uiwiiyiiiiiairiwrfwifiiaiBim. rp"»- D00DELIJK MOTO-ONGELUK BEIAARDNIEUWS BRIEF UIT BRUSSEL SPORTNIEUWS CRITERIUM DER HOPPESTREEK Voetbclkalender YLAMERTINGE. Nieuw Kapelleken. Een nieuw kapelleken werd ln April- Mci laatstleden opgericht bij de ingang- dreef der hofstede van Henri Alleman- Camerlynck, langs de Groote Brander- straat en toegewijd aan O. L. Vrouw van Allijddurenden Bijstand. Aan den binnenmuur van dit kapelle ken is een mooi geschilderd beeld uit half verheven plaasterwerk vastgemaakt (grootte 1 m. hoog x 0,70 m. breed), voor stellende O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand, dragende het Kindje Jezus op den linkerarm. Kapel en beeld werden op Vrijdag 18 Ocgst 1933 in alle eenvoudigheid gewijd door E. H. Verfaillie .pastoor van Vla- jnertinge. Dit kapelleken werd opgericht door voornoemden landbouwer Henri Alleman, uit dankbaarheid, om zijn genezing van een levensgevaarlijke ziekte gedurende den verleden winter. Vlaroerttage bezit thans verscheidene fcape lekens opgericht ter eere der Moe- éer Gods en onder de volgende titels aan roepen: O. L. Vrouw van den Frezenberg (Kapel der Ongeschoeide Karmelieten); O. L. Vrouw van Salette (Kasteel du Pare); O. L. Vrouw van Troost (Hoeks- ken); O. L. Vrouw Onbevlekt (Hofstede 't Kasteeltje); en O. L. Vrouw van Smar ten (Gaigestraat). Daarbij treft men nog talrijke mlnla- tuurkapellekens aan, hier en daar in ge vels gemetst of aan hofpoortpilasters of boomstammen vastgehecht, ten bewijze van den eerbied welke ons christen volk zijn Moeder Maria toedraagt! Brand. Maandag avond, rond 7 uur, brak er brand uit in het oliekot der steenbakkerij Veys Cu. Dit gebouwtje, bestaande uit platen en g:dekt met ir.nruen, diende als .berg plaats voor strooi, olievaten, refraictaire steenen, enz. Zelfs een deel van dit ge bouwtje diende als keuken voor de steenbakkers. De brand was begonnen langs den kant waar het strooi lag. De werklieden van den steenoven rolden seffens eenige va ten buiten en redden een paar rijwielen die in deze bergplaats stonden. In eenige oogenblikken stond geheel deze bergplaats ln vlam. De jonge werkman Gerard Dehuysser verloor in dezen brand enkele kledings stukken, alsook een geldbeugel met 25 fr. De pompiers van Vlamertinge waren weliswaar rap ter plaats maar konden enkel het vuur dooven. I)e schade, welke niet door verzekering gedekt is, wordt op 3500 frank geschat. 6INT-JAN-BIJ-IEPER. Heropening der vermarkten in onze streek. Daar het voortdurend gesloten-blijven onzer veemarkten» inzonderheid voor viggens, gevoelig verlies deed lijden aan den land bouw, door dat de prijzen niet zoo goed gekend waren de Brabantsche koop lieden hadden Immers het monopool voor het koopen van biggens richtte ons ge meentebestuur zich tot den Minister van Landbouw om hem te verzoeken, gezien hooger aangehaalde redenen en gezien de verbetering van den gezondheidstoestand der dieren, te willen besluiten de markten weer open te stellen voor tweehoevige dieren. Deze week hebben wij het volgend ant woord ontvangen; Brussel, 28-8-'33. Heer Burgemeester, Als gevolg op uw schrijven van 16 dezer betrekkelijk de opening der mark ten, heb ik de eer U te laten weten dat gezien de merkelijke verbetering van den gezondheidstoestand van het vee, voor wat betreft het mond- en klauwzeer, in de streek, ik voorzie de getroffen maatregelen binnen kort tc mogen schorsen. Namens den Minister van Landbouw, de Algemeene Bestuurder. SINT JELIJNS-bij-Ieper. Ongeval. Woensdagnamiddag om 3.30 uur speel de het kindje Aimé Walrein, oud 6 jaar, op een wagen, staande op het hof. Op een zeker oogenblik, willende langs achter afkomen viel het zoo ongelukkig dat het ten gronde bleef liggen. Door zijn ge schreeuw kwamen de ouders bijgeloopen en vonden niet beters, gezien den deer lijken toestand van het kind, dan het naar het hospitaal van leper over te brengen. Bij nader onderzoek bleek het dat de linkerbil gebroken was. IIAZEBROEK. Doodgereden. De kleine Michel Guillemain, het zesjarig toontje van de baanwachter te Hazebrcek, speelde met zijn zusje bij den overweg, toen de kleine onvoorzichtige over den overweg liep. Juist kwam een goederen trein aangereden. Het arm ventje werd door den voorlaatsten wagon zóó erg aan het hoofd geraakt, dat het op den slag dood bleef. ZANDVOORDE. Eereieekens. Wij vernemen met genoegen dat door een Koninklijk Besluit, de Heeren Nuytton Camiel, Voorzitter; Loridan Jules, Schrij ver, en Dubois Jules, Bestuurlid van de Boerengiide van Zandvoorde, vereerd zijn met het Bijzonder Landbouweereteeken van Tweede Klasse. Onze beste gelukwenschen, KROM BEK E. Afsterven. Op Za terdag 26 Oogst is alhier zachtjes in den Keer ontslapen de Heer August Wollaert, een der best bekende en meest beminde inwoners deT gemeente. Gedurende 63 jaar was hij kerkbaljuw en bijna evenveel ja ren grafmaker van onze parochie. Voor vele geslachten van Krombekenaren heeft hij bij alle voornaamste gebeurtenissen van hun leven de klokken geluid. Ijverig en nauwgezet in zijn dienst was hij een voorbeeld van trouwe plichtsvervulling. De Koning beloonde zijn diensten met de palmen der Orde van Leopold II en met het Nijverheidsteeken van Eerste klas. Om zijne behulpzaamheid, zijn recht schapen inborst en opgeruimd karakter gaven de menschen van Krombeke hem sedert lang hunne achting en vriendschap. Ook is hij begraven geweest onder een grooten toeloop van volk die hem nog een laatste hulde wilden brengen. God ver- leene zijne sdhoone ziel de eeuwige rust! ZILLEBEKE. Brand. Zaterdag namiddag, omstreeks 2.30 uur, zagen ge- buren een rookwolk opstijgen uit het dak dsr suikerij- en tabakdrogerij van den H. H. Desmytter, nabij de statie. In een oogwenk was een partij daar