meubelen COKES Met hetZomerseisoen SANSEN-DECORTE. Zenuwziekten, Zenuwziekten. De Poedels van het Wit I^mis extra tuieetandsehe Os, Eugène Dondeyne-Gesquiere GEENE WOORDEN DAADZAKEN Moncarey's KOFFIE is de beste Wetenswaardigheden. Bijzondere schoone en groote keus van BEDDENS met en zonder ressorts, Lavabos, Nachttafels, Buffets, Kleerkassen, Keukenkassen, Commoden, Wiegen, Geboudeerde en andere STOELEN en ZETELS. KINDERSTOELEN. - KINDERVOITU REN. De Wonderbare Poeders van het Wit Kruis Op Zondag i3!' Juni, IIE RB Eli GKERMIS Schoone Hesp te verhollen. Schoon Konijn te verhollen, Schoone Kostuum te verhollen, 2 allerschoonste Broeks ie verb. Combat met da buitenbol, Schoon Schaap te verhollen, HOPPE. Plaats eene kleine aankondiging in DE PQPERINGHENAAR - 1 fr. per maand tot 4 reken. RACHEL MARQUIS, Vrouw Jerome Trybou heeft de eer het ge acht publiek kenbaar te maken dat z i zich komt Ie plaatsen als MODISTE ter herberg ïn 't Rozendal, te Reninghelst. Staatsblad. Feesten en Vermakelijklieden. STAD POPERINGHE. TUIN0OLLING VUURVOGLLSGHILTING Terstond te pacïiten GROOTE EN SCHOONE ALctiiRle erliaeglie, Eugène Debyser-Heuser, Te Moop Philemon GHYSEL, Jules Couwet. De sehieting had plaats op 50 meters. Been gebroken. Félix Truwant 16 jaren oud, was maandag in den avond aan't spelen in't Koeistraatje. toen hij zoo ongelukkig viel dat hij een been brak. De jongen werd naar 't gasthuis gevoerd om er verzorgd te worden. Aangehouden.C. Sohier, werk man. die nog 10 dagen gevang uit te boeten had, werd alhier woensdag laatst door de politie op de groote markt aangehouden en opgesloten. Gestolen veto aangeslegen.De heer politie-kommissaris onzer stad, heeft deze week, op de hofstede van M. Jonckheere, langs do Elverdinghe kalsiede, eenen velo aangeslegen die een leurder, zekere Joos van Clercken, daar gesteld had. Joos bad den velo gestolen in de volgende omstandig heden. De politie-kommissaris van Norrent-Fon tes, bij Bethune, had voor een onderzoek, naar Bethune moeten gaan om er een her bergier over de zaak te ondervragen. Aan de herberg gekomen, liet hij zijn rijwiel buiten staan en terwijl hij den herbergier in onderhoor hield, was Joos, halfdronken daar voorbij het huis gekomen, op den velo ge sprongen en naar Poperinghe gereden. Hij had in de hofstede van M. Jonckheere de velo laten staan, zeggende hem te komen weerhalen. De zaak kwam uit en deze week is de eigenaar zijn machien komen terug halen. Het herniewen der dakingen van St Bertenskerk, zal dinsdag aanstaande be- fonnen worden. Zooals wij reeds gezegd ebben, zijn het MM. Arthur Caste'leyn en J. Depratere van Gent, die deze werken aangenomen hebben. pnscli btiilriijt'ewoon a«suHi- mcnt van MlfcAflIIStliOSMiA iia alle prijzen tooi* Heeren, Shimen en hinders l»ij lif j|{ AT- FSMvMSAl'LT, bij (.U-iitiui uu*- rie, Veurneatraat, PoporSn&he. Yper Rechtbank. Zitting van don derdag 10 Juui. Leonie Capoen, werk vrouw te üostvleteren is veroordeeld tot 100 fr. boet voor laster jegens Jan Bonde- wyn tot 20 fr, voor beieedigingen jegens denzelfden tot 15 fr. voor dronkenschap en tot de kosten der burgerlijke partij. Be ieedigingen geschreven door Camille Roose, plastrpnfabriekant te Schaarbeek, naar zijne echtgenoote Hélène Benut van Poperingbe, worden gestraft met 4 maal 30 fr. boete of 10 dagen gevang. Dewulf Emile, land- werker te Dickebuscb, is veroordeeld lot 2 maanden gevang en 26 fr. boete of 8 dage gevang voor het stelen van eene bache ten nadeele van Vanhove Charles. Six Ri chard werkman te Poperinghe, wordt ver oordeeld tot 1 maand en 20 fr. of 8 dagen voor het stelen van een uurwerk en een wekker ten nadeele van Charles Verplancke van Roebaais. Louis Lamerant, landbou wer te Nieuwkerko, veroordeeld tot 15 dagen en 26 fr. of 8 dagen, voorwaardelijk, voor slagen en wonden aan Deconinck Eulalie. Vandensteendam Gustave, mijn werker woonachtig te Poperinghe, is ver oordeeld tot 2 maanden en 26 fr. of 8 dagen, voor misbruik van vertrouwen van een velo ten