MEUBELEN COKES lenuwiiektea flIEUWS UIT BEIiGlE. SANSEN-DECORTE. De Poedels van het Wit I^rais GROOT BAL Met hetZomerseisoen extra tmeetandsehe Os, Katholieke Jubelfeest te Yper. .\ie:ijmurt, - Geschoten Zondag avond hoorde men o.p den steenweg van Oost-Duinkerke verscheidene revolverscho ten knallen. Een persoon, die zijn vrouw in gezolsohap van een man zag, had naar het koppel geschoten. De vrouw werd ge troffen en zoo erg gekwetst dat haar toe stand hopeloos is; de man is licht gewond. De dader ging zich 'gevangen geven, doch op het bevél van het parket van Veurne is hij terug in vrijheid gesteld, daar hij van al lerbest gedrag is en de algemeene achting geniet. De vrouw daarentegen is van slecht gedrag en leefde voortdurend in oneenigheid met haar man. Moncarey's KOFFIE is de beste Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Alle slag van TAFELS in alle hout en prijzen. Geboureerde en andere STOELEN en ZETELS. KINDERSTOELEN. - KINDERVOITU REN. De Wonderbare Poeders van liet Wit Kruis Op Zondag 20" Juni, Tot de zwakke en zieke personen. Dat middel heet THEOBROMA. Schoone Hesp te verhollen. Een schoon Jachtgeweer te verb. Schoon Konijn te verhollen, Schoone Kostuum te verhollen, 2 schoone Konijnen te verhollen, BURGERSTAND van POPERINGHE Burgerstand van WESTOUTRE Feesten en Vermakelijkheden. MET POPERINGHE - KERMIS HOPPE. Yerstoiitl te paeliten Xe Koop Uien vraagt Plaats eene kleine aankondiging in DE PQPERINGHENMR - 1 fr. per maand tot 4 reken. RACHÊL- MARQUIS, Vrouw GROOTE EN SCHOONE Acliille Verb aeghe, Philemon GHYSEL, Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud. bootje gehuurd,(3 m. lang op 1 m.20 breed) Rond drie ure nam de familie er plaats in De boot werd gestuurd door den gewonen stuurman M. Henri. Op zeker oogenblik moest de boot, welke reeds den vijver rond gevaren had, eene andere richting nemen Het was toen juist vier ure. De stuurman deed het bootje plotselings zwenken. Het helde op den kant en begon water te schep pen. De negen reizigers waren als waanzin nig van schrik. Zij lieten zich vallen langs den kant die overhelde, en hierdoor kantelde de boot geheel en gansch om. De reizigers en de stuurman vielen in het water, op om trent 75 meters van de boord. M. René Lorthois alleen kon zwemmen; na een oogenblik geaarzeld te hebben, zwom hij naar den oever om hulp te vragen en de reddingsbooten los te maken. Doch zijn lange mantel belemmerde hem 't zwemmen, en hij moest weldra den moed laten zinken. M Lorthois was reeds eene eerste maal in de diepte verdwenen, toen hij op eens door eene sterke hand vastgegrepen werd. Het was zijn automobielvoerder M. Eugeen Gruson, die van op den oever het ongeluk had zien gebeuren en zijn meester seffens ter huipe kwam met een bootje. Het is M. Igodt die het eerst bij de omge slagen boot kwam, waaraan de slachtoffers zich vastklampten. Hij was op een bootje aan 't visschen, toen hij het ongeluk zag gebeuren Hij kwam onmiddelijk de drenke lingen ter hulp gevaren. De voerder der automobielboot werd eerst gered. Vervol gens stuurde de moedige redder naar Mad. René Lorthois, die al het mogelijke pogin gen deed om hare twee kinderen boven water te houden, Toen zij de redder zag riep zijOm de liefde Qods, redt eerst mijne kinders De jongeling legde zich plat op zijne schuit, nam achtereenvolgens de twee kinderen en schuifde ze zacht al boven hem in de boot. Dan hield hij de vrouw vast opdat zij niet zou zinken, en toen kwam juist Eugeen Gruson, die zijnen meester René Lorthois reeds naar den oever gebracht had, aange varen. De twee redders vereenigden hunne pogingen om Mad. René Lorthois boven te halen waarin zij gelukten. Intusschen was M. Paul Lemahieu naar M. Robert Lorthois, zijne vrouw en hunne kinderen gevaren, die allen konden gered worden. Daar stond reeds eene groote menigte nieuwsgierigen. De drenkelingen werden in de naburige huizen gedragen, waar hun de beste zorgen toegediend werden. De slacht offers waren spoedig hersteld, en 't is dan eerst dat zij elkander begonnen te tellen. Mej. Louise Lannoy ontbrak nog. De