onderge brachte drogende tabak verpulverd. De vlammen zetten zich spoedig over op het dak. Dank de tusschenkomst van een paar wakkere mannen was het gevaar van uit breiding spoedig geweken. zijn de voedzame en heerlijke fïrrrarnefird met vruchten *n .icu in vertik- kelijkc k fin» porties, zijn zij «ie vreu^.le van groot en k ein. r*ft;r per pcMtkuwrt on» niruvr geïi uztreerd prosneetm Oetker-Piuidings met ▼mekten Gij zult verbaasd zijn over de talrijke mogi l'jkheden die U geboden worden om l'w ga-' n »*en genoegen te doen. Wordt kosteloos opgestuurd door Dr.A. Octker's Fabrieken, Belg.N.V. iirussel 3 Scliaerbeck daarna door de zorgen der plaatselijke politie naar de ouderlijke woning overge bracht De motorijder is niet gekend. BOEZINGE. Spaar- en Leengilde. Zondag 10 September (2* Zondag) te 6 ure in het lokaal. Algemeene Vergadering vcor de leden. Dagorde: Goedkeuring der slot en balansrekening 1932. - Voordracht door den Heer Meerschaut, landbouwingenieur, en allerhande mededeelingen. Geitcnprijskamp. Op Vrijdag 8 September aanstaande, op de marktplaats te Boezinge, geitenprijskamp (deze uitge steld op Kermis-Dinsdag)uren en lokaal blijven dezelfde. Stierenkeuring. Woensdag 6 Sep tember 1933, te 19 uur voormiddag te Boezinge, is er eene bijgevoegde stieren keuring. Boekerij. Van af heden Zondag 3 September is onze Vrije Katholieke Volksboekerij St Michiel opnieuw open voor het publiek. Twee maal te week: 's Zondags van 8 tot 9 uur en 's Za terdags van 10 tot 11 uur kan men boeken bekomen voor eene tijdruimte van 14 da gen, mits 0,10 fr. Daartoe is eene koste- looze lidkaart nooaig. die in de boekerij afgegeven wordt. De lidkaaart wordt aan geen kinders gegeven, en moet door de verantwoordelijke persoon onderteekend worden. Brand. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag der verleden week is brand ontstaan op de hoeve van Vict. Desodt, landbouwer op 't Hooge. Een hooischelf met beste hooi is de prooi der vlammen geworden. Alhoewel de plaatselijke pom piers er met alle kracht het vernielend element aanvielen is toch heel de hooi oogst opgebrand. Daar er zware vermoe dens bestaan tegen een persoon, v. :emd aan de pachthoeve, werd door de gen darmerie een onderzoek ingesteld. Tot heden echter is de verdachte niet aan gehouden. Laat ons hopen dat de speur honden hem wel zullen ontdekken en de zaak klaar trekken. Gewestelijke Jeugdvergadering en Vlaggefeest. Op Zondag 2-1 September te Elverdinge, groote Gewestelijke Jeugd- vergadering en Vlaggefeest waartoe al de zusterafdeelingen der B.J3. van 't leper - sche en 't Poperingsche worden uitge- noodigd. In vooruitzicht daaraan deel te nemen, wordt eene vergadering belegd voor de Boerinnsjeugd van Boezinge op Zondag 10 September in 't Klooster, na de Mariacongregatie. Al de Eoerinne- doohters, lid of geen der Boerinnegilde, worden op deze vergadering verwacht. POELK APELLE. Eeremisplecht'g- heid. E. P. Ger. Decaestecker. missio naris van Scheut heeft hier in bijzijn van eene talrijke schaar geloovigen zijne plechtige Eeremis in de parochiale kerk opgedragen. VOORMEZEEE. Slecht berekende sprong. Zaterdag morgen, rond 9 uur, was men op het Molenhof bezig met den oogst uit te dorschen. Val. Brutsaert, de molenaar, oud 34 jaar en vader van 2 kinderen, stond op het machien, op zeker oogenblik sprong hij zonder verder kij ken van het tuig en kwam zoo ongeluk kig terecht op een rijf die daar op den grond lag met de tanden omhoog. Hij bleef deerlijk gekwetst ten gronde liggen. Na de eerste verzorging ontvangen te heb ben werd hij naar de kliniek van leper overgebracht. Zijn toestand boezemt on rust in. MEESEN. Erge val. Zaterdag na middag, omstreeks 5 uur, was Jean-Marie Carbonnel, oud 9 jaar, wonende te Bassée bij Bethune, en die hier bij zijn oom Walter Powell in verlof gekomen was, aan het spelen op het Engelseh kerkhof. Op zoek naar vogelnesten viel het jongentje van een boom en bleef ten gronde liggen. Door zijn schreeuwen kwamen geburen toegeloopen en vonden het kind met een gebroken been. Na de eerste verzorging ontvangen te hebben werd hij naar het hospitaal van leper overgebracht. LAPSCHEURE. Docdelijlt ongeval. Vrijdag namiddag viel op de pacht hoeve van landbouwer A .Daeïman, alhier, St Pietersdijk, een droevig ongeval voor. De dienstknecht G. Bogaert, insgelijks van Lapscheure, was werkzaam aan de dorschmachien. Tengevolge van een on achtzaamheid, werd hij plotseling door het machien gevat en derwijze verwond, dat men genoodzaakt was hem over te bren gen naar het St Jansgasthuis te Brugge, waar hij laat in den avond aan de beko men verwondingen overleed. OOSTNIEUWKERKE. Aan den ar beid. De gemeente heeft thans een aantal werkloozen aan den arbeid gesteld. Nuttig werk is te verrichten aan de we- ver.is, en 't is te voorzien dat die werk lieden voor een aanzienlijken tijd zullen gebezigd worden. Een wijze maatregel: de werkloozen hebben er niets bij te ver liezen omdat zij een fatsoenlijk loon kun nen verdienen, en 't openbaar welzijn zal er goed mede gediend zijn. Dronkemans. Hier en daar, bul ten de gemeente heeft de een of andere drinkebroer onzer gemeente zich onder scheiden en kennis gemaakt met politie of gendarmen. Jammer, omdat het I-risis is, en omdat dronkenmanszeden zcoscha- bouwelijk leeüfk zijn. HOLLEBEKE. Jaarlijksoh» Pede- vaact naar O. L. Vrouw van Hoïlebeke! Vrijdag 8 September en volgende da gen begint de toevlucht tot O. L. Vrouw van Holle beke. Van in den goeden ouden tijd is die bedevaart gekend en honderden pelgrims gingen in één bedevaart naar de drie Onze Vrouwen van Linsele-Hollebeke- Dadizele. Sinds de wonderbare gebeurtenis ten jare 1553 is Hollebelte geworden een toe vluchtsoord van Kristenen, die er vurig