UITVERKOOP Baron KUZETTE Wetensweerdigheden. 2. I3JJ SANSON - DÉCORTÊ, ALLE VISSCHERSGERIEF, Op Zondag 26" Juli 1908, E li R S T E IN T A P Een Geweer, 15 Franken, Een Konijn, Groote Combat voor de Vinken, II In 't liatje, Maandag 27" Juli, (St. Annadag.) Prijsbolling voor de Vrouwen, 141 In "4 Poosje, Prijsbolling voor de Vrouwen, en schoone prijzen te winnen voor 't zingen, 11 In den Hazewind, bij Jules Heze, Boescheepstraat. Op Zondag 2" Oogst, Combat met Blinde Vinken, LijfrentkasDE VOORZIENIGHEID". B URGERSTAND vain POPERINGHE aan prijs van factuur. POPERINGHE, Te Koop Worden gevraagd Feesten en Vermakelijkheden AMBTELIJK BEZOEK op Zondag 16 Oogst 1908. FEESTELIJKHEDEN Intrede van den Heer Gouverneur, opgeleid door eenen stoet gevormd door schoolkinderen en verbeeldende de nijver heid en den landbouw der provincie. BERICHT timmerman en speldewerkkussen-maker. Jerome Dobbelaere-Monteine, O ui*gei*s-\7V elzij 11. i. Tabak - Sigaren en Sigaretten. Specialiteit van MEXIEKSIGAREN. den steenweg van Rijsel. De man gaf onmid- delijk het noodsein. Het vuur was begonnen in het kolenmagazijn, achter de herberg. Dank aan de spoedige hulp kon het vuur uitgedoofd worden vooraleer het eene groote uitbreiding genomen had. Verscheidene le dige tonnen en kuipen werden vernield en een tiental kiekens werden versmacht. De minister van Oorlog. Zaterdag heeft generaal Hellebaut, minister van oorlog, de rijschool van Yper bezocht. Hij onderzocht den toestand der gebouwen en woonde verscheidene oefeningen bij, door de leerlingen der school uitgevoerd. Er zou, naar gezegd wordt, sprake zijn de rijschool naar Terveuren over te brengen. Er is overigens over die verplaatsing nogal eens gesproken, doch invloedrijke personen traden op om den mintster te bewegen dit ontwerp op te geven. Laf. Dinsdag nacht heeft een onbe kende boosdoener rond de 6000 tabakplan- ten afgesneden in het veld van M. Karei Vulsteke-Dezeurne, in de wijk van den Verbranden Molen. ïtlei'ckcm.Vijf huizen in brand. Dicht bij Jonckershove op den Jaeobhoek zijn vijf werkmanshuizen de prooi der vlam men geworden. De wind was zoo hevig, dat de vlammen hoog opstegen en er aan blus- schen niet te denken viel. Alles is verzekerd, behalve twee huishoudens, die bij deze ramp alles verliezen. Ploegstccrt. Erge val. Zondag namiddag deed de wed. Storm-Bascop, land bouwster, in gezelschap van haren zoon en hare dochter, een rijtoertje. Het paard ver schrikte eensklaps en sprong met het rijtuig in een gracht. De twee jongelieden sprongen uit de kar en bekwamen geen letseldocb mad. Storm, die hun voorbeeld wilde na volgen, brak zich het linkerbeen op twee plaatsen. Meeiicn.Erg geval. In de kazerne van de regimentschool gebeurde er woens dag namiddag een erg ongeluk. Een soldaat van het 3e jagers lag op zijn bed te rusten, toen een wapenmakker hein wilde doen ver schieten. Hij nam een Mausergeweer en, denkende dat het met eene looze kardoes geladen was, loste hij een schot in de richting van den slaper. Ongelukkiglijk was het geweer geladen met eene kogelkardoes de soldaat kreeg den kogel in den linkerslaap en werd het oog vermorzeld. De militaire overheden werden aanstonds verwittigd en doktor Debacker kwam den gekwetste, die veel bloed verloor, de eerste zorgen toedie nen. De ongelukkige werd vervolgens naar het krijgsgasthuis van Yper overgebracht. De onvrijwillige dader, die als uitzinnig is van wanhoop, werd aangehouden. Het is zeer warm, drinken wij goeden kouden koffie, die kan gemaakt worden door de suikerij der Trappisten Yincart. 