COKES UOFFIAEH-VERBEKE J. LIÉGEOIS-MONTEYNE STROOIEN HOEDEN F0URRUEEN in 't Groot ea 't Klein. Zenuwziekten» Zenuwziekten. GROOT HANDELSHUIS KLEERMAAKSTER, DRUWELLE Theophile, 2lis 4 Boterstraat, YPER. GROOTE KEUS De Poedels van het Wit I^rais V' T LA MERVE1LLE [8 en alle Nieuwigheden in EERSTEN TAP LANDBOUWERS HET SILTS HEEFT GEEA ANDER VERKOOPHUIS IA STAD. HOPPE. EXAMEN. De Wonderbare Poeders van het Wi( Kruis Toi'stoiul te pacliten Op Zondag 25" Juli 1909, Schrikkelijk ongeluk in den Velodroom van Karreveld.i ^ie op Bijvoegsel PorJ«»et van Verbist I de algemeene rangschikking. Met Reninghelst-Kei*mis, Op Maandag 26" S' Annadag, Philemon GHYSEL, Deze koopwaren zijn altijd in huis. Alph. WALLYN, Eigenaar JEAN SOETE, LEDEGHEM. PRACHTIGE VELOKOERSEN BURGERSTAND vanPOPERINGHU Feesten en Vermakelijkheden. MARKTPRIJZEN. Henri &10URISSE-DUM0N, GROOTE EN SCHOONE Achille Verhaeghe, CH ICO REI PLOEGEN JULIENNE CAMERLYNCK, IJperstraat, POPERINGHE. ELVERDINGHE. HUIS GESTICHT IM IMS. van HOEDEN en KLAKKEN voor Mannen en Kinderen. enz- ZEER GENADIGE PRIJZEN. Militaire artikelen voor MAATSCHAPPIJEN, POLITIE, POMPIERS, GENDARMEN, eenisste huis van Stad waar alle vellen artikelen bereid en vervrocht worde» Eerw HeerBerat, onderpastor; M. Muyssen hoofdonderwijzer, en M Thiers, koster, voor diensten bewezen aan de Pensioengilde De Voorzorg - te Proven, in hoedanigheid van Ondervoorzitter, schrijver en schaatbe- waarder van gemelde gilde gedurende meer dan tien jaren Wij bieden die heeren onze beste geluk wenschen. Yper. Aangehouden. - dagen had men te St-Omaars de vrouw van den fotograaf Surelle, in hare kamer dood gevonden. De policiecommissaris van deze stad zag een verdacht persoon het Hotel de France binnengaan. Hij volgde liem op en vroeg Gij zijt wel zeker M. S... van St-Oinaars De man antwoordde »ja». Hij werd terstond aangehouden. Hij verklaarde dat hij het hoofd verloren en de vlucht ge nomen had bij het zicht van zijne vermoor de vrouw. Hij werd in het gemeentegevang van Yper opgesloten. Maandag morgend rond 5 ure hoorde de portier, die gansch den nacht gewaakt had, gerucht in de kamer waar de aangehoudene verbleef. Hij ging op eene kleine bank staan en, kon alzoo door een waai venster in de kamer zien. M. Su relle zat op de knieën en schroefde een zak doek rond den hals, om zelfmoord te plegen. Hij had den zakdoek aan de staven van zijn bed vastgemaakt. De portier kon nog in tijds tusschenkomen en de strop losmaken. Maandag voormiddag werd M. Surelle door den onderzoeksrechter ondervraagd. Sommige pakken suikerij VanTieghem Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Vpcr. CorreclioneeU' rechtbank. Sioen Amand, landbouwer te Oostvleteren, wordt veroordeeld tot 26 tr. boete of 8 dagen voor beleedigingen jegens den jachtwachter Henri Verwaere. Goeman Jules, land werker te Réninghelst, bij gebrek, 2 maal 20 fr. of 8 dagen voor beleedigingen en op stand jegens'de gendarmen; 15 fr. of f dagen voor openbare dronkenschap en 30 fr of 10 dagen voor verboden wapens te dragen. Baron Henri, landwerker te Westoutre, bij gebrek, 26 fr. of 8 dagen voor opstand tegen de gendarmen en 15 fr. of 3 dagen voor openbare dronkenschap. Dcrycke Edmond, landbouwer te Reninghelst, voor waardelijk 50 fr. of 15 dagen voor slagen en wonden aan Vermote Oscar. Mistiaen Emile, timmerman te VlamerUnghe, 100 fr. of 8 dage voor jacht in besloten tijd en 100 fr. of 8 dage voor zijn wapen niet afge geven te hebben. .ihcclc. Uitslag der bolling. De groote baaubolling die zondag laatst alhier plaats had, en door een oprecht zomerzon netje begunstigd werd, heeft veel liefhebbers aangetrokken. Er waren 138 pelotons van 4 mannen ingeschreven. Er werd geestig gebold en gedronken en alles liep af zonder ruzie of stoornis. Ziehier den uitslag 1° Prijs 60 fr. Knockaert, Westoutre. Daar deze koers voorzeker langs geheel Ier, doortocht nog al volk zal aantrekken, kunnen wij de nieuwsgierigen niet genoeg aanmanen voorzichtig te zijn bij het voorbij - ijden der coureurs. Te Reninghelst waar het kermis is, zouden bijzondere maatrege len moeten genomen worden om alle onge vallen te vermijden. Dat men zich dus niet te veel op elkaar stuike en duwe, bijzonderlijk in de draaien der straten en bij de aankomsten, want, een ongeluk is gauw gebeurd en hierdoor wordt I zijn. Van Houwaert en Faber hebben veel I ook dikwijls den regelmatigen uitslag der geleden en't was afgemat dat zij te Hayonnel i,ers gehinderd. Ook nog een woordje aan I toekwamen. Uitslag 1. Menager, om 1 u. 59 m., 2. 