redders begonnen ommiddelijk peilingen te doen, doch 't was eerst na anderhalve uur zoeken, dat men het lijk der ongelukkige juffer op haalde. Intusschen waren twee geneesheeren van Yper, die men gaan halen was, ter plaats gekomen. Gedurende eene volle uur poogden zij Mej. Lannoy tot het leven terug te roepen, doch alles was vruchteloos. Volgens hun zeggen moest het meisje, dat juist geëien had, door een bloedopdrang getroffen, sef fens ten gronde gezonken zijn. Het lijk werd met den automobiel van M, Rogez-Lannoy, brouwer te Meenc-n, die ter plaats gekomen was, naar Meunen gevoerd. De familie Lorthois keerde met haren au tomobiel terug naar Toerkonje. Het gedrag der drie redders was moedig en verdient beloont te worden. Ook hebben de heeren Lorthois, die hun leven aan de drie dappere personen te danken hebben, hen rijkelijk beloond, en voor hen aan den substituut van den prokureur des konings, de burgerlijke decoratie gevraagd. Maandag namiddag is het parket van Yper ter plaats geweest. De lijkplechtigheden van het slachtoffer hadden plaats onder eenen zeer grooten toe loop van volk. De ongelukkige vader, M. Jean Lannoy, brouwer te Elsene, was er te genwoordig, verpletterd door den hardeu slag die hem treft. De geredden zijn thans allen buiten gevaar, De Ypersche katholieken hebben zondag met grooten geestdrift, den jubilé van de katholieke regeering gevierd deze verjaar dag was dubbel plechtig voor onze vrienden van Yper, daar zij terzelvertijde hunnen uitstekenden burgemeester, M, Colaert, feestten, die sedert 25 jaren in de Kamer zetelt en er zulke overgroote diensten aan zijn arrondissement in 't algemeen en aan zijne geliefde stad in 't bijzonder bewezen heeft. Vele huizen waren bevlagd en algemeen was de geestdrift. De feesten werden ingesteld met een plech tig Te Deum De kerk was veel te klein om de toegestroomde geloovigen te bevatten. Op de eerste rangen bemerkte men de heeren ministers Schollaert en Liebaert, burge meester Colaert, verscheidene volksver tegenwoordigers, de burgemeesters van 't Ypersche, waaronder M. van Merris, enz. Na deze indrukwekkende plechtigheid had er om 1 ure eene volksvergadering plaats in de groote zaal Delbeke Halle)ze was wel twee maal te klein om de katholieken uit geheel het arroudissemet toegekomen, te bevatten. M. Fraeys, provinciaal raadslid, voorzitter der Katholieke Kiesveréenigiag, wenschte het katholiek ministerie geluk over zijn jubilé dat ecnig is in de geschiedenis en herinnerde de diensten der opvolgende katholieke regeeringen dank aan dewelke wij'een langdurig tijdperk van rust. vrede pn yoorspoed genieten. langdurige togj.) Spreker wenschte vervolgens ook M. den volksvertegenwoordiger Colaert hertelijk geluk over zijn jubilé en bood hem. namens de Ypersche katholieken, zijn prachtig ge schilderd portret aan een fijn en welge- lukt kunstgewrocht van Mejufvrouw Louisa de Hem. Het doek viel en aan M. Colaert werd een onbeschrijflijke ovatie gebracht. M. Colaert bedankte met ontroering en verzekerde dat hij altijd zal werken tot heil en welzijn van zijn geliefd arrondissement Yper. M. Schollaert, hoofd van 't.ministerie, be dankte vervolgens namens het ministerie. Hij drong bijzonderlijk aan op de eendracht van alle katholieken; de eendracht is de waarborg van nieuwe en schitterende zege pralen. De achtbare opprrminister verklaarde ver der dat de regeering thans de wenschen on derzoekt rakende de gelijkheid van 't onder wijs en zegde dat zjj aan '{vrij onderwijs de yoordeejen zal toekennen die hem rechtma tig toekómen. Deze verklaring verwekte een storm van toejuichingen. Deze scnoone vergadering werd gesloten met eene prachtige cantate vertolkt door 800 uitvoerders. Om 2 1)2 ure werd een banket opgediend waar groote geestdrift en gulhertige vriend schap heerschten. De heeren ministers Schollaert en Liebaert woonden ook het feestmaal bij, waaronder verscheidene heildronken voorgedragen wer den. De jubelfeesten van Yper zijn prachtig gelukt. Het M-Siijnt dat liefhebbers van goeden koffie over van vreugde zijn sedert zij chieo- rei der Trappisten