Désiró Üeclercq, z. Henri en Maria Canèle. Overlijdens.—Raoul Gelein,4 maanden, wijk D. Allemon Livinus, 83 jaar, landbou wer, weduwaar van Regina Pittilon, wijk E. huwelijksbeloften.René Sturm, koop handelaar in granen te Biervliet (Holland) met Estella Rommens, bijzondere te Pope- inghe. Maurice DeByser, fabriekwerker met Martha Van peperstraet.ek an twerkster, beide te Poperinghe.René Denys, landge- bruiker te Westoutre met Emerence Dor- mieu, weduwe van Henri Goudenhooft, landgebruikster te Poperinghe. Maurice Capoen. kleermaker met Emma Pattin, bei- Ie te Poperinghe. Huwelijken.Honoré Outtier, 37 jaar, handelaar te Watou met Madeleine Bar- zeele, 28 jaar, zonder beroep te Poperinghe. Joseph Caenen, 21 jaar. bijzondere mei Désirée Wiilems, 27 jaar, bijzondere, beide te Poperinghe.Achille Sergier, 38 jaar, wagenmaker te Westvleteren met Emma Dequidt, 31 jaar, landwerkster te Poperin- he. - Gustave Dury, 29 jaar, spoorweg bediende met Marie Huyghe, 26 jaar, beide te Poperinghe. De grootste keus van meubels en stoe len in alle slag en prijzen, is voorzeker te verkrijgen In den Bazar bij Sansen-Decorte, 15 en 20. Gasthuisstraat, Poperinghe. Bijzonderheid van alle meubels in eiken hout, notelaren, acajou, enz. Groote keus van l&erkestoelen, Schoone gedraaien TidVlgxiolen aan 1,50 - 1,75 en 2,00 fr. de garniture. WOESTEN, van 15 Maart tot 30 April 1910. Geboorten. Daene Maria, d. v. Henri en Mahieu Eudoxie. Truwant Maria, d. v. Theodore en Lacante Lydie. Ramout Rachel, d. v. Hieronymus en Heniaert Eu- phrasie. Suffys Margaretha, d. v. Theo- phile en Vansevenant Leonia. Overlijdens. Metsu Lievin, gopensioe- neerde veldwachter.Vandooren Prudentia. Huwelijksbeloften. Cailliau Prosper, landwerker teReninghe met Bruneel Bertha dienstmeid te Woesten. Huwelijken.— Lhoir Alexis, tandmeester te Veurne met Gykiere Emma, zonder be roep te Woesten. EERSTEN TAP I In Hesp, bij Flora Assez, Bruggeslraat LAATSTEN TAP Au nouveau PuNsuige, bij Jules Deschodt, Statie-plein HER RER GKERMISSEN II In «len Meiboom, bij Isidoor Delporte, Yper-kalsiede 4 In 't liof van Commerce, bij Achille Bouw, Westoutre-kalsiede 5 In «le CaiiRine, bij Theophile Timperman, Watoustraat Schoon Konijn te verhollen, O In «leu Itooilen Siert. bij de Wed. Caroen, Westvleteren-kals Groote Hesp te verhollen, In «Sen Overtlmii, bij Theoph. Vandriessche, Boescheepstr 8 In «Ie Vink, bij Germain Dewachter. Casselstraat Schoon Konijn te verhollen, II In *1 Yiiik«'vi'9«l, bij Emile Dezwarte, Westvleteren-kals Schoon Schaap te verhollen, IK In ili'ii Ondank, bij Theophile Madelein, bij 't Reepje. Combat i a bij Félix Bortier, met de Blinde Vinken, In 'I Aheehje. Casselstraat Naief maar juist. Zeg eens Frans je, vroeg de meester, hoelang bleef Adam in 't paradijs Tot hij eene vrouw kreeg, meester. Ook een reden! AdvokaaT; Gij bekent mij zelf dat gij uw vader en uw moe der vermoord hebt, wat moet ik dan vóór den rechter tot uwe verdediging zeggen. De Kai.antDat ik een arme wees ben, advokaat Een jonge man die op een paar uren spoten s van zijn bruid verwijderd woont, mist op den trouwdag den trein. In angst tele grafeert hij Niet trouwen voor ik kom. Hij wou denzelfden loegnicl ingaan. Zekere baronnes had eenen hovenier die nog niet getrouwd was. Jan, zei ze eens, gij moest eene vrouw nemen, ge weet immers wel dat de eerste hovenier, Adam, ook getrouwd is. Ja, zei Jan, maar die is gauw met zijn wijf uit zijne plaats gevlogen Vrijers. 