'taitron, om 2 u. 3, 3. Fleury, op 6 sec. 4. Alavoine, 2u. 12, 5. Garrigou, 2 u 13, 6. Duboc, op 1/2 lengte, 7. Trousselier, 1 leng te, g- Ern. Faber, 1 lengte, 9. Christbphe, 2 u. 22, 10 Fr. Faber, 2u. 45, 11. Van Houwaert, op 2 m., 12. Beltini. 3 u. 19, 13. meêkam-| Ringeval, 3 u. 39 Ovor Van Houwaert zegt de Auto De arme VanHouwaert gaf blijkens van buiten- gewoonen moedalhoewel diep gewond aan 2e 3" 4" 5e 6e 7<! 40 fr. Devos, Dranoutre. 30 fr. Ternynek, Vleferen. 20 fr. Jacquemon, Winuezeele. 10 fr. Sohier, Houtk< rke, 10 fr. Wagi maker, Abeele. 5 fr. Spetebfpot, Godewaersvehie 8C 5 fr. Reniere, Poperinghe. 'Te verloten 5 prijzen vod 4 tr. Maes Henri, Poperinghe Goemare, id. Vandenbussche, id. Hayaert, Boeschepe en Demus, Watou. De inrichters vaD hel feestje; hebben goed hutme taak gekweten en verdienen dank van alle Abeelnaars. ISoiisseinre, Bekroond. De beeldhouwer Jules Lagae, geboortig van Rousselare is samen met een Italiaanschen vakman, laureaat uitgeroepen van den in ternationalen wedstrijd voor het oprichten van een hulde gedenkteeken der 100* verja ring van de republiek van Argentina. Het praalstuk mocht 1 »/a miljoen bedragen. De Argentijnsche regeering' besloot beide ont werpen van Belg en Italiaan op twee openbare plaatsen van Buenos-Aires uit te voeren. Ucrrlyk. Verongelukt De ge meente werd maandag in opschudding gebracht door twee vreeselijke ongelukken met doodelijken afloop. Rond 3 ure namiddag was de genaamde Bernard Yanhoutte in zijnen hof aan het krieken plukken. Tengevolge va.i eerio ver keerde beweging viel hij uit den boom en plofte loodzwaar ten gronde. De ongelukkige was op den slag dood. Eene uur nadien was de 17jarige C. Van- heereweghe in de weverij van M. Deiomb, nabij de statie, bezig met katoen ia kokend water te dompelen, De jongeling gleed uit en viel in den bakde andere werklieden snelden op zijn hulpgeroep toe en haalden hem er uit. De ongelukkige was echter reeds ijselijk verbrand en is dinsdag ondanks de beste zorgen, aan de gevolgen gestorven. Een der werklieden die liet slachtoffer uit het kokend water haalde, bekwam daarbij erge brandwonden aan beide armen. Sf»Truydeii. Klooster in brand. Maandag namiddag, rond 4 ore is een geweldige brand uitgebroken in het kloos ter van de E. Paters Redemptoristen. De pompiers snelden ter plaatse en met 300 personen die dapper mede hielpen en de Eerw, Paters gelukten zij erin de boeken en en oude handschriften, de schilderyen en de oudheden uit den vuurpoel te redden. Rond 5 ure bleef er van het klooster en van de kapel nog slechts een puinhoop over. Het vuur viel dan de kerk van het kloos ter aan. De Eerw. Paters gelukten erin de schilderijen van de kerk, de HH. Vaien en relikwiën in veiligheid te brengen. Twee der Paters werden gekwetst. De schade voor de reeds vernielde gebou wen werd geschat op 40,000 fralles is ge lukkig verzekerd. Naar het schijnt zou de brand te wijten zijn aan de ontploffing eener spirifuslamp, welke gebezigd werd door een loodgieter dio op het dak van het klooster aan den ar beid was. VtiOtl IV. «Ie kilo! stond verleden week hetgoud gekwoteerd, dat ware260.000 fr. de 100 kilos. En wat zou het u baten er 100, ja 1000 kilos van te bezitten indien gij krachteloos en ziekelijk zijt Er is maar een enkel ware schat de gezondheid. En hij die de flauwe ziekelijke menschen, het middel verschaft om de gezondheid terug te krijgen is de groote weldoener van het inenschdora