gebruiken van Vin- cart-Silly. STADSNIEUWS. Bericht. De Bakkers van Stad hebben de eer aan hunne kliënten te laten kennen dat, gezien de aanhoudende duurte en de nieuwe rijzing in de prijzen vau den graan- en bioemhandel.zij verplicht zijn het brood met 3 centiemen op te slaan, 't is te zeggen dat de prijs van 52 op 55 centiemen gebracht is. - Vingers af. Zaterdag laatst werd de vrouw René Struye-Meersseman, land bouwer langs de Reninghelst-kalsiede in het keerninacliien vier vingers bijna afgedraaid Verloren. Zondag laatst is langs de Boeschepe-kalsiede, tusschen don Boonaert en de Leene, door Firmin Derycke een nike- len monter verloren geweest. Omvergereden. Maandag rond den noen kwam een velorijder de Meessenstraat ingereden, toen liet dochtertje van Camille Botthé, juist de straat overliep. De velorij der kon het meisje niet ontwijken en reed het omver. Hij sprong van zijnen velo, zette het kindje recht, wipte weer op zijn maehien en verdween voor men hem had kunnen er kennen. Het meisje dat een arm gebroken was, werd naar het gasthuis overgebracht EllendelingDonderdag namiddag ging het Ojarig dochtertje van M. Verraes, 'andbouwer op den Brandhoek, naar huis na de school. Toen zij op den keizei kwam die geleidt van de kalsiede naar de hofstede ha- rer ouders, werd het kindje opeens aange sproken door een kerel die langs den dijk zat en op het kindje riep. Dit ging toe en zoo het bij den vreemdeling kwam wilde deze het in den dijk trekken. Het jonge meisje trok zich achteruit en zette zich aan 't loopende ellendeling echter zette het achterna en ging het rap inhalen toen hij volk op het land zag werken. Hij vluchtte weg en verdween. liet meisje kwam bevend tehuis en moest seffens te bed gaanden vrijdag morgen nog was het gansch ver gruwd. De vader Verraes had den kerel rond zijne hofstede gezien en in zijn zelf gedacht't Is voorzeker een kerel die van Hoogstraete komt en een slechten slag be raamd 't Is jammer dat men zulke kerels niet voor goed kan vastzetten. Gestolen. Donderdag nacht heeft een onbekende dief, eene goede blinde vink gestolen, ter waarde van 30 fr die toebe- loorde aan M. Charles Uzeel. De vink hing buiten aan zijn huis op het plein van M. Glorieux. Gedenkenissen van den sloel. Prachtige zichtkaarten van den stoet van 16 Mei, zijn 1,e bekomen aan 5 cent. en aan 25 cent. bij Sansen-Decorte, In den Bazar, "operiughe, j\| r PTQ is meer aan te bevelen tegen n iH 1 O Bloedsgebrek, Bleekzucht, Ze- nuwziekten, gebrek aan Eetlust, Uitputting en alle Ziekten door overlast veroorzaakt, dan de VERSTERKENDE PILLEN. Prijs 3,00 fr. de doos van 100. Algemeen dépótApotheek, A. M0NTEYNE, GooteMarkt, 18, POPERINGHE. ■oven. Velo-ongevalDe velo- koersen die zondag alhier plaats hadden, werden gekenmerkt met nog al een erg ongeval. Zekere Joseph Claeys, rond de 25 jaar, die op het einde der plaats de aankom sten stond te bezien, werd opeens door een der rijders omgereden en ten gronde gewor pen. De ruan bekwam kneuzingen over gansch het lichaam maar was bijzonderlijk erg gekwetst aan neus en kin. Zijn toestand heeft eenige dagen vrees voor doodelijken afloop ingeboezemd, maar nu is hij aan de beterhand. Il»iiKhi°u£g«.— Pijnlijk ongeluk. Het öjarig dochtertje van M. Cyrille Feys, brouwer alhier, had eenigen tijd ziek geweest en was nu aan de beterhand. Donderdag morgend wijl het kindje een oogenblik alleen gelaten was in den keuken, klom het bij de stoof op een stoel, en trok aan een moor kokend water die op stond. De moor viel op het kindje dat insgelijks van den stoel viel het kokend vocht verbrandde bet arme meisje erg over geheel het lichaam. Op zijn geschreeuw kwam men toegeloopen en sef fens werden geneesheeren ontboden die het de noodige zorgen toebrachten. De toestand van het slachtoffertje, die zeer onrustwek kend was, is nu wat verbeterd, zoodat men op genezing mag hopen. Yper. Locomotief omgevallen.Een locomotief die dinsdag avond door een ander in den werkwinkel gelrokken werd, ontrig- gelde op eens en kantelde om. Gelukkiglijk was er niemand op. Het noodige materieel en