komen bidden om hun kruisbes te zien verlichten of hun levensrcep te kennen! Komt al'.en hier, Maria's kind'ren, Onder 't Kruis nam zij U aan. Niets dus mag U coit verhind'ren, Naar heur heiiigdem te gaan! GEO. HOLLEBEKE. Met den boerenstiel. zegt men, is er niets meer te verdienen; men zou er moeten bijvoegen: maar de kiekenkweek brengt nog op als men de hennen niet verwaarloost. Schaft u op hen wekelijks, twee maal, een weinig POEIER 4200 toe te dienen. POEIER 4209, merk HANEKOP behoedt en geneest ze van alle ziekten. Te bekomen Te POPERINGE, bi) Apo.h. Notredame en Kestelyn. Te IEPER, Apoth. Snocck Van Robaeys, Weckesser. Rechtstreekse!) bij Apoth. Bourgeois te AVELGEM en verders in alle Apotheken. HOUTEM-BIJ-KOMEN. In den bol- lentra. Dinsdag laatst te 5 uur in den namiddag had hier plaats de langver wachte match Ieper-Houtem. Onze beste bolders waren er op gevierd; ze gingen trachten de Ieperlingen eene duchtige ne derlaag toe te brengen en hun ook een 30-tal liters Rodenbachsbier doen betalen. Ongeukkiglijk het viel niet uit naar wensch. De Houtemnaars boden weer stand zooveel het mogelijk was. Het spel ging traag vooruit, een of twee punten bij ieder einde. Na 2 uren en half bollens liep het spel ten einde. Onze mannen kwamen er kaal van af; 11 punten tegen 25; de Ieperlingen behaalden eene schitterende zegepraal. En nu een hertelijken pro ficiat aan de fijne bolders van leper. Wel haast komen wij af naar leper en dan willen wij de kans nog eens wagen. Het muziek te Blankenberge. Zon dag laatst deed de muziekmaatschappij van Houtem een uitstap naar de zee. De reis liep wel van stapel en het weder was zeer gunstig. Wij waren er uiterst welge komen en wij werden zeer wel onthaald. Eenige onzer schoonste stukken lieten wij hooren terwijl eene groote massa volk ons gestadig omringde; alle toehoorders uiterst tevreden hebben ons hard toegejuicht. Vervolgens hebben wij ook eenige uren aangenaam verzet genoten in en langs de zee. 't Was een prachtige reis, een heu gelijke dag. Bij het thuiskomen was ieder een tevreden en de wensch werd uitge drukt toekomende jaar die schoone rers te hernemen. DIKSMkJIDE. Apothekersdienst. Heden Zondag alleen open Apotheek VUYLSTEKE. Groote Markt. Diksmuide. NIEUWKAPELLE. Kermis. Zon dag 3 September, om 3 ure, Velokoers voor alle beginnelingen beneden de 21 jaren, 50 km., 300 fr. prijzen. Maandag 4 September, Ringsteking met velos in de Lepelstraat, 50 fr. prijzen'. Dinsdag 5 September, in de Smisse straat, Bollenvoering met kruiwagens, 50 frank prijzen. Woensdag 6 September, Volksvermaken, Prijskamp in het visschen: 25 fr. prijzen. Donderdag 7 September, Prijskamp voor Geiten op de Markt, 125 fr. prijzen. Vrijdag 8 September, Groote Ringste king met paarden ingespannen, 100 fr. prijzen. Maandag 11 September, Prijskamp op den biljard. LANGEMARK. Bedevaart naar O. L. Vrouw van Beauraing op Vrijdag 8 Sep tember. De trein naar Beauraing zal stilhouden in de staties van Westroozebe- ke, Poelkapelle, Langcmark, Boezinge en leper. Het vertrekuur zal aangekondigd wor den van Dinsdag 5 September in ieder van die staties. Op Vrijdag 8 September, wordt een H. Mis gelezen in de kerk van Langcmark 1 uur voor het vertrek van den trein. De zieken die willen plaats hebben ln den Hof der Verschijningen moeten voor zien zijn van een getuigscrift van hun ge neesheer. Er zal gezorgd worden voor het vervoer der zieken te Beauraing bij middel van autos. Wie nog wil medegaan, geve zich aan zonder uitstel aan E. H. Delanote, Onder pastoor, Langemark. Telefoon Langc mark 40. EESEN. Wanhopige. Zondag mor gen heeft de Wed. René Sabbe, geboren Alida Van den Berghe, zich in de keuken aan de klink der deud verhangen. Een naaister die juist met het kleed thuis kwam vond de ongelukkige daar verhan gen. Kermis. Zondag 3 September, plechtige verjaardag van de Wijding onzer herbouwde kerk, vijf jaar geleden door Zijne Doorluchtige Hoogweerdigheid Mgr. Wafïelaert. Mochten de Eesenaren die groote weldaad indachtig zijn binst de Kermisdagen en door hun neerstig op komen naar de goddelijke diensten den Heer loven en danken. Hoeveel menschen gaan er misschien niet verloren, omdat zij door geen priesters kunnen behoorlijk ge leid worden, daar zij te ver afwonen van de kerk. Hebben wij den oproep niet ge hoord van Zijne Hoogweerdigheid den Bisschop! Laat ons ook onze dierbare overledenen niet vergeten, noch de tal rijke gesneuvelden! Het volstaat zeker niet schoone monumenten op te richten; menschen met een waren christen geest brengen GEBED en OFFER en dat kun nen wij best met de goddelijke diensten bij te wonen en ons af te houden van alle gevaarlijke vermaken. SLIJPE. Verkeersongeval. Zon dag avond, rond 8 uur, kwam de ge naamde Dons Hénri, biervoedersgast, wo nende te Leffinge, van St Pieterskapelie per rijwiel huiswaarts. Gekomen omtrent die Vogel van Parijswerd hij door eeh moto aangereden en omvergeworpen, waardoor hij groote verwondingen in het aangezicht opliep. Dokter Beheyt van Middelkerke, bijgeroepen heeft het slacht offer de eerste zorgen toegediend en is IBBaBBIB3BBi<3)a3iiiaaN38B2££2X3 TE BOEZINGE Verleden week Vrijdag, 25 Oogst, ls er op onze gemeente een wreed ongeluk ge beurd. De molenaar-handelaar Marcel Dhaeyere kwam per moto huiswaarts ge reden van 't sas langs de vaart, in den avond rond 8 uur. Plots, men weet niet hoe, is hij over zijn voertuig tegen den grond gestuit met den moto op hem. Hij bleef buiten kennis liggen. Voor hem reed V. Petillion die meende dat zijn vriend hem volgde en zoo niets van het ongeluk gewaar werd. Na hem kwam L. Vandenberghe per fiets en zag Marcel liggen. Dadelijk ging hij hulp halen en met eenige vrienden droeg hij de ge kwetste binnen bij A. Verhack, herber