Flauwe, afgematte, krachtelooze lieden, beproeft eens THEOBROMA, 3 fr. de flesch. Te Poperinghe bij M. A. MONTEYNE. apotheker en te Yper bij M. C. L1B0TTE, apotheker. Somiiift. Fabriekschouw ver plaatst. Te Seraitig heeft men eene fa briekschouw verplaatst. Deze is niet min der dan 37 meters hoog en 1 meter 80 breedzij weegt zoo maar 75.000 kilo. De schouw stond in den weg voor het optrek ken van een nieuw gebouw, voor rekening van de maatschappij Cockerill, en men be sloot haar twee meters verder te zetter. Het werk heeft drie uren geduurd en is al lerbest gelukt. die velorijders die niet meêkampen, maar de ijdeis soms een eind gezelschap houden, om ti! looiieii dat zij ook kunnen rijden nevens n dienen of den genen... 't Zijn deze dwa ze rijders die de plaag der kampers zijn en ic-est altijd de ongelukken veroorzaken. Dus, aan het publiek, de weg wel open den, en, aan de rijders die niet kampen, niet meê rijden Alzoo zullen wij eene schoone cours n oenen regelmatigen uitslag bijwonen Wij verwittigen de rijders die zullen deel nemen aan de koers dat de te volgen weg op de noodige plaatsen met witte kalkstre- pen zal aangeduid worden. W aarom is de suikerij Verburgh- Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. ven, Poperinghe controle in Den gouden Appel-), Crombeke, Westvleteren, Oost vleteren controle bij Cornette), Woesten, Ëlverdinghe, Vlamertinghe, Poperinghe, (controle bij Emile Lobeau, Groote Markt Reninghelst, (contröle bij J. Camerlynck), Westoutre Ondank) om aan Hertog van Brabant keizei te nemen en langs Leene, Wit peerd en Casselstraat naar Poperinghe Markt aan te komen bij A. Dezuttere. 150 fr. prijzen 1° prijs 50 fr. 2e prijs 30 fr 3prijs 20, 4e prijs 15, 5e prijs 10, 6e prijs 7e prijs 7 fr. Eene premie van 5 fr. aan de eerstaangekomene in de coutrole van - Den gouden Appel id. aan eerstaangekomene bij Emile Lobeau. Inleg 1 frank. Inschrijving van heden af in het lokaal der maatschappij den gouden Appel» tot 25 Juli, om 2 ure namiddag. Snel koers (l5Km.) voorbehouden aan le Stadsgenooten en Leden der Union 8e rit. Nimes-Toulouse, 303 km. Woensdag om 4 ure vertrokken de 71 over blijvende kampioenen. Deze koers was wat korter dan de andere, maar zij was onver draaglijk door de hitte en het zand. 't Was slechter dan in Afrika en nooit zagen de renners meer at als in dezen rit! Hunne oogen verbrandden van 't stof en meer dan een renner moest, bij het afstappen zijner machien, naar de kontrool geleid worden om te teekenen. Zij die vroeger vol iever waren cn die voor niets schrikten, schenen als'n kudde schapen die naar den slachtbank Georges en Maria Deraedt. Michel Lema hieu z. v. Achille en Emma Goemaere. Valêre Decae z. v. Camilleen Marie Mathon Alice Ballyn d. v. René en Eveline Bru neel. Louis Decoker z. v. Florent en Clemence Deheegher. Overlijdens. Siaelen Henri, 48 jaar bakker, echtgenoot van Lucie Labaere Veurnestraat. Van Renynghe Eugenie 75 jaar, naaister, echtgenoote van Charles Liebert, Bertenplaats.Guaquicre Virginie 82 jaar, zonder beroep, weduwe van Amand Lequien, Wijk G. Sergier Camille," 34 gedreven wierden: zij stampten omdat zijIjaar, landwerker, echtgenoot van Louise 'wel moestenen dat zij verplicht waren in (Cleenewerck, Wijk A. Cambic Camille Toulouse te komen hunne lichamen geleken veeleer doode klompen, wier beenen vadsig bewogen bij poozen geraakten zij met moei te vooruit. Deze koers is bijzonder nadeelig geweestl voor Fr. Faber en VanHouwaertop eenige Cycliste Poperinghoise Poperinghe West-(stappen van Toulouse vielen de mannen die vleteren, Crombeke, Proven Poperinghe, met aankomst in Den gouden Appel Wa- loustraat. 