personneel kwam woensdag uit Brussel om het maehien to rechten. De schade is niet groot. Correctionneele rechtbank. Zitting van 17 juni. Merveillie van Oostvleteren wordt voorwaardelijk veroordeeld tot 100fr. boete of 8 dagen gevang voor te jagen zon der verlof en in besloten tijd en tot 100 fr. of 8 dage voor zijn geweer niet af te geven. Sergier Camille van Poperinghe krijgt 15 dagen gevang en 26 fr. voor traliedraad te gaan halen op name van Arthur Glorie. - Deraedt Remi van Boesinghe, 2 maanden en 50 fr. voor slagen aan zijn broeder en zuster. Lermytte Marie van Croinbeke, op 13 mei laatst, door gebrek, veroordeeld tot 50 fr. boete, yoqr wild te verdragen in besloten tijd, bad oppositie gedaan aan dit vonnis. Het tribunaal behoudt de straf, maar verleent de voorwaardelijkheid. Petyt Camille en Iloedt Cyrille van Woes- ten, zijn veroordeeld, de eerste tot 100 fr. voor jachtmisdrijf op 18 april 1909, tot 100 fr. voor zijn geweer niet af te geven en tot 26 fr. Vóór beleedigingen jegens de jacht wachter de tweede tot 50 fr. voor jacht misdrijf en 26 fr. voor beleedigingen. Voor waardelijk. Petyt Camille, van Woesten krijgt nog 100 fr. voor jachtmisdrijf op 20 April en 100 fr. voor zijn geweer niet af te geven. Voorwaardelijk. Schielijke dood.Dinsdag morgend za gen de geburen met verwondering de ge naamde Marie Payé, Paiteelstraat, roerloos voor haar venster liggen. De ongelukkige was schielijk overleden, zij was 52 jaar oud. Onderscheiding.M. Lucien Verhae- ghe, van Yper, heeft in het koninklijk con- cervatorium van Brussel, den eersten prijs van harmonie behaald. Proficiat WocnIcii.Ongeval. Zondag laatst begaf zich de Maatschappij van Ouderlingen Bijstand, gekend onder naam de Vrije Bel gen per char a-banes naar Loo, en nam er onder den deknaam van Oud-Soldaten- bond, deel onder nr 24, aan den stoet ter gelegenheid der inhuldiging van het Vaan del van den Oud-Soldateu-bond van Loo. Wanneer het feest gëendigd was, kwa men alle de leden, naar men zegt 33 in ge tal terug naar de Loobrug waar de char a- bancs van d'heer René Lobelle, huurhouder te Oostvleteren op hen wachtte en tot te rugkeer gereed stond. Nauwelijks was het rijtuig een 20 tal meters ver of er gebeurde een ongeluk dat erge gevolgen had kunnen hebben. Juist op het oogenblik dat zij de brug boven de diepe vaart zouden overtrekken, breekt den ach teras der voituurde wielen loopen de vaart in en het overige kantelt gedeeltelijk om. Boven op de voiiuur bevonden zich tien personen, binnen zeventien, en langs voren zes, allen werden op elkaar geworpen de eene huilden en tierden, anderen wilden vluchten, doch ongelukkiglijk was de achter voettrede zoodanig verwrongen dat de deur onmogelijk kon geopend worden. Toeschouwers ooggetuigen van het onge val kwamen de ingeslotenen, waaronder twee gemeenteraadsleden, ter hulp. Geen ander middel bestond dan de opgeslotenen langs de vensters te redden. Eens dat allen de verzekering hadden dat er geen dooden waren, maar alleenlijk eenige licht gekwet sten, begon de verlossing lachende. Een voor een, werd zoo maar bij kop als bij been het \enster doorgetrokken, juist in tijds om nog per tram naar Woesten te kunnen terugkeeren. Vergiftiging. Woensdag morgen werden vijf werklieden bij d'heer Camiel Vanderschelden plotselings door geweldige stuiptrekkingen aangedaan. Den heer Dr Louf van Elverdinghe wierd geroepen en bestatigde dat liet gebruik van bedorven kalfvleesch er de oorzaak van was en zij allen door vergiftiging aangetast waren. Naar men zegt zouden zich ook verscheidene gevallen voordoen binnen de gemeente Woe sten. Het parket is donderdag namiddag in onze gemeente afgestapt om een nauw on derzoek over deze zaak te doen. De man die men verdenkt het bedorven vleesch verkocht te hebben is ondervraagd geworden. Loo, Inhuldiging van het vaandel van den Oud-Soldatenbond. Zondag namiddag bad alhier de plechtige overhan- ding plaats van het vaandel, door Z. M. den Koning geschonken aan de Maatschappij van Oud-Soldaten van Loo. Daartoe was M. de kolonel Coveliers afgeveerdigd. Ver gezeld van het militair