't Is van een koppel vrijers Dat ik mijn liedje dicht Hij deed zijn mond niet open, Zij hield dqn haren dicht Hij had ze bij haar vinger En kittelde haar hand, Zoo kwamen ze op de foore Te zamen aangeland. Hier werden ze gestooten, Gestoken en gestoord, Toch hield ze dicht haar mondje En zei hij niet een woord. Ze trokken in een kotje Waar men planeten sloeg, En zagen daar een schepsel Dat 't meisje schrik aanjoeg; Daar hoorden zij verklaren Hoe 't met hun liefde stond 't Was goed... zij lispte een lachje, Hij roerde ééns zijn mond, En tegen avond, hebben Zij hen naar huis gericht. Hij deed zijn mond niet open, Zij hield den haren dicht. Eu 's avonds droomden beiden Van 't eeuwig liefdevier. En 's morgens zongen beiden Zóó vrijen is ploizier De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van De Poperinghenaar» gedrukt, worden gratis hier ingelascht. GAAIBOLLING. Crombeke.Bolling van Hooge Zaag werd Zondag laatst door slecht weder uit gesteld tot Zondag aanstaande, 8 Mei. Zelfde voorwaarden. Westoutre. Op Zondag 22 Mei, ter herberg De Welkomst bij Cyrille Heze. 30 fr. prijzen. Crombeke. Op 29 Mei, bij Désire De- schrevel, ter herberg Het Lekkertje 40 franks prijzen. Poperinghe. Op Zondag 10 Juli, bij Gaston Wylleman, ter herberg In't Firma ment 140 franks prijzen. HANENGEVECHT. Abeele. Op Zondag 8 Mei, combat tus schen Hazebrouck en Poperinghe, 2 van 3 voor 100 fr. en eene plaisir-haan Au re tour de la Gare, bij Edmond Boddard. SCHIETING AAN DE PERS. Poperinghe.Op Zondag 12 Juni, gege ven door de maatschappij Willem-Tell 610 fr. prijzen. KERMISFEESTEN. Proven. Op Sinxen-Maandag 16" Mei, Groote Vuurvogelschieting180 fr. prij zen 3 prijzen van 20 fr., 3 van 15 fr., 3 van 10 fr., 3 van 5 fr. en 30 fr. te verloten. Inleg 30 centiemen. Inschrijving om 2 ure. Op Dinsdag 17 Mei, Ringsteking met den Veto, 45 fr. prijzen en het iDleggeld. Prij zen 12, 10, 8, 6, 5, 4 fr. Inleg 20 cent. Inschrijving om 3 1/2 ure. Op Koeke-Zondag 22 Mei, Groote Baan- bolling, 125 fr. prijzen en het inleggeld. Prijzen 40, 30, 20, 15, 12, 8 fr. Inleg 1,20 fr. per peloton. Inschrijving om 2 ure. Westoutre. Op Maandag 23 Mei, Snel- koersen voor Voelloopers. ln Koers met hinderpalen 2° koers op vrije loopbaan. Voor elke koers 4, 3. 2 en 1 fr. prijzen. Inleg 10 cent. Inschrijving om 3 ure. Op Donderdag 26 Mei, Ringsteking voor Wielrijders, 30 fr. prijzen 10, 8, 6, 4 en 2 stukken 1 fr. te verloten. Inleg 20 cent. Inschrijving om 2 ure. Op Zondag 29 Mei, Groote Baanbolling, 150 fr. prijzen 50, 30, 20, 10, 4 prijzen van 5 fr. en 4 stukken van 5 fr. te verloten. Inleg 30 cent. per man. Inschrijving om 3 ure. In geval van te slecht weder zal alles verlot worden. Voor verdere voorwaarden der kermis feesten van Proven en Westoutre zie Programmas. BOLDAG. Watou. Op O.-H.-IIemelvaartdag, bij C. Dujardein-Ilesiere, In de Vrede PRIJSKAMP IN HET KAARTSPEL. Abeele. Op Sinxen-Maandag 16 Mei, ter herberg In den ingang van Poperin ghe bij Arthur Jacob. Dubbel Vijf, ook gezegd Ouden Man. 20 Fr. prijzen 6, 5, 3, 2 en 4 fr. te verloten in stukken van 1 fr. Inleg 25 cent. Inschrijving van 4 tot 5 uren. Sn hei gelooliijk dat men de ware suikerij - der Trappisten Vincart kan verkrijgen aan 60 cent. de kilo? Zij is noch tans overal t.e verkrijgen aan dien prijs. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Poperinghe, markt van den 29 April. Tarwe, heet. 17,20 - Rogge 11,00 - Hav 14,00 - Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter kil. 2,60-Eieren de 26, 1,90-2,00. Yper, 23 April. Tarwe 21,00 a 217,f rogge 15,00 a 15,75 haver 17,00 a 17,21 aardappelen 7,00 a 7,75 boter 2,50 a 2,9( deren 1,95 a 0,00. Rousselaere, 26 April. Tarwe 20,25 20,75; id. roodè 19,00 a 19,50; rogge 15,E i 16,00; haver 10,50 a 17,00; boonen 20,C a 21,00; aardappelen 8,00 a 8,50; boti 2,70 a 3,00; eieren 2,00 a 0,00koolzaai olie 00,00; lijnolie 87,00; oude suikerijboi len 21,25; id. gele 16,25; viggens 00,00 Brussel, 26 April. Verkensmarkt. 