't Is de meest ververschende drank. Dépot bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen. lleckem. Doodgebliksemd. Over eenige dagen te Sint Christophe, in Frankrijk werden tijdens een schrikkelijk onweder, op eene hofstede, 13 personen van 14 die tehuis waren, doodgebliksemd. Onder de slachtoffers bevindt zich een persoon dezer gemeente, E. Deboutte, 45 jaar, land werker, gehucht Dronkaert Deze persoon werkte op gemelde hoeve met zijn broeder en 't is dezen laatste, die, gansch alleen, aan den bliksem ontsnapte. Koririjk.Verhangen.De genaam de Celina Deprez, 17 jaar oud, wier ouders te Gulleghem wonen, werd donderdag avond, rond 7 1/2 ure, verhangen gevonden aan haar bed, in de woning van haren mee ster, M. Albert Carlier, handelaar in benoo- digheden voor modemaaksters, Doornikstraat 68. Een kwart uurs voor de akelige ontdek king had Mad. Carlier aan het meisje gezegd dat zij de kinderen, die aangedaan waren door de mazelen, moest gaan verzorgen. Toen Mad. Carlier ging zien of de meid zich wel bij de kinderen bevond op het verdiep, zag zij het meisje aan haar bed verhangen met een witten foulard. Juist kwam de poli tieagent Karei Vandenberghe voorbij men verwittigde hem en hij kwam aanstonds den foulard doorsnijden. Doktor Peel, die onmid dellijk ter plaatse kwam, kon slechts de dood bestatigen. Men denkt dat het arme meisje, die aan zenuwachtigheid leed, en •van zeer voorbeeldig gedrag was, gehandeld heeft in een aanval van heete koorts. Zij was de oudste van drie dochters eene harer zusters is dienstmeid in dezelfde straat, in het Café de l'Harmonie De gestolen VanDyck.De parketten van Kortrijk en Rijsel hebben zich, dinsdag namiddag, rond 3 V% ure, naar de fransch- belgische grens begeven, waar eene confron tatie moest plaats hebben tusschen Adrien Verfaillie en Gaston Dutilleul, de eerste opgesloten te Kortrijk, de andere te Rijsel Verfaillie, men zal het zich nog gemak kelijk herinneren, werd, verleden maand veroordeeld voor medeplichtigheid in den schilderijdiefstal te Kortrijk. Wat Dutilleul betreft, deze werd in den loop der maand mei aangehouden voor dief stallen, gepleegd in de villa van mad. Sau vage, te Cruson. De oorzaak der confrontatie ligt hierin Verfaillie beweerde dat de bijzonderste plichtige in den diefstal een genaamde Du tilleul moest zijn, wiens signalement hij min of meer opgaf. De bijeenkomst had plaats op een klein brugje, dat over de Spierevaart ligt en ons land van Frankrijk afscheidt. Verfaillie, in tegenwoordigheid van Du tilleul gebracht, moest bekennen dat het de persoon niet was, wiens signalement bij had opgegeven. De bijeenkomst geen uitslag opgeleverd hebbende, zoo keerden de parketten naar hunne wederzijdsche steden terug. ISriiggc.Erg ongeluk.in de papier fabriek Delplancque, op de wijk St-Pieter, is een 19jarige jongeling Fl. Minne, letterlijk de linkerhand afgerukt door een machien. Oostende.Kind in twee gereden. Zondag namiddag is alhier een zesjarig jon gentje door den buurttram Blankenberghe- Oostende in twee gereden. Men moest met werktuigen het machien oplichten om het lijkje er van onder te ha len. Het was een verschrikkelijk schouwspel Het arme knaapje is het zoontje van de echt- genooten Eyland die slechts dat kind hadden, Brussel.Aanslag legen den Koning Naar loopende geruchten laten vernemen, zou het parket en de politie, i-n de laatste dagen, druk in de weer zijn geweest. Er zou namelijk eene samenzweering tegen den Koning ontdekt zijn geworden... De aanslag, zegde men, moest tijdens de Na tionale Feesten plaats grijpen... Dadelijk zijn de strengste maatregelen genomen gewordenal de personen, gekend als betrekkingen onderhoudend met anar chisten, waren dag en nacht bewaakt. Alles is kalm afgeloopen, tot groot genoe gen van parket en politie. JLuHre. Doodelijke ontploffing—M. Matagne, gerant van het Hotel de la Gare- te Lu Ure, werd gedood door