gier. De vrouw Dhaeyere die het gerucht van den moto had gehoord, was buiten gekomen en wachtte op de brug. Zonder dralen ging zij de 'herberg binnen en vond haren echtgenoot in den erbarme- lijken toestand. Op haar aandringen werd hij in haar huis binnen gedragen. Dokter Dekemele, in der haast bijgeroepen, gaf hem de eerste zorgen en E. H. Kapelaan diende den gekwetste het H. Oliesel toe. Heel den nacht waakte de bedroefde echt- genoote bij den zieke die nog steeds bui ten kennis lag. Zaterdag werd Marcel op aandringen van den geneesheer naar leper overgebracht tot nader onderzoek. Men hoopte nog op genezing, doch Zater dag verergerde de toestand van den ge kwetste en Zondag avond rond 8 uur, na een langdurigen doodstrijd, gaf hij den geest. Hij Iaat eene weduwe met vier kleine kindertjes achter. Donderdag 1.1. werd Marcel Dhaeyere ter aarde besteld op het gemeentelijk kerkhof te Boezinge, na een plechtige lijkdienst in de parochiale kerk. Talrijk waren de vrienden en kennissen toege stroomd, zoodat aan de offerande geen eir.de scheen te komen. Op het kerkhof werden drie lijkreden uitgesproken, na melijk van wegens de St Jorisgiïde, waai- van hij sinds enkele dagen de Koning was vcor het jaar 1933-'34; van wegens de Duivenmaatschappij wiens Stichter en Voorzitter hij was, en van wegens den Bond der Kroostrijke Gezinnen. God heb- be zijne ziel en verleene moed en sterkte aan de diepbeproefde eohtgenoote en kinders. aSZSSBBEEÏBSEaEESECEESSZESer AUTO-ONGEVAL TE STEENKERKE Woensdag morgen 30 Oogst, te 8 uur, is er op de groote steenweg, grondgebied Steenkerke, een autoongevai gebeurd, met tamelijk erge gevolgen. Mijnheer Philip Govaerts, Boomkwee- ker te leper, kwam naar Veurne gereden met zijn auto en remorque, toen gekomen aan Klein Wulveringem een voorband sprong, met het gevolg dat zijn voertuig eerst langs de tramroute en dan weer langs de anderen kant der baan werd ge slingerd, waar hij kon stoppen. Toen hij afstapte zag hij nevens zijn remorque een wielrijder ten gronde liggen, die erg gekwetst scheen. Het was M. Leon Deley van Oostvleteren. Door het heen en weer slingeren van den auto zal hij waar schijnlijk gegrepen geweest zijn door de remorque. Het slachtoffer kon zelf geen bepaalden uitleg geven, en de autovoerder vermoed de niets van het ongeiuk voor hij af stapte. Een bijgeroepen geneesheer uit Veurne kwam het slachtoffer ter plaatse verzor gen, waarna de gekwetste naar- huis ge voerd werd. Men hoopt dat de ver wondingen niet erg zuilen zijn. IBZS3UBSBBaflBaaBB3aa3B3B3AaB Te Bourbourg (Frankrijk) heeft het X" Congres plaats gehad van het Vlaamsoh Verbond van Frankrijk Aan dat congres is gekoppeld geweest een prijskamp van Vlaamsche beiaardkunst. Het congres was voorgezeten door Z. E. H. Kan. Looten. deken der Vrije Fakul- teit van Rijssel. Priester Despicht, leeraar van Vlaamsche taal en letterkunde te Rijsel heeft haar een zeer interessante rede gehouden. Te Bergues, bij de terugreis, hebben Jef Denyn en zijn opvolger Victor Van Gy- seghme een beiaardconcert gegeven dat gewijd was aan Vlaamsche volKsliederen en aan de werken van Vlaamsche mees ters. Zóó leeft een stuk van de Vlaamsche ziel voort in een deel van Fransch Vlaan deren. (Van onzen bijzonderen Correspondent.) Brussel, 31-8-33. Niet te veel nieuws uit Brussel. Toe ristisch bezoek in massa. Eigen aan de vakantie- en zomerperiode, 't Schijnt ech ter dat hier ook eene krisis voorkomt, ten minste in 't bezoeken van ons parlements gebouw. Onder dat opzicht krisis bij 't ontvangen van fooien voor 't dienstper soneel van het Parlement. In vroegere jaren was 't gemiddeld getal bezoekers van ons Paleis der Natie van rond de 10 duizend voor de periode van het zomer- verlof. Dat is nu omtrent op 1/5 van dat cijfer teruggebracht. Oorzaak? Men schrijft dat toe aan de wijze waarop de vreemdelingen de merkwaardigheden van de hoofdstad komen bezichtigen. De om wandeling wordt veelal gedaan per auto car. Aan 't parlementsgebouw gekomen zegt de chauffeur droogweg: «le Parle ment De reizigers bekijken de lijnen van het gebouw, en de autocar zet zijne reis voort. De eenige gebeurtenis van belang voor deze week is de algemeene vergadering van de NATIONALE BANK, die 1.1. Maan dag werd gehouden, en waar M. Louis Franck een beeld gaf van den munttoe- stand van het land. Ik vertaal dat verslag niet. De munttoestand is gezond, en dat ls het voornaamste. Er ls een schuchtere economische herleving. Aan de blijvende verbetering zullen ook de komende ge slachten nog hun tol te betalen hebben. Een toestand dus die blijvende zorgen vordert. Het leven is goedkoop. Voor de eerste maal sinds maanden heeft de index een verhooging van 3 punten aangekon digd. NOG EEN TOER VAN DEN SOCIALIST AL'BRY. Valère Aubry, de oud-voorzitter van 't Verbond der Socialistische Jonge Wachten, die te Jolimont de kas der socialistische pensioenkassen zoo voorbeeldig be stuurde dat er van 800.000 fr. tot 1 miljoen aan zijn vingers bleven plakken spijts de strenge en regelmatige kontrool waarvan hij het voorwerp was, heeft nu voor een nieuw misdrijf te verantwoorden. Hij werd geraadpleegd over geldplaatsin- gen door een blinde, die hem een proku- ratie teeksnde. Aubry deed de overschrij ving op zijn persoonlijke rekening, en daarmeê deed hij nieuwe beursspecula ties, en de gelden van den blinde gingen denzelfden weg op als deze van 't Verbond der Soc. Pensioenkassen. De blinde werd van een som van 200.000 fr. ontlast. Van die som blijft niets meer over. Door den onderzoeksrechter ondervraagd, heeft Aubry bekend. In dit nieuw feit zal de Brugschs cor respondent van het Gentsch Socialisten blad vermoedelijk wel stof vinden om Aubry te verschoonen. 