muziek en de militaire overheid van het 4e linieregiment van Brug ge was hij om 11 ure 's morgens te Loo aangekomen. Een feeststoet, gevormd door de verscheidene maatschappijen van stad en de gemeenteraad van Loo, wachtte hunne komst af en leidde ze op naar de markt, alwaar door het militair muziek een schoon concert gespeeld werd. Een keurig feestmaal, om 1 ure in het stadhuis opgediend, vereenigde er in vrien delijke gemeenschap militaire en burgerlijke overheid. s Namiddags was er veel volk toegeko men. Een stoet, waaraan 24 maatschappijen van Oud-Soldaten van het omliggende en vijf muziekmaatschappijen deelnamen, stelde zich rond 2 1/2 ure in de beste orde in gang en stapte onder het spelen van vroolijke pas- redoublés door de straten van stad. Op de kiosk op de markt opgericht, nam de kolonel de stoet in oogeuschouw. Toen al de maatschappijen rond de kiosk geschaard stonden, sprak hij eene vaderlandsche rede voering uit waarin hij de Oud-Soldaten- bonden aanzette steeds samen voort te stre ven voor Vorst en Vaderland. Zijne woorden werden begroet met de kreten Leve de Koning en Leve de Kolonel - die uit de monden der geestdriftige opeengeperste menigte opstegen. Onder het spelen der Brabagonne werd het vaandel een prachtig stuk aan de Voorzitter der Maatschappij overhandigd en als gedenkenis van dit schoone feest werd aan ai de heeren Voorzitters der tegenwoordig zijnde Maatschappijen een prachtig eeremetaa! geschonken. M. Herman Vandergucht nam alsdan het woord om, in naam van den Oud-Soldaten- bond, van den gemeenteraad, en van al de inwoners, den lieer kolonel en de militaire overheid te bedanken en te verzoeken de verzekering der gecegeiibeid van allen aan onzen Koning uit te drukken. Een puik concert werd alsdan door het militair muziek uitgevoerd en de welopge- voerde stukken werden met vreugdig hand geklap door de talrijke aanhoorders begroet. Om 5 ure vertrokken de militairen. Twee concerten werden dan nog gegeven en bekwamen veel succes door de Harmo nie van Isenberghe en de Fanfaren van Alveringhein. 's Avonds werd het vroolijk feest voort- gevierd en voorzeker zal deze schoone dag lange in 't geheugen van de Loonaars en van allen die er tegenwoordig waren, blijven. Maurice om 6 u. 15 m. 25 s. 2" Mallesy Camille om 6 u. 15 m. 40 s. Dus gereden in 24 m. 25 s. Bekorting der 4 eerste prijzen Vertrek om 7 u. Aankomstla Dejonghe Emile om 7 u. 26 m. 50 s. 2' Matton Remi om 7 u 26 m. 53 s. 3e Taffin Maurice om 7 u. 27 m 10 s. 4e Decaesteker J. om 7 u. 28 m. 9 s. Bekorting der twee laatste prijzen Ver trek om 7 u. 47 m. 30 s. Aankomst1* Mal les.ys Camille om 8 u. 19 m. 35 s. 2' Ver melen Joseph om 8 u. 19 m. 40 s. en 4 Juli, 24 uren- Zurenborg. Op 3 koers voor alle rijders. Parijs - Brussel, voor beroepsrijders wordt, heden Zondag geloopen. Van Hou- waert bevindt zich onder de 50 ingeschreve nen niet. Aankomst in Linthout Van Houwaert zal zich wat uitrusten en zich gereed maken voorde Ronde van Frank rijk binnen veertien dagen. De Ronde van Frankrijk wordt gereden van den 5 Juli tot den 1 augusti, en telt 4278 kilm. verdeeld in 13 riten. Velodroom van Yper. Zaterdag 19 Juni 1909, om 5 ure 's namiddags, officieele poging tot het kloppen van het record van het uur. achter groote motocy- clette door den stayer Loon Vander Stuyft. Ingang 25 cent. Tribunen 50 cent. Zondag 20 Juni 1909, om 2 1/2 uren groote internationale koersen 1° Koers voor beginnelingen, 2° Koers voor liefhebbers 10 kilometers met premiën. 3° Vervolgingsmatch in twee manchen tusschen don kolos Wancour, van Wervick en Rigaux, kampioen der provincie Luik. 4° Groote snelheidsmatch in drie manchen tusschen Morctti. kampioen van Italië, Marcelli, kampioen van het Noorden en Duquesne, kampioen van Parijs - 1908. 5° Match in twee manchen voor koers- motocyclette tusschen den Antwerpschen duivel Jan Olieslagers en Simon van Brussel. Prijzen der plaatsen: Voorbehouden 3 fr.; Tribunen 2 fr.; Virages 1 fr.; Gradins 50 c. Westvleteren.—Groote snelkoersen voor de inwoners der gemeente en vreemdelin gen zonder inleg op Zondag 27 Juni 1909. 