het ontploffen van acetyleen, waarmede zijn koffiehuis ver- 'icht wordt. Hij was bezig, rond 7 1/2 uur, met zijn schoonvader, eraan te arbeiden. Deze laatste had zich juist verwijderd, wanneer de ont ploffing plaats greep. Namen. Een wonder. Bij M. Marchal, landbouwer te Coutisse, nabij An- denne, heeft eene koei drie kalveren gekalfd, leder kalf weegt 35 kilos. Slceelieiii.Geheimzinnige misdaad. Twee werklieden, die donderdag langs de wallen der forten gingen, zagen een vrou- wenlijk op het water drijven. Zij gingen de wacht aan de Edegempoort verwittigen. Het lijk werd opgehaald en Dr Moorkens werd geroepen om eene voorloopige lijk schouwing te doen. Het zag er een zeer kloeke vrouw uit van ongeveer 30 jaar, als volksvrouw gekleed. Zij schijnt slechts twee dagen in het water te hebben gelegen. Aan den hals droeg zij een tiental messteken hare handen waren door messneden doorkerfd en hare oogen waren buitengewoon gezwollen. De vrouw is zekere Clementine De Jongh, vrouw Pae- schuys, geboren te Antwerpen in 1878. In April laatst had zij het echtelijk dak ver baten en met een kostganger naar Blanken- berghe vertrokken. De moordenaar der ongelukkige Jozefina Van den Bulcke is aangehouden. Het is zekeren Jan Van Hoof, geboren te Lier in 1870, die reeds sedert eenigen tijd met de vrouw betrekkingen bad. Van Hoot bijgenaamd de Gillé was gehuwd met Jo anna Theus, bijgenaamd Nette Theus Voor een zestal jaren heeft Van Hoof Vrouw De Winter te Rijssel vermoord. De kerel had zijn slachtoffer met een schoen makersmes doorkerfd en den hals overge sneden. Hij vluchtte O]) Belgische grondge bied en werd door het assisenhof van Brugge in 1903 tot 5 jaar gevang veroordeeld. De misdadiger kwam slechts kortelings uit het gevang. XXXIstc Maiionale Ih'lgiselie Bedevaart van September naai* Lenrdes. Het Comiieit heeft als volgt het programma der Bedevaart vastgesteld den 14" September 4 treinen via Lyon te rugkeer 23n den 29u 8 treinen via Borde aux terugkeer den 7™ October. De pelgrims van dezen laatsten groep zullen te Lourdes de groote plechtigheden kunnen bijwonen van den 4n October feest van den II. Rozen krans. Vertrek der treinen uit de voornaamste steden van België. Voor inlichtingen wende men zich tot Heer DELARGE, inrichter der Bedevaart, rue des Prébendiers, 18, te Luik. De taks op de velos. De provin ciale raad van Westvlaanderen heeft de taks op de velos van 6 fr. op 5 fr. gebracht. Gedurig dieper. In Frankrijk zijn ze bezig met hunne rekening te maken voor de eerste zes maanden van het jaar. En ze vinden dat ze, op 1 Juli laatst, 96 millioen, 175 duizend 644 fr. te kort kwamen, 't Is bijna 100 millioen in een halfjaar. Met zulk een gat in de kasse zullen de ouderdomspensioenen zeker niet zeere voor uitgaan. Die mannen worden waarlijk niet rap rijke met gestolen kerk- en kloostergoed. Hier past het spreekwoord Gestolen goed verrijkt niet. ISelgie's iiuiist in den vreemde. De jury, gelast den prijskamp te oordee- len, door de regeering der Argentijnsche Republiek uitgeschreven tot het oprichten van het Onafhankelijkheidsmonument te Buenos-Ayres, heeft onze landgenooten La- gae, van Rousselaere, en D'Huicque den eersten prijs toegekend. Hij beloopt 20.000 fr. plus de uitvoering van het gedenkteeken. Bene ramp in de Duivenwereld. Men schat op meer dan 60.000 voor gansch het land, het getal duiven die Zondag zijn verloren geraakt. De bijzonderste plaat sen, waar op gespeeld werd, waren Dax, Creil en Pont-Saint-Maxence. De duiven hebben onderwegë verscheidene onweders te doorstaan gehad en moesten in 't Noorden van Frankrijk en Belgie, tegen een hevigen noorderwind opvliegen. Indien men de ge middelde weerde van elk dier reisduiven op 30 fr. schat, komt