't Is een uitmun tende gelegenheid om de socialistische moraliteit te verdedigen. DE BESLUITEN DER INTERNATIO NALE SOCIALE CONFERENTIE TE PARIJS. Zooals ik U aankondigde, heeft de II" Roode Internationale te Parijs eene Con ferentie gehouden geen eigenlijk con gres. Die conferentie heeft 'n heele week geduurd. De meest controverse stellingen werden er verdedigd. Zelfs de Belgische afvaardiging was onderling verdeeld. Om uit den chaos te geraken werd een redak- tiecommissie van 40 leden gevormd om een dagorde op te stellen. Dat product van die commissie zegt in substantie 1) In de week van November zullen de socialisten protesteeren tegen het fascis me. (Dit houdt verband met de verjaring der Duitsche revolutie van 1918). 2) Zij zullen hunne sympathie betuigen met de slachtoffers der DuitoChe dictatuur; 3) de II" Soc. Internationale zal het zede lijk en stoffelijk boycott van het fascisme ondersteunen; 4) alle vrije volkeren wor den opgeroepen om hunne pogingen te vereenigen tegen het oorlogsgevaar dat het fascisme broeit; 5) de demokratische regeeringen moeten bij den Volkenbond aandringen om het dreigend oorlogsge vaar te weren. En om te eindigen eene oorlogsverklaring tegen de barbarie du régime capitaliste Als ge dat protest van eene week beraad slaging leest, overtuigt ge U gemakkelijk dat daarover na zoovele diskoers toch eene overeenkomst kon bereikt worden. Nauwelijks is die Conferentie achter den rug of nu wordt weer een socialistisch Wereldcongres voorbereid. Opnieuw te Parijs. Maar nu niet meer onder de lei ding van de II" Soc. Internationale. Men gaat nu de werkerseenheid verwezenlij ken op grondslag van het Marxistisch so cialisme. Een nieuwe tendenz, méér revo- lutionnair dan deze van de II" Internatio nale. De voortzetting van een ontbindings proces, dat sedert lang is aangevangen maar waaraan nog geen begin van 't ein de is te vootzien. XX" SOCIALE WEEK TE LEUVEN. Van Vrijdag tot en met Zondag werd in het St Pieterscollege te Leuven de Waal- sche Sociale Week gehouden, en van Maandag tot en met Woensdag volgde dan de XX" Vlaamsche Sociale Week. Daaraan was verbonden de herinnering aan de XXX" verjaring der 1" Sociale Week. De Waalsche Sociale Week heeft rond de drie honderd deelnemers bijeenge bracht. In de Vlaamsche ging het getal verre boven de 700. Maandagavond werd Dr. Pater Rutten, senator, stichter en voorzitter der Sociale Weken, ter dezer gelegenheid hulde ge bracht en dank gezegd door M. prof. Van Hecke (Leuven) en M.M. R. Debruyne en H. Heyman, de vroegere medewerkers van Pater Rutten te Gent. Zijne Em. Kardinaal Van Roey was dit huldebetoog komen bijwonen, eenerzijds om getuige te zijn van de vereering welke Pater Rutten geniet, anderzijds om ook op zijne beurt dat verheven sociaal opleidingswerk en zijn stichter te huldigen en te danken. Na een roerend dankwoord van Pater Rutten volgde in de Dominikanerkerk een plechtig Lof met Te Deum en een prach tig sermoen van Pater Van Gestel, O. P. Er is geen denken aan hier al ware het maar een samenvattend beeld te geven van de leerstof die in heerlijke lessen werd behandeld. M. P. W. Segers heeft een schoon beeld opgehangen van de prole- tarisatie van de arbeidersklas, eene werkelijkheid die zich maar al te veel on opgemerkt ontwikkelt. M. Van Cauwelaert, Minister van State, die een schitterende studie over de hervorming van den par lementairen staat. Betoog en bespreking vulden gansch de morgenzitting van Maandag. M. Heyman, oud-minister, sprak over het .dictatuurssysteem dat zich in de laatste jaren in tal van Europeesche Staten heeft ontwikkeld, met de ver knechting van de demokratische staats- zending die eruit volgt. M. Rubbens, voor zitter van het Alg. Christen Werkersver- bond, besprak de nieuwe vormen van be roepsorganisaties die zich aan het ont wikkelen zijn. en die al onze aandacht moet gaande maken. De laatste dag han delde M. Aug. Cool, sekretaris van het A. C. V., over beroepsorganisatie en her vorming van den Staat; Z. E. H. Kan. Janssen, hoogleraar te Leuven, deed de noodzakelijkheid uitkomen eener gods dienstige opvoeding in onze beroepsorga nisaties en E. P. Anicetus besprak de vor ming en de zedelijkheid der leiders en van de leden. Zooals gebruikelijk volgde telkens een bespreking. Het slotwoord met bedanking van leeraars en deelnemers was natuur lijk voorbehouden ran Pater Rutten. De sociale werkers werden een nieuwe riem onder het hart gestoken, kregen over vloedige voorlichting voor zichzelf en voor anderen. Is de XX" Sociale Week de talrijkste geweest, ze was meteen eene van do beste van de Sociale Werken die reeds werden gehouden. 6BSE3BaaS3B3&SQBSB3ESaaSBSUa je?"" Boe uwe herbergfeesten inlassohen in dit blad. Minimum 4 frank; regel. Zendt ons de inlasscliing inet bedrag in postzegels. AUTOBOTSING TE WULPEN Op 27 Oogst te 11 uur voormiddag, op het grondgebied Wulpen, aan het Monu ment der Vierde Legerafdeeling, op den weg Veurne-Nieuwpoort, had een auto botsing plaats. De auto van Heer Serlippens uit Guines (Fr.) heeft langs achter den auto van Heer Henri Jaequemain van Antwerpen aangereden. Er was groote stoffelijke schade. Er werd vastgesteld dat voornoemde Heer Jaequemain, dcor het al te plots remmen, schuld heeft in ae aanrijding. iascasi3EBBBacEaaaaEXBBBsaao ALKOOLSMGKKELAAR AAN GEHOUDEN TE WESTENDE Te Westende vonden douaniers alkooi- vaten op het stand liggen, inhoudende on geveer 500 Hier alkooi. De douaniers ver stopten zich en welhaast kwam een auto aangereden or de vaten op te laden. De voerder werd aangehouden en de auto in beslag genomen. De aangehoudene, zeke re Chevalier, van Antoing, werd naar het gevang van Veurne overgebracht. 