nadeele van Jules Dauchy. - De zaak ten laste van Lecoutre Hené, van Oostvle- vleteren, wordt uitgesteld tot 8 Juli. Ploegsteert. Verdronken.Vrouw Hallais wandelde maandag rond 10 ure 's morgens rond de foorkramen, aan de Chapelle-Rompue, met het 2jarig knaapje Marcel Deburgrave, dat aan hare hoede toe vertrouwd was. Terwijl de vrouw voor een kraam bleef staan om een koek te koopen voor het jongske, liep dit weg aanstonds fing zy zien, doch het was nergens te vin- en. Vrouw Hallais ondervroeg de wande laars, doch niemand kon haar inlichten gansch de omtrek werd afgezocht en eene uur nadien vond men het kind in het water eener gracht. Het was dood. Bioririjk. Jubelfeesten in het Pen- sionnaat der Zusters Paulinen te Kortrijk Op dinsdag 15 Juni aanstaande zullen in dit zoo bloeiend gesticht, schoone en indruk wekkende feesten plaats hebben. De maat schappij der oude leerlingen, wilt niet nala ten twee gezegende verjaardagen te vieren 't vijftigste verjaren van het geestelijk profes van de zoo welgekende Zuster Muthilde (Jufv. Leonie De Puydt van Poperinghe), alsook het 75c verjaren van het wettig be staan van 't klooster der Zusters Paulinen te Kortrijk. De plechtige mis van dankzegging zal plaats grijpen in de kapel van hel klooster om 9 uren. Om 11 uren zullen al de oude leerlingen zich scharen in eene kroon van liefde en dankbaarheid rond de lieve jubi- larisse en de Eerw. Oversten. Na de plechtigheden zal een vriendelijk gastmaal opgediend worden in een der groote zalen van het gesticht. De feesten beloven schoon en grootsch te zijn. Talrijk zijn de ingeschrevenen. Daar zullen vele oude banden van vriendschap vernieuwd worden en mochte God zijne mildste zege ningen doen nederdalen over de Jubilarisse en over het gesticht der Zusters Paulinen te Kortrijk. W anrom is de suikerij Verburgh Decool Rousselaere de beste Omdat zij van zuivere suikerijboonen gemaakt is en geeno andere bijvoegsel bevat. Verkrijgbaar bij alle kruideniers. Loo. Feest bij d'oude soldaten. Zondag 13 Juni, om 2 ure nanoen, plechtige inhuldiging van het vaandel door den Ko ning geschonken aan den Oud-Soldatenbond van Loo. Een stoet van 33 maatschappijen van oud-soldaten en 5 muziekkorpsen zal de stad doortrekken. Prachtige concerten en feesten zullen gegeven worden. MAA.lt Een goed produkt heeft geene ophefma kende ruchtbaarheid noodig! Het prijst zijn eigen aan of liever, zij di het gebruikt hebben en zich er goed mee bevonden, bevelen het hunne vrienden en kennissen aan. Lezers trekt uw voordeel uit de volgende getuigschriften Mijnheer, Daar mijne vrouw reeds veel verbeterd is sodertzij TIIEOBROMA neemt, verzoek ik u mij nog eene flesch af te zenden. E. Dupondt, rue du Chateau 1(32. La Madeleine-lez-Lille(Nord) France Madame D. leed aan flauwte van het bloed en algemeene verzwakking. Roubaix, 23 juli 1907. Ik kom u bedanken uw TIIEOBROMA heeft mij volkomen genezen. Sedert 4 rnaan den kon ik niet meer werken en met 1 oogst kan ik mijn werk hernemen op den tram Ik heb 1 kilo gewonnen in 20 dagen. Pierre Maes, rue des Angos Cour Duhame], 9, Roubaix Roubajx, 11 oogst 1907. Mijnheer, ik ben gelukkig u te mogen schrijven dat uwo TIIEOBROMA mij gansch genezen heeftik was zonder hoop gelukkiglijk is alles gepasseerd, dank aan uwe TIIEOBROMA. Maurice Tbienpont, rue Nabuchodosor, 28, Roubaix Mijnheer, Gelief mij nog eene flesch TIIEOBROMA te zenden, ik vind er mij goed mede, mijnen adem is veel verkloekt. P. Huyghe, Vlamingstraat, 72. Brugge 3 frank de flesch. Overal met den post op gestuurd tegeneen postmandaat van fr. 3,15. te Poperinghe bij M. MONTEYNE, en te Ypcr, bij M. de LIBOTTE. SloiiMselaere. Verleden week werd de voerman Alfons Vanheuvele, in dienst van M. Emiel Vandermeersch, te Iseghem, door zijn eigen gespan overreden en den rechter voorarm verpletterd. De arm moest afgezet worden, doch de operatie kon geen plaats hebben, daar het koudvuur in de wonde ge komen en zelfs doorgedrongen was tot in Ion schouder. Zondag morgen is de