men tot een totaal verlies van 1,800,000 fr. voor de belgische duivenmelkers. Vliegen uit den stal verdrijven. Alle soorten van vliegen, vooral die ste ken, worden in een nacht totaal verdreven, als men chloorkalk op eene plank in den stal strooit en een venster een weinig open laat. De lucht er van verjaagt alle vliegen door het raam. Voor het vee is deze lucht niet nadeelig. Slapen na 'toten. Slapen na den maaltijd is slecht, vooral voor krachtige, zware of diklijvige personen. Dat leidt tot beroerte-aanvallen. Rust nemen is anders een beetje sti zitten op zijnen stoel, of lichtekens over en weer drevelen in huis, in zijn hof, of op straat. Dat is voor iedereen goed. Met het hoofd werken na het eten, is af mattend, en wordt ten lange laatste doode lijk. Een volle maag. Studeert niet graag. 't Bloed aan de hersenen wordt afgetrok ken naar de maag, als deze aan het spijsver- teren gaat er is dan minder bloed in de hersenen aanwezig. Van daar, deze slaperigheid. Dat forceeren is het hoofd overspannen en zich schade berokkenen. Even als de hersenen, moeten de spieren een deel van hun bloed afstaan om dit na het eten, aan de maag te leenen. Deze worden hierdoor minder werkzaam en stemmen ons tot luiheid. Dus, na den maaltijd rusten, best niet slapen, en nooit met hét hoofd werken. Dat stoort zooveel de hersenen als de maag. Suikerij VanTieghem-Dupont, Rousse laere, is zeer spaarzaam in het gebruiken. SPORT. Wielrijden. Verleden week heeft de broeder van A. Van der Stuyft zich te Munchen op piste ge steld om het rekord van het uur en dat van de 100 km. neer te halen (Fransch reglement) Hij is volkomen in zijn pogingen gelukt want in de 60 minuten legde hij den kolossa- 'en afstand van 82 km. 400 mi. af, en voor de 100 kilom. gebruikte hij 1 u. 14 m. Leon Van der Stuyft zal bij den strijd om het wereldkampioenschap nog als liefhebber rijden daarna wordt hij beroepsrenner. Dc ronde van Frankrijk. Masselis geeft het op. In de 3* tocht (Metz-Belfort) is onze land genoot Masselis onpasselijk geworden. Hij leeft het opgegeven te Espinal. 4e Tocht. Belfort-Lyon (3og km.) 't Was zondag morgend, ten 3 ure 15, dat te Belfort bij dreigende lucht, het teeken tot de 4° reeks der reis rond Frankrijk gegeven werd. Er waren nog 87 rijders aanwezig. Van Houwaert was op zijn post. Hij zag er weer wat frisscher uit. Die onbegrijpelijke man laat zich door niets te neer slaan, zelfs niet door ongesteldheden en ongevallen, die den moed van velen zouden ontnomen hebben De reis, 309 kilometers, was buitenge woon lastjg, tengevolge het slecht weer. etit-Breton, Garrigou, Frans Faber en Cornet kwamen samen aan te Lyon. •Petit- Breton, volgens zijn gewoon stelsel, zocht op het laatste oogenblik de anderen voorbij te schieten. Hij gelukte er echter niet in, want Garrigou en Faber weken geen duim breed van hem af. Alleen Cornet bleef wat achteruit. Door eene buitengewone kracht inspanning gelukte Frans Faber, die ook in de derde koers de eerste was, nogmaals de overwinning te behalen, gevolgd door Gar rigou op eene lengte en Petit-Breton op 4 lengten. Ziehier de klasseering der vierde reeks 1. Frans Faber; 2. Garrigou; 3. Pe tit-Breton; 4. Cornet; 5. Dortignac; 6. Van Houwaert; 7. Ganna; 8. Rossignoli; 9. Ca- nepari,- 10. Paulmier; 11. Passerieu12. Beaugendre; 13. Fleury; 14. Charpiot; 15. Godivier; 16. Duboc; 17. Chauvet, 18. Chi- odi19. Lignon; 20. Pottier; 21. Souiié; 22. Faber Emiel; 23. Gerbi; 24.Cruchon; 25. Baert; 26. Germain; 27. Catteau 28. Broc- co; 29. Narcy; 30. Wattelier. 