9BAaS3SS3=SB3aQ&3S2S22T32;2:=a GROOTE KEUS van JUWEELDOOZEN. PATERNOS TERS, WERKDOOZEN. KERKBOEKEN, MIS- en VESPER BOEK EN in alle ver bindingen en kleuren, aan zeer voordee- lige priizen bij V. SANSEN-VANNESTE, Gasthuisstraat, 15, Poperinge. l2'ja2YE3S32Ea3Z2a23?U23B3KZ!ilH WIELRIJDEN DE OMLOOP VAN IIET WESTEN. De Omloop van het Westen van Frank rijk heeft aan onze renners nogmaals ge legenheid gegeven zich te onderscheiden. De laatste rit werd gewonnen door den Belg Leander Ghijssels en den geheelen Omloop door Romain Maes. DE RONDE VAN ZWITSERLAND. In tegenovergestelde van de Omloop van het Westen schijnt de Ronde van Zwit serland een tegenslag te moeten zijn voor onze vertegenwoordigers. Onze twee beste renners die er aan deelnamen, Aerts en Louyet, hebben het reeds moeten opge ven. De eerste rit werd gewonnen door den Italiaan Macchi, vcor Max Bulla en Ri- naldi. De tweede rit door Max Bulla, voor A. Buchi en Gestra. De derde rit werd gewonnen door Max Bulia, voor Benoit Faure en Hardiquest (Belg). HET V/ERELDREKORD VAN HET TIJDEN IN EEN UUR TWEEMAAL GEKLOPT. Vrijdag 25 Cogst werd door den Hol- landsche renner Van Hout het vroeger rekord van het rijden in een uur, gehou den door Oscar Egg, geklopt en gebracht op 41 Km. 777 meter. Dinsdag 1.1. werd dit rekord nogmaals geklopt door den Franschman Maurice Richard en verbeterd met 139 meter. «O» - GEORGES D'ALLEINE van Poperinge die Zondag won te Poperinge (Eraband- hoek) en zoo de eerste komt in de rang schikking van het Creterium der Hoppe- streck. (Zie uitslag bij Sportrubriek.) ALGEMEEN KLASSEMENT van het Criterium der Hoppestreek na de 7" Proef. 1. Georg. D'Alleine, Poperinge 36 punten. 2. Achiel Morent, Langemark 35 punten. 3. Jules Hosdey, Poperinge 28 punten. 4. Parmentier A., Langemark 24 punten. 5. Joseph Moerman, Woesten 23 punten. 6. Maurice Lacante, leper Val. Spetebrood, Poperinge Durand, Moorslede-Slyps 18 punten. 9. Masschelein, Geluveld 15 punten. 10. Vandekerkhove, Eesen Six Val., Rollegem-Kapelle 10 punten. 12. A. Boutez, Poperinge Maurice Pattyn, Komen Gaston Denys, Jonkershove Jéróme Desmet, Alveringem 9 punten. 16. Maurice Defevre, Wervik Everaert, Voormezele Verstraete, Oostnieuwkerke 8 punten. 19. Lauwers. Reninge 7 punten. 20. Tack, Komen 6 punten. 21. Meeuw, Westvleteren A. Boone, Proven Vanlerberghe, Langemark A. Pattyn, Komen 5 punten. 25. Robert Dewilde, Brielen Vandecandelaere, Beltem 4 punten. 27. Leon Devos, Wervik Popelier, Ledegem 3 punten. 39. Maurice Couwet, Poperinge Delobel, Wervik Decorte, Hooglede 2 punten. 32. France, Watcu Abel Knockaert, leper 1 punt. NOG TE BETWISTEN PROEVEN: 8" Proef: Reninge, Zondag 3 September. 9" Proef: Brielen, Maandag 18 September. 10" ProefPoperinge, datum nog vast te stellen. Georges D'Alleine van Poperinge, wint de Zevende Proef van 't Criterium der Hoppestreek D'Alleine die reeds lang de moed er op had eens leider te worden in 't Criterium, is er nu eindelijk in geslaagd. Zal hij zij ne leidersplaats kunnen behouden? Moeielijk. want de lastige koersen zijn voorbij en in de sprint valt hij te licht tegen den tandem Morent-Parmentier. Jules Hosdey, die 2" was ir. de zevende proef en daarmee derde komt in 't alge meen kiassement.zal zich hard moeten ver dedigen, wil hij zijne derde plaats behou den. Het Criterium is verre van geloopen; er kan nog veel verandering komen en vooral de sprinters zullen zich van nu af op het voorplan werpen. Heden Zondag wordt de 8" Proef betwist te Reninge. De koers is niet lastig. Ik wil daarom niet beweren, dat er niet zal gevlucht worden, neen, maar alleenlijk wil ik daar mee zeg gen, alsdat Morent, Parmentier, Lacante, Spetebrood en Masschelein, moeielijk zul len te lossen zijn en juist zijn het dezen, die heel gevaarlijk zijn voor D'Alleine, Hosdey en Moerman, daa- ze in de sprint allen een voetje rapper zijn, en, moest ik mij durven uitspreken, wie er het meest aanspraak zal maken op de overwinning te Reninge, ik zou de ncam van Parmen tier vooruit zetten. Waarom? Omdat hij rap is in de sprint en dat er geen ber gen te beklimmen vallen. Ten anderen zal„ hij al doen wat mogelijk is om zi.in ach-' terstel in punten te verbeteren, waarin hij kan gelukken, daar er te Reninge veel van zijne supporters zullen tegenwoordig zijn die hem gedurig zullen aanmoedi-en. Toch zal hij het hard te \erduren hebben van D'Alleine en Hosdey cUe alles in 't werk zullen stellen om hun zegepraal te hernieuwen in de zelfde omstandigheden ais te Poperinge op de Brabanthoek. En moest er een verrassing komen, ik geloof in Lacante, Masschelein of Lau wers en vooral in laatstgenoemde, die in eigen dorp rijdt en aan aanmoediging niet zal ontbreken. En nu renners allen goed heil te Re ninge in de 8" Proef van 't Criterium der Hoppestreek DOLIE. Uitslag der 7" Proef van het Criterium der Hoppestreek op de Brabanthoek te Poperinge, op Zondag 27 Augustus 1933. De 54 lastige kilometers, berg op daal neêr, waaraan 20 beginnelingen hebben deel ge nomen had voor uitslag: 1. D'Alleine Georges, (3 pr.) in 1 u. 45 m.; 2. Hosdey Jules, (3 pr.), op 20 sec.; 3. Everaert Remi, Voormezele, (2 pr.) op 40 sec.; 4. Spete- broot Valère. Poperinge. (2 pr.) op 6'Yj m.; 5. Masschelein Marcel, Geluveld, op 1 lengte; 6. Vanlerberghe Albert, Lange mark (Trui Belga 7. Boutez Albert, Poperinge; 8. Parmentier André, Lange mark; 9. Morent Achille, Langemark; 10. Boone André, Proven. «o» Uitslagen van Beankoersen 3" Criterium van het Westen. 1. Ro main Maes (Belg) ifr 44 u. 43 min. 21 sec.; 2. gelijk: Vanderhregen (Belg) en Louviot (Fr.) 44 u. 51 min. 47 sec.; 4. Le Goff, 44 u. 54 min. 01 sek.; 5. gelijk: Syl- veer Maes en Gamier, 44.56.54 7. Salazard, 45.08.40; 8. Aumerle, 45.11.49; 9. Gabard, 45.19.45; 10. Bisseron, 45.24.48; 11. Dhooge, 45.33.1112. L. Ghyssels, 45.40.00; 13. Fa- vé, 45.40.45; 14. Bonduel, 45.41.39; 15. Guignaudeau, 45.43.52; Goupil, 45.52.37 17. Le Avoign, 45.54.05; 18. Clochard, 46.11.24. Criterium van Troyes. 