onge lukkige Vauhëüveie, na de HH. Rechtei ontvangen te hebben, aan de gevolgen der vreeselijke wonde gestorven. Het slachtof fer was 43 jaar oud en ongehuwd. Groot werk. De gazmaatschappij heeft besloten eene nieuwe fabriek te bou wen op een grond gelegen langsheen de spoorlijn, daar de oude fabriek uit de Leen goedstraat te klein geworden is. Op de plaats waar de nieuwe gebouwen zullen oprijzen, was reeds eene klok geplaats van 3,000 ku biek meters. Daar dezo nu echterstond op de plaats waar do gebouwen moeten komen, is er beslist ze te verplaatsen, 't Is een belang rijk werk alsmen nagaat dat de klok 150,000 kilos weegt. Men is volop bezig aan de ver plaatsing; reeds is het reusachtig gevaarte losgemaakt van de zuil in beton waarop liet rustte, en nu hangt het twee meters boven den grond. Het wordt vastgehouden door zestien schroeven, die op hunne beurt sterk vastliggen. Daar de klok een veertigtal me ters moet verplaatst worden, denkt men dat het werk wel een tiental dagen zal duren. §teenocIierze«l. Bloedig drama. De gemeente Steenockerzeel werd woens dag avond door een bloedig drama in op schudding gebracht. Een jonge werkman, Emiel VandenB..., woonde sedert eenigen tijd bij de weduwe S..., moeder van ver scheidene kinderen. Vanden B..., was dit leven moede, en zocht voor de kleinste nie tigheden twist tegen de vrouw, om alzoo edciiS le vinden de betrekkingen af te bre ken. Woensdag avond wilde hij het huis ver laten, doch op 't zelfde oogenblik greep de rouw een snoeimes en sprong op den jon geling. Zij bracht hem steken toe op het hoofd, in 't aangezicht en de borst. Bij iederen steek spatte het bloed op de muren eu de meubelen. Vanden B..., gelukte er in de deur open te rukken en de straat op te vluchten, De weduwe ten toppunt van woede, liep hem achterna, haaide hem eenige meters verder m, en pofte hem nog meermaals het wapen in het lichaam. Do jongeling gansch door kerfd met steken, zakte neder en de weduwe denkende dat zij hein gedood had, k. rdo terug naar hare woning. Geburen droegen hem naar het ouderlijk huis. Zijn toestand boezemt vrees in. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Duponi, Rousselaere, gebruiken. Door eensuikerstok verwurgd. Woensdag namiddag gebeurde er ten huize van M. den leeraar Verheyiezoon, in le Belle-vue-straal, een schrikkelijk onge luk. Het zoonlje, 22 maanden oud, was be zig een suikerstok op te zuigen, toen men het kind opeens de armpjes over en weer zag slaan, terwijl het gelaat opzwol. De arme kleine had den stok ingezwolgcn aanstonds droeg men hem naar het krijgs- gasthuis, waar men meer dan een uur werk te om het kleine slachtoffer lerug tot het leven te brengen. Alle zorgen bleven echter vruchteloos het arme kind was verstikt. M Verheyiezoon, die voor het oogenblik te f-imnay verblijft, werd met de meeste om zichtigheid verwittigd van het ongeluk dat hem treft. ses den grooten trap van de statie afdaalden brak er uit de opeengepakte menigte een storm van toejuichingen los. De koning bleef staan en boog diep voor het volk. De hofkoetsen begeleid door de ruiterij der bur gerwacht reden op stap de stad in. Het was een echte triomftocht voor den koning, en aan prinses Clementine werden de toejui chingen ook niet gespaard. Uit de vensters der huizen werd er met bloemen geworpen men zag niets dan hoeden en zakdoeken wij ven en de kreten van Leve de Koning Leve de prinses dreunde allerwege. Het tooneel was aangrijpend en grootsch. Om 4 ure trok de koloniale stoet op de Meir voorbij de Koning. De stoet bestond uit drie deelen de invoe ring van de nieuwe kolonie de nijverheid, handel, scheepvaart en kunsten van Belg de verheerlijking van Congo, en hulde aan den koning. Ieder deel bevatte groepen te voet en te peerd, praalwagens en muziekkorpsen De 'roepen die Congo en België voorstelden waren ongemeen prachtig en de kostumen zoo kunstvol als kostelijk. Al de wagens wedijverden in pracht en rijkdommen. De gespannen bestonden uit de schoonste peer den