NICOTINE COKES [iOFFIIEi-ÏERBEIE, J- LIEGEOIS-MONTEYNE STROOIEN HOEDEN en alle Nieuwigheden in Zomerartikelen. FÖIIERUMElf in 't Groot en st Klein» Met het Zomerseisoer I Zenuwziekten» Zenuwziekten. KLEERMAAKSTER, DRUWELLE 2l,is 8c 4 Boterstraat, YPER. GROOTE KEUS van HOEDEN cn KLAKKEN voor Mannen en Kinderen. De Poeders van het Wit I^ruis T T LA MERVEILLE M LANDBOUWERS EERSTEN TAP Het HET HUIS HEEFT GEEN ANDER VERliOOlllllS D STAD Moncarey's KOFFIE is de beste Wetensweerdigheden. BURGFRSTAND VAN POPERINGHE MARKTPRIJZEN. HOPPE. Op Zondag 18" Juli 1909, "eesten en Vermakelijkheden. Terstond te psicliten De Wonderbare Poeders van liet Wit Kruis Te Koop Philemon GHYSEL, Deze koopwaren zijn altijd in huis. Alph. WALLYN, Eigenaar JEAN SOETE, LEDEGHEM. Men vra Henri JVSOURSSSE-DUIViON, Rij JULES VANCAEYSEELE, Verkrijgbaar bij Henri GOLWY, or:i de hop te bespuiten. GROOTE EN SCHOONE CHICOREI PLOEGEN JULIENNE CAMERLYNCK, Uperstraat, 412, POPERINGHE. ELVERDI 1 HEOPHILE, NGHE. Ut: IS GESTICHT ITO 1 ZEER GENADIGE PRIJZEN. Militaire artikelen voor MAATSCHAPPIJEN. POLITIE. POMPIERS. GENDARMEN, enz. huis van Slad waar alle vellen artikelen bereid en vervrocht worden eenigste I Diefstal. Toen Hector Uzeel en zijne vrouw, Zaterdag avond rond 11 ure. tehuis kwamen in de Hofstraat, bestatigde zij dat gedurende hunne afwezigheid dieven in huis waren gedrongen bij middel van valsche sleutels. De dief had een koffer open gebroken en er een dooze uitgenomen met 30 fr. erin. De bestolene ging 'sanderdaag klacht bij de politie indienen. De grootste keus van meubels en stoe en prijzen, is voorzeker te len in alle slag 15 zien In den Bazar, bij Sansen-Decorte, en 20, Gasthuisstraat, Poperinghe. Bijzonderheid van alle meubels in eiken hout. Vooraleer uwe aankoopen te doen, komt zien om u te overtuigen. Het parket van Yper is Maandag na middag alhier afgestapt om een onderzoek te doen over de volgende zaak die wij verle den week reeds meedeelden de 1 ljarige Gustave Ryckewaert, die inwoont bij Paul Vermersch, kleermaker in de Bruggestraat, was met andere jongens aan 't spelen in eene weide juist over de Ster", toen de eigenaar Fr. Mollet, de jongens achterna zette. De kleine Ryckewaert sprong over de hage en brak zich beide armen. Men bracht de kleine naar het gasthuis waar hij seffens verzorgd werd. Zijne speelmakkers beweerden dat de jongen van de haag geworpen werd door Mollet, doch andere getuigen zegden dat dit onwaar was. Het parket die de zaak is komen onder zoeken heefi Mollet onplichtig gevonden.De kleine Ryckewaert is volop aan 't beteren. Twist. Woensdag dezer wêek, rond 8 ure 's avonds, ontstond er twist tusschen vrouw Richard A... en vrouw CamilleS.. beiden op het statieplein wonend. Proces verbal voor wederzijdsche slagen is opge maakt. Waioti. Ongeval. Zaterdag, (3D dezerin den namiddag stond een vierwie lig rijtuig van Belle Fr.zijne reizigers af te wachten aan de herberg Re mi Labey, toen de tram van 4 ure inkwam. Het peerd, benauwd gemaakt door het gedurig gefluit en gedruisch van den tram liep weg. De ge leider Theopiiiel Vitse, wilde het verschrik te dier inhouden, doch onmogelijk hij werd omgeworpen en het rijtuig stuikte hem zoo hevig tegen het lichaam dat hij verschil- lige ribben werd gebroken. I)e jongeling werd aanstonds allerbest verzorgd in het Godshuis en eerst ter herberg Vanuxem, door den Heer Doctoor Brutsaert, die het feit zag gebeuren. Reeds is de koetsier aan 't beteren en mon hoopt dat hij weldra zal kunnen naar huis gevoerd worden. Verder werd het hollende dier tegenhou den, door den heer Tolbeamte Gaspard Meeuws, die daarvoor zeker eene belooning verdiend. Alzoo had men geenc andere ongelukken te betreuren. IIiaisiiioiHilrtei-K Opent de oogen 1 indien gij goeden koffie wilt maken, eisclit de chicorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert namaaksels. Dépöt bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Ylamortingiie. Postontvangcrij Eene onderontvangerij is open te Vlamertin- ghe. Aan die onderontvangerij is eene jaar wedde van 600 frank verbonden. Aanvragen voor de openstaande bediening te sturen naar den lieer Minister van Spoor wegen, Posterijen en Telegrafen, zoodat zij uiterlijk den 25 Juli inkomen. De onderontvangers verschaffen op hunne kosten, het dienstlokaal, maarzij verkrijgen eene jaarlijksche vergoeding voor het onder houd, de verwarming en de verlichting van het kantoor. Yper. Woensdag namiddag kwam Emiel Gardyn, wonende op den Dixmude- steenweg, gehucht Watermolen, naar zijn werk in de magazijnen van M. Vandoorne, op de Kaai. Daar het nog wat vroeg was, w ilde hij zich wat te rusten leggen, doch hij werd opeens onpasselijk en viel ten gron de. Een bijgeroepen geneesheer kon slechts de dood bestatigen, veroorzaakt door eene hartaderbreuk. Gardyn was te Wytschaete geboren in 1870 hij laat eene weduwe na, op het punt voor de tweede maal moeder te worden. Oostende.Moordpoging.Dinsdag namiddag ten 1 ure werd er eene schrikke lijke misdaad gepleegd in de herberg Het BrouwershuisBrabantstraat. De herber- fier Aug. Everaerd, 49 jaar oud, was dron- en. Hij kwam in de keuken, waar zijne vrouw, Julie Sergeant, bezig was het noen maal te bereiden en bracht de ongelukkige met een keukenmes twee steken in de bil toe. De dader begaf zich alsof er niets ge beurd ware, naar de herbergplaats en ging kalm achter den toog zitten. Op het geschreeuw der kinderen van de echtgenooten Everaerd kwam de politie toe gesneld. Het slachtoffer werd op eene draag berrie naar het gasthuis overgebracht. De dader werd aangehouden en per rijtuig naar het politiebureel gevoerd. De echtgenooten Everaerd hebben vijf kin deren, 20, 17, 14, 11 Va en 10>/« jaar oud. De tweede zoon, knecht in het Hotel du Phare, kwam per velo voorbijgereden op het oogenblik dat zijn vader opgeleid werd. Het slachtoffer was een neerstige en voor beeldige vrouw. In het gasthuis werden haar onmiddelijk de laatste H. Sakramenten toegediend. Uit het onderzoek zou blijken dat de moordpoging het gevolg is van een twist die tusschen de echtgenooten over eene muts ontstaan was. In de buurt der Bra- bandstraat is de opschudding groot. Het slachtoffer is woensdag morgend overleden. ItriiNsei. Schrikkelijk drama. In het nummer 26 der Spaarzaaruheid- straat wonen de echtgenooten Debelder. oudkleerkoopers. Het huishouden was niet gelukkig en de man leverde zich aan den drank over. Meermaals werd de buurt door hevige tooneelen tusschen de echtgenooten Debelder in rep en roer gezet. Donderdag namiddag rond 4 ure hoor den de geburen twee vuurschoten knallen. Een der geburen kwam naar de woning van de echtgenooten Debelder geloopen, doch vond er alles op slot en het was er doodstil. De gebuurvrouw, mad. Van Maele, liep naar den koer en vond er vrouw Debelder in eenen grooten bloedplas uitgestrekt lig gen. De vrouw, die door eenen kogel getrof fen was in den rug, kwam do zorgen der geburen spoedig tot het bewust zijn terug, en vertelde dat haar man op haar geschoten had met een revolver. De politie werd verwittigd en kwam ter plaatse. Men deed de deur openbreken, en op den vloer vond zij het lijk van De helder. De wanhopige had zich een kogel in het oor geschoten en moet op den slag dood gevallen zijn. Het slachtoffer, vrouw Debelder, geboren Theresia Van Haelewyck, 38 jaar oud, werd naar het Sint-Pietorsgasthuis gedragen. De geneesheerenzijn niet gerust over haren toe stand. De moordenaar was 31 jaar oud. St. Gilüs-Waa*.Moord. Zon dag avond heeft eene moord deze gemeente in opschudding gebracht. In de herberg van Karei Baert In den Molen zat Van Roo- nackers te kaarten toen drie dronke kerek er binnen