80 frs prijzen. Inschrijving in het lokaal van den Velo-Club - bij Alphonse Lamote. Bijzondere programmen zijn uitgegeven. Beveren. (Dorp Rousbrugge). Zondag 27 Juni groote velokoersen, 80 fr. prijzen, verdeeld in 2 serien. le serie 50 fr. prijzen. 2e serie 30 fr. prijzen. Hcnt. Een derde slachtoffer. M. Vanhoutte, de apotheker uit do Lange Vio- letstraat te Gent, waar het anarchistisch drama gebeurde (de moord op de polieie officier De Smet en den agent Gyssel), is te St-Martens Laothem, overleden in den ouderdom van 43 jaar. Tengevolge der anarchistische dreigbrieven die hij ontving deed M. Vanhoutte eene ziekte op, waaraan hij nu bezweken is. De zaak Hartenstein kwam deze week voor het assisenhof van Gent en moest Zaterdag afloopen. Hier en Haar. In de fabriek van ontplofbare stoffen te Vilvoorde, was een bediende bezig een pneqgsel te bereiden, waarin hij eene verkeerde stof wierp. Een geweldige ontploffing ontstond en de onge lukkige, vader van 7 kinders, werd op den slag gedood, zijn patroon en een knecht erg gekwetst. De stoffelijke schade is zeer groot. Dinsdag morgend had te Ruysbroeek bij Peurs een schrikkelijk drama plaats. Een landbouwer, Gh. Lernmens, heeft in een aanval van heete koorts zijn kindje, een knaapje van 1 jaar oud, verwurgd. Het slachtoffer werd daarna door den vader met het hoofd ten gronde geslagen. Dinsdag nacht, is de kerk van Morialmé in Namen afgebrand Men rekent de schade op twee honderd duizend fr. Oorzaak onbekend. In een oogenblik van waanzin, is zekere Garin, leurder te Schaarbeek des nachts opgestaan en heeft zijne vrouw bijna dood- geslegen met een hamer en met steken doorkerfd. SPORT. Uitslag der koers Poperinghe-Proven en terug, gegeven door Jules Duchy en Cyrille Bustraen op Zondag 13 Juni. Er waren 16 rijders ingeschreven die reden per serie van 4 rijders. Afstand 12 km. le Serie: Decaesteker J. Proven, Denys Florent Poperinghe, Milleville Noël Proven. Swaels Marcel Proven. Vertrek om 4 u. 16 m. 12 s. Aankomst1" Decaesteker J. om 4 u. 44 m. 18 s. 2' Denys Flor. om 4 u. 44 m. 19 s. Dus gereden in 28 in. 6 s. 2e Serie Maerten Joseph Watou, Mille ville Raphael Proven, Vermeulen Joseph Reninghelst, Dejonghe Emile Reninghelst, Vertrek om 4 u. 48 m. 30 s. Aankomst le Dejonghe Emile om 5 u. 16 m. 20 s. 2e Vermeulen Joseph om 5 u. 16 m. 21 s-. Dus gereden in 27 m. 50 s. 3" SerieDenys Edraond Poperinghe, Bortier Cyrille Poperinghe, Matton Remi Poperinghe, Couvreur Gaston Watou. Vertrek om 5 u. 21 m. Aankomstle Matton Remi om 5 u. 46 m. 45 s. 2e Denys Edmond om 5 u. 47 m. 20s. Dus gereden in 25 ui. 24 s. 4e Serie Denys Camille Poperinghe. Mal- lesys Camille Poperinghe, Taffin Maurice Poperinghe, Milleville Joel Proven. Ver trek om 5 u. 51 m. Aankomstle Taffin Huiveiibonil l'operinglic. Uitslag van den Prijskamp uit TOURS van Zondag 13 Juni. Afstand 412 km. 118 Duiven los om 6 ure. Wind Noord. Snelheid le duif 882.14 meters per minuutlaatste duif 807,17 meters. 1 Vandevoorde C. 2 p. 2 Vandevoorde C. 1 p. 3 Vanden Berghe H, 3 p. 4 Schmidt D. 3 p. 5 Dave G. 4 p. 6 Dave M. 3 p. 7 Devos René 2 p. 8 Lietaert Elie 3 p. 9 Derynck C. 10 Merlevede C. 2 p. 11 Vandevoorde C. 4 p. 12 Schmidt D. 1 p. 13 Deheegher E. 14 De- vos Remi. 15 Dupont G. 16 Dave M. 17 Dave M. 18 Vandevoorde C. 19 Vandevoorde C. 20 Dave G. 21 Dave G. 22 Dupont G. 23 Gillioen G. 24 Devos Remi. 25 Dave G. 26 Dupont G. 27 Dave M. 28 Verhaeghe E. overduif. 29 Cassiers J. 30 Vandevoorde C. 31 Gillioen E. overduif Ies den Baznr, Gasthuisstraat, 15, POPEUIWGHE, BIJ ZOO ALS: Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Spiegels, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafeltapijten, Stoors en Gordijnen. Alle Herberggei'iefTafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz. Onmiddellijke verlichting en snelle volledige genezing door smartelijke en verachterende maandstonden, schele hoofdpijn (migraine), draai ingen, zenuwkoorts, de hevigste tandpijn, scheuten in de tanden, hartkloppingen, slaaploosheid, gejaagdheid, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, rhumatisme, flerocijn, jicht, enz., enz. versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerk sel. PRIJS Fr. 1,25 de doos Fr. 3,25 de 3 doozen, of de driedubbele doos Fr. 6,25 de 6 doozen, of de zesdubbele doos. HOOFDDEPOT F. Tuypens, apotheker, van Poperinghe. tl EB li ER GK EU 311S 1 lu «Ion Droogentak, bij Henri Rappelet, Woesten-kalsiede. In «Ion ItoHsoboom, bij Charles Vandromme, Ouderdom-kals. Zijt gij sedert eenige maanden krachteloos en tenden adem geworden Zijt gij bleek van kleuren Zijt gij bevangen als gij eenen trap op klimt? Zijt gij rap moede als gij eenigen arbeid moet doen? Hebt gij den harteklop? Zweet gij licht als gij eenig werk moet af leggen? Zijt gij gemagerd? Zijt gij droef van gemoed, mistroostig en hebt gij neiging om alles iu de toekomst in 't sombere voor te zien Is uw karakter veranderd? Hebt gij geene goesting meer om uit te gaan en zijt gij menschenschuw geworden Zoo ja, wel vriend, gij lijdt aan zenuw en spierenkrachteloosheid, het is hoogen tijd daar naar om te zien. En is er een middel tegen krachteloosheid, bleeke kleuren, bevangenheid, asthma? Ja zeker, het is maar onlangs uitgevon den, metduizende lijders hebben er beternis van gekregen. Het geneest, verkwikt de zwakste men- schen en waarborgt eene bestendige gezond heid. Flauwte van het bloed, krachteloosheid, algemeene verzwakking, gebrek aan eetlust, slechte spijsvertering, luchtpijponsstekin- gen, dempigheid, moeilijke maandstonden, verliezen in 't wit, baarmoederkwalen, fle- recijn, hoofdpijn, zenuwkoortsen, influenza, alle kwalen medegesleept door misbruik van drank, onstuimig leven, worden genezen door het gebruik van THEOBROMA. K racht hers tel lendlicha am ver n ieu wend geneesmiddel, te Poperinghe bij M. NIONTEYNE, en te Yper, bij M. de L1B0TTE. 3 In «le Violette, bij Camille Dumelie, Boescheepstraat. 4 Bh «le Mail Hiximule, bij Charles Worm, Veurnestraat. 5 lit «le Reisduif, bij Remi Deschodt, Casselstraat. In tien transvaal, 18 pond, bij Henri Verhaeghe, Bruggestraat. 3 In «i«>n Leeuw, bij Florent Couttenier (den dikken), Cassels. In «len landliotii bij Jules Deraeve, Werfstraat. 9 In den watermolen, bij Evarist Houvenaghel, Veurnestraat. gegeven door Ilenri Vanspranghe. lO In St. Eloi, bij de Weduwe Denys, Proven-kalsiede. om 7 ure 's avonds, aan 5 c. de bol, 13 In den ikeei-<leniarkt, bij Auguste Vandecasteele, Peerdenmarkt. Wekelijksche eslaminelDen Maandag, In «len l*anw, bij Guslave Clabau, Casselstraat. Ui«'fliebl>ers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. van 13 tot 20 Juni. GeboortenMarie Herman, d. v. Emile en Euphrasie Leirmari.Jerome Wyfiëls, z. v. Marcel en Marie-Louise Blanckaert. Albert Hauspie, z. v. Remi en Valentina Behoyt. Maria Dghyser, d. v. Eugène en Angèla Heuser. Irma Depoorter, d. v, Qonstantinus en Pauline Houwen. Overlijdens. Verbouwe Yirginie, 80 jaar, zonder beroep, weduwe van Livinus Top, St Michietstraat. Danheel Arthur, 26 jaar, ongehuwd, land werker, wijk C. Malesys Severin, 2 maanden, Casselstraat. Huwelijksbeloften. Romain Morlion, landbouwer te Pollinchove met Flora Van dromme, zonder beroep te Poperinghe. Maurice Bondue, tolbeambte te Meessen met Oéline Bodart, zonder beroep te Pope ringhe. Julien Lermyte, timmerman met Marguerite Truwant, werkvrouw, beide te Poperinghe. Huwelijken. Achille Claoys, 23 jaar, werkman te Crombeko met Lucie Bedde- leem, 20 jaar, zonder beroep te Poperinghe. Suilierij VanTieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. van 1 Mei tot 15 Juni. Geboorten. Sohier Martha. Dehaudt Jozef. Caron Stefaan. Plaetevoet An dreas.Maes Martha.Vermeulen Remi.— Knockaert Valerius. OverlijdensVanuxem Marcel, 1 jaar. Huwelijken p. joaghe Juks mot Pous- senier Lucia. Baliieu Arthur met Verwaer- de Maria. Deberdt Camiel met '1 hery Eugenia. Knockaert Renatus met, Deyoa irma. De Programmen of kaarten van Fees ten lm Bureele van De Poperinghenaar gedrukt, worden gratis hier ingelascht. GAAIBOLLINGEN. Poperinghe op zondag 11 Juli 1909 ter herberg In't Volks' Lusthof", gegeven door de maatschappij De valerianen - 140 fr. Prijzen. SCHIETING aan de Pers. Crombeke.Op Kermis-Zondag 20 Juni 1909. 