der antwerpsche naties. De reusachtige wagen van de verheerlijking van Congo, gansch in ivoor en gouden brokaat, verwek te de algemeene bewondering. De 34 afdoe lingen van de Antwerpsche Hai.delskamers sloten den stoet. Tijdens den stoet kwamen twee negerkens leerlingen der stadscholen, den koning een palmtak aanbieden, terwijl eene vrouw, die de bevolking van Antwerpen verbeelde, aan le voeten van den vorst en de prinses de witte en de roode roozen kwamen neer leggen. De stoet bekwam een overgrooten bijval De koning was zeer verrukt over de feesten en de ontvangst en beeft don burgemeester gelast de bevolking bij middel eener prokla- matie te bedanken. Na eene halve uur in 't Paleis gerust te hebben verlieten de koning, do prinses en hun gevolg de stad, met het zelfde ceremo nieel als bij hunne komst en te midden van een eindeloos gejuich. De koninklijke trein stoomde ten 6 ure naar de hoof stad terug. 's Avonds bad in de groote zaal van den Dierentuin een banket plaats, door 1500 ge- uoodigden bijgewoond. Middólerwiil duurden in de stad, die prachtig verlicht was, het gedrang, gewoel en geestdrift voort. Lon w.-Z?e bliksem.—Over deze gemeen te is een schrikkelijk onweder losgebroken- Drie vrouwen en een man, werden er door verrast en moesten gaan schuilen in de her berg "De laatste Barak-.Toen het onweder uitgewoed scheen, kwamen de vier personen op den drempel der deur slaan. Doch op eens doorkloof eene groote bliksemstraal do lucht en alle vier werden omgeworpen, Eene dei- rouwen bestadigde dat het werktuig dat zij in de handen had gloeiend was en dat zij van eenen kant lam geslagen was. De kruik, met koffie gevuld, welke zij eveneens in de hand droeg had geenen bodem meer; hij was door Jen bliksem gesmolten. De man vond van zijne klak, die van zijn hoofd gerukt was, nog slechts een hoopje assche. Orp«le>Grand. Moord. Een (jarige jongen, die de wijk Maret, te Orp- le-Grand, bewoont, keerde terug van de kermis, die hij in een naburig dorp bad ge vierd. Op 100 meiers afstand van de huizen, werd hij door eenen persoon overvallen, die hem met den kolf van een afvijzend geweer overviel. Gelukkiglijk hadden personen hem de moord zien plegen, en een halfuur later eeds werd hij in hechtenis genomen. BrusselEen vaart die leegloopt. Een zonderling ongeval gebeurde donderdag namiddag te Neder-over-Heembeek, op de plaats waar de rivier de Senne het kanaal van Charleroi kruist tusschen Willebroeck en Brussel. Daar is men bezig met de afbraak der duikelaars (syphons) die liet water van de Senne leidden onder de bedding van de vaart door. De oude muur van den duiker aan de Marly is ingestort en het water der Wille- broeksche vaart liep in de Senne weg, zoo dat het peil van het kanaal 2 68 m. zakte. Een hevige schrik maakte zich van de schippers meester. Zooveel mogelijk tracht ten zij hun schepen in het midden van de vaart te brengen waar de grootste diepte is en sommigen gelukten daar wel in maat niet zonder moeite en gevaar om hun schuit te zien doorbreken. Velen ook lagen op gelijken bodem, waar geen gevaar voor doorbraak bestaat. Spoedig werden talrijke arbeiders aan het werk gesteld en de beste maatregelen genomen. Zeven schepen zijn doorgebroken. Bet ongeluk verwekte te Brussel eene groote opschudding. Talrijke inwoners be gaven zich naar de vaart. De werklieden dor fabrieken langs de oevers lieten zich in de vaart glijden en vonden er allerhande voorwerpen in liet slijk, onder andere zeer veel steenkolen, die hun in hun huishouden zeer wel zuilen te pas komen. Verder vond men nog zink, buizen, oud ijzer, en bagger- slepels. Vele personen kwamen ook do vis sollen uit het slijk opscheppen Men vond ook in het slijk twee lijken van verdwenen personen en een kinderlijkje. M. Dumont, ingenieur van Blanken berghe, word seffens met de werken gelast en heeft, alles zoodanig rap uitgevoerd dat voor 't oogenblik alle gevaar geweken is. Verscheidene booten zijn reeds recht ge bracht het slijk is overal overdekt met