kwamen. Om moeilijkheden te vermijden ging Van Roonackers onmiddelijk heen. De herbergier sloot de deur achter hem. Een mes, riep de dader, zekere Van Damme, uit, ik steek hem omver Een zijner makkers gaf hem het wapen en de moordenaar liep de achter- deur uit. Hij haalde Van Roonackers in plofte hem eerst het mes in den linkerarm en daarna tweemaal in de rechterzl'de. Een der wonden is vijftien centimeters diep. Het slachtoffer was dinsdag morgend stervend De dader is maandag avond naar Dender- monde overgebracht. De gendarmen hadden groote moeite om de bevolking tegen te hou den. Men riep Ter dood ter dood Van Damme toonde geen het minste spijthij schuifelde een vroolijk deuntje. na l.onviérc. Doodclijke steek van een inscht. Een 20 jarige jongeling dezer stad, Hendrik Priels, werd door een insekt in den hals gebeten. Er is daaruit eene bloedvergiftiging ontstaan waaraan de jongeling, na de schrikkelijkste pijnen on dergaan te hebben, in het gasthuis overle den is. liorgcHaoiit. Een vrek. In het St Erasmusgastbuis is een man gestorven, Karei Doms, 06 jaar, die letterlijk omgeko men is door gebrek. In zijne woning vond de eenige erfgenaam een spaarboekje, eene som geld en stadslofen, het al voor een bedrag van 6,000 fr.De vrek had in vijftien jaar de intresten van de loten niet meer ontvangen hij had liever honger te lijden dan aan zijn schat te raken Vcrvlei'H. Treinongeluk. Maan dag morgen werd de Weststatic door een ongeluk in opschudding gebracht. Vooreerst dacht men dat er eene schrikkelijke spoorwegramp gebeurd was, doch liet was gelukkiglijk zoo erg niet. De trein 688, die uit Luik om 7 ure 40 vertrekt, kwam om 8,48 in de statie aan de freinwachter wil le zooals altijd, den trein doen stoppen voor de stuitblokken. Doch, uit hoofde van regen waren de riggels glibberig en de locomotief botste met zulk geweld op de stuitblokken dat deze laatste omgereden werden. De schok was allergeweldigst; de reizigers werden overhoop geworpen. De schrik tusschen de reizigers en het statiepersoneel was onbeschrijfelijk. Er zijn 53 gekwetsten doch gelukkiglijk niet zeer erg. Allen kon den na verzorging huiswaarts keeren. De andere reizigers zijn er met den schrik van af gekomen. ■%!s onze «iagets een mensch hon derd jaren oud wordt, aanzien allen het als eene wonderbare gebeurtenis. Nochtans vol gens de berekeningen der levensleer is ieder een geschapen om aien ouderdom te bereiken. Vijf en twintig jaren groeien, vijf en twintig jaren bloeien, vijf en twintig jaren staan, vijf en twintig jaren achteruit gaan, ziedaar de eeuw van het menschelijk leven. Maar vele-lieden verflauwd door ziekte, overarbeid, verdriet, laten het steken in den weg. Ah hadden allen het vooruitzicht optijds TIIEOBRUMA te nemen Het bloed ver- ijkt, word rooder, de spieren verkloeken, ie zenuwen versterken, gelijk de planten in de lente onder de zonnestralen verkwikken. JaDit is de werking van de THEO- BROMA, honderden getuigschriften bewij zen dit. 3 Franken de flesch. Te Poperinghe bij M. A. MGNTEYNE, apotheker en te Yper bij M. C. LIBOTTE, apotheker. SPORT. RONDE VAN FRANKRIJK. 3° rit.Metz-Relfort, 259 km.Uitslag Francois Faber, 2. Garrigou, 3. Christo- phe, 4. Frnest Faber, 5. Menager, 6. Van Houwaert, 7 Duboc, 8. Alavoine, 9. Maitron, 10. Gabory, 11. Fleury, 4e rit. Deze rit, Belfort-Lyon, 309 km. werd zondag gereden. Het regende bij het vertrek te Belfort, en het bleef regenen ge durende heel de koers. Om 3 ure stipt zondag morgend, werd te Belfort het vertrek gege ven aan de honderd rijders die er nog over blijven. De twee strafste ritten, Roebaais- Metz en Metz-Belforl, zijn voorbij en de kampioenen waren nu vol moed en hoop, vooral voor dezen rit, met schoone gelijke wogen, behalve hier en daar eenige modderige paden. Van in 't begin werd er dan ook dapper op toegereden. Frans Faber nam natuurlijk weer van in 't begin het hoofd en bleef geheel den tijd aan den kop. riehier den uitslag; 1. Frans Faber om 44 m„ 2. Menager, op 10 minuten, 3. Garrigou, om 2 u. 9, 4. Alavoine, om 2 u. 12, Van Houwaert, om 2 u. 19, 6. Duboc, op een second, 7. Ernest Faber, om 2 u. 52, 8. Fleury, om 2 u. 59, 9. Christophe, om3 u. 17. De Belg Blaise rijdt niet meer mede. De Italianen kunnen het niet uithouden van de koude en zullen het opgeven als zij bij hun land zullen komen. 