50 fr. prijzenle prijs 20 fr.,2el prijs 15 fr., 3e prijs 10 fr., 4eprijs5fr.In-I log50 centiemen. Inschrijving als voor vorige koers De commissie, die zich het recht behoudt ie beslissen over alle onvoorziene gevallen, blijft onverantwoordelijk voor alle ongeval len door wielrijders veroorzaakt. Zooals men ziet prachtig te zijn. belooft de prijskamp I gesplet. Uitslag het eerste peloton vormden hals over kop op elkaar De twee Faber's, Van Houwaert, Trousselier, Alavoine, Duboc en Maitron. finest Faber en Alavoine waren eerst weg| gevolgd door Van Houwaert die zeer erg was aan de billen en de knien. Fr. Faber was erg gekwetst aan het hoofi en toen hij aankwam wist hij niet wat men van hem wilde met hem te doen teekenen; hij was als verdwaasd. Duboc was de kin 27 jaar, landwerker, weduwaar van Helena Devos, Doornstraat. Huwelijksbeloften. René Goemaere, weduwaar van Lucie Lefever, timmerman met Philömène Delhaere, weduwe van Justin Merievede, zonder beroep beide in stad. 1. Alavoine, om 2 u. 10 m., 2. Ern. Faber, op eene lengte, 3. Van Houwaert om 2 u. 10 m. 20 s., 4. Trousselier op eenel lengte, 5. Fr. Faber, om 2 u. II m. 6. Mai-| tron. op eene lengte, 7. Menager, 8. Duboc, 9. Cruchon. 10. Ringeval, 11. Cajani, 12. Garrigou. De overwinnaar heeft gereden met eene snelheid van 29 km. 760 m. per nur. ril. Toulouse-Bayonne, 299 km. De 70 kampioenen zijn om 4 ure vertrokken. Men ziet aan den uitslag dat de gekwetsten van vorigen rit, nog in 't geheel niet hersteld Antwerpen, 21 Juli. Markt vast, Aalst, beschikbare waar van 1908,55 frank October-November, 100 fr. Poperinghe, beschikbare waar 45 fr.nieuwge was, Oclober-November, 100 frank. Poperinghe, 23 Juli. Markt vast. beschikbare waar van 1908: stadsmerk 40- 45 fr dorpen, 37 -40 fr. Nieuw gewas 97 Vi -105 frank. Aan de Katholieke Hoogeschool van Leu- n hebben de volgende oud-leerlingen van ons Bisschoppelijk College hun examen afgelegd M. Emiel Cardoen van Ëlverdinghe, zijn tweede examen voor geneesheer, met, groote onderscheiding M. Jozef Bouciqué van Merckem, zijn vier de examen voor geneesheer, met groote on- MErikVanderscheldenvan Oostvleteren zijn derde examen voor geneesheer, met on derscheiding. M. Georges Feys, van Hoogstade, zijn laatste examen van geneesheer, met onder scheiding. Aan de veeaarlschool van Cureghem heeft de heer Remi Dewickere van Poperinghe, oud-leerling van or;s Bisschoppelijk College, mei onderscheiding zijn 4e examen afge legd voor peerdemeester. Aan de Hoogeschool van Gent heeft de heer Remi Follet, insgelijks oud-leerling liet dijbeen hield hij er aan te strijden totvan 't College onzer stad, zijn laatste PORT. Brussel. Kar re veld. Koersen van Zondag. Het bijzonderste dezer koersen was den Groot-in prijs dos konings. in 3 man hen, tusscheti Verbist, Vander Stuyft, Parent cn Darragon. Eerste, reeks (20 km.)1. Verbist, 2. Van der Stuyft, na 3/4 ronde, 3. Darragon, na 4 renden, 4 Parent ver ten achter. Tweede reeks (30 km); 1. Verbist, 2. Van der Stuyft, na 200 meters, 3. Parent, na3/4 onde, 4. Darragon, ver ten achter (molor- n ge val). Derde reeks (50 km.) 1. Verbist, 2. Dar ragon, na 9 ronden, 3. Parent na 12 ronden, 4. Vander Stuyft, ver achter. In de laatste reeks zijn Stiploseck en Vander Stuyft, door t springen van eenen luchtband gevallen, toen zij de leiding hadden met 150 meters oren op den 42en kilometer. Vander Stuyft erd nog al erg gekwetst aan het hoofd en de beenen De Koning woonde de koers bij en voor zijn vertrek wenschte hij de overwinnaars I gaat niet buiten zijne gewoonte 'tis te zeg n bijzonderlijk Verbist geluk voor hunne I ven de tegenslag blijft hern goed en vast ge zelschap houden. Met deze koers komt hij tot de 6e plaats in het laatste en 't was alzoo dat hij erin ge lukte de elfdo te eindigen in een koers waar alle andere dan hij het ging opgeven. Bij zijne aankomst was hij zeer teneerge- slagen en men kon niets uit hem krijgen] ook spreekt men van niets anders dan van zijne onthouding in de volgende ritten. Hopen wij dat het zoo niet zal zijn en dat wij hem op 1 Oogst aanstaande te Parijs niet de andere helden van den tour» zullen! mogen toejuichen Ziedaar wat een fransch dagblad zegt, men moet dus niet vragen welken moed hij aan den dag gelegd heeft. A Igemeene klasseering na de 9° rit. Faber Fr. 20 p. 5. Van Houwaert 52 p. 2. Garrigou 