het toekomende water en met een is de verpes- senden reuk die over Brussel heersehte, ver dwenen. I>e schade is zeer aanzienlijk. Aiiiwcrpcn. De koloniale feesten Zondag was Antwerpen in volle feest om de naasting van den Congo te vieren. Van aan de haven tot aan de statie wapperden de vlaggen aan meestal de buizen. Op de Schel de hadden al de booten, van de grootste zeereuzen tot de kleinste yachten, hunne bonten vlaggentooi geheschen. Van 's mor gens was de beweging in de straten enge meen groot, om de opgesmukte uitstallingen te zien van de winkels, die congovoortbreng seis tentoon stelden Overal, en bijzonderlijk aan de statie, was het gedrang jzoo groot dat liet een wonder mag genoemd worden dat er geen ongelukken te betreuren zijn Op de Meir was een reusachtig verhoog opgetimmerd, en in 't midden een koninklij ke troon van gronaat en goud, omringd van palmboomen. Het congoleesch dorp, op de Kunstlei, ver wekte ook do algemeene nieuwsgierigheid Rond 2 ure kwam de koning in de statie aan. Hij was vergezeld van prinses Clemen tine en zijn gewoon gevolg. Op 't oogenblik dat de koning en de prin- Goed nieuws voor Van Houwaert. Op aandringen van den Belgischen Wielrij dersbond beeft het sportkonriteit van den Franschen Wielrijdersbond de straf inge trokken, waardoor onze kampioen Cyriel Van Houwaert getroffen was. Zijne toelating is hem dus verleend, alleen de 500 fr. boet zal moeten betaald worden. Dit nieuws zal voorzeker door al de sportliefhebbers met genoegen vernomen worden. Bijgevolg zal Cyriel morgen, zondag, zijnen match kunnen rijden te Brugge tegen Cam. Haeck, en deel nemen den 20 juni aan de koers Parijs-Brus- -el, voor beroepsrijders. Westoutre. Uitslag der velokoersen van Kermis-Donderdag10 Juni. De rijders moesten den volgenden weg afleggen Westoutre langs den Sulferberg naar de Volksvriend,Clytte (controle), Reninghelst, Westoutre, le Serie.6 rijders i. Lignul, Lange- marek, 2. Stamper, Zonnebeke, in 20 l/2m. 2e Serie. 6 rijders: 1. Lenoir, Ghelu- velt, 2. Lesier, Yper, in 21 minuten. Finaal1. Lignul, 2. Stamper, 3. Lenoir, 4. Lesier, in 22 minuten. ttuivcnhoml i(o|H>ringli(>, Uitslag van Prijskamp uit BRETEUIL van Zondag 6 Juni. Afstand 139 km. 180 Duiven los om 6 ure. Wind Oost. Snelheid le duif 939,57 meters per mi nuut laatste duif 918,50 m. 1 Devos R. 2 p 2 De Puydt J. 2p. 3 Van- lenBerghe 2 p, 4 DePuydt J1 j» 5 Debeir R. 1 p. 6 Batheu J. 3 p. 7 Lietaert E. 3 p. 8 Deheegher E 1 p. 9 Vannieuwenhuyze A. 3 p. 10 Messiaen A. 2 p. II Vandevoor- de C. 2 p. 12 Fache N.-M. 13 DePuydt J. 14 Vanden Berghe H. 15 Vandevoorde C. 16 Scha bal lie M. 17 Deheegher E. 18 De Puydt J. 19 Bruneel G. 20 Gillioen E. Overhuiven Devos R., Hannebouw M., Dave G. Ittf"0 l\atieiial(> ggclg;'i<selie i£r<Cc- vaaH (ier ismttiicl Ncpieiubcr naar Lourdes. Buiten de zes rechtstreeksche treinen, die den lOn September uit de voor naamste steden zullen vertrekken, bevat dezo bedevaart twee treinen over Mont St- Michel en Ste-Anne d'Auray, waar zij twee volle dagen zuilen verblijven de eerste zal uit Luik vertrekken den 3n September; de tweede den 6n. Alle treinen zullen in Bel gië terug zijn den 18n. Voor inlichtingen wende men zich tot den Inrichter, den Heer Delarge, rue des Prébendiers, 18, te Luik. SPORT. De Ronde van Belgie voor liefhebbers, aangesloten bij de L. V. B., zal plaats heb ben van 8 tot 15 August.i. Er zijn acht itten. Op 14 Augusti komen de rijders in den velodroom te Yper aan. Vanden Berghe van Rousselaere, die op ulke meesterlijke wijze den eeisien rit der Ronde van Belgie won, gaat vaarwel zeg gen aan de buankoersen en zal zich voortaan eienen achter motos Zes uren-koers van Linthout.Aan de z s-uren-koers waren 23 deelnemers. Van Houwaert vertoonde zich niet, daar hij vóór het begin van den koers een tele gram ontving uit Parijs, hem meldend dal, indien hij deelnam aan den koers, hij gansch het jaar zou uitgesloten worden. Trousselier trok zich ter-ug. Ziehier de orde der aankomst 1. Lapize, legt den afstand af van 222 kil. 815 m.; 2. Kranskens op 1 1/2 lengte; 3 Colsaet4. Spiessens 5. Devoecht6. Ba- rendse7. Petit-Breton 8. D'Hulst9. Devogelaere 10. Croquellion, Brussel.Velodroom van Karreveld. Scratch 1. Wilmots; 2. Renard 3. Van Bever. Match Olieslagers - André 1Amlré Olieslagers heeft eenen forinidabelen tuime-. laar gemaakt, gelukkiglijk zonder zicli te kwetsen Groote prijs 20 kilom.1. Sarason 2. Sérès. op 200 meters; 3. Wilis, op 2 ronden. 