1. Karei Pe- lissier, 99 Km. ln 2 u. 41 min.; 2. Marcel Bidot, on 1 lengte; 3. Masson, op 2 leng ten; 4. Jef Demuysere, in 2 u. 43 min. 17 sec.; 5. Pesentl, op 1 min.; 6. Bresciani, op 1 lengte. Uitslagen van Juniorskoersen Te Bruerge. 1. David, 110 km. in 3 U. 05 min.; 2. Demulder Alf„ op 400 meters; 3. Joris, op 1 lengte; 4. Defoordt, op 1 lengte; 5. Paepens; 6. Descamps; 7. Wil- lamyns: 8. Edm. Claeys; 9. G. Vanden Driessche; 10. Verfaille; 11. Cattryse; 12. Hoornaert; 13. Veile; 14. gelijk: De Buck, C. Dumont en Adem; i7. De:met; 18. Van Tralst en Debusschere; 20. Van Meenen; 21. Allaert. Uitslagen van Stratekoersen Te Poperinge. De uitslagen van de wedstrijden voor beginnelingen op het kcersplein verreden zijn: I. 18 km. op eigen kracht: 1. Deschuymere, De Panne, in 32 min. 03 sek.; 2. Jef Moerman; 3. Bouttlegier; 4. Couwet; 5. Willemet; 6. Lauwers; 7. Lemoine; 8. Dejonghe; 9. De bruyne; 10. Meeuw. II. 9 km. ploeg- koers: 1. Deschuymere-France, in 15 min. 14 sek.; 2. Couwet-Lauwers; 3. Moerman- Maerten; 4. Willemet-Verbii se; 5. Bout- tlegier-Pitteiioen. Te leper. 1. Vanderstraeten, Moor slede, 60 km. in 2 u. 15 min.; 2. Touriouse; 3. Berton; 4. Sioen; 5. Staesscns; 6. Van- steenkiste; 7. X.; 8. Degraeve; 9. Alb. Coppens. Te Ledegem. 1. Schoutteten, Lede gem; 2. Synaeve; 3. Dsprez; 4. Verhaege; 5. Van Gheluwe; 6. Vandoorne; 7. Hes- peel; 8. Depraetere. Te Wervik. 1. Debels; 2. Hoedt; 3. Vantomme; 4. Defever; 5. Gheeraert; 6. Lecluyse; 7. Vanslembrouck; 8. Dumont; 9. Cael; 10. Delobelle. Te Stasegem. 1. Huysse. Kortrijk; 2. Laevens; 3. Verfaille; 4. Rygolle; 5. Gysmans; 6. Huyvetter. Te Gullegem. 1. Alf. Vansteenkiste, Ledegem; 2. Van Assche; 3. Van Wynstoer- ghe; 4. Baert; 5. Remmerie; 6. Vanbier- vliet; 7. Vansteenkiste; 8. Maertens; 9. Wiebauw; 10. Demeulenaere. Te Oostduinkerke. 1. Stockelynck; 2. Sys; 3. Tack; 4. Pylyser; 5. Deblieck; 6. Siemoens; 7. Desmet; 8. Brutsaert. Te leper. 25 Vertrekkers: 1. Vermo- te; 2. Degraeve; 3. Valcke; 4. Muylle; 5. Verbeke; 6. Leroy; 7. Buyssaert; 8. .Le- fever; 9. Devos; 10. Vansteenkiste. Te Kortemark. 1. Parmentier; 2. Maertens; 3. Verstraeten; 4. Vergote; 5. Verschaeve; 6. Denys; 7. Berton; 8. Ter- ryn; 9. Delleyne; 10. Derue. «o» AANGEKONDIGDE KOERSEN OP ZONDAG 3 SEPTEMBER 1933: TE RENINGE. Groote velokoers voor beginnelingen, oud-juniors uitgesloten, te 3 uur; 60 km., 8" Proef van het Crite rium der Hoppestreeken medewerking der Firma Vander Eist. 700 Fr. prijzen en premiën. Eerste prijs: 125 fr., beker en palm. Inschrijving In den Eikhoorn bij H. Merveillie; vertrek In den Hertbij J. Verbeecke en prijsdeeling In den Os bij Hil. Callewaert. Deze koers dient als Proef voor Het Criterium der Hoppestreek TE NIEUWKAPELLE. Velokoers voor alle beginnelingen beneden de 21 jaar. 50 km., 300 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 75, 50, 40, 30, 20, 15, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10 fr. en talrijke premiën. Inschrijving bij A. Declerck. Prijsdeeling bij C. Dehouck. TE KOMEN. Om 14 ure stipt, Groote Prijs Cigaretten Belga, 100 km., 2000 fr. prijzen en premiën, voor Juniors B. W. B. „en Fransche renners 3" en 4* kategoriën. Schaal Belga voor Clubs met 3 best ge klasseerde renners. Prijzen verdeeld als volgt: 350 en palm, 275 en klak City-Sport, 225, 200, 150, 100, 75, 50, J0 en zes van 20 fr. alsook 20 fr. voor de verstkomende ren ner. Inschrijving van heden af bij Le- percq Omer Café St GeorgesWervik- straat. TE IEPER. 35 Km. voor beginnelin gen; 300 fr. prijzen, om 2 ure, bij De Bryze De Koolmijn TE OOSTNIEUWKERKE. 60 Km. voor alle beginnelingen; 800 fr. prijzen, om 4 ure In het Engelshof TE FLOEGSTEERT. 40 Km. voor beginnelingen; 400 fr. prijzen, om 2 ure A la Pomme d'Or». TE WERVIK. Om 3 ure, voor begin nelingen; 60 km., 800 fr. prijzen, bij Mi chel Joye, Hooge Kruisse. TE PERVIJZE. 40 Km. voor begin nelingen; 300 fr. prijzen, bij Jules Duin- slaeger. TE HOOGLEDE. Te 2.30 ure, voor beginnelingen, 60 km. koers op eigen kracht tusschen: Denys Gaston, Jonkers hove; Vandekerkhove Achiel, Eesen; Cy- riel Ovaere, Vichte; Rythave Hector, Len- delede; Parmentier André, Langemark; Morent Ach., Langemark; Decorte Geor ges, Hooglede; Bruwier Camiel, Rumbe- ke; Verstraete Gerard, Nieuwkerke; De- clercq Ellas, Beveren; Decoster Jules, Be- veren; Schacht Maurice, Staden; Gouwy Odiel, Staden; August Dejonckheere, Pit- tem; Wullaert Maurice, Torhout; Boone Hector, St Elooi-Winkel; Cornette Cle ment, Hcoglede; Derieuw Theo, Roeselare; Ostyn Albert, Roeselare; Raphaël Tim mermans, KoolSkamp; Vermote Leon, Roeselare; Debusschere Jéróme, Roesela re; Verstraete Jozef, Roeselare; Craco Jo zef, Roeselare. TE ZONNEBEKE. Voor beginnelingen 3 September, om 4 uur, 100 fr., 30 Km., 4 September, om 2 uur, 300 fr., 35 Km, 5 September, om 4 uur, 500 fr., 50 Km., bij A. Schepers. OP MAANDAG 4 SEPTEMBER 1C23: TE KEMMEL. 55 Km., voor alle be ginnelingen; 1000 fr. prijzen. TE KOMEN. Om 2 ure, voor knapen onder de 15 jaar; 25 km., 150 fr. prijzen. TE KOMEN. Om 3.30 ure, voor be ginnelingen; 40 km., 350 fr. prijzen; Sta tieplein. OP DINSDAG 5 SEPT~MBER 1933: TE WERVIK. 60 Km. voor onderbe. ginneiingen; 603 fr. prijzen. Cruyzefce. TE St LODEWIJK-DEERLIJK. S» Km. voor alle beginnelingen; 500 fr. prij. zen; om 4 ure. O? WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1993: TE KOEKELARE. 