41 6. Duboc 56 3. Menager 46 7. Faber Ern. 62 4. Alavoine 51 j KV rit. Deze rit, Bayonne-Bordeaux (269 km.) was de kortste en de gemakkelijk ste van geheel den toer. Francois Faber heeft ze op meesterlijke wijze gewonnen in u. 2 m. wat eene snelheid uitmaakt van 33 km. per uur. Uitslag 1. Francois Faber, in 8 u. 2m., Duboc, op 1 wiel, 3 Garrigou, 8 u. 9 m., 4. Trousselier, op eene lengte, 5. Christophe, 6. Beltini,7. Cruchon, 8. Sailiot, 9. Fleury G. 10. Ernest Faber, 11. Ringeval, 12. Alavoi ne, om 9 u. 6., 13. VanHouwaert, op een wiel, 14. Menager, op een lengte. Onze landgenoot Cyriel Van Houwaert exa men afgelegd voor apotheker. Onze beste gelukwenschen. Onmiddellijke verlichting en snelle volledige genezing door smartelijke en verachterende maandstonden, schele hoofdpijn (migraine), draai ingen, zenuwkoorts, de hevigste tandpijn, scheuten inde tanden, hartkloppingen, slaaploosheid, gejaagdheid, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, rhumatismo, flerecijn, jicht, enz., enz. versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerk sel. PRIJS Fr. 1,25 de doos Fr. 3,25 de 3 doozen, of de driedubbele doos Fr. 6,25 de 6 doozen, of de zesdubbele doos. HOOFDDEPOT F. Tuypens, apotheker, St. van Poperinghe. Nikolaas alsook bij de Apothekers ra' HERBERG - In de Hesp Bruggestraat, zich te wenden bij de kinders Devos, brou werij Middelburg, Poperinghe. HERBERG - de Voerman, met peer- denstal en magazijnen, koer en uitweg nevens de herberg.Gelegen te Vlamertin- ghe-plaats.Zich te wenden bij M. Bataille- Moncarey, brouwer te Poperinghe. Werkmans woonste palende aan de herberg De Werkman te Poperinghe, Veur nestraat. Inlichtingen ten huize van Henri Pyck, brouwer. 1 in 'i Firiiiiiuieiit, bij Gaston Wylleman, Bruggestraat. Wehelijksche EstaminetDen Maandag. 2 Am retour «Se Ba Gare, bij Benoit Versiraete, Yperstraat. Wehelijksche EstaminetDen Maandag. 3 Sia «Ben ouden I*oiupier, bij Julien Debeir, Hondstraat. Accordeon te verhollen, aan 5 cent. de bol, gegeven door Jéröme Dumon, 1 In lien Leeuw, bij den dikken Couttenier, Casselstraat, Jaariijksche Geldbolling. - 5 groote prijzen, 5 Bn «ie üuoge Grave, bij Emile Arnaert, Westoutre-kafedede. Schoon Konijn te verhollen, H in S' Eliibcrt, bij Auguste Debyser, Veurnestraat. Kostuim te verhollen, In «leu Gouden Leeuw. Ch.-Louis Huvghe, Abeele-kalsiede. schoone koers. VERBIST DOOD. De koersen in den velodroom van Karreveld ein- gden woensdag namiddag rond 6 ure met een schrikkelijk ongeluk. Verbist, de kampioen van Belgie en winner van den prijs des konings, verleden zondag, heeft in droevige omstandigheden den dood gevonden. In den grooten prijs Dürkopp koers van eene uur achter groote motocyclet, waren Verbist, Arthur 'anderstuyft, Samson en Schipke ingeschreven. Van- derstuyft begon moedig de koers, de linker been ge heel omwonden, maar tengevolge van zijn val zondag ondergaan, moest hij het weldra opgeven. De drie kampers die overbleven reden met bliksemsnelheid oort. Tot driemaal had Verbist van machien moeten veranderen en hierdoor op Schipke, de duitsche kampioen, eenige toeren verloren. Met eene snelheid an 95 km. reed Karei Verbist voort en 1 minuut voor het einde der uurkoers gelukte hij erin Samson oren te steken en alzoo de eerste plaats te verwerven. Het publiek juichte hem blijgeestig toe, toen opeens een kreet van schrik opsteeg. Zes sekonden voor het einde der koers, wanneer Verbist nog slechts 3oo meters af te leggen had om den koers te winnen, sprong opeens de achterband der motocyclet van zijnen gangmaker Ceurremans. Verbist, ziende dat zijn entraineur ging vallen, rijdt virage op, maar de entraineur, Verbist willende laten voorbijrijden, rijdt ook op. Verbist hapert met zijn velo aan de motocycletde ongelukkige doet een schrikkelijken val en rolt hals over kop beneden de piste. Maar ongelukkiglijk, juist op hetzelfde oogenblik komt Schipke af met zijn en traineur. De moto treft hem in de linkerzijde en het hoofd en werpt hem 