30 kilom.1. Sérès 2. Wills, op 100 m.; 3. Samson, op 8 ronden. Heden zondag zal de match Olieslagers- André erbegonnen worden. Staat ook op t programmaMatcli van 100 km. tusschen Parent., Darragon, Sérès en Samson. De Velodrooms in Belgie. Niet min dan 23 velodrooms zijn thans hij den Bel gischen Wielrijdersbond aaugesloien. Van Houwaert's laatste jaar? Een nieuwsblad deelt mede dat het misschien Van Houwaert's laatste jaar is. en de Ronde van Frankrijk, die op 5 Juli begint, zijne laatste koers. Hij zou in den echt treden met eene juffer zijner gemeente. Of het waai' is, weten wij niet, maar wij twijfelen eraan Gestraft. De twee eersten der Ronde van Belgie, Duboc en Alavoine, komen door ien Belgischen Wielrijdersbond gestraft te worden met eene boete van 100 fr., omdat zij gedurende heel de koers elkander geen traineerd hebben en samengespannen hebben hetgeen door het reglement verboden was. Poperinghe. Op zondag 13" Juni, snelkoers voor rijwielen van alle merken gegevendoor Jules Douchy, velomaker, ter herberg De Wielrijder Duinkerkstraat, en Cyrille Bustraen, Proven. 1° prijs 10 fr. 2e prijs 8 fr. 3e prijs 6 fr.4" prijs 4 fr. 56 prijs 2 fr. 6e prijs 2 fr. 10 fran ken te verloten tusschen de nietwinnende rijders. De deelnemers moeten rijden van aan het huis van Jules Daucliy tot aan het huis van Cyrille Bustraen 't einden Proven plaats, de vlag zal er uitsteken en terug. De Commissie is niet verantwoordelijk voor de ongelukken aan of door de reizigers veroorzaakt. Inschrijving op zondagen 6 et 13 Juni van 1 tot 2 uren, Inleg 50 cent. De Commissie Jules Douchy cn Cyrille Bustraen. Beveren. (Dorp Rousbrugge). Zondag 27 Juni groote velokoersen, 80 fr. prijzen verdeeld in 2 serien. le serie 50 fr. prijzen, serio 30 fr. prijzen. Iss «leut Dazoi% Gasthuisstraat, 15, I»oPËRIMBI E9 BIJ ZOO ALS: Allo slag van TAFELS in allo hout en prijzen. Kerkstoelen, Kapstokken, Koffers, Stoelzaten, Tafelpooten, Spiegels, Linoleums (Engelsche en andere), Toiles-Cirées, Trap- Vloer- en Tafel tapijten, Stoors en Gordijnen. Alle IIei-bei*£gei*ief'Tafels, Stoelen, Lampes - Beiges, Glas, Vuurpotten, Spoelbakken, enz. enz Onmiddellijke verlichting en snelle volledige genezing door smartelijke en verachterende maandstonden, schele hoofdpijn (migraine), draai ingen, zenuwkoorts, de hevigste tandpijn, scheuten in de tanden, hartkloppingen, slaaploosheid, gejaagdheid, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, rhumatisine, flerecijn, jicht, enz., enz. versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerk sel. PRIJS Fr. 1,25 de doos Fr. 3,25 de 3 doozen, of de driedubbele doos Fr. 6,25 de 6 doozen, of de zesdubbele doos. HOOFDDEPOT f. Tuypens, apotheker, van Poperinghe. St. Nikolaas alsook bij de Apothekers mmsamsmmsmues,rmr sas Valsseh haar. - Alles slaat op, zegt een blad: het brood, kleerstoffen, schoenen, alles, alles! Ook het valsch haar. voegt het blad er bij. Wat men vroeger voor 50 fr kon koopen moet men nu 300 fr. betalen. Daar zijn wellicht twee redenen voor de eerste dat de menschen zich 't haar uit het hoofd krabben omdat alles zoo duur wordt; de tweede omdat de schoortere helft van het mensehei ijk geslacht meer en meet' haar noodig heeft oin de kolossale kuipen te vul- :n die men nu als hoeden op het hoofd draagt. Het nieuw posttarief, waarvan wij onlangs de voornaamste bepa lingen hebben doen kennen, zal toegepast worden van 1 juli aanstaande, Viseliaas. - Het tijdschrift Chasse et êehe geeft hel volgende middel voor het maken van aas Neem een stuk wit brood, doop liet in zuiver water en kneedt met de vingers tot dat het ganscli deegachtig wordtvoeg er dan een stukje boter bij de grootte eener nouf, wat zout en een weinig safraan in poeder. Dat alles smeurst men dooreen met eene vorket tot dat gansch den deeg safraan- kleurig is. De boter belet het scheiden van den deeg in het water, het zout belet iiet verzuren en het safraan staat bekend als oen der beste middels om den visch aan te lokken. Naar gezegd wordt, spoelt safraan eene groote rol in de prijskampen waar het azen .