1 koop 400 de kilo op voet 1,05 a 1,20. Anderlecht, 26 April. Verkensmark 'e koop 2583 prijs per kilo 1.02 a 1,18. Kortrijk, 25 April. Witte tarwe 21,0 21,50 roode tarwe 20,00 a 20.50 rogge 15,00 a 16,00 haver 17,00 a 18,00 peerdeboonen 21,00 a 22,00 suikerijboone 23,00 a 23,50 witte aardappelen 5,50 6,00; boter 2,70 a 3,00; eieren 1,90 2,00 koolzaadolie 67,00 lijnzaadoli 89,50koolzaad 28,25lijnzaad 40,25 koolzaadkoeken 15lijnzaadkoeken 22,0 ■i 23,00 sodanitraat 22,00 ammoniak ulfaat 29,50 Veemarkt 59 ossen 0,70 a 0,86 178 veerzen 0,79 a 0,87 229 koeien 0,70 a 0,84 36 stieren 0,67 a 0,83. Zeer schoon en gerievig KUIS gelegen in dt Boescheepstraat.Voor alle inlichtingen zich te begeven tot Jules Van Bruwaene, Noordstraat, 16, Poperinghe. met Werkwinkelgenaamd In het ijerberg Riddershof te Dickebusch. Voor in lichtingen zich te wenden bij M'"° We Kom mens, Groote Markt, Poperinghe. en Tilbury, in goeden staat, met lederen kap en schoot. Genadigen prijs. In lichtingen ten bureele dezer, 'ene Stoommachien, 2% peerden kracht, i met graanbreker, buizen om te koken, iemen en poulies, dienstigvoyr Landbouwers. Zich te begeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. 2 soorten van Beetraapzaad groene halzen en witte halzen, bij Charles Vandoolae- he, bij 't Vogeltje, aan genadige prijzen. Groot. HUIS GESTICHT IN 1836. Klein. GROOTE KEUS van rauwe en gebrande KOFFIES, Suikers en Siropen. Dépót van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil); Suikerij (der Trappisten); Rijst stijf- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommade (Pate Gauloise); Wasch- poeders Melior, Sapo en Rapide met premie); Suffers (de Ster); Maagbitter Van Crombrugghe de Chocoladen Tobler'milk Chocolade, Paradis en Véronique). Tarwe bloem, Remy, Merxem, enz. Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.Sulferbloem en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Beste Bordeaux Wijnen, Likeuren en sterke Dranken. Champagne: Mumm, Moet et Chandon, Delbeck en Cie, Merrier. Prijzen en Stalen op aanvraag. it ter band te koop, door uitscheiding, allerbeste Naaimacbien Singer. 6 jaren gediend hebbendeeene hoeveelheid man- en vrouwenleesten, laatste modellenringelma chien en snijtafel. Inlichtingen ten bureele dezer. EERJONGEN wordt seffens gevraagd ter drukkerij van De Poperinghenaar. eermeisjes voor kleermaakster zijn seffens gevraagd.Inlichtingen ten bureele van ons blad. Schoenmakersknechten worden gevraagd bij Valère Dezuttere, Yperstraat, 40, oud huis Adolphe Vandecasteele-Leroy. Men vraagt Leerjongen, bij Marcel Vande- casteele, schilder, Yperstr. Poperinghe. Bericht aan de Werklieden die willen wel bestaan. Bekwame Schoenmakersknechten, goed kunnende naaien, alsook een goede Stikker of Stikster, worden gevraagd bij Ildephons Vaudecasteele, schoenenfabrikant Bergues, (Nord). - Goed loon gewaarborgd werk. Goeden Schildersknacht wordt seffens ge vraagd bij H. Jacob, Peerdenmarkt, Pop. Terstond gevraagd, goeden Wagenmakers- gast of halve gast, bij Ach. Deknudt, Reninghelst-Clytle. Goed loon en standvastig werk. Men vraagt seffens Schildersgasten bij de We J. Baert, Noordstr. 13, Poperinghe. %ciiuw:a<;liiige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken 'ij- 'I 'fc*'ÉS§0!§j® Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE, BIJ Bijzondere schoone en groote keus van Beddens met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Commoden, Ivleerkassen, Spie gelkassen, Keukenkassen, Wiegen, Buffris, Bureaux, ronde en vierkante Tafels. Zetels, Stoelen, Kerkstoelen, Koffers, Kapstokken, Spiegels, Stoelzaten, Tafelpooten. Kinder stoelen en -Voituren, Linoleums(Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vioer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. IJzeren Bedden, Wiegen Tafels, Stoelen. Herberggerief TafelsStoelen, Toogen, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. Ik heb de eer U kenbaar te maken, dat gij van heden af, naar den vreemde niet meer zult moeten gaan, voor het aankoopen van Kapblokken (bloes parisiensen Ijskassen (glacières) daar gij dit kunt verkrijgen aan zeer genadige prijzen bij nr 52, Gasthuisstraat, POPERINGHE. De Kapblokhen en Ijskassen, worden gemaakt in hout, op hoogte en breedte naar 't verlangen van den klient. van alle Betaling na proef en voldoening. Aanneming van alle ijzerwerken, afslui tingen, enz. ABEELE-POPERINGHE, (België) ABEELE-BOESCHEPE, (Frankrijk. le kwaliteit, (e verkrijgen B»i hij *S ü3oog;e,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1910 | | pagina 4