5l: Tocht.Lyon-Grenoble (3ii km.) Dinsdag morgend moest de vijfde koers der omreis van Frankrijk gereden worden, 't Was deze koers die verre weg de lastigste was van de veertien. Het weder maakte ze nog veel lastigerde wegen waren doorslecht, en de luchtgesteltenis guur. Er waren nog slechts 54 deelnemers aan het vertrekpunt, talrijke rijders zijn ditmaal gevallen, onder andere Frans Faber, die zich nog al erg be zeerd heeft aan de knie. Lignon moest het opgeven. Van Houwaert heeft nogmaals veel tegenslag gehad. In 't begin der koers, toen hij aan 't hoofd was, heeft hij op de steile helling voor Chambery een sclirikkelijken val gedaan; hij werd een heel eind de baan opgeslingerd en werd nog al erg gekwetst aan de ellebogen en de knieën. Door dien noodlottigen val geraakte hij de 30e. Hij zet te zich echter moedig op weg en reed zoo goed dat hij nog de 14e eindigde. Toen de rijders te Grenoble aankwamen na den ge- vreesden klem Col-de-Porte van 21 km. lang te zijn overgetrokken, waren zij gansch onkennelijk. Zij waren met slijk en vuilnis besmeurd van het hoofd tot de voeten en de wielen der velos leken meer aan karrewielen dan op velowielen. De wielrijders kwamen in de volgende orde te Grenoble aan 1. Pas serieu, ten 3 ure 10; 2. Frans Faber; 3. Pe- tit-Breton; 4. Godivier 5. Ganna; 6. Duboc; 7. Paulmier; 8. Beaugendre; 9. Chiodi; 10. Pottier; 11. Dortignac; 12. Gerbi; 13. Ros signoli; 14. Van Houwaert; 15. Bettini; 16. Catteau; 17. Canepari; 18. Brocco; 19. Gar rigou; 20. Chauvet; 21. Fleury; 22. Ger main 23. Cruchon24. Cornet25. Faber 6e Tocht. - Grenoble-Nizza, (3q5 km.) Van de 110 rijders die deelnamen aan de eerste koers van de omreis van Frankrijk, blijven er nog slechts 50 over. Donderdag ten 3 ure 's morgens werd het teeken tot het vertrek gegeven voor de zesde koers, Greno- ble-Nizza. De deelnemers hadden nochmaals te worstelen tegen de Alpen, langs slechte, haast onberijdbare wegen, doorzaaid met kloven en putten. Allen schenen goed uitgerust. Van in 't be gin der koers waren er al ongevallen. Van Houwaert, Ganna, Passerieu, Petit-Breton zagen hunne wielbanden springen, door na geitjes die kwaaddoeners op de baan gelegd hadden. Voor de stad Sisteron, gebeurde er een spijtig ongeval. Van Houwaert geeft het op. Op den hobbeligen weg, langs kloven en putten, reed Cyriel Van Houwaert moedig voortzijne geduchte tegenstrevers hadden moeite om hem te volgen, ondanks de slecht gesloten wonden aan armen en beenen, die onze kampioen in de vijfde koers, door een noodlottigen val had bekomen. Opeens bleet een der wielen van zijn velo tegen een hin derpaal haperen, en daar vloog de moedige man hals over kop, verscheidene meters ver de baan op. De wonden werden weer allen opengerukt en vergroot en het bloed zijpel de langs alle kanten over zijn lichaam. De pijn was zoo hevig dat de krachtvolle man in bezwijming viel. Dat duurde maar een oogenblik. Spoedig sprong hij op maar zijn wil was sterker geweest als zijne spieren. Hij wankelde als een kind dat leert loopen en kon zich met moeite rechthouden. Met de tranen in de oogen kroop hij toch op zijn rijwiel en reed voort. Ten 9 ure 45 kwam hij aldus te Sisteron aangesukkeld, drie k waart uurs na de andere. Hij kon niet meer; al die opeenvolgende tegenslagen hadden hem overwonnenWeenend als een kind, van ingetoomd spijt en van pijn, verklaarde hij aan de kontrool dat hij den strijd opgaf. Al het gesmeek der offlcieele inrichters, al de aanmoedigingen van M. Abran, inrichter der koers, konden niets baten. Zijn besluit was genomen. Met de dood in 't hart, de wezenstrekken verwrongen door de smart en de wanhoop, ging hij wankelend heen. Arme CyrielAl zijne mededingers be- kloegen hem van harte, alhoewel zij in 't genipt niet weinig tevreden zijn van dien geduchten tegenstrever ontslagen te zijn. Hij had de zesde plaats in de algemeene klasseering en iedereen was overtuigd, dat bij voorzeker tusschen de drie eersten zou geraakt zijn. Hij heeft gestreden zoolang hij kon De andere reizigers schenen door dat ongeval aangemoedigd te zijn. Een medelin- ger minder en welke mededinger De aankomst te Nizza. 