5o meters verder in het gras. De twee duitschers vallen maar bekomen geen leed. De koers wordt opgeschorst en men loopt Ver bist ter hulp. De arme jongen ligt daar roerloos uitge strekt, geheel het hoofd in bloed. Twee geneesheeren komen hem ter hulp, maar het is nutteloos na 5 tot 6 minuten geeft Verbist den geest zonder nog een woord gesproken te hebben. Hij was de ruggraat en ver scheidene ribben gebroken en zijn schedel lag open. Men droeg hem seffens weg in de cabienen der cou reurs en liet publiek vertrok, diep getroffen door het ongeluk In de cabienen der rijders is de ontroering groot. De droefheid staat op ieders gezicht te lezen. Verbist de a kampioen van Belgie ligt uitgestrekt op eene berrie. Zijn bezorger en zijn schoonvader staan nevens zijn lijk en kunnen hunne oogen niet gelooven. Ceu- remans, gangmaker van Verbist, kan niet denken dat zijn makker dood is en weent overvloedig. De entrai neur van Schipke is diep getroffen, alsook Vander- stuyft, Samson en Schipke Het lichaam werd naar het doodenhuis van Sint Jans-Molenbeek gedregen waar het parket het is komen onderzoeken. Van daar werd het naar Wyne- neghem-bij-Antwerpen, zijn geboortedorp, gevoerd. In de gansche sportwereld heeft deze tragische dood diepe ontroering verwekt. Verbist was zeer geacht en volksgezind en in hem verliest Belgie een zijner beste stayers. Karei was 26 jaar oud, en mis schien wel, volgens L'Autovan Parijs, de beste stayer vqn geheel Europa. Sldiivi'sihotii! Bojti'i'iiiglic. Nationale prijskamp van Mirande te Brussel. 1399 duiven, gelost. Zondag* morgen, om 9,26 ure, met windZuid-klaar. 1. M. Fauville Leon van Charleroy, maandag morgen om 9 ure. Hij behaalt met deze duif. den prijs; (een prachtig schouw- garnituur), geschonken door Z. K. II. Leo pold II, daarbij wint zijne duif al de groote pouis. 2. M. Fosset van Chimay om 9u. 14. 3. M. Milquet van Dinant om 10.18 ure. 4. M. Chapelle van Gaz - d'oiseau, om 11,51. M. Jules De Puydt-Schmidt, van Poperinghe bekomt de 9e prijs om 12 u. 29 en M. Elie Lietaert den 82" om 2 u. 20. De prijsvlucht op Rome. Vrijdag inorgend, ten 6 u. 20, is de eerste der duiven welke meegevlogen hebben in den prijskamp van Rome, op haren kijker teruggekeerd, 't Is deze van M.Bonivert, vanEngis(Luik). De tweede duif, van M. Eiévez, van Rix- ensart, is binnengekomen zaterdag morgend om -1 u. 40 m.Derde, maandag morgend om 7 u. 41 m. aan M. Lescouffe, Willemeau. Dinsdag kwamen4e M. Van l'ouck. Thourout, ten 8 u. 19 m.; 5e M. Ilenard, Seneffo, Cu. 07 's avonds; 6e M. Michiels, Ukkel, 8 u. 08 m. Woensdag7e M. Massin, Laeken, 8 u. 13 m.; 8e M. Smits, Lodelin- sart, 8 u. 25 m.; 9e M. Pironnet, Luik, 9 u. 25 m.; 10e M. Cuissinet, Huylie M. Roger, Ohièvres; 12e M. Lorez,Overmeire. Donder dag: 13e M. Kinnet, Schaerbeek; 14e Mot- quin, Trazegnies; 15e Labenae, Jumet. Meer dan 2300 duiven namen deel aan de prijsvlucht. Zaterdag 10 Juli, ten 5 1/2 ure 's morgendg, werden de duiven te Rome ge lost. Men weet dat deze prijsvlucht vol hin derpalen is en wel eene maand duren kan. Opent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert namaaksels. Dépöt bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen" bij zal Jules Legrand dit jaar met zijnen Orgel en Danstent op de Hoogte staan te Rening helst van Zondag 25 tot Donderdag 29 dezer. Elk zegge het voort. Prijsbolling, om 4 u. en Zingen om prijs, G In «len Sliizcsind, bij Jules Heze, Boescheepstraaf. tl In 't lloosje, bij Gustave Gossey, Crombekestraat. iü In lii't kiiKtccitj bij Charles Debeir, Doornstraat. rjTe Koop )er occasie te koop schoone Kindervoiture, slechts twee maanden gediend hebbende, Inlichtingen ten bureele dezer. elo in goeden staat, per occasie te koop bij Hector Devos, kleermaker, Statie plein, Poperinghe. Schoon en gerieflijk Woonhuis met groot llft£-azijii dienstig vooralle stielen, nu kruidenierswinkel, gelegen in 't midden der stad aan den hoek der Priesterstraat en Bertenplaats, (kleine Markt). Zich te bevragen ten