5° rit.Het is de eerste maal sedert de Ron de van Frankrijk aan gang is, dat het dins dag niet regende. Integendeel het was prach tig weder, en onze kampioenen waren er voorzeker niet slecht gezind om, en vooral niet de Italianen. Als het weder nu begint warm te worden, zullen deitalianen misschien den moed nog niet laten zinken. Dinsdag mor- ;enddusom3 ure stonden er te Lyon nog drie en negentig kampioenen gereed om naar Gre noble te vertrekken. De afstand van 311 km. door de fransche Alpen en Vogeezen, langs bergen en dalen en veel hobbelige rotswegen Faber heeft deze koers alweer gewonnen. Uitslag 1. Frans Faber, om 2 u. 42, 2. Garrigou, om 2 u. 47, 3. Van Houwaert, om u. 54, 4. Duboc, vijf miutten later, 5. Mailron, om 2 u. 59 m. 30 s., 6. Menager, om 3 u. 1 m., 7. Alavoine, 8. Ernest Faber, Bettini. Lapize die toch voort meereed brak zijn fourche zoodat hij het voor goed moest opgeven. Frans Faber heeft de 311 km. van Lyon tot Grenoble afgelegd op 11 >/2 uren, dus gemiddeld 27 km. 500 meters per uur, en dit over bergen en hobbelige rotswegen. 6" rit. Donderdag werd de 6e rit Gre- noblc-Nizza, 346 km., gereden. Onze kampioenen waren woensdag met de kiekens slapen gegaan, want zij hadden ust noodig, daar deze rit, al hunnen moed en kracht zou vergen. Gedurende 300 km. ging het, bergen op en bergen neer. Om 3 ure donderdag morgend werd te Grenoble het sein tot het vertrek gegeven Er namen nog negen en zeventig rijders deel aan de koers. In het begin reden zij zeer langzaam,men zou gezegd hebben dat zij een pleziertochtje maakten. Frans Faber besloot er eindelijk toe het hoofd te nemen met Gar- igou en Menager. Faber werd spoedig zijne gezellen moede en vertrok alleen. Van Hou waert is alweer moeten achter blijven om zijn keten te vermaken. Uitslag 1. Frans Faber om 3 u. 39, 2. Alavoine. om 3 u. 40, 3. Duboc, op eene lengte, 4. Menager, op eene lengte, 5. Gar- igou, om 4 u. 3, 6. Cruchon, om 4 u. 29, 7. Bettini, om 4 u. 30, 8. Van Houwaert, om u. 33, 9. Trousselier, op een halve lengte, 10. Zavatti, om 4 u. 48. A Igemeene Rangschikking na de 6e rit 1. Faber, 7 punten, 2. Garrigou, 24 pun ten, 3. Van Houwaert, 32 punten, 4. Mena ger, 38 p., 5. Duboc, 43 p., Alavoine, 51 p. Er blijven nog 8 ritten te doen, zoodat men nog niets kan voorspellen van den uitslag. Velodroom van Yper.Niettegenstaan de het onzeker en vooral niet warm weder, was er veel volk in den velodroom van Yper, want er moesten belangrijke koersen gere den worden. Ziehier den uitslag I. Yper-Veurne en terug, voor beginne lingen aankomst in den velodroom1Buys- st\ op 3 u. 51 m., 2. Pascal, 3. Lallieu, 4. Sesier, 5. Vanden Bruwaene, O. Stamper. II. Premiekoers-liefhebbers. 1. Dorvil- lers, 2. Tuyten, 3. Behaeghe, 4. Lamon, 5. Spanhove, 6. Druck. III. Kleine rijders.1. Decock, 2. Vanden Broeck, 8. Seys. IV. Beginnelingen. 1. Dumortier, 2. Lemahieu, 3. Decrocq, 4. Nattan. V. Halffond. 1. Tubbax, 2. Bonrath, die gevallen is, doch zonder groot erg. Keulen. Zondag werd er te Keulen in Duitschland, eene groote koers van 100 km achter zware motos gereden, welke den vol genden uitslag gaf1Arthur VanderStuyft Belg, op 1 u. 13 in. 45 s., 2. Stelbrinck Duitscher, 3. Gunther, id. 4. Guignard Franschman. Velodroom van Karreveld. Zondag 18 Juli zal de Prijs van den Koning" be twist worden in den velodroom van Karre veld tusschen Verbist, Parent en Darragon De koning zal deze koers met zijne tegen woordigheid vereeren. Prachtige Koersen te Poperinghe Ziehier het programma der groote koer sen die op Zondag 25n Juli aanstaande door de "Union Cycliste Poperinghoisemet de welwillende en milde medewerking van het stadsbestuur zal gegeven worden. 