't Was Dortignac die ditmaal de overwin ning behaalde, 't Was toen juist 3 ure 12 m. 20 s. Passerieu nam de tweede plaats in, ten 3 ure 12 in. 20 s. 1)5 Brocco de derde, ten 3 ure 12 rn. 20 s. 2)5; Petit-Breton de vierde, ten 3- ure 12 m. 20 s. 3)5. 5. Garrigou, 3 u. 276. Chauvet; 7. Gerbi, die met zijn gebroken rijwiel op de schouder inkwamhij' was aan dö kop toen zijn rijwiel brak op 3 km. van de aankomst; hij nam zijn velo op legde drie km. af al loopen en kwam nog de 7e aan. Bij zijne aankomst viel hij buiten kennis; 8. F. Faber; 9. Bodinier 10. Fleury; 11. Beaugendre; 12. Frrestier; 13. Charpiot; 14. Duboc; 15 Ganna; 16. Go divier. Algemeene rangschikking. Na deze koers is de rangschikking als volgt 1. 3. 4. 5. 6. Petit-Breton Ganna Passerieu Garrigou F. Faber Rossignoli 15 punten. 47 47 50 66 90 Nog Van Houwaert. Van Houwaert heeft te Sisteron den trein genomen en is donderdag avond te N izza toe gekomen. De arme jongen was erbarmlijk esteld de twee knien waren letterlijk ver- akkeld.'Vrijdag morgend zou hij naar Pa rijs weerkearenAl de rijders kwamen, een voor een, den overwonnen Belg de hand drukken. Het nieuws van het opgeven der koers door onzen belgischen kampioen, heeft in de gansche sportwereld eene groote verslagen heid teweeggebracht. Wie had dat ooit kun nen denken Hij de onoverwinbare, de onvermoeidbare baanrijder Maar hadde men Van Houwaert bij het aanvangen der zesde koers, Grenoble-Nizza, gezien, dan zou men verbaasd gestaan hebben hem nog ver der te zien rijden. Men weet dat hij in de vorige koers een schrikkelijken val gedaan had. Toen hij vrij dag naar het vertrekpunt ging, was het strompelend, zich zelf voortsleurend, dat hij er geraakte. Zijne beenen waren met doeken omwonden en zijn open, krachtdadig gelaat, was gansch door de lichamelijke pijn ver wrongen. En ondanks dat, aarzelde hij geen oogenblik. Hij wilde rijden kost wat kost, en zonder dien noodlottigen val te Sisteron, on men niet voorzeggen hoe de koers zou geëindigd hebben, want Van Houwaert was geheel de koers aan het hoofd gebleven. Eens hersteld, hopen wij hem de reeks zijner overwinningen te zien voortzetten en aide belgische liefhebbers van sport wenschen het met ons. Roeien. De belgische roeiers in Engeland. - De gentsche roeiers die over twee jaar te Henley de schitterende overwinning op de engels'che roeiers behaald hebben, behooren tot twee roeiersvereenigingen van Gent. Opdat zij nogmaals den zege zouden kunnen behalen in de Olymptsche spelen, te Londen, washetnoodig dat de ploeg uit dezelfde leden samengesteld was. Welnu de twee clubs zijn niet kunnen overeenkomen! De burgemees ter en al de overheden van Gent, de koning zelf hebben aangedrongen omdat de ploeg van Henley opnieuw den kamp zou aan gaan. Vruchteloos! De "Club nautique», heeft besloten den strijd alleen met zijne roeiers te wagen. De roeiboot der Royal Club Nautique ver trok woensdag naar Oostende, om naar Engeland verzonden te worden, onder de zorgen van den heer F. Olberg, die in 1900 deelmaakte van de eerste ploeg, welke naar Henley toog. De uitsluitende proeven der Olympische regatten zullen op 28 en 29 dezer, te Henley betwist worden; de slotkoers30 Juli. H Brussel, 22 Juli. Markt zeer kalm, met neiging om te dalen. Aalst 1907, 30 - 32 fr.; Aalst 1908, 32 lA -35 fr.; Poperinghe 1907, 22-24 fr.; 1908, 28 y, -30 fr. Poperinghe, 24 Juli. Markt kalm. Pope ringhe (stad) 1907, 22 - 23 fr.; voor het nieuw gewas, 27 - 29 fr. Men voorziet overal een 'overvloedige