«gelaten is en waar het aas vrij is. 8>e geneesheeren hij het leger. Het is waarlijk ia het leger niet dat men zal sterven bij gebi ek aan geneesheer. Als men de verklaring leest door den heer Mini ster van Oorlog in de Kamerzitting van 9 Juni laatst gedaan, ziet men dat er in het leger van België één geneesheer is voor 236 soldaten, in Italië één voor 295 soldaten, in Duitschland één voor 327 en in Frankrijk één voor 400, terwijl in de gemeente Pope ringhe er maar vier geneesheeren zijn voor 1.759 inwoners. Daarbij moet men nog ipmerken dat de soldaten uitgekozen man nen zijn van goeden lichaamsbouw en die meerendeels geen geneesheer noodig hebben. i In 't /«eei-il, bij Auguste Cleenwerek, Crombeke-kalsiede 2 3n <Ie Vrede, bij Louis Verhaeghe, Casselstraat. 3 Sis viehiria, bij Camille, Ciinkernailiie, Casselstraat. 4 I ss Sebastiaan, (15 pond) bij Henri De Gruytter, Hondstraat. 5 9si den ouden Hazewind, bij Jules Heze, Boescheepstraat. S Sei den ingang van Westoutre bij Médard Deraedt', Westoutrestraat. "3 Au Couife de Flttitdre, bij Charles Dewachfer, Casselstraat. M Ais Cornet d'«r. (18 pond) bij René Deroo, St. Jans kruisse. I) Sn den Lijsier, bij René Tlioris, Crombeke-kalsiede. SO In «Ie <8 fin» Stollingen, (14 pond) bij Camille Brabandts, Yperstraat. I S Sei den Bileiuog», hij Maurice Daiheine, Crombeke-kalsiede. In Pretoria, bij Gaston Houwen, Meessenstraat. S3 gii vinlieveld, bij Emile Dezwarte, Westvleteren-kals. 14 Sbb de Wiiilentiiie, bij Pieter Vandromme, bij de Wolfholle. 15 Au ilieii-veiui, bij Henri Six, bij de Statie. IViet ItcsIcSd.In Engeland heeft j het postbesluur ia 1908 meer dan 11 miljoen brieven en 2-14,000 postpakken niet kunnen bestellen bij gebrek aan goede adressen. Tus schen die brieven wéren er 393,000 aange- teekondo, bevattende voor meer dan 16 miljoen frank wissels, bankbriefjes en post- bons. !6 Hbs de i.eene-molen, bij Yerhaeglie-Butaye, Boeschepe-kals. IS In de Klijtte, bij F. Theeten, Proven. Antwerpen. 10 Juni.Hopmarkt kalm. Aalst, beschikbare waar 40 fr. October- Novejnber 67 - 70 fr. Poperinghe, beschik bare waar, 30 fr. October-November 62 1)2 - 65 fr. Poperinghe 11 Juni. De insektën- plaag vermindert niet. Stadshop 1908, 30 fr. voor nieuw gewas, October-Novem ber, 60 - 62 1)2 fr. Weinig zaken in cul tuur koopers en verkoopers zijn op hun wederhouden. Stuik «'rij YanTieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. Begeert gij iets per occasie te koopen of te verkoopenzoekt gij goede knech ten of meidentracht gij naar werk zoekt gij eene plaats hebt gij huizen te verpachten, enz. "De Poperinghenaardie verre het meest gelezen weekblad is der streek, is dus ook het best geschikt voor het inlasschen aller annoncen. ABONNEMENTSPRIJS van nu tot Nieuwjaar Bijzondere in stad fr. 1,00 Herbergiers in stad 0,60 Bijzondere buiten slad 1,30 Herbergiers buiten stad 0,85 BERICHT. Henri Vandenhroeie, koopman, Bruggcstra-it. Poperim-he, heeft de eer te laten weten dat Dij tegi n 4" Juli. zijnde den eersten zondag van Poperinghe-kerrais eene van le kwaliteit zal slachten. Elk zegge het voort. Wekelijksche estaminet.- Den Maandag, In deu Pauw, bij Gustave Clabau, Casselstraat. Een kon. besl. van 22 Mei machtigt den gemeenteraad van Watou, gebruik te ina- cen van de wapens, eertijds in liet bezit dezer gemeente en die zijn in zwart twee gouden dwarsbalken sterfgevallen. De E, II. Jaeckx, pastor te Oudenburg, is zaterdag aldaar overleden in den ouderdom van 73 jaar. De Programmen of kaarten van Fees ten ten Bureele van - De Poperinghenaar.'