53 Km. voor be. ginneiingen; 503 fr. prijzen. OP VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1S33: TE RENINGE. Schoone veiokoer» voor beginnelingen, oud-juniors uitgeslo ten; 40 km, 400 fr. prijzen en premiën. Eerste prijs 65 fr. Inschrijving In 't Oud Wethuis» bij K. Pijson; vertrek b'.j Cyr. Demoor In den Hemel en prijsdeeling bij Val. Damman, In den Gouden Leeuw OP ZONDAG 10 SEPTEMBFR 1933: TE ZUIDSCHOTE. Groote velokoers voor alle beginnelingen, 8. 3 fr. prijzen ea premiën. Aanzet te 3 uur aan de dorp» plaats. Aankomst aan Lizernc. OP DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1933: TE ZUIDSCHOTE. Groote velokoers voor alle beginnelingen; 1000 fr. prijzen en premiën. Aanzet te 3 uur aan Lizeme; aankomst op de dorpplaats. Beker Het Nieuwsblad voor clubs m beker A. Ver hack Boezinge voor constructeurs voor de 3 best gerangschikte renner, in de belde koersen. MAANDAG 18 SEPTEMBER 1933: TE BRIELEN. 50 Km, 500 fr. prij- zen, vcor beginnelingen (oud-Juniors uit gesloten). Inschrijving «In den Tram» bij Odiel Deberdt, tot 3 uur. Deze k®ers dient als Proef toot Het Criterium der Hoppestreek Poperinge (Brabanthoek) 27-8-33: 2": JULES HOSDEY; Algemeen klassement van 't Criterium der Hoppestreek 3": JULES HOSDEY, op RIJWIEL «DE BERDT». Te verkr. bij de Gebroeders DEBERDT, Compernolle, POPERINGE. «o» VOETBAL F. C. POPERINGE Het Bestuur houdt eraan hier al d« leden van den club. die zoo mild hun geldelijken steun toezeggen, van harte t» bedanken. Zondag laatst werden prachtige resul taten bereikt. Na een vermoeienden dag wist onze kranige eerste ploeg het in Da Panne tot te brengen tegen de sterk getrainde eerste ploeg van Racing, ter wijl onze scholieren de flauwe ploeg van leper maar eventjes met 9-0 naar huls stuurden. Heden Zondag trekt onze eerste naar St Baafs, en kan er, mits goed door te geven, de puntjes winnen: 't zou de eer ste maal niet zijn. De scholieren staan voor een zware taak daar ze de sterke ploeg van S. K. Roeselare gaan bekam pen. We wensohen hun allen veel kans. HET BESTUUR. Entrainement. Den Donderdag en Zaterdag vanaf 6 uur. SUPPORTERSCLUB POPERINGE. Heden Zondag reis naar Sint Baafs. Een schoone match in 't verschiet. Men spreekt van een groot aantal supporters. Prijs: Leden 5 fr. niet-leden 10 fr. In schrijving vanaf 12 uur. Maakt U lid van Supporters-Club. (Lidgeld 12 frank). HET BESTUUR. SPORTKRING VLAMERTINGE Nogmaals wapperde de vlag aan ons Lo kaal, Zondag avond. De derde wedstrijd zag onze ploeg voor de derde maal zege vieren. Poperinge die reeds in de heen wedstrijd verslagen werd, kende ditmaal een grootere nederlaag: 60! In het be gin van de wedstrijd had niemand zulks kunnen vermoeden, want Poperinge die versterkt optrad, trok verwoed ten aan val, maar onze verdediging waakte. Stil» lekens aan kwam er evenwicht in het spel en Jean Veys wist weldra tot drie maal toe de Poperingsche doeiman te verschal ken. Kort voor de rust lapte Jacques Veyi er nog eentje bij. Na de rust is het tempo wat verslapt S. K. is overdonderend baas en Poperinge gansch ontmoedigd; ook zullen J. Cain en Jacq. Veys geen moeite hebben om de scoor op 6O te brengen. S. K. die met dezelfde ploeg als verleden Zondag op trad, Ph. Veys uitgezonderd, had de ver dediging maar weinig werk; Huyghebaert was de beste in de halflijn die voortdurend de voorlijn ten aanval stuurde. De voor- lijn, waarin Jean en Jacq. Veys de besten waren leverde pulk werk, doch de vleu gelspelers zijn nog veel te traag. Bij Po peringe waren backs, center-half en cen ter-voor de uitblinkers. Spijtig dat er en kele spelers maar weinig strijdlust aan den dag legden. Scheidsrechter Roose leidde heel goed, doch liet toch enkele gevaarlijke hands voorbij gaan. Heden Zondag doet Sportkring de ver plaatsing naar Cassel (Noord-Frankrijk) om er te 3 uur de lokale Union Sportive Montagnarde te ontmoeten. Met twee autobussen trekt Sportkring daarheen. De supporters hebben in groot getal de oproep beantwoordt. Spijts alles kent Sportkring een overgroot succes. De Sportkronleker van Het Ypersche heeft vergeten melding te maken van de overwinning van Sportkring op de Ju niors van leper. Is het misschien omdat het zulk een davering was? JESKA S. K. GELUWE. Stadion S. K. Geluwe: Te 3 ure, eerste kampioenschapmatch III" afdeeling S. K. Geluwe tegen S. K. Wevelgeia. Supporters op post. ESKA. ZONDAG 3 SEPTEMBER 19S3: II" Afd. Bevor.: C. S. Ieper-R. C. Bissegem. II" Afd. Prov.: S. K. St Baefs-Poperinge. Middelkerke-S. V. Kort" U. S. Dottenijs-Veurn. F. C. Torhout-Nieuwp., De Panne-Ver. Weveigei». Ill* Afd. A: S. K. Staden-V. C. St Elooi III* Afd. B: Geluwe-S. K. Wevelgem. Ill" Afd. Sp. C: St Moeskroen-C. S. leper. Afd. Juniors B: C. S. Ieper-S. C. Meenen. Scholieren B: S. K. Roeselare-Poperinge. ZONDAG 10 SEPTEMBER 1933: II" Afd. Bevor.: S. K. Heule-C. S. leper. II" Afd. Prov.: Poperinge-R. C. De Panne. S. V. Veurne-W. S. Lauwe. Nieuwpoort-E. G. Gistel. V. Wevelgem-Middelkerke III" Afd. A: F. C. Zeebrugge-Staden. Ill" Afd. B: Wervik Sp.-S. K. Geluwe. Ill" Afd. Sp. C: C. S. Ieper-R. C. Bissegem Afd. Juniors B: R. S. Waregem-C. S. leper Scholieren B: Poperinge-A. A. Moeskroer ZONDAG 17 SEPTEMBER 1933: II" Afd. Bevor.: Ieper-Dar. Blankenberge II'Afd. Prov.: G. Middelkerke-Poperlngc Kuurne Sp.-S. V. Veurne R. De Panne-Nieuwpoort. Ill" Afd. A: V. C. Ardooie-S. K. Staden III" Afd. B: S. K. Geluwe-Deerlijk Sp. III" Afd. Sp.C: Kortrijk Sp.-C. S. leper. Afd. Juniors B: C. S. Ieper-S. V. Kortrijk Scholieren B: F. C. Roeselare-Poperinga ZONDAG 24 SEPTEMBER 1933: II* Afd. Bevor.: A. A. Moeskroen-Ieper. II" Afd, Prov.: Poperinge-Kuurne 6p. i) S. V. Veurne-Middelkerke Nieuwpoort-U. Dottenlja S. V. Kortrijk-De Panne. Ill" Afd. AS. Staden-S. V. Rumbek* III* Afd. B: S. V. Zwevegem-Geluwe. Ill" Afd. Sp. C: C. S. leper bye. Afd. Juniors B: Verbr. Wevelgem-Ieper. Scholieren B; Poperinge-S. C. Meene* (t Vervolgt)

De Halle (1925-1940) | 1933 | | pagina 4