opbrengst der hommel hoven. STERFGEVALLEN. M. Vergote, gepensionneerd luitenant-ge neraal, geboren te Rousselaere, is Zaterda; nacht schielijk te Assebroecke-bij-Brugge overleden Jufvrouw Theresia Ilocke, van Brugge, die over eenige maanden haren 100en ver jaardag vierde, is Zaterdag godvruchtig overleden. M. Honoré Standaert, de gekende apothe ker van Brugge, broeder van den volksver tegenwoordiger, is te Lustin bij Namen, overleden in den ouderdom van 52 jaar. M. Pierre Delbeke, onder-politiekommis- saris te Rousselaere is aldaar na eene lange en pijnlijke ziekte donderdag nacht overle den in den ouderdom van 48 jaar. Te bekomen in den Bazar Gasthuisstraat, Poperinghe, Vischpersen te beginnen aan 50 centiemen. De Maandag, Wekelijsche Estaminet, In 't liiiigri'ucl/ijli, bij A. Vanoverbeke-Leeuwerck, Gasthuisstr. De Maandag, Wekel. Estam. en Traboll. Au Pare Giiillniuiie-Tell, bij Emma en Louise Bil, Bruggestraat. 9 lu Vlaanderen, bij Eugeen Liebeert, Kerkstraat. 2 In den ouden Anker, bij Florent Schmidt, Hondstraat. Wehelijksche Estaminet den Vrijdag. TE ¥EHBOLLEIV, caliber 16 toebeh. aan Cam. Laccrnte, 3 In den Veer loop, bij Henri Vandenbroucke, Woesten-kalsiede 4 In de hooge Grave, bij Emile Arnaert, Westoutre-kalsiede. 10 Franken, 5 in 't zwart Peerd, bij Camillo Legrand, Pottestraat. li In den KoierpoJ, bij Charles Billiau, Werfstraat. 7 In de Landing, bij August D'hondt, Proven-kalsiede. 8 Bn den Leetiw, bij Florent Couttenier, Casselstraat. Wehelijksche Estaminet den Maandag. bij Henri Decoker, Noordstraat. bij Gustave Goussey, Crombekestraat. 1% Au üloulin, bij Jules Lequien, bijg. Pummel, Casselstr. IS I11 't Kasteeltje, bij Charles Debeir, Doornstr. begin om 5 u. voor alle liefhebbers, van 6 tot 7 ure 's morgens, 14 Bn den Keizer, bij Achilla Papegaey, Boescheepstraat. STAD POPERINGHE. X x De personen geboren in de jaren 1843, 1844, 1845, gelieven tegenwoordig te zijn in de Vergadering in 't. VOLKSHUIS op heden Zondag 26 Juli 1 908 om 11 ure. Belangrijke mededeelingen. KZteng-eling-en.. Naar den hemel. Men had den kleinen Willem geleerd altijd geduldig te wachten totdat hij bediend werd, en niet over tafel te roepen of zijn eten zelf te nemen. Op zekeren dag, toen hij met zijne moeder bij eene buurvrouw dineerde, werd het kereltje toevallig over 't hoofd gezien. Hij was een tijd zeer stil, maar ten slotte kon hij het niet meer verdragen, iedereen te zien eten, terwijl hij zich stil moest hou den, waarop hij tot zijne moeder zegde Moeder, als kleine jongens van honger sterven, gaan ze dan haar den hemel van 19 tot 26 Juli. Geboorten.Jeanne Beun, d. v. Livin en Rachel Lietaert. Yvonne Logie, d. v. Charles en Anna Vanborren.Jeanne De- corte, d. v. Emile en Eugenie Ollevier. Maurice Fache, z. v. Michel en Irma Harde man. Honoré Gruwier, z. v. Achille en Maria Gruwier. Jeanne Deprez, d. v. Charles en Maria Verhaeghe.Bertha Gou- wy, d. v. Emile en Emma Mahieu. Overlijdens. Quaghebeur Philomène, 65 jaar, zonder beroep, weduwe van Engel Depoorter, Ste Annastraat.Dondeyne Au- guste, 58 jaar, leurder, echtgenoot van Florence Deconinck, Wijk E.Trasschaert Edmond, 49 jaar, ongehuwd, werkman, overleden te Yper. Huwelijksbeloften. Joseph Vanneste, zadelmaker te Yper met Madeleine Deco ninck, zonder beroep Ie Dranoutre, hier- voren te Poperinghe. bij de Weda Wc Itynek, Gasthuisstraat, Schoenen biljard, met twee spelen billen, "Au Petit Paris», bij Alphonse Vallaeys, te Poperinghe. Eene Stoommachien, 2v» peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich lebegeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Bekwame schrijver bij een hande laar dezer streek. Inlichtingen ten bureele. rn proper huisgezin wonend buiten stad, 1 wordt kind van weldoende menschen gevraagd om op te voeden. Inlichtin gen bureele dezer. BOLDAGEN te WATOU. Op Maandag27 Juli, bij Emile Beddeleem Jacquemont. Op Woensdag 29 Juli, bij Alphonse Beun- Veniere. PRIJSKAMP VOOR BLINDE VINKEN. Abeele-Watou. Op Zondag 26 Juli, gegeven door de maatschappij der Brouwe rij.Inschrijving bij Jules Boidin van daags te voren ten 8 ure 's avonds tot den Zondag morgen om 5'/s ure. 57 frs prijzen.