1. Halve-Fondkoers (65 Km.voor lief hebbers. 150 fr. prijzenle prijs 50 fr., 2" prijs 30 fr, 3° prijs 20, 4® prijs 15, 56 prijs 10, 6e prijs 8 7® prijs 7 fr. Eene premie van 5 fr. aan de eerstaangekomene in de controle van Den gouden Appel id. aan eerstaangekomene fij Emile Lobeau. Inieg 1 frank. Inschrijving van lieden af in het lokaal der maatschappij - den gouden Appel tot 25 Juli, om 2 ure namiddag. Snelkoers (löKm.J voorbehouden aan de Sladsgenooten en heden der Union Cycliste Poperinghoise» Poperinghe West- vleteren, Crombeke, Proven Poperinghe, met aankomst in »Den gouden AppelWa- toustraat. 50 fr. prijzenle prijs 20 fr.,2' grijs 15 fr., 3® prijs 10 fr., 4eprijs 5 fr.In- eg 50 centiemen. Inschrijving ais voor vorige koers. I)e commissie, die zich het recht behoudt te beslissen over alle onvoorziene gevallen, blijft onverantwoordelijk voor alle ongeval len door wielrijders veroorzaakt. Zooals men ziet belooft de prijskamp prachtig te zijn. Ihtivonbont! Peperiuglic. Uilslag van den Prijskamp uit CHARTRES van Zondag 11 Juli 1909. Wind Noord- West. 115 Duiven los om 5 ure 45. Snelheidle duif, 912,72 meters per minuut, laatste duif 859,81 m. Afstand 283 kin. 1 Dave G. Rég. 2 p. 2 Devos Remi 3 p. Silvert G. 2 p. 4 Geeraert J. 1 p. 5 Fache N.-M. 0 Battheu J. 1 p. 7 Derynck C. 2 p. 8 Cassiers J. 2 p. 9 Vanden Berghe H. 1 p. 10 Delieegher E. 2 p. llBaesH. 3 p. 12 Dave M. 3 p. 13 Dave M 1 p. 14 Debeir R. 15 Vanden Berghe II. 16 Depuvdt J. 17 Lie- taert.J. 18 Dave M. 19 Geeraert J. 20 Lie- taert E. 21 Cassiers J. 22 Dave G. 23 De rynck C. 23 Lietaert J. OverduivenVandevoorde C.Messiaen A. MT Ï7TQ 's mesr aan hevelen tegen li 1 Hl O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,GO fr. de doos van 100. Algemeen dépot: Apotheek, A. MONTEYNE, Goote Markt, 18. POPERINGHE. Opgepast voor het zilvergeiii Wij herhalen het nog eens, opdat eenie der zóu opletten Met 1 augusti zullen de grieksche munstukken van 2 fr, 1 fr en 50 centiemen, alsook de stukken van 50 centie men met het beeld van Napoleon III en de vijffrankstukken van Leopold 1, niet meer angbaar zijn. Zij zullen tot dien datum nog oor de Nationale Bank aanveerd worden, indien zij niet geschonden zijn, versleten geeft er niet a?n, als men maar kan zien wat het is. Vóór 1 Augusti dus, moeten al de spaar potten en matrassen nagezien worden. Gewicht «Ier brieven. Niet ver geten Sedert I juli inogen de brieven 20 grammen wegen in plaats van 15 voor oen en postzegel van 10 centiemen. ïioBiaüe zomers. In 1428 was de zomer doorslecht en de kronijkschrijvers van dien tijd vermelden dat er dit jaar geene krieken waren. In 1523 vroos het zoo zeer in juni, dat men verplicht was vuur in den heerd te stoken net als in den winter. In 1709 vroos het in al de maanden, en in den zomer waren er overstroomingen. De zomer van 1816 was een der koudsten die gekend zijn. Het was eveneens zeer koud in juli van 1821, 1856 en 1859. In de afgeloopen eeuw staan de zomers van 1829, 1846, 1854, 1861 en 1890 als bui- tengewoone natte zomers geboekt. In alle geval zal de zomer dien men thans beleeft bij de slechten gerekend worden. Waarom is de suikerij Verburgh- Decool Itousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geene andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. 