- gedrukt, worden gratis hier ingelascht. gaaibollingf.n. Poperinghe op zondag 11 Juli 1909 ter herberg In 't Volks' Lusthof gegeven door de maatschappij l)e valerianen - 140 fr. Prijzen. schieting aan de Pers. Crombeke.Op Kennis-Zondag 20 Juni 1909. 300 fr prijzen. 25 geprimeerde vogels van 8 fr. Inleg 7,50 fr.; terug 6 fr. Inschrijving ter herberg "Sint Jacob" bij Louis Eeuwaert. Proven.Op Dinsdag 29 Juni (feest van SS. Pieter en Paulus) gegeven door de Maatschappij Les vrais amis deCoulhove». -Inschrijving tot 1 3/4 ure.—Inleg 6 1/2 fr. terug 5 fr. 500 fr. Prijzen. gemeentefeesten van 1909. Op Zondag 27 Juni, om -1 ure *s avonds, 0111 hespen in de Rekhpfstraat, langs de Re ninghelst kalsiede tot aan den Steenweg en langs do Westoutre kalsiede tot aan de Molenwal. Op Kermis - Donderdag, 8 Juli, in de Potteslraat en Crombekestraat. 8*45 fr. SVijzrn. XXferkmanshuisje seffens te pachten, in de VV Veurnestraat. Zich te begeven bij R. Mon carey-Sansen, Veurnestraat, Poperinghe. HERBERG In de Ilesp Bruggestraat, zich te wenden bij de binders Devos, brou werij Middelburg, Poperinghe. HERBERG In de Voerman, met peer denstal en magazijnen, koer en uitweg nevens de herberg.Gelegen te Vlamertin- ghe-plaats.Zich te wenden bij M. Bataille Moncarey, brouwer te Poperinghe. Herberg in 't Firmament. Bruggestraat. te pachten, zich te wenden bij Vrouw We Rommens, Groote Markt, te Poperinghe. van alleerste hoedanigheid zijn van heden af te verkrijgen aan prijzen buiten alle concurrentie bij facteur in hoppe bij de statie, Poperinghe. 8$ÖT Let wel op om niet bedrogen te zijn de fabriek dezer kwaliteit heeft geene andere verkoopers voor sia I en omlig gende. heeft de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te stellen als 8il«*rriii»k<*i* in de Crombekestraat, nr21, en dat hij zich gelast met, het maken en ver maken van alle kostumen voor mannen, vrouwen en kinderen Schoonen nieuwen camion, zeer geschikt ont melk te voeren; 4 m. 50 lang op J m. 37 breed binnen dekasse; plaats voor 75 melk kruikendraagvermogen 3000 kil. Inlich tingen ten bureele dezer. Nieuwe karre-voiture, dienstig voor markt kramers of andere; nog maar 2 maan den geloopen hebbend. Inlicht, ten bureele. pene Stoommachien, 2y, peerden kracht. Ei met graanbreker, buizen 0111 te koken, riemen en pimlies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Bijzondere occasie te koop bij Cyrille Hosdey, Au café Francais, Yperstraat, Poperinghe, schoone Canapé. rlLs&fllljOCi. Jongeling, 30jaren oud, vraagt plaats in of u buiten stad voor alle werk; knecht of peerdètigeleider. Inlichtingen ten bureele. Werkvrouw vraagt plaatsen om te gaan wasschenen kuischen. Inlichtingen ien bureele. Men ^'s*nssg"t Goede Meid wordt gevraagd voor in stad. Inlichtingen ten bureele dezer. Wilt gij u goede KOLEN bezorgen, doet uwen voorraad op bij "Au Pontde TYser»teROUSBRUGGE die 11 eene eerste kwaliteit zal leveren aan 23 FRANKEN het 1000 kilos, uit het schip op wagon geladen. Bij hem kan men ook bekomen KOLEN, KALK voor den landbouw, KEIEN voer uitwegen en ZAND voor metsers en paveer- ders. heeft de eer aan zijne klienten bekend te maken dat hij sedert 1 April veranderd is van woonst en zicli gevestigd heeft in de Yperstraat, 55, Poperinghe, (aanpalende aan de poort van M. Amic Deroo). Voor alle Timmermans baas of Sitipciit, die zich wilt voorzien van alle slag van groote en kleine schaven, zoowel voor platwerk als voor allerhande mouleuren of lijsten, wende zicli bij Aloïs Baiileul, Tromme- iaarstraat, 20, te Poperinghe, dicht bij Je O. L. V. kerk. Hij zal er ten allen tijde vinden eene groote verzameling van scha ven voor allo dienstengoed gemaakt; verkocht met of zonder ijzers, aan prijzen buiten alle concurrentie. Alle stukken door mij gemaakt, mogen terug gebracht worden indien er iets op te zeggen valt.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1909 | | pagina 6