—Voor alle voorwaarden zie programma. TE VERBOLLEN, Westoutre. Op Zondag 2n Oogst, 18 schoone prijzen, bestaande in Menagie- goederen en Landbouwersalaam, ter herberg In de Linde bij Caron-Vion. GAAI BOLLING, Proven. Op Zondag 2 Oogst, gegeven door de maatschappij Vlaanderen den Leeuw ter herberg "Het Lekkertje» bij Désiré Deschrevel. 24 fr. prijzen. In leg fr. 0,65 voor 2 bollen. Inschrijving van 1 tot 3 ure. SCHIETING AAN DE PERS. Abeele. Op Zondag 9 Oogst gegeven door de Maatschappij Sf-Sebastiaan. In schrijving van 1 tot 2 ure bij II. Vanden berghe-XV er quin. Inleg 10,50 fr. terug 8 fr'. 4ï)0 fr. prijzen. Oppervogel 1<M> fr. van den Heer Gouverneur Om ii ure voormiddag ORDE VAN DEN STOET 1. Gendarmen te paard.2. Stadsharmo- nie. 3. Het blazoen van den Heer Gouver neur omringd door schildknapen.—4. Groep meisjes (Weezenschool), Zang. 5. De bla zoenen van Isegbem, Rousselare, Thielt, Thourout en Waasten. 6. De landbouw- voortbrengselen. Groep knechtjes (Gemeen teschool). Zang Oogstlied.7. De blazoenen van Brugge en Yper. 8, De kantennijver heid Groep meisjes (Benedictijnen). Lied Kantenlied. 9. De blazoenen van Kortrijk, Meenenen Wervick.10. De vlasnii verheid groep knechtjes (Gemeenteschool) Lied: Het vlas.11. De blazoenen van Veurne en Dixmude.12. De melk-en boternijverheid groep meisjes (Paulinen). Zang Weidelied. 13. De soldaten-vrijwilligers groep knechtjes (Weezenschool). Zang Soldaten lied. 14. De blazoenen van Nieuwpoort en Oostende. 15. De visscherij groep meisjes en knechtjes (Penitenten). Zang Duinenlied.16. Het blazoen van Poperin ghe.17. De hopnijverheidgroep knechtjes (gemeenteschool). Lied Ons Vaderland. 18. Rijtuigen der Gemeente-Overheid. 19. Rijtuig met den heer Gouverneur. 20. Korps der Sapeurs-Pompiers. Om 12 u. Op de Markt Uitvoering van de cantate Welkom door 1200 school kinderen. Om 12 1)2 ure Ontvangst van den heer Gouverneur door de overheden en Ambte naren. Om 2 1)2 u. Feestmaal den heer Gou verneur aangeboden. Om 3 u. Japoneesch Vuurwerk. Om 4 u. Opstijging van eenen lucht bal, onder de geleide van den luchtreiziger J. Dumortier van Brussel, vergezeld van Mad. Dumortier op rijwiel. Van 5 tot 9 u. Groot Muziekfeest, door de muziekmaatschappijen 1. Stadsharmo- nie, Yper 2. Fanfaren, Yper 3. Stadshar- monie, Waasten, en 4. Stadsharmonie, Po peringhe. Om 9 u. Prachtig Vuurwerk. Ik heb de eer het achtbaar publiek ken baar te maken dat ik mij koom te stellen als Kussens wel gemaakt en opgevuld2,50fr. Vervullen van oude kussen0,75fr. Mijne vrouw oefent den stiel uit van MOIHSTL en kan alle slag van hoeden leveren aan zeer voordeelige prijzen. Meessenstraat, Poperinghe. Gasthuisstraat, 17, POPERINGHE. lIATVOSdl, IM Poperinghe, markt van den 24 Juli. Tarwe heet. 16,15-Rogge 14,15-Haver 9,00 Aardappelen, 100 k. 9,25-Boter de kil. 2,95 Eieren de 26, 2,10 fr. Kortrijk 20 Juli. Tarwe, heet. 20,25- Rogge, 16,00-Haver, 19,50-Chicorei 100 k. 14,50 - Boter de 1/2 k. 1,50 - Eieren, 2,30 - Koolzaadolie 100 k. 77,00-Limolie, id. 51,75 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 00,00. Brussel 21 Juli. 350 verkens, op voet de kilo, 0,85 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 21 Juli. 2,260 Verkens, op voet de kilo, 0,81 a 0,95 Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4