bureele dezer. Schoonen nieuwen camion, zeer geschikt om melk te voeren; 4 m. 50 lang op 1 m. 37 breed binnen dekasse; plaats voor 75 melk kruiken; draagvermogen 3000 kil. Inlich tingen ten bureele dezer. ene Stoommachien, 21/» peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, lemen en poulies, dienstig voor Landbouwers Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele verkoopen 3 schoone trekhonden en extra goede kar (een jaar nieuw) bij Gustave Creus, Komstraat, Poperinghe. e koop een koppel goede hondekarwielen van i m.5 boog, lichte assen en ressorts bij Henri Desagher, Westoutrestraat, Pope ringhe. In een der bijzonderste straten der stad, bij de Groote Merkt, met uitgestrekte Magazijnen en Hof. Inlichtingen ten bureele dezer. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doet uwen voorraad op bij »Au Pontde l'Yser te ROUSBRUGGE die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 23 FRANKEN het 1000 kilos, uit het schip op wagon geladen. Bij hem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers en paveer- ders. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat ik mij zal belasten met het VERSLAGEN van MATRASSEN. Op aanvraag begeef ik mij ten huize. Door mijn verzorgd werk en genadige prijzen, verhoop ik het vertrouwen van eenieder te genieten. Veurnestraat, Poperinghe. u Groenselconserven fabriek De conserven LA MERVEILLE worden verkozen boven alle anderen door alle perso nen welke ervan geproefd hebben, door hunne goede kwaliteit en lage prijzen. Vraagt P vijs-courant. BERICHT TE POPERINGHE. Ziehier het programma der groote koer sen die op heden Zondag 25° Juli door de «Union Cycliste Poperinghoise» met do welwillende en milde medi- verking van het stadsbestuur zal gegeven worden. 1. Halve-Fondkoers {Gó Km.) voor lief- hebbers: Poperinghe, A.bee3e, Waiou, Pro- Het Kanaal overvliegen. De luchi- vlieger Latham is maandag ten 6 u. 45 min. met zijn eenvlakkig toestel van de hoogte van Sangate te Kales in de richting van de Engelsche kust vertrokken. Het weer was klaar en kalm. Na eenige minuten hadden de toeschou wers het vliegmachicn uit het oog verloren. Ten 9 ure was Latham te Dover nog niet aangekomen. Daar de afstand van Galais naar Dover slechts 35 a 40 kilometers be draagt en Latham gewoonlijk met eene snel heid van 60 a 65 kilometers per uur vliegt, |zou hij voor den overtocht ongeveer drie RONDE VAN FRANKRIJK 7"rit. Nice-Nimes, 345 km. Deze rit die Zondag geloopen werd, is gewonnen ge-I kwart uurs noodig gehad hebben woest door Ernest Faber, halven broeder! Een sleepboot, die op zoek was gegaan van Francois. Deze koers is zeer lastig ge-(naar Latham, heeft dezen en zijn toestel op weest door lid verbrandend zonnevuur en del 18 kilometers van de Eransche kust opge groote hoeveelheid stof en zand. Gelukkig I vischt. Het ongeval is te wijten aan eene dat de moedige kampers hier en daar een I vertraging in don gang van den motor. Het beekje tegen kwamen waar zij den kop kon- j vliegtoestel schijnt beschadigd te zijn, doch nen insteken en de borst verkoelen, want Latham heeft geen letsel, anders gingen velen sneuvelen in de schrale Eene kolossale menigte juichite den moe zandvlakten van Narbonne. Uitslag: 1. Ernest Faber, om 4 u. 18 m., 2. Trousselier, 4 u. 35, 3. Garrigou, op een] wiel, 4. Frangois Faber, op een wiel, 5. Ala- j voine, 6. Cruchon, 7. Duboc, 8. VanHou waert, Van Houwaert had veel tegenslag] met zijn banden. digen luchtvlieger toe. Hij is van zus zijne proef dezer dagen te erbeginncn. van 18 tot 25 Juli. Geboorten. Antoinette Delbeke d. v. PRIJSKAMP MET BLINDE VINKEN. Poperinghe. Op Zondag 25" Juli, van 3 tot 4 ure namiddag, bij Remi David, In de Wagenmakerij bij 't Hooge. Inleg 50 cent. waarvoor men seffens 2 pinten krijgt. De prijzen zullen gemaakt worden met bet, inleggeld. De vogels die reeds in de groote prijskampen le, 2e of 3e prijzen be haald hebben, kunnen geen recht hebben aan de prijzen. PRIJSBOLLINGEN. Westoutre. - Op Zondag 25n Juli, Jaar iijksche Prijsbolling. 