8>e Saomlsrfagett. De hondsdagen beginnen den 24 juli. Mogelijk zal men te dier gelegenheid de winterkleederen, pel senfrakken inbegrepen, uit de kas mogen halen he rcSilaain in Aineriliii.Ieder jaar worden in de Vereenigde-Staten van Amerika van 000 tot 1,000 miilioen dollars 3 tot 5 miljard frank aan reklaam uitgegeven. Eene zeepfabriek besteedde over eenige jaren 150,000 frank per jaar aan be kendmakingen, thans verteert zij 5,000 fr per dag. Eene fabriek van zekerheidscheer- zen heeft verleden jaar haar budjet voor re klaam op 1.250,000 frank gebracht. Een fabrikant van stylographes pen- inkthouders, verteert jaarlijks voor 500,000 fr. in aankondigingen. Thomas Beecham heeft voor zijne pillen aankondigingen ge plaatst van een miljoen pond sterling 25 miljoen frank. De groote magazijnen van nieuwigheden in Amerika, even gelijk als in Engeland en Frankrijk, geven elk niet min dan 2 miljoen franks per jaar voor re klaam uit. Al die huizen doen reusachtige zaken waardoor zij schatten golds winnen. En zeggen dat er ten onzent menschen zijn, die op een vijffrankstuk zien, om hun artikel bekend te maken of de koopers naar hunnen winkel te lokken. Hoe dwaaswat men langs den eenen kant uitgeeft, komt dubbel langs den ande ren kant weer binnen. Ken peerd van waarde. Beheer Telesphoor D'Hauer, van Vollezele, kreeg voor zijnen hengst Indigene een aanbod van 80,000 frank, dat hij met aanvaardde. Dat is een klaar bewijs dat onze vlaamsche peer den meer en meer in waarde toenemen. iTi"" Yalionule Belgische ïïede- vaarl der maand September naar 8.mirdes. Deze bedevaart zal, behalve zes direkte treinen, die den I0n September uit do voornaamste steden van bet land zul len vertrekken, nog twee treinen tellen langs de Mont St-Michel en Ste-Anne d'Au- ray, waar zij twee volle dagen zullen ver- van 11 tot 18 Juli. Geboorten. Félicien Kesteloot, z. v. Camille en MariaBallyn.Marcel Benauwt, z.v.Jules en Emma Lemahieu.Jerome Kesiier, z. v. Julien en Maria Danneels. Adelard D'hooghe, z. v. Aloiso en Maria Camerlynck.—Jeanne Creus, d. v. Ilector en Rachel Vallaeys. Overlijdens. Decaesteker Louis, 6 m.. Wijk G. iluwelijhsbeloften. Robert Coffyn, velomaker te Yper met Estella D'hondt, dienstmeid te Poperinghe. Huwelijken.Theophile Veniere, 21 jaar landwerkman te Proven met Lucia Camer lynck, 19 jaar, dienstmeid te Poperinghe. blijvende eerste (reeds half bezet) vertrekt den 3n September uit Luik den tweede den 5n September. Al de treinen zullen den 18' September terug zijn. Voor inlichtingen wende men zich tot den Inrichter, den Hoer Delarge, rue des Prébendiers, 18, te Luik gaiiscli buitengewoon assorti ment van i'itACIiTSClihlvAltiA in aile prijzen voor Hceren liamrn en Binders bij ItKItAT- Flti'IHAl LT, l>ij tic Gendarme rie, Veumestraat, E'opcringlie Poperinghe, markt van den 16 Juli. Tarwe, heet. 23,00 - Rogge 14,35-Haver 11,50 - Aardappelen, 100 k. 9,75-Boter de kil. 2,75 - Eieren do 26, 2,42. Mengelingen.. Dicht bij 't geluk, Woont smert en druk. De waarde van iets leert men dan eerst kennen, wanneer men het verloren heeft. Een vroolijk gezicht is de poort, waardoor het geluk het liefst binnenkomt. Een dokter werd bij eene dame geroepen, die plotseling ziek geworden was, en hij deed haar een grondig verhoor ondergaan over den aard van hare kwaal. Ook vroeg hij haar wat zij voelde toen de aanval begon. Ik kreeg eene erge rilling, zegde de patiënte. Klapperden uwe tandon op elkaar Ja, dokter, dat weet ik niet zeker, die lagen op tafel en ik heb er niet op gelet. Rechter. Heb ik u niet gezegd dat ik u hier niet meer wilde terugzien Gevangene. Ja wel, mijnheer de juge, maar deze policieman wilde liet niet geloo- ven als ik het hem zegde Brussel, 14 Juli. - Markt vast, doch zonder opslag. Men kwoteert Aalst en Po peringhe, nieuw gewas, op levering Octo ber-November 92 1/2 - 95 fr. Antwerpen, 15 Juli. Markt stand houdend. Aalst, overjaarsche hop 45-48 fr.; nieuw gewas, 100 fr.; Poperinghe, over jaarsche hop 40-45 fr.; nieuw gewas 100 fr Poperinghe, 16 Juli. Markt kalm. In het begin der week bood men in cultuur 100 -110 fr.; sedert de woensdagbeurs is de lag verslapt. Men noteert thansPope ringhe (stad en dorp) overjaarsche liop, verkoopers 45 fr.. koopers 40-42 1/2 ft nieuw gewas 1909, stadslood, verkoopers 105, koopers 100 tot 102 1/2 fr. !a nouvelle Union, bij Theophile Lauwers, Yperstraat. Wekelijkschen Estaminet den Vrijdag. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van De Poperinghenaar» gedrukt,worden gratis hier ingelascht. GAA1B0LLING VOOR KIEKENS. Crombeke. Op Zondag 1 Augustus, gegeven door de maatschappij Vlaande ren den Leeuw ter herberg Het Lek kertje bewoond door Désiró Deschrevel. Gewone voorwaarden. Prijzen 35 frank en 4 kiekens. BAANBOLLING. Abeele. Op Zondag 18 Juli 1909, luisterrijke baanbolling; 200 fr. prijzen. le prijs 60 fr. Inschrijving Au Charpen- tier» bij Paul Vermeulen. PR1JSB0LLINGEN. Westoutre. Op Zondag 25" Juli, Jaar lijksche Prijsbolling. 25 fr. prijzen. In de Clytte, bij René Senechal, Brabanthoek. Westoutre. Op Zondag ln Oogst, Me- nagiegoederen en Landalaam te verhollen, ln de Linde, bij Caron-Vion. 20 prijzen. jERBERG In de Hesp Bruggestraat, 4zich te wenden bij de binders Devos, brou werij Middelburg, Poperinghe. jERBERG In de Voerman, met peer- T denstal en magazijnen, koer en uitweg nevens de herberg.Gelegen te Vlamertin- ghe-plaats.Zich te wenden bij M. Bataille- Moncarey, brouwer te Poperinghe. Werkmans woonste palende aan de herberg De Werkman te Poperinghe, Veur- nestraat. Inlichtingen ten huize van Henri Pyck, brouwer. BBSS Onmiddellijke verlichting en snelle volledige genezing door smartelijke en veracliterende maandstonden, schele hoofdpijn (migraine), draai ingen, zenuwkoorts, do hevigste tandpijn, scheuten inde tanden, hartkloppingen, slaaploosheid, gejaagdheid, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, rhumatisme, flerecijn, jicht, enz., enz. versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerk sel. PRIJS Fr. 1,25 de doos Fr. 3,25 de 3 doozen, of de driedubbele doos Fr. 6,25 de 6 doozen, of de zesdubbele doos. HOOFDDEPOT F. Tuypens, apotheker, St. Nikolaas alsook bij de Apothekers van Poperinghe. Per occasie te koop, schoonen phonographe, merk Patlié, met 41 cylindersal schoone zang- en muziekstukken. Zoo goed als nieuw. Inlichtingen ten bureele dezer. er occasie te koop schoone Kindervoiture, slechts twee maanden gediend hebbende, Inlichtingen ten bureele dezer. Velo in goeden staat, per occasie te koop bij Hector Devos, kleermaker, Statie plein, Poperinghe. Schoon en gerieflijk Woonhuis met groot Magazijn dienstig voor alle stielen, nu kruidenierswinkel, gelegen in 't midden der stad aan den hoek der Priesterstraat en Bertenplaats, (kleine Markt). Zich te bevragen ten bureele dezer. Schoonen nieuwen camion, zeer geschikt om melk te voeren4 m. 50 lang op 1 m. 37 breed binnen de kasse; plaats voor 75 melk kruikendraagvermogen 3000 kilInlich tingen ten bureele dezer. Eene Stoornmachien, 2'A peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alofs Verhaeghe, Abeele. koop twee groote vitrienen met glas, aan zeer genadige prijzen. Inlichtingen ten bureele. e koop een koppel goede liondekarwielen van 1 m.5 hoog, lichte assen en ressorts bij Henri Desagher, Westoutrestraat, Pope ringhe. Jefliebbers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doet uwen voorraad op bij "Au Pont de l'Yser te ROUSBRUGGE die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 23 FRANKEN het 1000 kilos, uit het schip op wagon geladen. Bij hem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers en paveer- ders. Ik heb de eer U ter kennis te brengm dat ik mij zal belasten met het VERSLAGEN van MATRASSEN. Op aanvraag begeef ik mij ten huize. Door mijn verzorgd werk en genadige prijzen, verhoop ik het vertrouwen van