300 fr. prijzen. 25 geprimeerde vogels van 8 fr. Inleg 7,50 fr.; terug 6 fr. Inschrijving ter herberg "Sint Jacob" bij Louis Eeuwaert. Proven.Op Dinsdag 29 Juni (feest van SS. Pieter en Paulus) gegeven door de Maatschappij Les vrais amis deCouthove». Inschrijving tot 1 3/4 ure.Inleg 6 1/2 fr. terug 5 fr. 500 fr. Prijzen. GAAIBOLLING VOOR KIEKENS. Crombeke. Op Zondag 1 Augustus, gegeven door de maatschappij Vlaande ren den Leeuw ter herberg Het Lek kertje bewoond door Désiré Deschrevel. Gewone voorwaarden. Prijzen 35 frank en 4 kiekens. TU1NB0LLING. Poperinghe. Op Zondag 27 Juni 1909, groote jaarlijksche tuinbolling In den Hertog van Brabantbij Edouard Deweerdt, Westoutre-kalsijde. 50 franks prijzen. 1" prijs 12 fr.; 2e prijs 10 fr.; 3C prijs 7 fr.; 4e prijs 6 fr 5e prijs 5 fr.; 6e prijs 4 fr.; 7e prijs 3 fr.; 8° prijs 2 fr.; 9e prijs 1 fr. De inleg is bepaald op 20 centiemen man, recht hebbende op 2 bollen. per In den APPEL, bij Henri Comeyne, Watoustraat, Poperinghe, den Zondag, Dinsdag, Zaterdag en Zondag, telkens te beginnen om 6 ure 's avonds. piiiineli iMiilriigcuHoii aNNorli- ■iifiit van HHACHT&UIIOEAIEAI in alle prijzen voor llrtu-on, lionirn pis liinciers Isij HUHAT- FISUMAUUT, bij <1«» Hemlaruie- i-ic, VonntrKtriiat, S*o;>erin£lie. St. Nikolaasalsook bij de Apothekers Brussel 16 Juni. Markt kalm. Aalst 67 1/2 - 70 fr.; Poperinghe 65 - 67 1/2 fr. Weinig verhandelingen. Antwerpen 17 Juni.Markt vast. Aalst beschikbare waar 40-45 fr.; voor nieuwe groeite 70 - 75fr.;Poperinghe beschikbare waar 32 fr.voor nieuw gewas, op levering October-November 65 - 70 fr. Poperinghe 17 Juni. Markt standhou dend. Stadshop 1908 aan 32 fr.; voor nieuw gewas 65 - 70 fr. Nog altijd klaagt men over vliegen en bladluizen. Ti/erkmanshuisje seffens te pachten, in de VV Veurnestraat. Zich te begeven bij R. Mon- carey-Sansen, Veurnestraat, Poperinghe. HERBERG In de Hesp Bruggestraat, zich te wenden bij de kinders Devos, brou werij Middelburg, Poperinghe. HERBERG In de Voerman,met peer- denstal en magazijnen, koer en uitweg nevens de herberg.Gelegen te Vlamertin- ghe-plaats.Zich te wenden bij M. Bataille- Moncarey, brouwer te Poperinghe. Schoonen nieuwen camion, zeer geschikt om melk te voeren4 m. 50 lang op 1 m. 37 breed binnen de kasse; plaats voor 75 melk kruikendraagvermogen 3000 kil. Inlich tingen ten bureele dezer. Eene Stoommachien, 2'/a peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alofs Verhaeghe. Abeele. Goede Meid wordt gevraagd voor in stad. Inlichtingen ten bureele dezer. Begeert gij iets per occasie te koopen of te verkoopen zoekt gij goede knech ten of meidentracht gij naar werk zoekt gij eene plaats hebt gij huizen te verpachten, enz. "De Poperinghenaar - die verre het meest gelezen weekblad is der streek, is dus ook het best geschikt voor het inlasschm aller annoncen. ABONNEMENTSPRIJS van nu tot Nieuwjaar Bijzondere in stad Herbergiers in stad Bijzondere buiten stad Herbergiers buiten stad fr. 1,00 0,60 1,30 0,85 BERICHT. Blenri Vaii«lonl»r«>eIe, koopman, Bruggestraat, Poperinghe, heeft de eer te laten weten dat hij tegen 4n Juli, zijnde den eersten zondag vau Poperinghe-kermis eene van le kwaliteit zal slachten. Elk zegge het voort. Jerome Trybou heeft de eer het ge acht publiek kenbaar te maken dat zij zich komt te plaatsen als MODISTE ter hérberg ln 't Rozendal, te Reninghelst. van alleerste hoedanigheid zijn van heden af te verkrijgen aan prijzen buiten alle concurrentie bij facteur in hoppe bij de statie, Poperinghe. W&F Let wel op om niet bedrogen te zijn de fabriek dezer kwaliteit heeft geene andere verkoopers voor stad en omlig gende. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doet uwen voorraad op bij "Au Pontde l'Yser»te ROUSBRUGGE die u eene eerste kwaliteit zal leveren aan 23 FRANKEN het 1000 kilos, uit het schip op wagon geladen. Bij liem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voor uitwegen en ZAND voor metsers en paveer- ders.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 6