25 fr. prijzen. In de Clytte, bij René Senechal, Brabanthoek. Westoutre. Op Zondag 1° Oogst, Me- nagiegoederen en Landalaam te verhollen. In de Linde, bij Caron-Vion. 20 prijzen. GAAIBOLUNG VOOR KIEKENS. Crombeke. Op Zondag 1 Augustus, gegeven door de maatschappij Vlaande ren den Leeuw ter herberg Het Lek kertje bewoond door Désiré Desehrevel. Gewone voorwaarden. Prijzen 35 frank en 4 kiekens. Poperinghe, markt van den 23 Juli. Tarwe, heet. 23,75 - Rogge 14,75-Haver 11.75- Aardappelen, 100 k. 9,75-Boter de kil. 2,60- Eieren de 26, 2,20. Ik heb de eer mijne geachte klienten en het geëerd publiek kenbaar te maken, dat ik met la Oogst aanslaande mijn lii die nu gelegen is nummer 63 der Casselstraat, naar num mer 67 der zelfde straat zal overbrengen. Verhopende voort met uwe goede orders vereerd te worden, bid ik U, Mmij ne beleefde groeten te aanveerden. Casselstraat. POPERINGHE. Ik begeef mij ten huize voor het aftrek ken van bier en wijn. Te verkrijgen bij mijbeste bier- en wijnhorhen. VAN ALLEERSTE HOEDANIGHEID zijn van heden af te verkrijgen aan prijzen buiten alle concurrentie bij facteur in hoppe bij de statie, Poperinghe. Let wel op om niet bedrogen te zijn de fabriek dezer kwaliteit heeft geene andere verkoopers voor stad en omlig gende. Ook (e verkrijgen laatste systeem van aan zeer voordeelige prijzen. eer het geacht publiek te ik mij koom te plaatsen als Ik heb de bel ichten, dat na mijnen stiel bij eene der beste naaister van stad, en de snijkunst in eene der voor naamste huizen van Brussel, geleerd te hebben. Door de goede verzorging van al mijn werk en mijne genadige prijzen hoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik zal mij ook ten huize begeven voor het vervaardigen van alle kleedingstukken. Veurnestraat, 58, POPERINGHE. 29 jaren goeden uitstslag. Geen voortbrengsel kreeg zooveel bijval. Wilt gij spoedig uwe kalveren vet maken, schoon en wit vleesch hebben, gebruikt dan het Kalfsvoedsel het Gekroond Kalf. Uitmuntend voedsel voor schapen en viggens. Algemeen depot hij Janssens-Fossé, Brussel. Depot voor de Poperingsche streek bij R. M0NCAREY, In 't Paradijs, Poperinghe. SMID, DEPOTHOUDER der nieuwe Deze nieuwe melkontroomer, is vervaar digd in de onlangs opgerichte werkhuizen der Engelsch maatschappij Wolseley met geheel nieuwe en de verbeterdste werk tuigen. Het is het jongste model, uiterst verbe terd. Het machien is buitengewoon eenvoudig, heeft geene teedere deelen en elk gewoon werkman of meid kan het gemakkelijk bedienen. De draagsels zijn zeer breed op de volle likte der wielen. De assen zijn in verhard fijnste staal en het raderioerk draait in een bad smeerolie. De afroomers worden geleverd FRA NCO, in de naastbij gelegen spoorwegstatie van den kooper, verpakking vrij toe. ISetaiin^ nn ilÓ dagen proef, indien de kooper over den afroomer tevreden is; voldoet de afroomer niet, men zendt hem terug. Elke afroomer is twee jaar gewaarborgd. Eenige verkooper voor de streek der Stock Foo«l YoorthrengselN; de beste toespijs voor vee. Bij hem nog te verkrijgen Ja'chtstoven en gegoten stoven, strooisnij- dors, beetraapmolens, waschmachienen, Hommel-, LJzer-, Gevlochten-en Doorndraad, Basculen, ijzeren Bedden, Dakpapier. Alaam en Artikels voor Timmerlieden, Wagenma kers, Smids. Alle slag van Quinquets, Lan- teerns. Geëmailleerd Goed. IJzeren Potten; zwarte en gegalvaniseerde Marmijtten, Seu- len; Pekken, Boutten,Peerdenagels, Ketens. Fcurchetten, Lepels, Tafelmessen, ijzeren Stoelen, ijzeren Tafels met marmeren pla ten, Lavabos. Porte Manteaux en- Para- pluies, Buanderiën, enz. enz. VERKOOP van Mon ters, Uurwerken, Regu lateurs, Wekkers, in alle slag en alle prijzen. Gou den en zilveren Paruren, Ketens, Oorringen, enz. Alles wordt verkocht aan zeer genadige prijzen en met 5 jaar waarborg. Herstelling van Mon ters en Horlogen. Gedrukt niet de inkt van het huis Dambremé te Braine-TAlleud. O Het

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 6