eenieder te genieten. Veumestraat, Poperinghe. Groenselconserven fabriek De conserven LA MERVEILLE worden verkozen boven alle anderen door alle perso nen welke ervan geproefd hebben, door hunne goede kwaliteit en lage prijzen. Vraagt Prijs-courant. BERICHT agt Smidsknecht wel peerden en goed zijn stiel en vraagt een kunnende beslaan kennend bij Achille Desmyttere, të Locre. Ik heb de eer mijne geachte hlienten en het geëerd publiek kenbaar te maken dat ik met ln Oogst aanstaande mijn üi *iii<l«»iiicrswinl«.c! die nu gelegen is nummer 67 der Casselstraat, naar num mer 63 der zelfde straal zal overbrengen. Verhopende voort met uwe goede orders vereerd te worden, bid ik U, M...... mij ne beleefde groeten le aanveerden. Casselstraat, POPERINGHE. Ik begeef mij ten huize voor het aftrek ken van bier en wijn. Te verkrijgen bij mij beste bier- en wijnkorken. BEENHOUWER, Watoustraat, an men alle dagen Versch VLEESCH verkrijgen. Vlamingstraat, Poperinghe, van alleerste hoedanigheid zijn van lieden af te verkrijgen aan prijzen buiten alle concurrentie bij facteur in hoppe bij de statie, Poperinghe. Let wel op om niet bedrogen te zijn de fabriek dezer kwaliteit heeft geene andere verkoopers voor stad en omlig gende. Ook le verkrijgen laatste systeem van aan zeer voordeelige prijzen. Ik heb de berichten, dat eer ik het geacht publiek te mij koom te plaatsen als na mijnen stiel bij eene der beste naaister van stad, en de snijkunst in eene der voor naamste huizen van Brussel, geleerd te hebben. Door de goede verzorging van al mijn werk en mijne genadige prijzen hoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik zal mij ook ten huize begeven voor het vervaardigen van alle kleedingstukken. Veumestraat, 58, POPERINGHE. 29 jaren goeden uitstslag. Geen voortbrengsel kreeg zooveel bijval. Wilt gij spoedig uwe kalveren vet maken, schoon cn wit vleesch hebben, gebruikt dan het Kalfsvoedsel het Gekroond Kalf. Uitmuntend voedsel voor schapen en viggens. Algemeen depot bij Janssens-Fossé, Brussel. Depot voor do Poperingscbe streek bij R. MONCAREY, In 't Paradijs, Poperinghe. SMID, is vervaar- werkhuizen Wolseley Deze nieuwe melkontroomei digd in de onlangs opgerichte der Engelsch maatschappij met geheel nieuwe en de verbeterdste werk tuigen. Het is het jonaste model, uiterst verbe terd. Het machien is buitengewoon eenvoudig, heeft geene teedere deel en en elk gewoon werkman of meid kan het gemakkelijk bedienen. De draagsels zijn zeer breed op de volle dikte der wielen. De assen zijn in verhard fijnste staal en het raderwerk draait in een bad smeerolie. De afroomers worden geleverd FRA NCO, in de naastbij gelegen spoorwegstatie van den kooper, verpakking vrij toe. Betaling na iSÓ «lagen proef, indien de kooper over den afroomer tevreden is; voldoet de afroomer niet, men zendt hem terug. Elke afroomer is twee jaar gewaarborgd. Eenige verkooper voor de streek der Stoek Foeil C° Voortbrengsels; de beste toespijs voor vee. Bij hem nog te verkrijgen Jachtstoven en gegoten stoven, strooisnij- ders, beetraapmolens, waschmachienen, Hommel-, Ijzer-, Gevlochten-en Doorndraad, Basculen, ijzeren Bedden, Dakpapier. Alaam en Artikels voor Timmerlieden, Wagenma kers, Smids. Alle slag van Quinquets, Lan- teerns. Geëmailleerd Goed. IJzeren Potten; zwarte en gegalvaniseerde Marmijtten, Seu- lenPekken, Boutten,Peerdenagels, Ketens. Fourchetten, Lepels, Tafelmessen, ijzeren Stoelen, ijzeren Tafels met marmeren pla ten, Lavabos, Porte Manteaux en- Para- pluies, Buanderiën, enz. enz. VERKOOP van Mon ters, Uurwerken, Regu lateurs, Wekkers, in alle slag en alle prijzen. Gou den en zilveren Paruren, Ketens, Oorringen, enz. Alles wordt verkocht aan zeer genadige prijzen en met 5 jaar waarborg. Herstelling van Mon ters en Horlogen. Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 4